28
  • tomo
    #1
    je, de ismeros technologia
  • fanatic
    #2
    Office célra a mai legolcsóbb konfig is alkalmas, így ennek nem sok létjogosúltsága van!
  • Caro
    #3
    Megint van egy jó ötlet és megint elbénázzák...
  • noss
    #4
    "A Microsoft eddig nem tett közzé hivatalos közleményt az Eigerrel kapcsolatban."
    azaz még nem is érdemes vele foglalkoznunk... :)
  • Axon
    #5
    Linuxon - na és persze számtalan más "igazi" oprendszeren - már ezer éve használják ezt a megoldást. Majd a billi gyerek megcsinálja - mintha ő találta volna ki - és levédeti. Majd pedig bepereli az összes többi oprendszert, hogy lopják a windőz remek újítását.
  • arschsg
    #6
    Ha kussban maradtál volna,... bölcsebb is maradtál volna...
  • HUmanEmber41st
    #7
    Régebben hallottam valami windóz nt ről is..
    Az se nagyon jött be mi???
    Pedig azt kifejezetten vállalatoknak csinálták, csak szegény rencergazdának 1 perc nyugta sem volt...
  • mrzool
    #8
    Hm? Mi a baj az NT-vel? Köszöni szépen jól érezte magát fénykorában (sőt, korát meghaladó technológiákat vonultatott fel), ám azóta már KÉT újabb szerver vindóz is megjelent: a 2000 és a 2003. Ezeket is "kifejezetten vállalatoknak csinálták". Nem tudom értelmezni a hozzászólásod...
  • arschsg
    #9
    látom TE IS aztán képben vagy...
  • Killgore
    #10
    Ez jó hír, hogy nem mindent a legjobb gépekre szánnak. Pl barátnőmnek már az xp önmagában nagyon leterheli a gépet, jó lenne egy olyan windows, ami új, de mégis jól megy szar gépen:)


    #9 facnak kötsz bele mindenkibe újreg? Ezért regeltél?



  • Caro
    #11
    Szerintem sem arra kellene spekulálni, hogy majd úgyis jön jobb vas. Optimalizálni kéne, megtervezni rendesen az algoritmusokat, és akkor jobb lenne. De miért kell, hogy kapcsolódjon kiszolgálóhoz? Azért egy PII-esen még mindig elfut az XP, ha nem is valami szépen.
  • Zsoltika 007
    #12
    "Szerintem sem arra kellene spekulálni, hogy majd úgyis jön jobb vas. Optimalizálni kéne.."
    Jah csak nem külön oprendszerrel. A Longhornban kellett volna ezt is kivitelezni.
  • Axon
    #13
    Elmés ötletként most ezen új nicked mögé bújva nyalod a gazdád seggét.
    Jó étvágyat hozzá.
  • Dj Faustus #14
    "hogy majd úgyis jön jobb vas"
    Csak a hardver gyártók sem arra gondolnak, hogy egy konfigot 10-15 évig fognak használni. Sajnos.

    "Optimalizálni kéne..."
    Igazad van, csak az időbe kerűl.
    Az idő pedig pénz.
    Ebből következik, ha sok pénzt akarnak szerezni, akkor kevés időt fordítanak az optimalizálásra, hogy minél gyorsabban elkészűljenek a termékkel.
    Másrészt egy adott algoritmust csak egy adott pontig lehet optimalizálni, utána más algoritmust kell keresni.

    "De miért kell, hogy kapcsolódjon kiszolgálóhoz?"
    Mert nem mindenki használ PII-es konfigot, és a Win98 támogatását meg fogják szüntetni.
  • IoIa
    #15
    Hmmm... A régi gépeken nagyon jól elfutottak a korábbi oprendszerek. Miért is kell a ratyi xp régi gépre?
  • h4x0r
    #16
    Hmmm... Nekem van egy PII-esem. Most akkor rohanjak lecserélni a Debianomat, hogy a gyorsabb és szebb XP fusson rajta?

    Vagy a leendő PIII-ast, amit szerverként szeretnénk használni, arra tegyünk 2kx-et azért a pár szolgáltatásért (pl. ssh, http, irc).

    Nem a Windowst akarom leszólni, de egy kis szervert kevés szolgáltatással, vagy egy "office" gépet jobban ki lehet hozni Linuxból. Olcsóbb, és azt is meg lehet tanulni userként használni. Régebbi gépek esetén erre nincs nagy szüxég, de azért hajrá, MS :-)
  • FTeR
    #17
    nekem úgy tűnik a cikkből, hogy az eiger csak nagy hálózatokban használható, mint egy terminálként, a régi szép idők emlékére. Szal sztem ha akarnád se tudnád lecserélni. Főleg ha figyelembe veszsük, h a terminál "állagánál" fogva kliens, neked meg szervereid vannak.
  • h4x0r
    #18
    Persze ezt értem. Nem is volt gondom vele, csak beugrott, hogy ahhoz, hogy használható legyen az Eiger, kelleni fog egy szerver, amin az említett aplikációk futni fognak. Mindegy, legalább kevesebb lesz a szemét (vö. kidobott gépek).
  • Felfedező
    #19
    "Csak a hardver gyártók sem arra gondolnak, hogy egy konfigot 10-15 évig fognak használni. Sajnos."

    Még jó hogy nem gondolnak mert senki nem használnálja addig ... Ha egy gépet nem fejlesztesz 3-4 év alatt elavultá válik... hogy jön ide a 10 év egyátálán?
  • Dj Faustus #20
    Úgy, hogy egyes feladatokhoz (zenehallgatás, szövegszerkesztés, táblázatkezelés, alapvető internetezés) egy régebbi gép (PII-es) is jó. Lehet hogy egy kicsit túloztam a 10-15 évvel (sőt biztos is), de gondolj csak bele: a régi gépekből meg csomó elektronikus hulladék keletkezik.
    Jelenleg is használok PI-es konfigurációt (450 MHz CPU, 128 Mbyte RAM, 10 GB Winchester) - tökéletesen működik.
  • Dj Faustus #21
    Hozzátenném még, hogy "szegényebb" általános iskolákban ma is használnak PI/PII-es konfigurációkat. Szövegszerkesztés, táblázatkezelés, operációs rendszer, internet használat tanulásához elegendő.
  • Zsoltika 007
    #22
    "Jelenleg is használok PI-es konfigurációt (450 MHz CPU.."
    Az nem P2 véletlenül? Esetleg P3. Valahol 400 körül váltották egymást már nem emlékszem.
  • Dj Faustus #23
    AMD K6-II 450 MHz - ez még csak PI-es. Az alaplap sem új: Acorp 5-ALI61.

    Az Intel Pentium II-es processzorok 233 Mhz-től 450 MHz-ig mentek.
    Az Intel PIII-as processzorait 400-1400 MHz-es órajellel gyártotta.
    Az AMD válasza az Athlon, mely 500-1400 MHz-es órajellel pörgött.
  • Zsoltika 007
    #24
    "AMD K6-II 450 MHz - ez még csak PI-es."
    Így ok csak tudnám minek írod PI-nek. Ez olyan mintha valaki az Amd Bartonra írná hogy P4-es.
  • Dj Faustus #25
    Mert az AMD K6-2/K6-3-as processzorok olyan alaplapba illeszkednek, amelyek Pentium I-es Intel processzorokat is tudnak fogadni (Super Socket 7-es processzorfoglalatuk révén, mely kompatibilis a Socket 7-es processzorfoglalattal). Másrészt mert mindazokat tudják, amit egy Pentium I-es processzor.

    De nevezhetnénk ezt a processzort - ha neked úgy jobban tetszik - Pentium 1,5-nek (de akár 2-nek?) is (lásd: 3DNow utasításkészlet, 100 MHz-es FSB, Pentium II-es körüli órajel, késői megjelenés, teljesítmény).
  • FTeR
    #26
    kár, h nincs igazad.
    beírtad, hogy 450es p1, mire szóltak hogy olyan nem volt. erre jösz de volt mert amd. de az nem intel, így nem is lehet pentium. (legnagyobb jóindulattal is csak p1 kompatibilis lehetne)
    de inkább ne erőltesd.
  • Dj Faustus #27
    "p1 kompatibilis" - köszönöm, ez itt a lényeg.
    Ámbár a Pentium az Intel levédett márkaneve, a köznyelvben elterjedt a Pentium kategória bármely processzorgyártó kompatibilis termékére.
    Szóval fölösleges ezen vitázni.
  • fflx
    #28
    ismet feltalaltak a tutit.
    csak kar, hogy szinten ezereves a technologia...

    (meg egyebkent is, mintha mar lennenek ilyenek, ahol egy mas oprendszer a szerver es windowsok a kliensek es mindent letoltenek maguknak)