13
  • [HUN]PAStheLoD
    #1
    Ezért lenne sokkal 1xűbb és hosszútávon olcsóbb mondjuk ujjlenyomat vagy íriszszken esetleg mágneskártya, de azt meg ellopják :)
  • Praetor
    #2
    A mi országunkban az ember szemét is kilopják...
  • Commandante
    #3
    Többféle jelszó használatának kb annyi értelme van, mint a lakásban minden ajtóra hevederzárat szerelni.
  • pemga
    #4
    Na, ezért nyomják a biometrikus cuccokat. A biztonság alapvető problémája az ember :). Ekkor jön az, hogy ugyanaz a neve macskámnak, mint a root-password? :). Minél bonyolultabbra veszik a rendszert, annál inkább lehet látni fecniket ragasztva monitorokra, ez tapasztalat :).

  • Mostly Harmless
    #5
    egyszer összeszámoltam, a munkahelyemen 12 jelszót kell használni. =}
  • Mike
    #6
    persze, és akkor bárki hozzáférhetne a titkosított dolgokhoz
    a rendőrségnek mindenestre tetszene
  • entreri
    #7
    USER mód. :)

    A rendőrség már most sok mindent tud. Ha már nálad van a mobilod, akkor simán be tudnak mérni. Vásárláskor elkérik a személyi igazolványt! Az infó azonnal megy a Police-ra, csak erről a megállapodásról hivatalosan kevesen tudnak.
  • arty
    #8
    érdekes, ez a nagyon okos cég miért nem kínált megoldást? a problémát sztem mindenki ismeri, és képtelenség a mai jelszókövetelmények mellett (8 karakter, számmal, nagybetüvel, spec karakterrel, 30 naponta változva) 6-15 programhoz/szerverhez ezeket megjegyezni. az egyetlen megoldás, ha leirja az ember ...

    ezt irja le a tanulmány. de ezt sztem eddig is mindenki tudta ...
  • Sityi
    #9
    2 linux rencergizda beszélget:
    - Te, hogyhogy a szervered rootjelszava megegyezik a kutyád nevével?
    - Miért, mi a baj azzal, hogy dnGT54/*???gFdRRE?
  • h4x0r
    #10
    Szerintem egyszerubb lenne egy kulcs+jelszo kombo. Igy a csoka csak a sajat gepetol tudna belepni. Bar nem tudom, mennyit maszkalnak egyes helyeken egyik geptol a masikig, de sztem kikuszobolheto.
  • atlagember
    #11
    Ki az az Einstein aki képes megjegyezni akárcsak 4-5 bonyolult jelszót, ha azt gyakran kell változtatgatni. A tököm tele van már a sok passworddel, mert soha sem tudom, melyiket hol használtam, ráadásul mire valamelyiket nagy nehezen megjegyezném, már ki is kell cserélni. És ezzel mások is sokan így vannak. A sok okostojás meg izélje meg a cikkét.
  • DOT
    #12
    Nincs igazad, mert ha csak egy jelszavad van, ha azt megtudja valaki, mindenedhez hozzáfér amit ezzel védenél. Ha több van, kisebb a baj. Persze nem mindenki képes a gyereke nevénél komplikáltabb jelszót megjegyezni...
  • mittu
    #13
    összeszámoltam, 7db jelszót használok. Ezek hossza 5-13 karakterig terjed. Több mailcím, több elszó, ... A mailboxoké úgy kezdődik, h m, a sulié s, ... és mindegyikben van egy számomra egyértelmű csavar. Az összeset tudom fejből, legtöbbjét naponta használom. Annyira tán mégsem nehéz.