25
Felimeri valaki az alábbi jelenséget?
  • norbre
    #1
    Hali!

    Néztem a fórumokat de enm találtam hasonlót.
    Sztem valami vírusom van légyszi segítsetek mivel irthatom le
    XP-m van meg Win98-am, mindkettőn ZoneAlarm, Norton Antivir auto LiveUpdate-el.
    A tünet:
    - email küldésekor a csatolt zip fájlokat a címzettek rendszeresen úgy kapják meg h fertőzöttek.
    - Netről letöltött (zip ill önkicsomagoló zip) fájlok állandóan sérülten jönnek le (Flashgetet használok)
    - a NAV semmilyen riasztást nem produkált
    - felraktam a Microsoft új Antispy progiját, és az renszeresen leáll kezelhetetlen hibával

    Mi a túró lehet ez és mi az ellenszer, plz help!!
  • [Jakuza]
    #2
    Nortont felejtsd el, csak tenykent kozlom, hogy legujabb virusadatbazissal az ismerosomnek, mindossze 47db virusa volt, amit a Norton nem ismert fel.
    En a Nod32-t ajanlom inkabb neked.
    Nagyon jo szazalekban szurja ki a virusokat es gyors is.
    Probald ki hatha segit.
  • Yunx
    #3
    Ez így van, vagy esetleg AVG, az még ingyenes is otthonra.
    Letölthető innen
  • Sword
    #4
    Jaja, esetleg tűzoltásként a virusbuster is jó választás lehet.
  • [Jakuza]
    #5
    Amit elfelejtettem leirni a Nod32-t megtalalhatod itt: Nod32 magyar honlap
  • Cvd
    #6
    Vagy tudom ajánlani az AVAST!-ot is. Van belőle ingyenes, gyors, kicsi és hatékony mint a NOD32, pluszban tud winboot előtt is lefutni, így nem kell csökkentett móddal játszani a hatékony ellenőrzéshez mint a NOD32 esetén.
  • gabber_saviola
    #7
    www.free-av.com
  • mila69en
    #8
    jaja nortont felejtsd el haszálj F-secure, Kaspersky, vagy Nod32 ezek a tutik szerintem... első kettő kicsit gépigényesek de nagyon hatékonyak
  • HD JOHNNIE
    #9
    én a kaspersky-t használom ill az adawert, mint féregirtót... nekem ez a kombináció nagyon bejött!
  • norbre
    #10
    Köszi az eddigieket, valszeg lecserélem a NAV-ot NOD-ra.
    a demo változat meddig műxik?

    amúgy senkinek nem ismerősek a vázolt tünetek?

    köszi
  • villar
    #11
    nem a szolgáltatód állított be valami vacak szürést?
  • norbre
    #12
    nemtudom, de nem is akarok a szolgáltatóra hagyatkozni :D
  • [Jakuza]
    #13
    Addig nem akarok semmit mondani, amig nem nezted meg a virusokat, meg meg megijesztenelek.
    Ugyanis lehetnek virus okozta tunetek is, viszont okozhatja a hibas archivokat a rossz memoria is. Ezt ugy ellenorizheted le, miutan megnezted a virusokat es leirtottad oket, akkor eloveszel egy tomoritett fajlt ami mukodik es lekezded masolgatni oket egyik konyvtarbol masikba es utana ellenorzod, hogy meg kinyithato e a masolas utan.
    Ha hibas a memoria is, akkor elobb utobb a tomoritett allomany valamelyik masolas utan CRC hibas lesz.
  • norbre
    #14
    múlt7en vettem 1G ramot a gépbe, de miután beraktam lefuttattam rajta egy Memtest-et (most hirtelen nem jut eszembe a progi, de sokan ajánlották), no és az nem talált semmi hibát.
    Valami vírus valszeg van mert az általam küldött levelek csatolt zip fájljai mindig vírusosként érkeznek a fogadó gépére.

    Mindenesetre du hazamegyek, és első dolgom lesz felrakni a NOD-ot, sztán meg kipróbálom a másolgatós módszert is.
  • PetruZ
    #15
    Ez csak félig igaz. Ha a trójaija mailserver-ként üzemel, akkor másolgathat annyi zip-et ide-oda, amennyit csak akar, nem lesz változás.
  • [Jakuza]
    #16
    Ezert mondtam, hogy virusirtas utan, ha jol emlexem.
  • PLackó
    #17
    nekem is avast van,telepítés után felajánlotta a boot előtti vírusirtást.hogy lehet lefuttatni hogy leeelenőrizzebootolás előtt?
  • rushman
    #18
    Egy intim (kereszt)kérdés:
    mennyiért vetted a symantec licenszet?
  • izb
    #19
    Jobb gomb a bal sarokban található avast göbre.
    ott !avast antivirus elindítása
    utána a kezelőfelületre kattints jobb gombal,és bootidejü víruskeresés.
  • nenad
    #20
    van olyan memoria hiba/inkompatibilitas amit a memteszt sem mutat ki vmilyen oknal fogva. ez sajnos kellemetlen tapasztalat.
    De ha ilyeneket tapasztalsz hogy mennek tonkre fileok, akkor koma en kivennem a vinyot elvinnem backupoltatni ha van valami fontos aztan szorakoznek vele.
  • PeeTeR
    #21
    plussz Ad-Aware meg Spybot (mindeketto freeware) - (ha link kell szolj, de az Origo Szoftverbazison is megtalalod oket, igaz nem a legfrisebb, de neten keresztul percek alatt frissitheto)
  • lapkasajt
    #22
    én a Service Pack 2 tűzfalát ajánlom Microsoft Antispyware-rel vegyítve!
    ehhez még ajánlom a Kaspersky Anti-Virust is, de az gépigényes (bár nekem az van és tökéletesen működik)
  • Nadi
    #23
    Én is a Kaspersky Anti-Virus-t használtam. Formázás előtt online tudtam vele játszani, észre sem lehetett venni. Formázás után pedig még a winamp-ban a zene is szaggatot
  • RIZLA
    #24
    Ami yo még, az az Avast.....az is free...és csak jot tudok rola mondani....
  • norbre
    #25
    hú köszi a hozzászólásokat.

    Tegnap lecseréltem a vírusirtómat NAVról NOD32-re, de az sem talált semmi vírust, futtattam antispyt is, az is negatív.
    Ill visszaraktam az előző 256M-ramot és a tünetek (eddig) nem jelentkeztek pedig már "kellett" volna, ezért gyanaxom az új memóriá(k)ra.
    + letöltöttem azt a 800M zip fájlt amivel eddig próbálkoztam, és sérülés nélkül lejött. Előtte az 1G-s rammal kétszer próbáltam 2 szerverről ua fájlt letölteni, mindig sérülten jött le.

    A szervízes srác azt írta, h "A memót is behozhatod, de szerintem nem az a rossz.Az Abit alaplapok a memóriára nagyon érzékenyek.."
    Ezek szerint lehet h az alaplap nem szeret minden fajta memóriát (pedig a régi is Hynix meg az újak is)

    Ill okozhatja-e szerintetek hibás memória azt hogy egy zip fájlt emilben elküldök, és a CRC-hiba miatt a címzett szolgáltatója vírusként értékeli a csatolt fájlt? Merthogy a NOD sem talált vírust a gépben

    köszi