24
  • Felfedező
    #1
    Nálam 100 oldalra vetítve 15 másodperc megtakarított
    idő jött össze Firefox alatt... ami átlagosan 0.15 másodperc/oldal...
  • smv
    #2
    És ez miért is nagy bum? Tehát miben különbözik a minden böngészőben alapból meglévő cache-től?
  • [HUN]PAStheLoD
    #3
    Nekem nem igazán műxik FF-el :/
  • awender
    #4
    Annyi idő alatt ihatsz egy pohár vizet és nem vesztesz időt! Ez nagyszerű, én is kipróbálom!
  • awender
    #5
    Ez azért nagy bumm, mert a Google csinálta. És eddig a Google még nem tett olyat, ami valamilyen módon ne keverte volna fel az állóvizet ott, ahol erre nem számítottak!

    Mi is a sima cache és a web accelerator között a különbség?

    1) a google-t használja proxy szerverként.
    2) Kijelzi az időnyereséget - ezt imádják az emberek!
    3) a google proxy tömöríti! az adatokat, így gyorsabban lejönnek. Egy 386-oson ez lassítana - de azok az idők elmúltak.



  • Cat #6
    szóval mi ebből a lényeg? az adatgyüjtés :)
  • snorbi
    #7
    "Egy beépített számláló mutatja, hogy az illető a program alkalmazása óta mennyi időt spórolt meg. A SearchEngineWatch nevű internetes portál adatai szerint a megtakarított idő akár egy óra is lehet."
    Ez az 1 óra mindenkire vonatkozik? Fajra, nemre és internetes aktivitásra való tekintet nélkül?
  • irkab1rka
    #8
    Olvasd el mégegyszer.

    Ez a technika megtippeli, hogy merre mész tovább az oldalról, és letölti az oldalt, mielőtt rákattintanál.
    A linkben és környezetében lévő szavak és az esetek száma, ahányszor a linkre kattintottál+ molyolás az oldalon bellüli elhelyezkedéssel = egy mátrix, amelyből kiszámolható, hogy mennyi a valószínűsége annak, hogy azt a linket meg fogod nyitni. Egyszerű, nem?
    Ezért zseniális a google. Nem csoda, tekintve, hogyan felvételiztetik az új munkatársakat...
  • pemga
    #9
    Nagyon-nagyon régen (vmikor 90s évek vége) volt egy NaviScope nevű progi, aminél Te megadhattad a szokásaidat, és ő prefetch-elte azokat az oldalakat. Ez a modem időkben nagyon jó volt, pl. a keresők (next>>) -jére rá lehetett húzni, és még olvastam az első találati oldalt, már lent is volt a következő :). De mióta szélessáv van szerintem nem sok értelme van. A google cache-t is leginkább már levett oldalaknál, illetve épp nem elérhető szervereknél tudom használni :).
  • smv
    #10
    Hm. És operával miért nem megy? :(((
  • FTeR
    #11
    addig még nem kötelező használni, hanem csak szabadon választott, akkor akit nem zavar, h adatot értékel ki (gyűjt) az használja...
  • Sil78
    #12
    Miért, Operába hogy tudsz belerakni olyan dolgokat, amik nincsenek benne alapból? IE-nél ott vannak a toolbar-ok, Firefoxnál pl a kiterjesztések, de Operánál ezt hogy csinálod meg? Egyébként meg épp mehet, csak kézzel kell beállítgatnod:
    7. Can I run Google Web Accelerator on a browser other than Internet Explorer or Firefox?
    For other browsers running on Windows, you'll need to manually configure your proxy settings to 127.0.0.1:9100 for HTTP connections.

    (Mellesleg nekem meg az oprendszer miatt nem menne, mert bár Windowsnak Windows, csak nem olyan fajta, amilyen kellene.)
  • maozedong
    #13
    Miért, 3.11 alól nyomod ? :)

    Érdekesnek érdekes, hogy egér mozgás alapján következtet a linkekre, stb. de szélessáv mellett engem nem igazán érdekel ez a dolog. Alapból úgyis egyszerre 3-4 oldalt nézek, egyiken rámegyek linkre, nézem a másikat..
  • smv
    #14
    1.0
  • maozedong
    #15
    azon nincs hálózati támogatás :)
  • Sil78
    #16
    Nem, Win98. Ennyit bír a gépem. Cserére meg mostanában sajna nincs kilátás.

    Mondjuk némi prefetch-et a Firefox is csinál alapból, de nem minden linket, csak amelyikeknél van rá utalás (pl a link tag-eket, meg ilyesmi).
  • TeszteloPontHu
    #17
    A Naviscope-ot már nem fejlesztik, de most is használható. Szokásokat ugyan nem lehet megadni, de pl. nagyon jól látható, hogy miket kér le a böngésző, és egy aranyos kis trójait még letöltés közben le lehet állítani. Én a szélessáv ellenére ma is használom.
  • Valentino
    #18
    Miért? Hogy felvételiztetik az új munkatársakat?
  • h4x0r
    #19
    Ha regi a geped, akkor szerintem Linux. De nem akarlak eroltetni :-)
  • Flashy
    #20
    ugyanaz mint a többi google szolgáltatás. gmail, web accelerator, search history, mind egy-egy hasznos feature, amivel házhoz visszük nekik a statisztikát a szokásainkról. nagyon jó ötletek ilyen szempontból. de ezt nem is titkolják, nem kötelező használni, de pl aki vállalja hogy minden emailjét örökre archiválhatják, az kap is érte cserébe szolgáltatásokat. lehet választani. én egyiket sem használom, bár nem hiszem hogy titkos dolgokat tudnának meg rólam.
  • Cat #21
    itt nem is az egyén az érdekes, hanem a statisztika
    ha tudják hogy soktiz, sok százezer ember mit akar, mit keres, mire vágyik, akkor a következő szolgáltatás amit kitalálnak az lesz, ami ezeket az igényeket kielégíti
    nagy hatalmat jelent, de szerencsére egy kereskedelmi vállalkozásnak nem az egyén a fontos, hanem a tömeg
  • Felfedező
    #22
    Na én aszzem "fájó búcsút" veszek a cuccostól... néhány java-s oldalnál, meg fórumnál nagyon bakavart... remélem az csak a beta állapotnak tudható be majd késöbb visszatérek rá ha már kiforrott állapotban lesz...
  • kev
    #23
    Ez egy nagy kémprogram..
  • Shep
    #24
    Hehe

    Thank you for your
    interest in Google Web Accelerator.
    We have currently reached our
    maximum capacity of users and
    are actively working to increase
    the number of users we can support.