15
Newsbin Pro
  • CSOCSO
    #1
    hallott mar valaki errol???
    ez is valami file letolto progi...
    Eleg erdekes.. egy haver ajanlotta az elobb.
    valami progi ahol valami news serverre kell feliratkozni es egy akarmilyen ftp szerverre.. amin keresztul jon majd a file...
    igen erdekes az egesz meg en se ertem de a haver majd atjon mindjart es majd o elmutogatja mizu.. mindenesetre neki onnan legalabb annyi film jott le mint nekem dc rol.. csak nem kel feltolteni...
  • cSuwwi
    #2
    www.newsbin.com

    elolvasod, és megvilágosodsz. :)
    vmi usenetes letöltős program, de hogy minek ehhez ftp, azt nem értem...
  • tomo
    #3
    lehet bepalizzak vele a hiszekenyeket. kis penz kihuzas a zsebbol :)
  • CSOCSO
    #4
    onnan szedtem le:)))
    mar segitett a pali.. kicsit nehezen ment de megoldottuk...
    szerver kell hogy tudjal tolteni...
    most megadta a sajatjat./. igy megy a letoltes.. eleg komolya az egesz!... az egyik anime szerver listajat mar vagy 3 perce tolti 270k val.. es meg csak a negyedenel tart:)
    eddig meg csak egy asiai szervert lestem meg ahonnan asian 4 u dvd reszletet szedtem le.. mukodott es gyors volt.. szal most lehivom ennek az anime szervernek alistajat es megprobalom leszedni a steamboyt...

    szal nem ugy nez ki hogy atbaszas.. foleg hogy a csako ugyan annyi filmet szed le rola mint en dc rol.. csak nem kell feltolteni es sosincs ki kilepjen a hubrol meg hasonlok szal eleg faszanak nez ki igy hirtelen
  • cSuwwi
    #5
    de milyen szerver?

    usenethez valami acc? (de hát a newsgroupok ingyenesek tudtommal)
    vagy ftp-re másolja a cuccot, és onnan húzod le később? (itt valami nem kerek)
  • CSOCSO
    #6
    nah elvileg usenetes acc ot adott a haverom es most azzal megy...
  • CUCLI
    #7
    nem nagyon vágom az egész működését..
    majd ha mindent elmondtak számolj be az egészről pls :)
    [érdekli]
  • tomo
    #8
    a usenet ingyenes resze sokszor nagyon gaz ( hibas fileok, cimnek nem megfelelo fileok, kuszasag) viszont tenyleg letezik fizetos usenet server, ahonnet jo sebesseggel lehet tolteni. valszeg csocso ilyen hozzaferest vasarolt/szerzett.
    de ez kb a fizetos ftp szintjen all, csak nem annyira kozismert.
    szal nem lehet osszehasonlitani az ingyenes warezzal.
  • CSOCSO
    #9
    igen fizettem ertem.. nemsokat... de mar amugy is akartam egy fizetos szervert ahonnan tuti jonnek a cuccok normalis gyorsasaggal meg ilyenek.. az iccaka le is jott a steamboy dvd...
    az egyetlen amit sajnalok hogy magyar feliratot nem lehet igy rafuzni..de mindegy
  • CSOCSO
    #10
    newsbin.com on vasaroltam kulcsot.. letoltottem a csak regelt fehalsznaloknak feltett progit..
    majd az usenetserver.com on kell elofizetni szerverre.. ezt ahaver fizeti 3 havonta.. de nekem megadta az acc jat hogy hasznalhatom.. szal ennyi... egyszer 30 dodo a kulcsert.. amiert eletem vegeig szedhetem majd a legujabb nyuzbin progikat.. es elvileg 3 havonta kene fizetnem 35 dodot de ezt megusztam szerencsere.. mindenesetre en igyis ugyis fizetnem ha a haver nem adna meg...

    a binnews.com meg lehet nezegetni hogy melyik uj binaris szerveren milyen uj file jelent meg..
    pl este a steamboy-t szedtem le.. ma nekiallok a brother in arms jateknak...
    nah mindegy.. szal ennyi... es eleg fasza.. neha csak 200 al jott nehol meg 360 k val
    szal igen faszan jott
  • tomo
    #11
    en nem vontam ketsegbe, hoyg gyors es mukodik, de ez is csak egy fizetos letoltolehetoseg.
    csak az elso uzeneteidbol nem esett le, hogy mit "fedeztel fel" :)

    hiaba no, mindenki tanul uj dolgokat, nem szegyen ez :)
  • nemcsakfeel
    #12
    csocsó olyan lényegre törően tud magyarzázni :DDDDDDDDDDDDD
  • CSOCSO
    #13
    mert meg en se tudom mit fedeztem fel...:) sot lenyegeben meg most se tudom hogyan mukodik es a usenet okossag szal. itt a progi tudom hogy kel hasznalni es muxik de hogyan muxik azt nemtom..

    s a lenyeg hogy muxik.. meg fel ora es itt a brothers in arms jatek
  • tomo
    #14
    a usenet egy szerver kliens rendszer, a szerver a te esetebne warez cuccokat tarol, amiket te a klienssel letoltesz. ( vegeredmenyben mintha ftpznel). a szervernek nagy savval kell birnia, alt ezert szedik a penzt. vannak ingyenes szerverek is , de azokrol ha kozismertek eleg nehez adathoz hozzajutni.

    az elite szerverek meg titkosak.

    egyebkent ezt valaha, hirkozlesre hasznaltak , egyfajta levelezorendszer. ez egy marha regi leiras, de innet indult az egesz.
  • tomo
    #15
    ilyen volt az internet 1996ban

    ez a leiras akkoriban keszult, amikor en kezdtem a netes palyafutasom. jopofa elolvasni mik voltak akkoriban :)