106
  • Seaweed
    #1
    "több fronton is támadást indítanak a filmes kalózkodás megakadályozása érdekében."

    Kezdjek azzal hogy adjak olcsobban..es akkor nem lesz kalozkodas...

    Mar akit erdekel a sok szar film....ertse ki hogy akarja!
  • Laci73
    #2
    Egyértelműen dominál az olcsóság. Annyit még hozzátennék a leírtakhoz: vannak tűéles képminőségű és hangzású kalózverziók is, úgylátszik a legújabb meggyőzési mód a MFE és a BSA részéről a rossz minőség :)))

    "Minket itt naponta lopnak meg"
    Engem is a benzinkútnál! (adó)
  • ttbela
    #3
    szánalmasok...
  • pemga
    #4
    Nyilván azért mondják ezt, hogy eltántorítsák azokat, akik még nem néztek ilyet. Valamit mondani kell a népnek, hogy miért jobb a moziban nézni, mint otthon :). Mármint a fenyegetéseken kívül... Persze az is lehet hatásos, de mintha már láttunk volna olyan birodalmakat, amit kizárólag a félelem tartott össze...
  • dez
    #5
    Esetleg csináljanak olyan filmeket, amikért az embernek van kedve pénzt kiadni. Legtöbbször még végignézni sem érdemes... Úgy tűnik, nekik a néző is csak egy statiszta. (Akit a markating-gépezettel behajtanak a moziba, DVD-boltba, és persze törvény kötelezi, hogy automatikusan fizessen.)
  • Cicero
    #6
    Jaja
  • blackeagle
    #7
    " A tájékoztató témája a "Mondj nemet a kalózoknak!" "
    - persza ,alig várom az SW3-at ,hogy hozzák.
  • SoDI---
    #8
    Beszüntetik a screenereket.
    Na bumm...

    Normális ember screenert úgy se tölt le...
  • atlagember
    #9
    Akkor is igazuk van. Undorító dolog moziban videózni. Ha sokkal többen mennének el egy filmre, vagy sokkal többen vennék meg, olcsóbban is adnák minden bizonnyal. (Persze más dolog az, ha irreális áron adnak valamit, mert az árba baromi nagy hasznot és óriási marketingköltséget építenek be. De ez nem a magyar filmekre jellemző.)
    Egyébként a nyóckerre meg ingyen se mennék el.
  • entreri
    #10
    lol
  • dez
    #11
    Mondjuk vacak kamerás felvételeket többezerért árulni... Hát ez is bicskanyitogató...
  • NeoMaN
    #12
    Terror.
    Az a bűncselekmény, amit a társadalom annak ítél, és nem az, amit pár csiriomos annak akar beállítani....
  • Praetor
    #13
    Hát nem tudom, de ezekkel a kampányokkal nem fogják növelni a népszerűségüket, de még a bevételeiket sem...
  • Mice
    #14
    "nő Magyarországon az amerikai premier előtt bemutatott filmek sora, elég csak az utóbbi időben bemutatott xXx2-re, Tolmács-ra, vagy a jövő héten bemutatandó Csillagok Háborújának 3. epizódjára." a sw3 nem az usaban ment le előbb?
  • Mike at home
    #15
    A Le a fejjel c. film nem azert nem fogy, mert a mocsok kalozok ellpotak, hanem mert egy fos a film
  • Mike at home
    #16
    ezt bevezethetnek a ttobbi filmre is

    van egy csomo lemezem, amit ki akarok dobni

    illetve egy nyers dvd olcsobb mint egy jegy, hehe
  • DVDMester
    #17
    "ha valaki egy kalózkiadványt behoz DVD-n, VHS-en vagy CD-n, legyen az film vagy zene - és kidobja a moziban kiállított kukába, akkor megnézheti másodmagával a Nyócker című filmet, amit eképpen is támogatnak a Magyar Mozgókép Közalapítvány irányába tett vállalásának (80 ezer néző) elérésében. "

    Amekkora szar az a film nem csoda hogy így kell nézőt vadászni rá.
    A többi magyar "sikerfilm"ről ne is beszéljünk.
  • Mice
    #18
    vagy ne csak a tv egy adott csatornáján adjank le egy reklámot. már nem egy olyan magyar filmet láttam dvd-n ami nagyon tetszett s kiderült, hogy már egy évvel ezelőtt volt a moziban csak hát mivel a tv2 szponzorálta ezért érthető okoból az rtl nem nyomatta a "támogatja a tv2" reklámot. pedig ha tudtam volna elmentem volna a premierére...
  • Mice
    #19
    "Ha sokkal többen mennének el egy filmre, vagy sokkal többen vennék meg, olcsóbban is adnák minden bizonnyal." hol élsz te?
  • Mice
    #20
    arra én sem mennék el
  • Mike at home
    #21
    kedves Bálint Andrásnak meg azt mondanam:

    nekem meg kurvara nem tetszik, amikor egy 6e forintos dvd-n olyan reklam van, hogy ne lopjak, ne toltsek le filmeket

    talan nem azt kene ezzel basztatni, aki megveszi az eredeti DVD-t
  • DVDMester
    #22
    http://www.sg.hu/kep/2005_05/0510asva2.jpg

    Nem hall nem lát nem beszél...
  • Mike at home
    #23
    ez igy van

    pl. utobbi evekben bovult a magyar dvd piac
    es a dvd arak is alacsonyabbak lettek
  • Mike at home
    #24
    milyen bunozo fejuk van
  • DVDMester
    #25
    Kár a billentyűt koptatni az ilyen senkiházikra. Ganxstástól, Szabó Győzőstől együtt egy nagy kaki az egész "szakma".

    Inkább örülniük kéne ha letölti valaki a szar filmjeiket.
  • Mice
    #26
    azért elég sok jó volt az elmúlt időben

    nekem a Vmi Amerika, Metró, a Magyar Vándor, az Apám beájulna mind nagyon tetszett. Az Üvegtigris ugyan egy kicsit álmosító volt, de azon meg mások szórakoztak jót. S bár lehet, hogy ezek a filmek nem csillagászati költséggel készültek (sw3) de mindegyikben van valami ami ízig-vérig magyar, amit a külföldi filmekben sosem talál meg az ember. Éppen ezért nem értem miért hiszi azt még egy csomó "ember" h, a magyar filmek csak azért mert magyarok már rosszak? Miért trendi fikázni őket? Igenis vannak jók! és nem csak a fekete fehérek!
  • dez
    #27
    De legalább van mire/kire fognia a ripacs színészeknek, hogy kevés a néző... :P (Kivéve Ganxta, mert ő legalább nem hiszi magát színésznek.)
  • juhand
    #28
    Mindjárt elsírom magam szegény művészek miatt.
  • dez
    #29
    Ja, egészen véletlenül előkerül néha egy jobb is. De talán azért nem annyira propagálják, nehogy nagyon kiütközzön a kontraszt. :p
  • dez
    #30
    Engem meg idegesít, hogy már annyira magyarosak, mint egy 50% hagymából+50%pirospaprikából álló kőrözött... Már ehetetlen.
  • dez
    #31
  • Bucser
    #32
    hidd el ha jó magyar ilmet látok a moziban elmegyek rá.... De ezzel az állandó reklámokkal antireklámokkal nem mennek semmire... csak a becsületes vevőket ijesztik el mivel bűzik róla a pénzharácsolási szándék...
  • Murdoc
    #33
    Nem tudom miért mondanak ennyi hülyeséget, mikor a legtöbb magyar filmre 1000-en se ülnek be(annak is a fele esetleg ilyen ingyenes vetítéseken, a többi meg haver). Miért nem csinálnak normális forgatókönyvből normális, de olcsó filmet. Nem akartam külföldi filmekkel példálózni, de Tarantinó a Kutyaszorítóbant(Reservoir Dogs) kölcsöncuccból, meg összekalapolt pénzből forgatta, és pl. Micael Madsen a saját ruháját viselte a forgatáson. De a Blar Witch 1-et is 60000 dolcsiból dobták össze. Szóval nem pénzt kéne nekik adni többet, hanem hogy végre ne az ilyen elborult magyar "filmesek" forgassanak, hanem hagyják érvényesülni a fiatal tehetségeket is. Sok pénz nélkül is lehet jó filmet csinálni(pl. Kontroll), és sokból "gyengét"(pl. Sorstalanság)!
  • Kensin
    #34
    "ha valaki egy kalózkiadványt behoz DVD-n, VHS-en vagy CD-n, legyen az film vagy zene - és kidobja a moziban kiállított kukába, akkor megnézheti másodmagával a Nyócker című filmet"

    Mintha nem lehetne lemásolni... Jajj nekem, megválok a filmemtől

    Amúgy azt meg meg se nézem, max egy kalózmásolatot

    (megjegyzés: A kidobott cd/dvd/vhs-rengeteget meg majd pont meg is semmisítik )
  • irkab1rka
    #35
    Filmet csinálzok?

    Csináljatok minőséget, azt, megnézném.
    Azt megnézném, hogy csináltok minőséget.
    :)
  • irkab1rka
    #36
    ja várjá have, te figyejjée?

    :) kitaláltam. ha odamész, és kidobsz 1 ÜRES írható DVD-t, akkor azt meg is vetted. Ennek ára kb 200-400 huf. ebből az ASVA/art justis része 50-100 huf.

    Tehát megnézheted a mozit (amit már láttál kalózba') ha még fizetsz az artjustisnak ennyit :)
    (+amit kapnak a dvd íród árából, amikor megveszed.)

    JJÓÓÓÓÓ CSELLL
  • smv
    #37
    Na akkor a vicces sorokat én is kommentelném:
    "magyarországon a filmipar bevétele ... idén valószinűleg meghaladja a 30 milliárd forintot" ... "legalább 5 milliárd forintos kárt okoznak"
    Na meg ne sajnáljam már őket.

    "miközben a hátuk mögé bújva szervezett alvilág szedi a ..."
    No most vagy én ismertem meg a neten rossz embereket, vagy pedig akárhány warezessel beszéltem, ők valahogy kimaradtak ebből az alvilágból. :(

    "Nem drága a mozijegy, és nem drága a drága DVD az oka!"
    Elhiszem, hogy ezek politikus fizetésből nem drágák, majd ha nekem is lesz havi x00.000 forintos bevételem, akkor én is ezt nyilatkozom.

    "Meg kell állítani a kalózok nyomulását!"
    Robin Hood esete...

    "Az illegális másolat ... képméretben hiányos, képminőségben gyenge, hangzása torz, primitív másolatként került a fogyasztókhoz"
    Ako mit aggódnak, ha a kalózok ilyen sz@r minőségben soxorosítják az anyagot?

    "Az illegális másolat készítői megkárosítják ... a fogyasztót!"
    Szerintem azt nem, akinek spórolnak ezzel x ezer forintot, melyért DVD-t vett volna, vagy 4000ft-ot, amennyiért elvitte volna moziba a családot.

    Mindazonáltal nem bátorítani akarom a kalózokat, nem is vagyok ellenük, teljesen független vagyok, de ezek a sorok picit szemetszúrtak nekem.
  • bala_
    #38
    Csak az a baj hogy szlovák fiatalok kameráztak a moziban ha jól tudom....
  • NEXUS6
    #39
    Én még mindíg viszonylag renceresen járok moziba (havi 1-2).
    Régebben amikor, nem voltak ilyen basom magasak az árak heti 1-2 alkalommal.

    Ha nem akciós napon megyek, akkor a nézőtér 1/10-e foglalt, kedvezményes napokon esetenként még teltház is előfordul.

    Kérdezném én a kedves mozi üzemeltetőktől, nem pénzkidobás úgy üzemeltetni egy mozit hogy gyak egy héten egyszer jön be annyi ember amennyire tervezték a mozit?

    Persze kevesebbet kell takarítani.

    Viszont ha olcsóbbak lennének a jegyek talán a nézők is vissza szoknának ám és akkor talán a felbérelt színészeknek se sírna az ilyen PR rendezvényeken a szájuk, mert több bevételből aztán több új filmbe is lehetne kezdeni. (Amúgy tudtommal egyelőre a színészeket a producer azért a film befejesztéig ki szokta fizetni, szal hogy mennyire lesz sikeres az csak a producer/kiadó/forgalmazó biznisze. Persze GaNXta sem ingyér sírt gondolom ezen a rendezvényen se;))))
  • NEXUS6
    #40
    Ált isk matek:

    Kerüljön felennyiba a mozijegy, ennek eredményeként, tegyük fel még 2-3 napon teltházra lehet számítani és voila már is megkétszereződött a bevétel.

    Csókolom.

    Persze lehet hogy a nézőket nem ilyen ASVA superprodukciókkal kéne vissza szoktatni!!!!