65
képújság készítő progira lenne szükségem
  • Imremagdi
    #1
    Képújság készítő progira lenne szükéségem ! Helyi tv -re szereténk egy képújság szerüséget felrakni, elsőként a PowerPoint -ra gondoltam.

    Biztos létezik fizetős, jobb erre a célra kitalált progi. Tud valaki ilyet? esetleg ingyenest

    köszönöm
  • Shadow_THH
    #2
    én megcsinálom ha gondolod

    mennyit szánnál rája
  • Imremagdi
    #3
    bocsi, de én fogom csinálni, de ez a PowerPoint elég béna egy progi
  • blackgamer
    #4
    PowerPoint nem olyan béna, amúgy sok klón létezik próbáld végig
    nálunk sűrűn kiakadt a windows egy időben kékhalál, reboot, egyéb
  • Imremagdi
    #5
    PowerPoint -ba hogy lehet megcsinálni hogy a beszúrtidő vetítés közbe automatikussan frissüljön ?
  • Imremagdi
    #6
    sok klón létezik próbáld végig?

    plédául? tudsz linket, vagy progi nevet adni ?
  • Taranov
    #7
    A PowerPoint nem fizetős?
  • Imremagdi
    #8
    igen, de az megvan, már csak meg kéne csinálni hogy jól nézzen ki

    ez a kurva óra vetités közbe nem frissül :(
  • akyyy
    #9
    azt hittem teletexet akarsz csinálni....azt mivel lehet??
  • Imremagdi
    #10
    nem, egy sima képújságot, helyi tv szokott ilyen lenni, hirek, hirdetések stb..
  • akyyy
    #11
    nálunk két városi tv megy, mindkettőnél Powerpoint, néha lefagy a winfosuk, és lehet látni ahogy "babrálnak" a gépen :DDD azokon lehet jót murizni
  • Imremagdi
    #12
    nemtudod véletlen hogy vetítés közbe miért nem fissiti ez a szar a dátumot és az időt ?
  • maozedong
    #13
    azt külön kell vhogy rátenni.
    amit előadáson vetítenek midnegyiken van óra..
  • SySERR
    #14
    http://www.fotonews.hu Itt az egri tvben ez fut par napja (elotte a Jakso altal irt Bert volt). Meg vagyunk elegedve. Van meg 1-2 gyerekbetegsege, de atomstabil es semmi fagyas, vmint megy halozatos modban is.
  • Imremagdi
    #15
    ohhh, ez fizetős.....ha lesz pénz akkor talán,

    egyenlőre marad a powerpoint. más ingyenes nincs?

    Hogy lehet a powerpoint-ba beszúrni időt és dátumot hogyvetités közbe is vltozzon ?
  • SySERR
    #16
    Passz, sose hasznaltunk pp -t. viszont ez a progi fullextras. Tud videot lejatszani (DivX, MPG meg amilyen codec eppen fent van, magnot vezerelni), fejlecet alapbol tud, benne ido, datum, homerseklet stb...
  • Imremagdi
    #17
    igen, de egy vidéki faluban nincs 200.000 Ft egy ilyen programra.....
  • blackgamer
    #18
    OpenOffice
    Microsoft Office PowerPoint Viewer 2003 (Jogállás: Free program)
    download.com -> Presentation Tools
    StarOffice stb. stb. stb.
  • SoDI---
    #19
    Flash Slideshow-val is csinálhatsz okos dolgokat.
    Fizetős, hát fizetős... A TV-nek nem kell megvennie semmit. Alvégre sehol sincs leírni, hogy kötelező a helyi TV épületében elkészíteni a cuccot, csak a kész lefrodított eredményt kell bevinned oda hazulról.
  • SoDI---
    #20
    ...sehol sincs leírva...
  • Imremagdi
    #21
    küldhetne valaki egy power point fájt, elég nehéz kiindulni ! nem is vagyok nagyon kreativ

    kössszi
  • Imremagdi
    #22
    valaki segithetne, mert nem tudom hogy kell kiirni powerpointal az idöt, úgy hogy folyamatossan változzon !!
  • raider169017
    #23
    valaki tudna segíteni? elég sok kérdésem lenne
  • raider169017
    #24
    hogyan lehet hirdetéseket beszúrni?
  • raider169017
    #25
    hogyan kell az időt dátumot megváltoztatni? esetleg a névnapot?kérlek segítsetek
  • HardIgény
    #26
    HardVision ingyenes magyarnyelvű képújság-szerkesztő, médialejátszó, időzítéssel, névnappal, stb: hardigeny.fw.hu

  • raider169017
    #27
    hogyan kell képet beszúrni és hogyan kell megváltoztatni a betűtípust a dátumnál,időnél valamint nekem nem írja ki a névnapot
  • raider169017
    #28
    hogyan kell a tálcára tenni a programot mert mindig a windows billentyűt kell nyomnom
  • raider169017
    #29
    hogyan lehet ppt kiterjesztésű adatot beilleszteni a Hardvisionba?
  • HardIgény
    #30
    A mellékelt leírásában benne van a kép és a névnap beillesztésének menete, valamint a dátum betűtípusának, színének változatása is.
    Tálcára nem lehet lerakni. Ha mással akarsz foglalkozni, akkor lépj ki belőle, vagy az Alt+Tab gombbal lépj át a másik programba.
    ppt-t nem lehet beilleszteni, viszont sok program van, ami a ppt-t átalakítja flash videóvá (írd be a gugliba hogy ,,ppt to flash"). Flasht pedig már be lehet illeszteni.
  • raider169017
    #31
    nem tudom beállítani névnap beillesztését és ráadásul nem találtam a mellékletben sem.Az a baj hogy még csak kezdő vagyok ezért kérek ennyi segítséget
  • HardIgény
    #32
    Mind a 6 oldalt végignézted?

    4. oldal közepe: Ha a szövegbe beleírjuk valahova a !névnap szkriptet, akkor oda lejátszás közben a program beilleszti az aktuális névnapot- névnapokat. Egy oldalon csak egyszer használható, a továbbiakat nem cseréli le. Példa: Szeretettel Köszöntjük !névnap nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából!

    Tehát beírsz egy felkiáltójelet, majd közvetlenül utána hogy névnap, bal fölül nyomsz egy pipát és ha az oldalkiválasztó panel nem takarja el, akkor már látod is. Ha eltakarja, akkor a jobb alsó ,,mozgatógomb"-ot bal egérgombbal lenyomva tartva mozgasd el.
  • raider169017
    #33
    nem jeleníti meg a névnapot pedig úgy írtam be hogy Szeretettel köszöntjük (a mai névnapot) nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából és pedig csináltam egy üres oldalt ,de nem jeleníti meg lejátszáskor a névnapot
  • HardIgény
    #34
    Te most viccelsz?
    Nem azt írtam, hogy azt ird be, hogy:
    Szeretettel köszöntjük (a mai névnapot) nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából

    Hanem azt írtam, hogy azt ird be:
    Szeretettel Köszöntjük !névnap nevű kedves nézőinket névnapjuk alkalmából!

    Látod a kettő között a különbséget?
  • raider169017
    #35
    látom csak nem illeszti be a névnapot pedig úgy írtam be ahogy mondtad és erre kiír egy hibaüzenetet (is not a valid integer value)
  • raider169017
    #36
    hogyan lehet a betűtípust megváltoztatni az időnél,dátumnál valamint nem írja ki a névnapot pedig úgy csináltam ahogy írtad
  • HardIgény
    #37
    Törölj ki mindent! Töltsd le a legújabb verziót (1.42), tömörítsd ki egy új könyvtárba, és indítsd el. A megjelenő oldalon meg kell jelennie a névnapköszöntőnek.
  • raider169017
    #38
    Megvan a letöltés.Csak nekem nem jeleníti meg az idő-dátum-műsorcimke mellett a névnapokat pedig az 1. oldalnál ki van írva a névnapköszöntő
  • raider169017
    #39
    1-nél több ikont is be lehet tölteni a Hardvisionbe?
  • HardIgény
    #40
    4 ikont lehet betölteni. De az első oldalra lehet olyan ikont is betölteni, ami minden oldalon megjelenik, tehát akár 5 is lehet egy oldalon. Bár ha videót, flasht, weboldalt jelenítesz meg, akkor azok ikonok helyett jelennek meg, tehát ennyivel kevesebb ikon lesz egy oldalon. De jobb nem túlzsúfolni mindennel az oldalakat, ennyinek elégnek kell lennie.

    A névnap csak ott jelenik meg, ahová beírod, hogy !névnap. Névnapköszöntő oldalból csak egy oldalt kell csinálni.
    De ha azt akarod, hogy minden oldalon megjelenjen, akkor minden oldalra írd be. Vagy tedd egy futószövegbe, amit az első oldalon írsz be, és így a futószöveg minden oldalon megjelenik.

    Na most őszintén: elolvastad a leírást? Az elejétől a végéig?
    Mert úgy elég nehéz lesz megtanulni a kezelését, hogy te felteszel egy kérdést, és én válaszolok rá valamit a leírásból majdnem szó szerint kiemelve.