73
  • grebber
    #1
    DSL nagyon ottvan a kábelnet viszont nem annyira. :(
  • SoDI---
    #2
    Vajon hány év kell hozzá, hogy nálunk is elterjedten az "ADSL2"?
  • FTeR
    #3
    T-fos azt mondja, összhangban a világgal...
  • Pharaoh
    #4
    Én most elégedet vagyok a 2Mbit-emmel, de a feltöltéi sebesség siralmas.
  • GregSB
    #5
    16Mbit... az kb 2000K/sec es letöltést jelent.

    Mikor lesz nekünk itthony ilen elérhető áron?
  • Ronny
    #6
    Picsába már ezzel a siránkozással:)
  • item
    #7
    "Magyarországon az Externet kínálja a legnagyobb, 8 Mbites ADSL szolgáltatást, igaz csak üzleti előfizetők számára, Externet PowerDSL néven"

    Az "csak" 6 Mbit/s nem ??
  • item
    #8
    Hát öregem neked semmi sem lenne elég! neharagudj de azt kell hogy mondanom, nemsok európai országban van hasonló 1, 2, 3, 4 Mbit/s es net!

    Amúgy ez az ismételt sávszélemelés szerintem nagyon is korrekt volt!
  • item
    #9
    Bocsánat elnéztem már megemelték 8 Mbit/s re!
  • shabba
    #10
    Kábelneten is lehet nagy sebességű csomagokat kínálni, pl. svéd chello június eljesén emel újra sebességet és igen komoly lesznek. Pl. a 24/8mbps-es legnagyobb ~14e ft körüli áron lesz.

    http://www.upc.se/upc/consumer_Internet_kampanj.php
  • GregSB
    #11
    Azta, dejól ismersz!

    Engem csak az aggaszt, hogy innen nyugatabra 6 meg 8 Mbites vonalakat osztogatnak(vagy fognak osztogatni) annyi pízért, amennyiért nekünk az 1,4-est, meg a 2-est.
  • shabba
    #12
    Fatáv is ismerkedik meg tesztelget a sajtóhírei szerint ADSL2+szal, de ahhoz hogy ez tömegesen elterjedjen igen komoly fejlesztésre kellene elszánniuk magukat, de e téren eddig sem jeleskedtek.

    Ráadásul az hogy lecserélnék a modemeket ADSL2+ra és kicserélnék a DSLAM-okban ADSL2+osra a kártyákat csak nagyon keveseknek lendítene a sorsán. Akik távol laknak a telefonközponttól ott szinte semmi változást nem lehetne realizálni csak azoknál akik igen közel laknak az pedig csak az előfizetői kör egy szűk rétege. Ahhoz hogy érdemi fejlődést lehessen elérni a DSL technológia mellett a "telefonközpontokat közelebb kell tolni az előfizetőkhöz". Mivel ez fizikaliag nem kivitelezhető, új nodeokat kell létesíteni az előfizetőkhöz közel oda kihelyezve a DSLAM-okat így rövidítve az előfizető last mile távolságát. Viszont ehhez a jelenlegi telefonközpont sűrűségnél legalább egy nagyságrenddel nagyobb node sűrűséget kellene létrehozni ez pedig annál is nagyobb beruházás hogy áltállnak ADSL2+ra. Márpedig a kettőnek csak egymást segítve van értelme hisz csak rövid távolságon lehet megfelelően kiaknázni az ADSL2+ technológiában rejlő lehetőségeket.
  • shabba
    #13
    Majd 1x nálunk is lesz ilyen idővel. Látod a németeknél is még csak erősen a kísérleti időszakot érik meg, ott is nagyon sok év fog eltelni addigra mire ez nagyobb számú előfizetőhöz ér el.
  • shabba
    #14
    Most emelte a fatáv a nagyker sebességeket, a 3mbps-est 4-Mbps-re így abból két vonal összekötve már 8Mbps. :)
  • Keldor
    #15
    utálom ezt az országot
  • Keldor
    #16
    (magyarország)
  • shabba
    #17
    Azért elég jó tempóban emelgeti mostanában fatáv a nagyker sebességeket, ez talán öszöntzően hat a többiekre is. Bár sok szolgálató lesz aki nem tud majd utána menni, és idővel sokan le is fognak morzsolódni. Az a gond hogy igazán tőkerős cég ami bírja a fejlesztést az nagyon magas sebességek irányába nincs túl sok idehaza, ez pedig idővel vissza fog vágni.

    És ne feledd azon országok ahol most 6-8mbps van pár éve még hasonló sebességet kínált mint most nálunk. Márpedig az ADSL1 vége 6-8mbps utána kipukkad a technológia nem tud hova emelni a szolgáltató csak ha nagyfokú fejlesztésbe invesztál mint amiről #12-ben írtam, ennek kivitelezése viszont hosszú évek alatt tud csak megtörténni nem két nap alatt. Addig pedig a magyar piac is hozzájuk emelgetheti a sebességeit.
  • SoDI---
    #18
    lassan mondom

    dupláztak itthon sávszélességet decemberben
    dupláztak most is

    Május van, és NÉGYSZER olyan gyors a neted, mint novemberben volt.

    Ha neked ez a fejlődés is kevés, akkor csak sajnálni tudlak.
  • Keldor
    #19
    kevés hát. ha német lennék ennél sokkal több lenne. még jó hogy nem vok magyar származású. csak itt élek egy fos ez az ország.(beszólásokkal kíméljenek, ez csk a véleményem)
  • shabba
    #20
    A németeknél 1,2 és 3mbps-es ADSL-t tudsz venni. Idehaza most már szintén ez a helyzet. Most akkor miért is sír a szád?
  • Flashy
    #21
    "Az új ADSL2+ csomagokat elsősorban magánszemélyeknek szánják." hozzáképzeltem hogy "mert az ő kis igényeiknek egyelőre ez is megfelel" :)
  • Supergamer_real
    #22
    Megmondom mi a tipikus magyar. Ez a hozzáállás. Majd ha az ország ARÁNYAIBAN úgy teljesít mint Németország, akkor lesznek ilyen szintu fejlesztesek itt is. Amig nem addig ne varjatok csodat.

    Ez ugyanaz a felfogás, minthogy az EU majd gazdaggá tesz... (mindenféle teljesítmény nélkül persze). Majd ha az ország teljesít, majd ha nem az a trendi, hogy ki hogyan csal, ki hogyan bújik ki a munka alól, vagy hogyan csináltatja a másikkal, úgy hogy ő maga semmit sem csinál... NA MAJD AKKOR lesz az amiről itt álmodoztok. Követelőzés van, de amikor dolgozni kellene valamit, mindenki a másikra mutogat.

    Másfelől ezenél a sebességeknél már amúgy sem a download lesz a szűk keresztmetszet, hanem az UPload. Nemtudom mit siránkozik itt mindenki. Ha a túloldalról nem tudják megfelelő sebességgel küldeni, semmire sem mentek a mégnagyobb downloaddal.
  • shabba
    #23
    Inkább az lehet az oka hogy egy üzleti előfizető esetén nagyon soxor fontos a szimmetrikus kapcsolat megléte, amire az ADSL alapjaiban alkalmatlan. És az ADSL változatok fejlődése során ez az asszimetria csak még jobban nőtt, pl. ADSL2+nál 26/1Mbps az elérhető maximális sebesség. Ráadásul az elérhető távolság is igen csekély, pl. a cikkben említett 16Mbps úgy <2km kábeltávolságon belül teljesíthető. És ugye egy kábel igen sokat tekereg mire elér az előfizetőhöz, ez pedig egy telefonközpont igen csekély hatósugarát tudja csak lefedni ezen magas sebességgel.

    Szóval az üzleti ügyfél ha közel van egy telefonközponthoz inkább VDSL(2)-ben gondolkodik le vagy ha nincs ilyen szerencsés közelségben akkor marad a bérelt vonal.

    És azért azt se feledd ezen igen magas sebességeket nem azért akarják elérni a szolgáltatók hogy a warezelő ügyfél minél gyorsabban tölthesse le a filmeke. Ők a fizetős szolgáltatási palettájukat akarják ezzel bővíteni. És ha adott lesz az infrastruktúrális háttér az IPTV és VOD, Pay/View fizetős szolgáltatások tömeges eléréséhez akkor már a szolgáltató sem lesz abban érdekelt hogy a fizetős helyett te az ingyen warezt filmet szedd. Elvégre a szolgáltatók azért csinálják ezen fejlesztéseket hogy még több piaci szegmensből jussanak még több bevételhez.
  • maggi
    #24
    en kolozsvari vagyok, beszeljek egy kicsit fejlodesrol, itt dsl-rol meg nem is hallottak, meg mindig a dial-up az elterjedt, kb fel ev mulva indul be az upc kabelnet, ami 384 kbps lesz...1-2-3mbit...
  • HuAn82
    #25
    Én annak is örülnék ha a feltöltési sebességemet emelnék meg. A 2 Mbit egyenlőre elég...
  • HuAn82
    #26
    Akkor miért nem állsz tovább? Ki tart vissza?
  • Supremo
    #27
    Hát igen, ez nem rossz! 3-4 év múlva talán már nekünk is lesz ilyen otthon. A poén az, hogy otthon most emelték meg a netemet 1,5Mbit/s -re, de hozzászoktam már a munkhelyi 50-60Mbit/sec-hez, és a z átlag 5Mbyte/sec-es letöltéshez ... ehhez képest az otthoni 150K-s letöltésnél nem esek hasra. De mind1, azért értékelendő, előbb-utóbb a nyugat szele elér minket is.
  • Unreal1942
    #28
    Nem kőtelező itt élned!
    (nem beszólás, saját vélemény)
  • GodBadka
    #29
    Egy seggfej vagy. De ez csak a véleményem :P
  • PyRex
    #30
    Hát nemtom, meg vagyok elégedve a 3MBit-es chello-val (igen, még a 60GB korlát ellenére is, én nem akarok naponta 500GB filmet meg warezt letölteni, amivel úgysem tudok mit csinálni ) - bár most az ADSL is felzárkózott ugye a chello-hoz, azért a madarak azt csiripelik, hogy augusztus táján újra növeli a chello is a sávot...
  • PyRex
    #31
    Kár, hogy itt élsz, r*h****l máshol. Nem beszólás, saját vélemény...
  • Xcentric
    #32
    Én pl állatira happy voltam,hogy 1,5Mbitet kaptam a kezdeti 512,majd 768 után.Asszongyák bővítés ,miegyéb. Nekem viszont van egy olyan sanda gyanúm,hogy itt megint az van mint a világon mndenhol.Jön a mérnök alkot valamit,jön a közgazdász és aszondja,nono adagolva,csak adagolva! Szerintem szinte semmibe nem került volna eleve ilyen sávszéllel nyomni az eljétől kezdve. Annál is inkább,hogy megtörpént párszor,hogy 1-2 napra,néha csak pár órára, 2-300K-s letöltéseim voltak 512Kbites neten!(nem,nem akkor amikor tesztelték,hogy fog e menni,és nem is akkor,amikor szolgáltatás kihagyás miatt engesztelésül megemelték egy pár napra)
  • valaé valaé ná
    #33
    Jaja. Mehet Romániába ADSL-zni.
  • LiDoCaiN
    #34
    hát nemtudom, otthonra teljesen felesleges a 16Mbites ADSL. Nekem a 2 is teljesen elég letőltőgetni. csak az a 128 feltőltés kicsit kevés de majd biztos segítenek rajta valahogy ;)
  • kev
    #35
    Hogy örültem, ammikor halottam hogy megduplázzák a letöltési sebességet. Most, hogy látom mennyire el vagyunk maradva (még mindíg) a nyugattól, már nem örülök annyira..
  • pemga
    #36
    Szerintem kevered a marketingessel, ők adagolnak. A pénzügyesek kérdezik azt, hogy "és mibe fog ez kerülni", esetleg "mennyi idő alatt fog ez megtérülni". De azt is vedd hozzá, hogy sikeresen benyomták az országba a felhalmozott isdn raktárkészleteket is, az emberek vitték mint a cukrot... (Graffiti: In 1994 ISDN seemed a good idea, and so did Macarena.) A kezdet kezdetén az ADSL-t is isdn előfizetéshez kötötték, aztán erről szerencsére letettek. AH Rt. már építi a WiMax-ot, kérdés hogy milyen árakat fognak majd a kezdeti időszak után kínálni. :)
  • Hegyikecske
    #37
    Hmm a lényenget már elmondták előttem ugylátom :)
    Az azért télleg lol h németbe 16megabites ittmeg csak 2-3........ Pedig ott sem drágább, de az a feltöltési arány téllweg nevetséges az adsl esetében, nos chello rulezz :D (bár mikor lesz nekünk 1MB-esfeltöltési sebességünk??
  • Hegyikecske
    #38
    Ja és jelenleg a legprofibb szerverekről se nagyon lehet 17-180K fölött tölteni, nem tom mi az értelme a letöltés emelésénék ha nem lehet kihasználni
  • Yuuzer[real]
    #39
    Nem tudjátok az Invitel nem akar emelni a Matáv példájára?
  • AnarchoiD
    #40
    hogymivan ????????????? ;)