47
Nevelj te is saját PC függőt!
  • bazza
    #1
    Hát igen...Rengetek nevelgetős játék fut a neten, vannak igényesebbek, és kevésbé azok, talán majdnem mind egyforma. Nos, Thomeee barátommal elkezdtük egy új nevede fejlesztését: Egy PC Neveldét szeretnénk létrehozni, amely segítségével virtuálisan is, tehát a számítógépünkön keresztül irányíthatjuk egy szegény, vagy vidám, de mindenképpen pc függő életét, na és persze a számítógépét. Lehetünk világhírű hackerek, vagy akár a NASA is alkalmazhat bennünket, programokat fejlesztheünk virtuális gépünkön, akár saját operációs rendszert is írhatunk, de akár warez oldalakkal pénzt is kereshetünk. Szándékunkban áll egy teljes internetes RPG kifejlesztéséhez, és ehhez kérnénk a segítségeteket. Ötletek, javaslatok, elképzelések, vagy maga a kétkezi munka is sokat segítene. Nem vagyunk nagy weboldal fejlesztők, sőt...De azért kár lenne ezt a - szerintem - jó ötletet kárba veszni. Linket a fejlesztésről még nem szeretnék adni, de ha érdekel vkit a téma jöhet teszternek! :))
  • maozedong
    #2
    wow.
    és mit kéne vele naponta csinálni? gépeztetni kéne?
  • bazza
    #3
    hát, ez szerintem már attól függ, hogy mennyire tudnánk megvalósítani az ötleteinket...
  • maozedong
    #4
    egy adatbázis az egész jóformán.
  • Laky
    #5
    ötletnek tökéles :)
  • Darkboy
    #6
    szerintem nagyon jó ötlet :))
  • bazza
    #7
    Előszöris: Arra van-e igény, hogy flashes, dinamikus legyen, vagy arra, hogy hasonlóan a többi neveldéhez, kattintgatós, táblázatos, adatbázisos legyen?
    Bár így előre megmondom, hogy az elsőt nem tudnánk teljesíteni... :)
  • reménytelen
    #8
    Akkor legyen flashes!
    Amúgy jö ötlet, tiszta PC szerepjáték...
    Csináljátok, ahogy tudjátok, aztán ha az embereknek nem tetszik, akkor jelentsétek ki, hogy ez még csak egy béta verzió!
  • bazza
    #9
    :DD
  • Darkboy
    #10
    akkor legyen sql-es, az is jó :)
  • Darkboy
    #11
    bár a flash-es tényleg jobb... lehetne faja animációkat berakni amikor sikerül betörni a NASA-hoz
  • Laky
    #12
    :D
  • bazza
    #13
    Az elképzeléseink szerint 4 kaszt választható:
    gamer, internet-mániás, hardware-guru, programozó

    Minden kaszt külön tulajdonságokkal fog bírni, és külön igényeik is lesznek, mindegyik értelem szerűen másban tehetséges. Minden kaszt továbbképezheti magát, és melót vállalhat a pénzszerzésre...így akár egy menő programozó még bill gates-t is lealázhatja. Alkatrészenként vehetjük majd meg a gépünket, egyelőre 5 fajta van mindenből(proci, vga, ram), egy php program kiszámítja majd, a gépünk teljesítményét, így eldől, hogy esetleg pl a doomIII fut-e rajta, amit az internet-mániás a netről, a többik a boltból szerezhetnek majd meg...

    5let az van bőven! A játék kifejlesztését nyáron kezdenénk el igazán, addig csak a játék portálját, és az alfa neveldét csináljuk...
  • modellmaker
    #14
    Ez nagyon jó ötlet! :D
  • Darkboy
    #15
    mi a cím? :)
  • bazza
    #16
    mondom, még mostkezdjük összeírni a tartalmat...ne kérj semmi címet, majd...
  • Darkboy
    #17
    ok :)
  • reménytelen
    #18
    És legyen olyan is, hogyha már te vagy a PC nagymenő, akkor lehet szerződéseket kötni, és kiszorítani a piacról a konzolokat!
    (GTA:SA miatt haragszom rájuk, mert így még mindig 19 nap a PC-s megjelenéséig...)
  • Gaba9
    #19
    Hehe jo ötlet :DD
    Kiváncsi leszek a megvalositásra
  • PLaci #20
    Tudtommal a flash is képes adatbázis kezelésre :)
  • csum666
    #21
    Hát ez sztem nagy ötlet elismerés nektek cska így tovább és ne adjátok fel készüljön el 1 profi honlap!!:D
  • noctlown
    #22
    hi!

    naghyon jó ötlet!

    szerintem flashes legyen, akkor nagy feelingje lenne:P
  • bazza
    #23
    Az a baj, h akkor kéne egy ember aki ért a flash-hez...
  • modellmaker
    #24
    Hát ez talán megoldható.
  • noctlown
    #25
    eme jó kis gamehoz biztos hogy lenne segítőkész flashes emberke. kellene egy weboldal neki és % ban kiejlzi hol tart a game fejlesztése és odairnátok hogy milyen emberkék kellenének még.
  • bazza
    #26
    Ez jóötlet...Majd összedobok egy kis lapocskát! De tudjátok, nekünk sajna most jönnek a kemény hetek, most vannak, lesznek a vizsgáink, úgyhogy ahogy említettem az igazi munkálatok csak két, három hét múlva kezdődnek el! Úgy tervezzük, hogy egész nyárra kiderjedő a project, szóval nem siettjük el! :))
  • Thomeee
    #27
    Jaja... :D
  • modellmaker
    #28
    Szerintem az swf.hu-n lenne rá vállalkozó szellemű egyén aki elvállalná a flash-t.
  • hen-tes
    #29
    hát ez gecijó
    forumozni lehet majd? :o
    legyen benne SZG.hu és ott a játékosok ugyanígy forumozhatnának :O na na na ?? :D
  • Caby
    #30
    ez nagyon jóötlet csak ígytovább :DD
  • Cujo01
    #31
    össze lehetne hozni a kasztokat is... :) pl. a programozó irhatna a gamernek aimbotot... :DDD
  • zakika
    #32
    az en PC fuggom othon van es lassan keri a sajat gepet, pedig meg 2 eves se nincs
  • Thomeee
    #33
    Persze, fórumozni lehet...a kasztok is jól meg lesznek csinálva, nyugi!
  • bazza
    #34
    Ha vki nem ismerné Thomeee-t, vele csináljuk a PC Neveldét! Ő fő programozó! :))
  • Thomeee
    #35
    Naná!
  • modellmaker
    #36
    Sziasztok!

    Mikor lesz béta teszt? :)
  • bazza
    #37
    PC Nevelde már sosem lesz... de elkészítettük az utódját, amit egyszerűbb volt megvalósítanunk, mivel csak ketten vagyunk az egész projectre... :)
  • hen-tes
    #38
    és az mi?
  • bazza
    #39
    ...ez!
    Ha nem tetszik, akkor végülis a topic zárható! ;)
  • bazza
    #40
    Mentem aludni, holnap minden esetleges kérdésre választ adok, addig-is: Leírás, szabályok