24
Szerintetek lehetséges boot-olni flashkártyáról? Ha igen, hogyan?
  • pedestrian
    #1
    Az első probléma: Hogyan lehet operációs rendszert telepíteni egy flashkártyára?
  • PResident Evil
    #2
    esélytelen
  • pedestrian
    #3
    Valahogy meg kell, hogy oldható legyen, mert nálunk a cégnél vannak pc-k, amik flash-sel működnek.
  • blackgamer
    #4
    van olyan flash drive amiről lehet boot-olni, persze ez nem egyezik meg az usb-s kulcstartókkal :)
    eléggé drágák, de nincs benne mozgó alkatrész, szóval biztonságos
  • blackgamer
    #5
    pl
  • pedestrian
    #6
    Compact Flash van ezekben a PC-k ben. Azt mondod, ez valami más típus?
  • blackgamer
    #7
    ilyen:
  • repro
    #8
    sztem pedestrian az usb-s "kulcstartóra" gondol.
    Létezik olyan alaplap, ami kezeli az USBt, mint boot device.
    Tehát alaplap függő, h tudsz-e vagy sem.
  • pedestrian
    #9
    Igen USB-ről lenne igazán értelme. Az alaplap, amit most használok tudná ezt. A legfőbb gondom, hogy hogyan tegyek rá egy op rendszert. Ráadásul olyat ami nem nagy. Jó lenne egy sima DOS is.
  • Shadow_THH
    #10
    lehet, sőt mitöbb egyik haverom használja is, de sajnos csak néhány op rendszert rakhatsz rá flash memóriákra (mert pl az xp fat32/ntfs file rendszerü amit a flash kártyák nem támogatnak)

    ja és erősen biosz függő hogy müködik-e, de hajrá
  • Garfield
    #11
    OFF:

    Azt mit jelent, hogy nem támogatja? Mert én már majd egy éve NTFS-sel használom a pendrive-om, igaz, csak doksik hurcolászására.
  • nemcsakfeel
    #12
    Biost kell updatelni, hátha adtak ki hozzá olyan frissítést amivel megy.
    [i]
    You can put SPB-Linux 2 on a memory stick and boot directly from the memory stick.

    egy ilyen linux felmegy ra
  • nemcsakfeel
    #13
    ja amúgy googleval 10 másodperc alatt találsz mindenféle leírást..
  • tigeroo
    #14
    de most minket akar sirattatni
  • nemcsakfeel
    #15
    ja, az más :)
  • pedestrian
    #16
    Találtam egy programot, ami megformázza úgy mint egy floppyt.
  • blackgamer
    #17
    <off> mit izéltek? végre egy érdekes téma </off>

    elárulod milyen alaplap? csak kiváncsi vagyok a pdf-jére
  • pedestrian
    #18
    Nem ez a gép az. Holnap megnézem. A cégnél van.
  • nemcsakfeel
    #19
    hekker vaty!!!
  • pedestrian
    #20
    Nem akarok én semmi rosszat, de nem is sikerülne, ugyanis kiderült, hogy mégsem tud USB-ről bootolni. Annyira nem új gép. Sajnos ezzel blackgamer-nek is válaszoltam. De a program a 16-os hozzászólásomban szerintem jó, mert boot-fájlokat másolt a flashkártyára. De ha valakinek újabb gépe van esetleg kipróbálhatná, hogy tényleg működik-e.
  • nemcsakfeel
    #21
    csinálj egy floppyt, amire ráteszel egy olyan oprendszert ami USBről bootolódik :)
  • pedestrian
    #22
    nem fér rá.
  • HerrKiss
    #23
    Sziasztok!
    Van egy problemam. Szeretnek egy olyan usb-s "kulcstartot" csinalni, amirol xp boot-ol. Adott egy XP USB Stick Edition (160 MB), egy ASUS P4P800-E deluxe adatlap, es egy problema, ami a kovetkezo:
    Elso lepeskent kiprobaltam, tud-e az alaplapom USB-rol boot-olni. Jelentem igen; miutan beallitottam a BIOS-ban a removable boot device-nel az USB Bar-kent jelolt 128MB-os SEITEC kulcstartomat, ujrainditas utan boot-olna is rola, kiirja hogy nincs rajta rendszer...
    ...ami igaz is, mert a 128 MB keves, 160-at foglalna az usb stick edition. Kiprobalas celjabol kolcsonertem egy 1 GB-os MyFlash markaju kulcstartot, de nem sikerult; az alaplap nem ajanlja fel az errol valo boot lehetoseget. Mi lehet a gond?
    Nem minden usb kultartorol lehet boot-olni...? Vagy mi lehet a gond? Adjatok valami tippet pls!
  • subcyka
    #24
    Szia,

    nekem is ez volt a gondom. De megtaláltam a megoldást: mielőtt elkezded a telepítést ezzel a progival formázd meg az Pendsrive-od: HP USB DISK Storage Format Tool
    Ezek után működik egyből :)

    Viszont nekem is van egy kérdésem. Az én verzióm német. Van ebből angol valahol???

    Köszi