40
Mit lehet tenni, ha a hűtőszekrény túlságosan hűt?
  • Laslow
    #1
    Szóval adott egy régi Lehel hűtő, kombinált, tehát van benne egy kis fagyasztú rész is. A probléma pedig az, hogy rohadtul hűt mindenütt. Belerakok egy paprikát, aztán jéggé fagy. Meg ilyenek. Van valakinek tippje, hogy mit lehet vele kezdeni? (Azon kívül, hogy állítsam kisebb fokozatra - már így is minimumon van.)
  • pasquale
    #2
    húzd kia konnektorból..
  • ThePartyFace
    #3
    Csereld ki!
  • laliking
    #4
    veszel egy új hűtőt, vagy felhívod a szerelőbácsit :)
  • Laslow
    #5
    Hát izé, ki-be kapcsolgatni nem az igazi. Szerelőre sem akarok költeni, házi módszer érdekelne, ami talán segíthet. Bár sejtem, hogy venni fogok egy újat, csak baromira nem akarok rá költeni.
  • Vlala #6
    nincs rajta tekerentyű? A mi régi Lehelünkön volt egy forgatógomb, 1-től 8-ig számozva. Ha kis számra állítod, akkor csak kicsit hűt.
  • ShaiHulud
    #7
    #1
  • blackgamer
    #8
    léteznek ilyen "programozható" aljzatok

    kb 2-3 ezer forint lehet egy ilyen, és időközönklnt kikapcsol/bekapcsol
    (autómata locsóláshoz is használnak ilyet)
  • maozedong
    #9
    Az ilyen hűtőknél úgy van megoldva, hogy a mélyhűtő részben van a hűtés, és az onnnan leáramló hideg hűti a normál részt. A kettő között van egy lezáró lap, annak a csúsztatásával lehet állítani a rést.
  • Laslow
    #10
    Hm, nem hangzik rosszul! Eddig ez a nyerő ötlet.
  • Laslow
    #11
    Ennél a kettő között (szinte) semmi sincs. Van ugyan egy lap, de az szerintem csak kiolvasztáskor a víz felfogására való - nem tölti be a lezáró lap szerepét is. Tehát másik megoldás, hogy szerzek valahonnan hozzá való lezáró lapot, aztán az majd kevesebb hideget enged le.
  • DJ Skyline
    #12
    nyitva hagyod az ajtaját!
  • Vlala #13
    én reggel ilyennel ébresztem magamat, régi típusú hifim van, amely elég hangosan a fülembe tudja üvöltetni a rádiót :-)
  • maozedong
    #14
    nemnem, az a víz elvezető lap lesz a lezáró is!!!
  • Laslow
    #15
    Hát pedig az a lap ott van benne a helyén, mégis túlságosan hűt.
    Kimegy a kapcsolójából egy fémhuzal is, ami a hűtőbordákhoz van odanyomva. Annak mi a szerepe? Valami hőérzékelő lenne?
  • maozedong
    #16
    nem lehet beljebb tolni ?
    a fém szálra vigyázz! nem lehet hogy az szakadt meg vagy nem érintkezik jól? könnyen lehet h nem kapcsol ki mert nem érzi elég hidegnek..
  • Laslow
    #17
    Majd próbálom beljebb tolni. A szál nincs megszakadva, hacsak nem a kapcsolón belül (elég ramaty állapotban van).
    (Mellesleg a hűtő lámpája sem kapcsol be, amikor kinyitom az ajtaját, az esetek 95%-ában. Az izzó jó benne, de valami érintkezési probléma lehet. Szóval valahogy szét kéne szedni a kapcsolót, de kérdés, hogy hogyan. Van egy csavar, az oké, de utána még mindig tartja valami, bár már eléggé mozog az egész. Talán a kábelek tartják valahogyan - lényeg, hogy nem sikerült még leszednem a kapcsolódobozt.)
  • maozedong
    #18
    hátö sry, nem vagyok hűtőgép szerelő :)
  • PResident Evil
    #19
    csak mosógép
  • Laslow
    #20
    Így is sokat segítettél. Most megyek is, mert egyrészt éhen fogok halni, másrészt megnézem alaposabban azt a szálat és a lapot.
  • maozedong
    #21
    viszem a kalgont és rulz :D
  • lamase
    #22
    és akkor légkondiként is funkcionál :DD
  • gabber_saviola
    #23
    vótam zárás elött
  • burkusdió
    #24
    tedd bele a számítógépedet, vedd le az oldallapját, kapcsold be a gépet,és az majd felmelegíti szegény hűtőt...
  • Met
    #25
    szerintem tönkre ment a hőérzékelője, azért hűt mint a barom mert nem érzi, hogy már hideg van
  • 3Error #26
    vegyél szerintem is egy olyan időzítő kapcsolót, de inkább a tekerős fajtát, azt egyszerűbb "beprogramozni"... ;)
    meg jobban passzol a hűtőgéphez is...
  • Vlala #27
    tényleg, ha beleteszel egy kicsi kályhát, ami egy icipicit felmelegíti?
  • lamase
    #28
    vagy egy hajszárítót
  • maozedong
    #29
    idióta vagy már megint.
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    szereld meg a fokozatkapcsolót , valószínűleg a potméter ment tönkre benne, ha elektromos, ha meg szabályzós, akkor lehet valami folytást állít, lehet az ragadt be ..
  • The Garrett
    #31
    le kell engedni 1 félnapra aztan visszakapcsolni.
  • Vlala #32
    még mindig.
  • zoliii
    #33
    Sziasztok! Szüleim februárban vettek egy Samsung RL34EGPS kombinált hűtőt.
    Mikor bekapcsol a hűtő motorja, tűzforró az oldala. Aztán kikapcsolás után lehűl. Ez normális szerintetek?
  • LaciMaci
    #34
    az
  • guru55
    #35
    Üdv Mindenkinek!

    Látom már elég régi az utolsó hozzászólás, de remélem valaki azért fog válaszolni és remélhetőleg segíteni is tud... A probléma a következő: van egy whirlpool hűtőm, kb. 6 éves. Egy ideje elkezdett folyni. A belsejében van egy kb. 1ft-os nagyságú luk(gyárilag van ott), alatta egy kis perem(gondolm hogy felfogja az esetleg kifolyó vízet), a lényeg hogy sima víz folyik belőle és annyi, hogy kb. hetenet fel kell itatni a hűtő alját valamivel mert annyi víz folyik ki(ez kb. pár decit jelent hetente). A kérdésem, ez normális(régebben nem csinált ilyet)? A másik kérdés, mi ez a víz, honnan jön, egyáltalán miért van ott az a luk amiből kifolyik? Az utolsó pedig hogy mit lehet tenni, esetleg számítsak e rá hogy tönkre fog menni(a hűtőteljesítmény továbbra is kitűnő)?
  • Dj Faustus #36
    " A másik kérdés, mi ez a víz, honnan jön, egyáltalán miért van ott az a luk amiből kifolyik?"
    A helyiségben - gondolom konyha - pára keletkezik, ami bekerül a hűtőgépbe ott megfagy és az automatikus leolvasztáskor kifolyik.

    " A kérdésem, ez normális(régebben nem csinált ilyet)?"
    Ez az automatikus leolvasztás (ez annak érdekében történik, hogy ne tapadjon meg a jég a hűtő belső felületén, ne rontsa a hűtés hatásfokát) lesz - tehát ennek normálisnak kéne lennie. Ha ez túlságosan jelentkezik, lehetséges hogy túl sok pára van a helyiségben, esetleg érdemes nekilátni egy alapos hűtőtakarításnak.

    "Az utolsó pedig hogy mit lehet tenni, esetleg számítsak e rá hogy tönkre fog menni(a hűtőteljesítmény továbbra is kitűnő)?"
    Szerintem időnként állítsátok le a hűtőszekrényt, szedjetek ki belőle mindent és takarítsátok ki a belsejét.
  • guru55
    #37
    Köszönöm a gyors választ. A legegyszerűbb és legkézenfekvőbb dolgokra nem is gondoltam, valóban akkor kezdett el jelentkezni ez a dolog amikor megnövekedett a pára a konyhában, vagyis amikor beköltözéskor rendszeresen kezdtünk főzni meg sütni...
    Köszi még1x!
  • ibrik
    #38
    Ha már van ez a topik, akkor én is felteszek egy kérdést:

    Általában a fagyasztószekrényekben és a kombinált hűtők fagyasztórészében az ajtón vagy a fiókokon el szoktak helyezni egy piktogram táblázatot a különféle élelmiszer fajták tárolhatósági idejéről - ez afféle "puska".
    Most vettünk egy kombinált hűtőt, amelynek 4 csillagos a fagyasztó része. Viszont ez a táblázat nincs benne. A használati útmutatóban és a gyártó weboldalán sem foglalkoznak vele.

    Tudom, hogy a különféle jelölések egy bizonyos szabvány szerint kerülnek rá a készülékekre (tehát ez nem márka/típus-függő), de a guglis keresővel csak azt tudtam kideríteni - amit már eddig is tudtam -, hogy a "4 csillagos" (****) fagyasztók -18 fokot (vagy hidegebbet) tudnak, de a fent említett táblázatot, vagy ahhoz hasonlót nem találtam.

    Ha van valakinek ilyen információja? Vagy konkrét cím a neten, ahol ilyet lehet találni?
  • mcmoha
    #39
    Ennek a hasznalati utasitasnak a 19-ik oldalan nezd meg a tablazatot.:)
  • ibrik
    #40
    Köszönöm.
    Közben én is megnéztem egy ugyanilyen márkájú, más típusú, de szintén 4 csillagos fagyasztós kombináltak és annak a használati útmutatójából kinyomtattam egy részletesebb táblázatot (nem csak a fagyasztó van benne, hanem a hűtő részben lévő különféle cuccok tárolási idejéről is van lista).