50
  • Cicero
    #1
    nc
  • gz8
    #2
    Nem azért találták ki a józan észt, pláne a commandert.
  • szaharin
    #4
    en kiprobalom..lehet nem olyan rossz..a toolbar resze az szar de a kereso az lehet hogy jo..
  • HuHa
    #5
    Nem tudom ki hogy van vele, de az én gépemhez képest egy szeméttelep semmi, mégis tudom hol mi van. Ez mondjuk annak köszönhető, az MP3-ak meglepően az mp3 könyvtárban vannak, a filmek meglepően a filmek könyvtárban, a dokumentumok...na találjátok ki:)) Bár az tény intézővel énse találnék meg már semmit:)
  • [HUN]PAStheLoD
    #6
    GoogleDesktopSearch nekem mondjuk már sokat segített.. és nem kell toolbarozni hozzá.. inkább azt javaslom ;]
  • Caro
    #7
    Jellemző az USA-ra. Folyamatos hülyülés. Régen még szembeszálltak az explorer miatt a microsofttal. Most már semmiért se mernek beszólni.
    Mindenkit ki akarnak szorítani a piacról! De miért hagyják? A verseny hiánya hosszú távon csak rosszabb!
  • concrete
    #8
    MSN-t az asztalomra? inkább a halál
  • nenad
    #9
    en sem latom ennek a szoftvernek tul nagy jelentosoegt, sztem aki komolyan dolgozik a geppel, vagy kevesbe komolyan :) elso dolgok egyike amire rajon a kovetkezo win reinstallig :) hogy nincs mese rendszerezni kell a dolgokat.
    A kepeknel jol johet, de arra meg ott van a picasa pl.
  • concrete
    #10
    asszondja jómultkor egy legújabb flash plugin telepítő:
    ittvane a yahoo toolbar letöltöm neked, attól sokkal jobb lesz neked!

    kedves, de nekem inkább NEM
  • 12346
    #11
    ezeket kinek találják ki? rühellem a toolbar-okat. sztem haszontalanok.
  • SoDI---
    #12
    Én ezt a remek cuccot már nagyon korai béta állapota óta használom, és el kell, hogy mondjam, hogy ezerszer jobb, mint a google hasonló megoldása.
    Nem kell hosszú perceket keresgélni, ha valamit nem találok. Simán rákeresek, és egy másodperc múéva már megvan. Legyen az file, file-ból egy szöveg, egy e-mail üzenet, vagy akár annak egy melléklete.
    ISTENI!
  • BlackRose
    #13
    Mielőtt itt minden félét összeirnánk, inkább próbáljátok ki. Alapjából Desktop Search és nem toolbar, persze toolbar is lehet, de ki lehet kapcsolni, viszont maga az indexelése és a disken való keresése kiválló, pillanatok allatt megtalálható minden (persze ez még csak első benyomás). Különben érdekes, hogy sokan egy ilyen tulajdonságokkal elöntött alkalmazást igy eldobnak még mielött kipróbálnák. Persze nem kötelező használni, de azért minek a fikázás, és kétlem, hogy fél nap allatt megtudnátok mondani, hogy jó e vagy nem, legalább egy pár napos használat kell, hozzá, és aztán ha segit akkor OK, ha nem akkor meg a szamétbe vele, de így most itt fikázni, csupán csak azért mert Microsoft... na tényleg erétt gondolkodás és cselekvés!
  • pemga
    #14
    Csak két apróság: indexelt filerendszerek régóta léteznek. Mire is jó ez: név alapján keresel valamit => egyből megtalálja, nem tekeri végig az összes könyvtárat. Ez tehát az alap, a BeOS rátett még egy lapáttal: property-k alapján lehetett indexelni (tehát nemcsak filenév, hanem bármilyen tulajdonság alapján, pl. id3 tag, levél feladója, bármi.) Mindezt filesystem szinten (értsd: alacsony szinten, optimalizáltan). Ehhez képest ez egy utólagos ráépítés. Csak nehogy valaki úgy gondolja, ilyen nincs már évek óta, és az MS valami egetrengetően újat talált ki :).
  • Zorbie
    #15
    Télleg jó gyors, mivel 1böl kiirja, hogy semmit sem talált
  • BlackRose
    #16
    Na azért egy picit rossz lenne ha az indexelést az MS találta volna ki, de a BeOS-nak sincs semmi köze hozzá, az indexelés még a 100-200 éves lexikonokban jelen volt, most csak az a kérdés, hogy milyen széles szinten alkalmazták, most egy ilyen rendszeren nem a legtermészetessebb, de majd idővel fejlődni fog. Marhaság valami terméket olyan szemmel nézni, hogy tökéletes e vagy sem, mert tökéletes termék nincs, és nem is lesz, viszont ha segitségünkre jár akkor már jó, jobb mint ha nincs, persze lehet filozófálni meg állmodozni, hogy milyen lenne ha még x,y,z-t is tudna, vagy ha tükéletes lenne, de ez nincs, viszont tény, hogy jelenleg a konkurens desktop termékektől jobb, gyorsabb, és fényévekkel szebb is ezért esetleg kényelmesebb a használata. Persze aki nem így gondolja az is rendben van, de ha valaki lesz@rja még mielőtt kipróbélná az már nincs rendjén.

    Zorbie: előbb meg kell várd, hogy indexelje a vinyót (legjobb ha elmész aludni és bekapcsolva hagyod a gépet), reggelre minden OK és villámgyorsan talál meg mindent
  • BlackRose
    #17
    "hogy jelenleg a konkurens desktop termékektől jobb", hogy tévedés ne legyen itt a Desktop Search programokra gondoltam...
  • pemga
    #18
    Örülök, hogy végig elolvastad :). A BeOS-ben filesystem-szintű PROPERTY-alapú indexelést vezettek be. Ez egy ötvözet, a sima filenév és a tartalom-alapú indexelés között. Alacsony-szinten van, baromi gyors (és folyamatosan up-to-date), csak azt a tartalmat indexeli, amit te megadsz neki, de ez bármi lehet. És ők végre a file-okat nem kiterjesztés, hanem content-type alapján azonosították, web-en kívül nem láttam még ilyenre példát, pedig már nagyon itt lenne az ideje...
  • Razgon
    #19
    Nekem nem működik nem, bármivel próbálkoztam, 0 találat...

  • Razgon
    #20
    Kellemesen undorító az a tulajdonsága, hogy leszedés után újra kell indítani... Suxx
  • Razgon
    #21
    Mármint a Windowst..
  • longobard
    #22
    Én nem is tudom telepíteni, mert azt írja ki, hogy "a setup.exe fájl hiányzó exporthoz van csatolva ADVAPI32.dll:ConvertStringSecurityDescriptorToSecurityDescriptorA."
  • atlagember
    #23
    Már megint egy félreérthető cím: Elkészült a Microsoft asztali keresője. Ezzel ugyan semmit nem találna meg az én íróasztalomon a sok papír számítógép, meg írószer közt.
  • Cat #24
    "a hiba az Ön agyában van"
  • Macc
    #25
    Hat 30 perc alatt 5000 file-t indexelt... Jo gyors (OSX ennyi ido alatt bedaralta az 571e file-omat)
  • Macc
    #26
    Hat ha valakinek eszebe jut, hogy az iroasztalan keres a kupiban egy MS termek, akkor... khm
  • fflx
    #27
    talan annyit erdemes elmondani rola, hogy feltelepites utan egybol engedi a hasznalatot, de a local helyeken valo kereseshez eloszoris erdemes megadni azokat a konyvtarakat amikben szeretnenk gyorsan keresni, majd vagy otthagyjuk magara egy ideig, vagy megkerjuk, hogy most azonnal kezdjen indexelni. Az indexeles sebessege meg olyan amilyen, de nem hiszem, hogy 571e filet fel ora alatt azonban barmi is beindexel, ha NEM CSAK a filenvet kell indexelni, hanem a BELSO tartalmat is es legyen az word, excel outlook level, csatolmany akarmi. Kiterjesztesekkel (plugin) kepes PDF-ek ZIPek miegymas indexelesere is. Az indexelt dolgokon aztan mar villamgyorsan keres. (ahogy gepeljuk befele ugy dobalja az eredmenyeket) Igaz talatam mar egy ket erdekesseget, amit nem ertettem miert nem talalt meg, de osszesegeben nagyon hasznos a localis dolgok megtalalasara. WEBre nem hasznalom mert allandoan az explorerhez ragaszkodik...

    Hat ennyi. Szoval nem kell elsore megilyedni, ha meg nem vartunk legalabb 5-10 perc winyokerregest, akkor nem kell csodalkozni a 0 talalatokon.
  • Macc
    #28
    Kivancsi leszek a keresesre. Igy egy ujabb ora elteltevel leallitottam, mert lassan vegzek es megyek haza, de 40e File-ig jutott.

    Tapasztaltabbak: kepes arra, hogy uj file letrehozasakor (ami megfelel a keresesi kriteriumoknak) automatikusan updat-eli a talalatok listajat?
  • Macc
    #29
    Igazad van, lehet volt az haromnegyed ora is, de tenyleg beindexelt mindent amit lehetett, es ki is dobja a talalatokat azonnal.
  • BlackRose
    #30
    Nem tudom, de nállam 30 perc alatt 44.300 file-t indexelt (na jó RAID rendszer) az aláírásomban szereplő gépen Windows Server 2003 allatt. Persze ez messze van a gépemen levő 1.2 millió file-on de ezt megtette fél nap allatt. És aztán nincs semmi probléma, különben is itt nem az indexelési sebesség a fontos, hanem a keresési sebesség és lehetőségek, vagyis a Usability, vagyis segít e ez nekünk a mindennapi munkában vagy sem. Most nállam tényleg rend van a rendszeren és mindnek meg van a helye, de sokszor valami régebbi dologra elköltök akár pár percet is, hogy megtaláljam, na most ez az MS Desktop Searchal másotpercekbe tellik, tehát nekem van értéke, ha még beszámolom, hogy ingyenes akkor meg még jobban.
  • Caro
    #31
    Nagy cucc?
    Ilyet majdnem én is írok delphiben. Legfeljebb a tartalom szerinti keresés marad ki. Pedig nem vagyok nagy programozó.
    Az viszont tévedés, hogy semmi nem lehet tökéletes. Informatikában az algoritmusok hatékonyságmaximuma matematikailag bizonyítható. Csak jó sok idő a levezetés.
    De arra meg tényleg kíváncsi lennék, hogy mit keres a gépemen félmillió file. Biztos nem én raktam fel őket. Ebből van max. 2500 amiről tudom mi, a maradék csak kuka(értsd: oprendszer,progik). A felhasználói profilom is 400 M! Valami nagyon nem jó ezzel a windózzal..
  • fflx
    #32
    szertintem, folosleges az egesz winyot indexeltetni. bar nem tudom pontosan hogy mukodik, de ha online frissiti az indexet, akkor pl az internet cache meg a windows konyvtar meg a program files konyvtar biztos nem tartalmaz hasznas adatokat es csak lassitjak a gepet (foleg a cache) a folytonos cachelessel. (de szivesen vennek egy leirast a mukodeserol, valami attekintot)
  • fflx
    #33
    nem nagy a cucc. hat igen a tartalom szerinti kereses a lenyege... mar a dos-os NC-ben is volt dir cache fajl, hogy gyorsabban megtalalja a keresett fajlokat fajlnev szerint.
  • fflx
    #34
    a 400 M profil altalaban ha te nem hasznalod, akkor 90%-ban az internet cache. Asszem minden bongeszoben van egy olyan opcio, hogy clear internet cache (vagy valami ilyesmi)
    es ott be is allithatod, hogy mennyit hasznalhat (alapbol asszem a winyo 5 v. 10%-a)
  • FTeR
    #35
    ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy "és akkor mi van".
    Tekintve, hogy a világ nem használ beos-t, így a vílágot nem érdekli. Sőt engem személy szerint nem boldogít a tudat, h azon alapból van ilyen.
  • BlackRose
    #36
    "Informatikában az algoritmusok hatékonyságmaximuma matematikailag bizonyítható"... hát persze, csak még nem találták fel azt a metematikát, főleg ha beszállnak a cache, a threadek meg a multicore... meg még egynéhány dolog, akkor persze ide jöhet a runtime sajátossága meg stb... na hadjuk a lényeget magad is elmondtad "nem vagyok nagy programozó"... persze Delphiben fél óra allatt ősszerakod azt amit a Microsoft 30-40 hülyegyerek programozója megtett az NTFS telyes ismeretsége végtelen teszt és még végtelenebb betatesztelés után, na ez persze mindent elmodt arról, hogy mennyire nem vagy nagy programozó. Persze ezt ne sértésként értsd, mert nincs semmi kifogásom ellened és ezt nem is neked írom személyessen, csak sokszor felfordul a gyomrom amikor ilyeneket olvasok olyan emberektől (és ezt sem vedd személyessen) akik párszáz sor kódnál sohasem láttak többet, és akik némi peremszintű programozói tudással rendelkeznek amit az iskolában/egyetemen tanultak olyanoktól akik szintén életükbe nem írtak kódot... NA BOCSÁNAT NEM SÉRTEGETŐZNI AKARTAM, csak csupán kiborultam.
  • Macc
    #37
    egy szo mint szaz, vegre lehet majd keresni winben is, mert ami eddig volt az nagyon gyatra volt...
  • BiroAndras
    #38
    Én is azt mondom, hogy ha egy vinyón rend van, akkor nincs szükség ilyen progira. Nekem csak nagyon ritkán kell keresnem, akkor meg kibírom azt az 1-2 percet, amíg a Total Commander végignyálazza a vinyókat.
    Egyébként biztos hasznos lehet, ha valakinek tényleg sűrűn kell keresnie. Vagy esetleg nekiállhat rendet rakni...
  • Caro
    #39
    khm.
    kicsit félreértettél. Azért írtam, hogy nem vagyok nagy programozó, mert nem érdekel, mert odáig jutottam benne, hogy már nem volt előttem megoldhatatlan feladat. Csak az időt sajnáltam rá. Ezért inkább áttértem a fizikára, a programozás meg maradt hobbi szinten. Addig érdekes volt, amíg kiismertem, de most már nem. Arról meg nem tehetek, hogy a microsoftnak 30-40 emberre van szüksége ahhoz, amit egy rendes programozó egy hónap alatt teljesen korrektül osszedob, úgy, hogy még optimalizálja is. A tartalom szerinti keresés sem nagy cucc, csak ismerni kell a file-ok szerkezetét. Az NTFS-nek meg ehhez semmi köze, a filerendszert nem hardverszinten kezelik az ilyen programok.
    Az algoritmusokat pedig szintén nem hardverszinten kell vizsgálni, azok matematikailag leírhatók, és semmi közük ahhoz, hogy milyen hardveren futnak. Maga az algoritmus hatékonysága bizonyítható.
  • BlackRose
    #40
    OK, rendben de továbbra sem értünk egyet, mert a programok végülis hardwaren futnak és ezért igen is fontos, hogy egy algoritmust a meglévő hardware fügvényében vizsgáljunk (pl. maga az NT kernel egynéhány gondja - mondjuk rá memória kezelés stb. abból ered, hogy amikor az NT kernelt megtervezték sokhelyt az akkori hardware miatt "kereskedni" kellett a dolgokkal, (tudod ezt most jóintulatúan írom de fényévi különbségek vannak az elméleti és a valódi programozás között, elméletben mindent leirok és piszokul működik, viszont a valóságban olyan dolgokba ütközik az ember amit nem a legegyszerübb megoldani (ez speciál vonatkozik az algoritmusok teljesítményére)) és akkor alkalmazkodni kell a helyzethez, kivéve ha elementáris algoritmusokról van szó amit az Informatika Alapjai vagy hasonló nevű iskolaórán oktatnak. Az NTFS ismerésének előnyét pedig még véletlenül sem a hardware szintjén értettem, mert ennek egyy NT féle OS-ben nem sok köze lenne a logikához, de viszont maga a filerendszer szervezése és kezelő rutinjainak ismeretsége igenis meggyorsíthatják a dolgokat... na de mindegy, ajánlok egy két könyvet az NTFS-ről és majd akkor meglátod miről beszélek.

    Ha azt hiszed, hogy a programózást olyan szintig vitted, hogy mindent megtudsz oldani akkor, csak, hogy esetleg újból meglegyen a kedved ajánlom Donald Knuth - The Art of Computer Programming című könyvét. Itt az élő Stanfordi legenda egy egéssz kb. 1000 oldalas kötetet szentelt a Searching and Sorting néven ismert problematikának, és ezt valszeg azért tette mert egy fasz@ gyerek Pityuka nevű programozó egy hónap allatt összedobja azt amire az MS-nek 30-40 hülyegyerekre van szüksége. Na most OK még ha ezt elfogadom is, akkor felmerül a kérdés, hogy ha már olyan piszokul egyszerű, akkor miért nem irta meg valaki más, a Google hasonló alkalmazása gyengébb és azt is pár tucat Ph.D. matematikus meg programozó irja... na várom a választ.
  • Macc
    #41
    Hat, most vegre sikerult letesztelnem. Tenyleg gyorsan keres, ezzel nincsen baj, de azert nagysagrenddel nehezkesebb a hasznalata mint a Spotlight-nak sajnos. Peldaul, egy megtalalt elemet ki akartam dobni. A kereso eredmenylistajarol ez nem volt lehetseges, sebaj, megmutatta hol van, kidobtam onnan. De tovabbra is ott maradt a listaban. Majd raboktem az elemre (gondolvan, akkor csak eszreveszi, hogy ilyen mar nincs, de nem, csak annyit nyogott be, hogy "unable to display item"...)

    Kozben megegyszer rakerestem, es megint kidobta a mar nem letezo elemet mint talalatot: ehhez csak gratulalni tudok!!!