33
Létezik olyan?
  • Gyiik
    #1
    Hali. Létezik olyasmi, hogy optikai kimenet egy hangkártyán?? Ugyan nem hallottam róla, meg bevallom őszintén, nem néztem utána, de hátha....
  • reménytelen
    #2
    Mindenesetre mulatságosan hangzik!
  • gergod
    #3
    létezik

    Hogy bővebben is írjak pl audigy egyes kártyáin, bár már láttam alaplapot is optikai kimenettel (asus kv8 deluxe)
  • Gyiik
    #4
    ha nem láttam volna gergod hozzászólását, a te nevedet válaszként vettem volna:D
  • Gyiik
    #5
    gergod, kösz. Gondolom, majdnemhogy aranyárban lehet...
  • Punker
    #6
    5-6k -ért már van optikai kimenetes 5.1-es hanghártya pl Inno.
  • Gyiik
    #7
    na, alakul:) Köszi.
    Mondjuk tudok egy picivel többet is szánni rá, lényeg, hogy megbízható legyen.
    Yamahából nem létezik esetleg?
    (tudom, google, csak arra nem mindig van ám idő, amikor meg van, mindig elfelejtem)
  • Shadow_THH
    #8
    hmm mit jelent az, hogy optikai kimenetes?

    szal vezeték nélküli hangrendszer kb?
  • Tufa
    #9
    nem. Egy kell hozzá kábel rendesen csak valahogy komolyabb mint a sima jack módszeres megoldás. Talán jobb minőség érhető el vele, de figyelni kell a kábelre nehogy megtörjön
  • bobka
    #10
    5.1/7.1nél nem kell 5-6 kábel csak 1
  • Punker
    #11
    én azért adtam el mert ebben a tetves városban nem kaptam 3 méterest :(
  • Shadow_THH
    #12
    tudom de engem most ez érdekelne amiről a topig szól :)
  • Tufa
    #13
    Ha az alaplapomon van, bizonyára létezik hangkártyában is. :)
  • Gyiik
    #14
    ha megnézel egy jobbfajta DVD-lejáccót, általában van rajta egy optical out hely, és a jobbfajta erősítőkön van egy optical in bemenet, még jobbakon 2. Namost ezt a kettőt egy optikai kábel segítségével össze tudod kötni. Az optikai kábel gyakorlatilag egy üvegszál, amin fény (lézer) segítségével jutnak át az adatok egyik helyről a másikra.
    Nos hát, igen, 5-6-7 kábel helyett csak 1 darabra van szükség:) Igaz, hogy a másfél méteres kerül 1500-2000 ft-ba, de sztem jobban megéri, mint a koax.

    És igen, most nézegettem, az új SB Audigy 2-esen van optikai kimenet, csak nekem nincs szükségem 7.1-re (egyelőre), meg azért valami barátibb árban gondolkodtam:)
    Úgy 15e HUF környékén.
    A lényeg, hogy jó legyen, egy árva alapzajt se akarok hallani a hangfalaimon:D
  • Match
    #15
    viszonylag ide tartozik, most emiatt nem nyitok új topicot.
    tehát.
    a TRUST kártyákról mi a véleményetek?
    konkrétan az 514DX modell tetszett meg, mivel van benne koax-os digitális bemenet, ami nekem elég fontos lenne (mellette még van koax digitális kimenet is, illetve optikai ki-bemenet is).
    Csak baromi olcsó és azt mondták nekem hogy szar a trust.
  • Gyiik
    #16
    :) Nevében van, bízz benne:)
    Nem volt szerencsém túl sok Trust cucchoz, összvissz egy headset figyel a falamon felakasztva... na, annak a mikrofonja lófaszt se ér, a műanyag cső nem viszi rendesen a hangot, le kell szedni, és közvetlenól a mikrofonba pofázni, hogy halljanak (fullra tekert mikrofon erősség mellett)... ergo nem lehet a fejeden.
    Más kérdés, hogy a hangkártyáik milyenek, részemről passz...
  • Match
    #17
    hát tesztet nem dobott ki rá a google, és gyanus hogy olyan kártyáik vannak, amik kurva sokat tudnak, viszont kurva olcsóak...
  • Gyiik
    #18
    én mondjuk személy szerint nem vennék Trust hangkártyát, a headset is egy elkapkodott dolog volt, de legalább nem buktam sokat.
    Viszont most nézem, hogy létezik külső SB Live!, optikai kimenettel... rá kéne néznem
  • maozedong
    #19
    Nem tudom a kábel maga miért kerül olyan rohadt sokba mikor maga az üvegszál tök olcsó.
  • hykao #20
    Nekem Terratec hangkártyám volt, amin volt optikai kimenet...de már egy ideje alaplapi integrált hangcsipes témákban gondolkodom. A mostani Abit KD7-es alaplapomon is van optikai kimenet. A baj csak az, hogy igazából csak filmekhez van értelme a dolognak, meg úgy általában a digitális kimenetkenek...pedig de jó lenne, ha egy játék 5.1-es digitális hanggal nyomulna...
  • Gyiik
    #21
    és speciel elsősorban zenehallgatásra rakosgatom össze apránként a dolgokat, hogy a nyamvadt 192-es és afölötti bitrátájú mp3-akból minél jobb hangzást tudjak kicsiholni, de azért bőven evidenciában tartom a majdani házimozit, és esetleg zeneszerkesztést is. Vagyis legfőképpen zene:)
    De azért nem zárkóznék el egy Surroundos NFSU 2-től sem:)
  • Gyiik
    #22
    hümmm... találtam egy igen érdekes oldalt, ajánlom mindenki figyelmébe, nem csak szgép témában:

    www.tesztelo.hu
  • Gyiik
    #23
    bocs, még egyszer, a lustábbak (így jómagam) kedvéért is

    http://www.tesztelo.hu
  • Gyiik
    #24
    még csak talán annyi a kérdés, érdemes-e venni egy 24bites SB Live!-ot, esetleg külsőt?
  • hykao #25
    Hmm, én akkor már a helyedben inkább vennék egy dobozos külsős Audigy 2-t (20-ért láttam az aprón) vagy 12-ért van Audigy 2 nem dobozos. Igaz, hogy ez utóbbin nincs optikai kimenet, de a coaxiális digit kimenet is ugyanazt produkálja szinte, s a kábel hozzá jóval olcsóbb ugye...viszont fényévekkel jobb az Audigy 2, mint a Live! (nem csak a 7.1 miatt...)
  • hykao #26
    Itt van ami neked kell! :)


    30+ÁFA körül van újonnan amúgy.
  • hykao #27
    Nekem amúgy ha jól emlékszem ilyen Terratec kártyám volt, és nagyon meg voltam elégedve vele.



    ...de ajánlanám még ezt is: KATT IDE
  • Breki33
    #28
    Sky-t érdemesebb venni és aztán Prodigy 7.1-essé alakítani
  • hykao #29
    Hát de úgy tűnik a topiknyitó már nem érdekelt az ügyben, eltűnt... :(
  • Gyiik
    #30
    nemnemnem, nem tűnt el, most kezd újra fórumozni, csak volt dolga a hétvégén.
    Nah, most olvasom a #25-ös hozzászólást, de már túl vagyok a vásárláson, és igen, egy külső, USB 2-es Audigy NX-et vettem, optikai kábellal...hát brutál:)

    A Platinumon is gondolkodtam, de a 40e már túl sok volt. Viszont... optikai kábel bemegy az erősítőbe, elvileg a DVD optikai bemenete, de viszont a CD functionra állítva hallani csak a zenét... következő kérdés már nem hangkártyaügyi... elvileg az erősítő automatice felismeri a DTS-jelet, meg efféléket, de a DVD-től a hangkártyáig (vagy legalább az USB-ig) ez a jel hogy jut el? Perpill csak a táp-, és az IDE-kábel van rádugva a DVDre...
  • Gyiik
    #31
    ja, köszi mindenki véleményét, segítségét kártya ügyben
  • hykao #32
    "DVD-től a hangkártyáig (vagy legalább az USB-ig) ez a jel hogy jut el?" - adat formájában :)
    majd a lejátszóprogi ki fogja jelezni, ha DTS hangsávot választasz, és ha a hangkártya jól továbbítja, akkor az erősítőn is látni fogod.

    Amúgy én filmnézésre nem a videokártya tv kimenetét és a hangkártya kimeneteit használom, hanem egy X-card-ot. Ez egy PCI csatolós hardveres mpeg kártya. A DVD, VCD, SVCD formátumokon kívül lejátsza a DivX-et, Xvid-et, stb. és mindezt asztali dvd lejátszó minőségben, úgy, hogy közben a géppel akár játszani is lehet, hisz szinte alig "fogyaszt" a prociból! Feliratozást is kezel. Optikai kimenete ugyan nincs, de a coaxiális digit kimenet is megteszi.

    Így néz ki:

  • Gyiik
    #33
    ó...tanul az ember:) Mondjuk, ha már mozizok, akkor nem nagyon foglalkozom a géppel, és fordítva:) meg még össze se raktam az 5.1-et, épphogy 4.0-ban döcögök, de majd idővel. Inkább zenehallgatásra használom, arra viszont jelen állapotában több, mint tökéletes, 128-as mp3-mal nem próbáltam, csak 192 és felfelé, de sztem ezután a 2 hétnyi használat után nagyon-de-nagyon meghallanám a különbséget...

    Ja, egyébként valóban felismeri az erőlködő a jelet, csak nem kapott jelet, 5-ös PowerDVD a DTS-ért lóvét kér (a jó kuvva anyjukat), de a 6-os már simán kezeli a S/PDIF kimenetet...hát nem rossz:)