17
  • immovable
    #1
    hajrá...nekem van kábel tv...rajta net jóval olcsóbban mint a legtöbb dsl (gyors, korlátlan)...lesz rajta hamar telefon is...a melóba dsl van és abszolút gagyi, sokszor van hogy egy két órára nincs net, lassú, akadozik a kapcsolat...a kábelesnél egyszersem fordult még elő ilyesmi...aszt meg hogy a telefonkábel kivan már építve...hát...a kábeltv hálózat is kivan...egy kábelel van netem, tv-m, " lesz telefonom"...a műholdas netről meg annyit, hogy azon meg 60%-os az adatvesztés...
  • longobard
    #2
    Hát kábelnetnél a betárcsázóprogramok is esélytelenek.
  • ThomasTheKoRner
    #3
    #1

    Olyan szinten láma és elfogult vagy hogy az már fájdalmas....
  • HuAn82
    #5
    "egy két órára nincs net, lassú, akadozik a kapcsolat."
    Szerintem nem kellene emiatt DSL-ről így általánosítani. Nekem és rajtam kivűl még "néhány" embernek no problem. Talán a cég ahol dolgozol reklamálhatna a szolgáltatónál.
  • immovable
    #6
    nem általánosítok ez egyéni vélemény az eddigi tapasztalatok alapján...ez olyan dolog mint a vinfos vs linux...
  • BiroAndras
    #7
    Na, neked se sok fogalmad van a dolgokról.
    Az ADSL tükéletesen megbízható, ha nem egy idióta szolgáltatód van. Általábn akkor bvan gond, ha kiadjnak alválllalkozónak egy területet. Ha közvetlenül a nagy szolgáltatókkal szerződsz, akkor nincs gond. Az ADSL egyetlen hibája, hogy kell hozzá telefon, ami +3000 havonta.
    Emellett a kábel az mindíg korlátos. Csak a Matávnál volt korlátlan csomag, de már az is megszűnt.
  • pmyki
    #8
    Szerintem is reklamálnia kéne a cégednek, mert ez a dolog egyáltalán nem jellemzi a dsl kapcsolatot.
    A műholdasról meg annyit, hogy hol olvastad/hallottad ezt az orbitális baromságot?
    Ha 60%-os lenne az adatvesztés akkor ki lenne az a hül*e aki használja, vagy egyáltalán elkezdett volna foglalkozni vele? 60% azt jelentené, hogy több mint minden második adat elveszlik, vagyis mindent 2. csomagot legalább kétszer kell küldeni rajta, hogy biztosan megérkezzen, ettől pedig felére csökkenne az átviteli sebesség /legalább/.
    A tények pedig azt mutatják ezzel szemben, hogy a műholdas kapcsolat a megbízhatóságát tekintve előkelő helyet foglal el a jelenlegi vezeték nélküli kapcsolatok között. És a sebessége sem mondható kicsinek a maga 100Mbps-ával.
  • immovable
    #9
    furcsa a kábel korlátos...tájékozatlan vagy, havi 100-150 gigát szedek le 7500 ft-ért...hm télleg korlátos lenne...
  • immovable
    #10
    ez tetszik...ha tudnátok hol dolgozom asszem lenne nagy meglepődés...
  • FTeR
    #11
    "Csak a Matávnál volt korlátlan csomag, de már az is megszűnt."

    ez azt jelenti, h új előfizetők számára már már nincs korlátlan net. T-online (axelero) -nál már csak 30gigás korláttal van 2megás net.

    nekem is kábelem van 1megával mert ezt is duplázták az 1. adsles duplázásnál. csakhogy azóta adsl-t még 1x duplázták. kábelt meg nem fogják. szal vagy maradok 2megánál, vagy új szerződés keretében 2mega 30g korláttal. vagy megyek dslre.
  • FTeR
    #12
    hopp idézet után lemaradt 1 /. sry
  • HuAn82
    #13
    Hol?
  • pite
    #14
    műholdas kapcsolat.
    az eutelsat az adatvesztést maximum 10-4 (azaz tíz a mínusz negyedik hatványon) nagyságrendben határozza meg műholdas terminál telepítésekor magyarországon és atlantic bird 1-es műholdra vonatkoztatva.

    hol van 60%-os adatvesztés? talán "szakemberek" telepítették a végpontot. gratulálok.

    és ne is dicsekedj azzal, hol dolgozol, mert a te kommentjeid alapján fogom a céget megítélni.[fanyarmosoly]
  • ravendel
    #15
    Kábelnetet lehet találni korlátlant most is új előfizetéssel. pl pr-telekom
  • Mipi
    #16
    HI! Hát ja szerintem is a kábelnet a legjobb. Nincs ott olyan hogy megrendeled azt csak 1 hónap után csinálják meg mint az ADSL-t. A legtöbb kábelnet szolgáltató már 2-3 nap alatt beköti.
  • TeszteloPontHu
    #17
    Miért, DSL-nél nem esélytelenek?