30
http://www.usenext.com/
  • greco
    #1
    Most 14 napig ingyen használható: http://www.usenext.com/
  • blackgamer
    #2
    filecserélő? ahhh email címet kell megadni, hogy a pass-t és user nevet elküldjék
    innentől kezdve pass
  • maozedong
    #3
    és ráadásul saját progijukat kell használni.. nem bízok az ilyen szolgáltatásokban .
  • Tufa
    #4
    milyen szörnyű hogy uj e-mailt kell regisztrálni, mi? Legalább 2percet vesz el az életedből O_O
  • blackgamer
    #5
    regisztrálni kell?
    amúgy valaki írhatna valami ismertetőt, nekem most nincs időm végigolvasni a progi működését + regisztrálni...
  • blackgamer
    #6
    ritkaságok megtalálhatók?
  • Tufa
    #7
    Nem, csak mondtad hogy passzolsz mert megkell adni a mail címed. Erre írtam, ha félted a mostani mailod, regisztrálj egy új e-mail címet...
  • blackgamer
    #8
    amúgy spam gyűjtő vagyok
    majd letesztelem a progit... csak gondoltam hátha valaki már próbálta
  • robotnyk
    #9
    www.pookmail.com
    eldobható mail cím :)
  • matula
    #10
    pookmailel a usenext nem foglalkozik, es bankkartya szam kell a free trial-hoz is, eleg komolytalan.
    hasznal valaki ilyet?
  • Taiki
    #11
    ez mi?ha van olan ami kell, és máshol nincs, kell, de én nem fizetek a semmiér, meg amúgyse
  • Taiki
    #12
    hogy lehet becsapni? a vonal elég az útnak? milyen ország a legjobb??? XD
  • Macci
    #13
    Sziasztok, én regisztráltam magam, és kifizettem, azt a megrengető, kb 1000 ft-nyi örökös tagsági díjat, és nyugodtan tudom ajánlani, eddig csak zenéket kerestem, minden fennvolt, és gyorsan is jön.

  • blackgamer
    #14
    tudsz képet linkelni légyszi? csak hogy hogy kell elképzelni
  • kurek
    #15
    én is regeltem, gondoltam kilépek valamikor a 13. nap környékén. de megtetszett...gondoltam havi 2000valahány Ft nem sok érte, mert jó dolog.
    erre ma lekapták egyben az ÉVES díjat (nincs örökös tagság!), ami majd 25ezer (mondjuk nem tudom, hogy pl. mi volt a + 4000 Ft, amit még bele számoltak). jah, + amikor leellenőriték, hogy valódi-e a kártyám, akkor "próbaként" 770 Ft-ot kaptak le róla.
    amúgy tényleg gyors, percek alatt lejönnek a CD-k. leginkább az a gondom, hogy hogyan lesz havi 15 Giga szabadhely a gépemen. (meg ez az egyben fizetés most nagyon szar helyzetbe hozott!)
  • Samuel9
    #16
    Akkor nem is olyan ingyenes, mint ahogy írják?
  • suti100
    #17
    ja most ingyen 14 napig tudsz szedni 1gigát kurva jó...
    Am. télleg kurva gyors én gonosz manó vagyok a BIA:HELL'S HIGHWAY-t 10 óra alatt szedte volna le ami am. 8giga... Szal egy este berakom és lenn van a game.Valaki leírhatná azt hogy mennyire megbízható meg ilyenek.Nincs valami gc mint a mostani mmo-khoz hogy csak akkor fizetek amikor akarok?Pl.:átutalás?
  •  castor
    #18
    Ma lerántott a számlámról egy éves díjat, azaz több mint 27 ezer Ft-ot. Már nem is emlékszem hogy mikor és miért regisztráltam, de el is akarom felejteni ezt az egészet, mert nagyon felhúzott...
    hogyan lehet véglegesen kilépni innen??
  • Peetboy
    #19
    Hát ezért nem regisztrálok én ilyen fizetős oldalra. Ha meg mégis megteszem, akkor nem adom meg a bank kártya számomat.
  •  castor
    #20
    Persze, teljesen igazad van. Ez szó szerint tanulópénz nekem is.
    Nem tudom pontosan, hogy volt már, de nem ide regisztráltam hanem valamilyen mp3-as gyűjtőoldalra ha jól emlékszem, ahonnan mint kiderült ide lettem átirányítva.
    Engem már csak az érdekelne, hogy innen hogy tudok végleg kilépni, ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném.
  • mathyas
    #21
    Srácok, milyen módon fizettetek?

    Én Paypal-en keresztül. Elvileg úgy nemtudnak lerántani a számláról.
  • Katun
    #22
    Én nem fizetnék nekik, mert lehúznak. Használjatok tört UseNExt Client-et és húzzátok ti le őket, én ezt teszem :D
  • [Jakuza]
    #23
    Majd ha megosztottad velunk. :D
  • mathyas
    #24
    Na, nem osztod meg velünk?
  • Desiderata #25
    lényegében nekem ez egy warez dolognak tűnik, még nem ismerem ki magam rajta és a megfelelő klienst se találtam meg
    fizetős megoldások nem jöhetnek szóba, persze vannak trükkök
    valaki próbálkozott ezzel a usenet-nek nevezett hírmegosztó hálózattal?
  • Dj Faustus #26
    "valaki próbálkozott ezzel a usenet-nek nevezett hírmegosztó hálózattal? "
    Én régebben (90-es évek végén) használtam például a hix.hu-t vagy a programozási témájú usenet listákat olvastam, de mára ez áttevődött a webre.

    "lényegében nekem ez egy warez dolognak tűnik, még nem ismerem ki magam rajta és a megfelelő klienst se találtam meg"
    A Useneten régebben kevesebb volt a bináris tartalom, és nem csak illegális dolog volt rajta - a fórumok/blogok ősei voltak. Most is lehet nézegetni - szerezz be egy Thunderbird-öt, és felíratkozhatsz hírcsoportokra.

    A UseNext azt használja ki, hogy megnövekedett a bináris tartalom, és ezt ők le tudják archiválni, majd az archivált anyagot hozzáférhetővé teszik. Persze pénzért (vagy 14 napos ingyenes próbaidőszakkal).
  • Desiderata #27
    az a gond hogy az ingyenes 14 napos lehetőséget se tudom kihasználni
    regisztrálásnál bankkártya adatokat kér, amit nem fogok megadni
    próbáltam kamu adatokat szerezni netről, de ott meg kibukott hogy fake
    pedig kíváncsi lennék ezekre a nagyobb hálózatokra
  • Desiderata #28
    http://www.top1000.org/ - The Official TOP1000 Usenet Servers page
    na nézelődök :)
  • Stanlee
    #29
    Ha lehet, akkor ne az UseneXT-et használjátok, mert az egy lehúzós oldal. Nagyon reklámozta magát Németországban, mint egy speciális szolgáltatás, mivel saját kereső motorja és kliense is van/volt, de ezen kívül nem adott semmit a pénzért. Akkor inkább már egy ingyenes kliens (pl. GrabIt) és egy másik usenet szolgáltatónál egy előfizetés.

    Ami az useneten jó, hogy kb. 1000 nap most már a bináris állományok retention-je, így az igen réginek mondható anyagokat is az előfizetésem maximális sebességével tölthetem le, adatmennyiség korlátozás nélkül. A 120-as UPC előfizetésünkkel is jött az adat, 12-13 MByte/s-el.

    Ha nem tölt túl sokat az ember, akkor lehet venni blokkokat is, mondjuk 60 GByte-ot, amit meghatározott időn belül kell csak letölteni. A havi előfizetés drágább, de korlátlan is lehet. Vannak usenet szolgáltatók, akiknél sebesség és szál limit van, ennek megfelelően olcsóbbak is. Van itt választék bőven, csak tudjad magad kordában tartani.
  • Desiderata #30
    ingyenesek is vannak?