91
  • duke
    #1
    "Az évek múlásával a fájdalom egyre nőtt, először csak az ujjai fájtak, később már a kézfeje, az alkarja, majd a könyöke is."
    Mondjuk lehet azt csinalni,hogy az ember megtanul a masik kezevel egereszni.Azert igy jelentosen csokken a terheles,plussz meg az ember masik kezze erosebb,ugyesebb lesz.
  • Yfel
    #2
    Én is pont ezt csinálom... amikor kezdem érezni, hogy fáj a kezem az "egerészéstől" (jó szó :o) ), rögtön átveszem a bal kezembe egy pár napra... Eddig egész jól működött

    Y
  • Yfel
    #3
    Persze hozzá kell tenni, hogy elég sokat kerestem a "tökéletes" ergonómiával rendelkező egeret, kipróbáltam néhány gyártó termékeit, végül a Microsoft Intellimouse Optical és a Natural Keyboard Pro mellett döntöttem...

    Hogyha valaki $10-os billentyűzetet meg egeret használ akkor nem is csodálkozom, hogy ilyenek miatt panaszkodik... ideje lenne az embereknek egy kis extrát befektetni ezekbe a dolgokba, hiszen sokan naponta 8-14 órát ülünk a gép előtt...

    Y
  • duke
    #4
    en is mostmar 5-6 eve felvaltva hasznalom a ket kezem es azota semmi fajdalom vagy faradas nincs.
    egy idoben annyira atszoktam balkezre,hogy utana mar a jobb kezemmel kellett nemileg ujra tanulni az eger iranyitasat :) mostmar igyekszem 50-50%-os aranyt elerni.
  • Cat #5
    régen az inhüvelygyulladás a gépirónők általános betegsége volt, de a számgépbillt szerencsére nem kell olyan erővel ütni, mint a mechanikusokat
  • Sheltem
    #6
    Ez a cikk a legnagyobb baromság amit eddig olvastam. Bocsánat
  • RelakS
    #7
    fura egy cikk...
    Amióta átszoktam játékok alatt a balkezes irányításra, azóta gyakorlatilag csak a jobb kezemmel egerészek. Eddig még semmi bajom nem volt.

    Meg kérdem én: azok a kockák, akik naponta 3-4 órát pl fps-el nyomulnak a neten, azoknak nem fáj a kezük, vagy ilyesmi?
  • Sheltem
    #8
    Szerintem pár nap és azt fogjuk olvasni, hogy a sz*rás meg vastagbélrákot okoz ezért ne sz*rjunk. Röhej az ember bekapcsolja este a tévét és a kereskedelmi csatornákon is csak olyan híreket hall amitől elmegy az életkedve is. Minden káros, minden árt ennyi.
  • Lacc
    #9
    De fáj a kezük. Nekem emlékeim szerint legalább kétszer volt már olyan, hogy fájt a jobb kezem mutatóujjának felső bütyke fájt ha mozgattam. De aztán elmúlt, de tény, hogy megtörtént :)
  • Lacc
    #10
    -1 fájt :P
  • Chief
    #11
    Így van! :)
  • Killgore
    #12
    én napi 10 órát nyomulok fpsekkel a neten, és semmi bajom, pedig jópár éve csinálom már.
  • cue
    #13
    Eleddig kétszer műtötték a csuklómat - a doki szerint az egér rendszeres használata is közrejátszott a kioperált csomók létrejöttében.

    Mostanában az Apple egygombosát használom. Sokkal inkább ergonómikus és ízületkímélő, mint a több gombosok - bár sokszor hiányzik a jobb gomb és a szkroll (ezért vettem egy PoverMate nevű eszközt, így két kézzel egerészek, de legalább nincs kilátásban újabb műtét... :D).
  • Zsoldos
    #14
    Az a story ott az elejen azert eleg lol. Ha erzi hogy faj az ujja, akkor miert csinalja tovabb ugyanazt.. Orvoshoz sem megy, csak mikor mar szepen kifejlodik a szervezeteben az arthritis es lenyomorodik, gondolom most meg perel.

    Ertelmes ember ha hosszu tavon faj valamije, akkor
    megkeresi az okat, es valtoztat rajta. Pl akar egy masik keztartas, vagy barmi.

    En amugy neha a mutatoujjamat szoktam erezni, akkor kozepso ujjal balklikkelek, vagy balkezzel eger teljesen jo megoldas.
  • lamase
    #15
    egyáltalán nem hülyeség, sőt ha belegondolok te beszélsz hülyeségeket. nem is értem az ilyenek miért írnak olyan témába, amihez nemértenek semmit. gépeljél naponta oldalakat, és 2-3 hónap múlva figyeld meg a bal/jobb csuklód, egy csomó fog nőni. nekem ez a bal kezemen volt, nem mentem orvoshoz, mert majdelmulik... aztán jó nagy lett, most egy 10 centis vágás van a csuklómon..
  • IMYke2.0.0.0
    #16
    Aki tudja, hogy ki vagyok, tudja azt is, hogy nem egy játékmagyarítás - ergo: rengeteg - szöveggépelés van már nekem is a hátam mögött...
    Előfordult már velem is, hogy éreztem a jobb csuklómban enyhe nyomást - leginkább azért, mert jobb kezes vagyok, s mert magam is imádok játszani (ha van rá időm - régebben tonnányi volt, az egyetem alatt).
    Az én módszerem egyszerű:
    - gépelek ezerrel, majd felállok a gép elől (ez kábé 2-3 óránként fordul elő, ha komoly melóval foglalatoskodom) és megnyomogatom magamnak a csuklóimat, mozgatom kicsit a vállaimat
    - ha játszom (mondjuk Quake 3 a neten, húzós tempóval), akkor sem non-stop órákig, hanem megszakításokkal - lásd fentebb

    Okos ember MÁS hibáiból tanul. Én anno egy kollégiumi társam hibájából megtettem: a srácnak fél hónapig fel volt kötve a jobb karja, mert annyira fájt neki - orvoshoz persze nem ment el a hülyéje...

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • nenad
    #17
    mondjuk ez a te figyelmetlenseged, ugyanis ha megkerested volna magadnak a megfelelo testartast/helyzetet akkor ez nem tortent volna meg.
    Legalabb 15 eve egerezek, es soha nem volt semmi bajom, pedig rengetegszer ejszakaztam is a gep melett. Egyebkent nekem ugy tunik hogy alltalaban azoknal jon ez elo akik az ulomunka melett szinte semmit sem csinalnak.
    Egy kis rendszeres testmozgassal sokat lehet segiteni a dolgon.
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    S még valami:
    Aki egy kicsit is edzettebb csuklóval, alkarral rendelkezik (értsd: kondizott, tornázott már életében huzamosabb ideig, netán naponta teszi ezt), annak nem kell aggódnia holmi ínhüvelycsulladás miatt!

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • nenad
    #19
    uhum ez cue-nak szolt, de vonatkozik a gepirasra is.
  • IMYke2.0.0.0
    #20
    Egyre gondoltunk - esküszöm, nem olvastam a hozzászólásodat (nem F5-öztem)...

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • Balumann
    #21
    Én elég sokat gépezek, meg FPS-ezek,de még nem éreztem fájdalmat... Igaz, lehet hogy azért mert zongorázok is sokat, és már megerősödött az újjam.
    Másrészt meg kinek nincs egy szinten az egér meg a billentyűzet...?
  • IMYke2.0.0.0
    #22
    Olyan embernek, akinek pl. számítógép asztala van, és a billentyűzet a kihúzható fióklapon, míg az egér - ha nem fér el a bill mellett - a monitorhoz közel, magán az asztalon...

    Nekem egy szinten van.

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • Anubys
    #23
    Ez marhaság, én '90 vagy '91 óta "egerezek", ami már majdnem 15 év, és eddig semmi bajom nem lett.
  • kicsizoz
    #24
    Én még amiga 500-al kezdtem az egerészést, azóta is megállás nélkül nyomom, az utóbbi 10 évben több mint napi 10 órán át (CS, meló, stb..). Eddig nem volt gondom, ezek szerint a szerencsésebbek közé tartozom.
    A cikkre reagálva: De könyörgöm, ha fáj nem kell eröltetni -> orvost kell megkérdezni..

    IMYke: köszi a Riddick magyarítását!! :)
  • plamex
    #25
    napi 10 óra fps ???? Uramanyám ... kinek van erre ideje :))

    Amúgy én is próbáltam ... csak az a gond hogy 4-5 óra után befájdul a fejem tőle.
  • flashX
    #26
    Nekem csak a könyököm fáj időnként.
    Tervezem, hogy veszek egy ergonomikus egérpadot és egeret.
  • flashX
    #27
    Nekem csak a könyököm fáj időnként.
    Tervezem, hogy veszek egy ergonomikus egérpadot és egeret.
  • Takimate
    #28
    Van egy kolléganőm, akinek egy ínhüvelygyulladása tönkretette az egész karrierjét szinte.
    3 szor műtötték, kb egy éve van betegállományban, és nem tudnak vele mit kezdeni az orvosok.
    Állítólag már valami daganat is fejlődött a kezében.
    Tiszta gáz.
    Nekem ha a sok klikkelgetéstől elkezd fájni a kézfejem, egy pár napig nem mutatóujjal nyomkodom az egeret, hanem középső ujjal.
    Ez eddig bejött.
  • atlagember
    #29
    Be kell perelni a microsoftot!!!!!
    Az MS szándékosan fejleszti úgy a szoftvereit, hogy egeret kelljen hozzá használni, s még az is szabályozva van, hogy miként. Egyértelműen az MS a hibás, amiért olyan szoftvereket készít, amelynél nem veszik figyelembe az egészségre gyakorolt káros hatást. Ha én mérgezett cukrot árulnék, rögtön lecsuknának, miért nem teszik meg ezt billgatesszel is?
  • Mort777
    #30
    Nekem 8-9 év aktív dobolás tán szerencsére nincs már túl komoly hajlamom ínhüvelygyulladásra. :D
  • pemga
    #31
    HP-Compaq már úgy árulja az input cuccosait, hogy van rajta egy matrica, mely szerint olvasd el az egészséges használathoz szükséges útmutatót :).

    Egyébként tényleg sokan elég egészségtelenül tartják a kezüket, (pl. nemtom mire jó a csuklótámasz billentyűzethez, én sosem teszem le, fel sem merült bennem, pedig már jó régóta gépelek). A szék is úgy szokott embereknél beállítva lenni, hogy felfele tartják a kezüket gépelésnél, nem kicsit lefele/egyenesen. Egereknél egy kétkezesnél kezdett el fájni a kezem és keményedni a csuklómnál, azonnal eldobtam és vettem egy ergonómikusat (maga a fogás teljesen más, le sem ér azt asztalra ott ahol a másiknál csavarta a kezem, ez egy Logitek mx-einek elődje, az alien kinézetű :)), azóta mindig cipelem magammal ezt és absz semmi problémám :).
  • lamase
    #32
    én gépelésről beszélek, nem egerészésről (rendszeresen sportolok)
  • Yv@n
    #33
    Én is elég régóta "egerezek", soha nem is volt semmi problémám, de kb 4 éve vettem zselés csuklótámaszt, és anélkül valahogy már nem is igazán tudom elképzelni az egér használatát. Volt hogy lanon otthonfelejtettem, és lan végére totál bepirosodott, és megkopott a bőrfelület azon a területen, ami az asztallal érintkezett, abból adódóan, ahogy én az egeret tartom, szóval szerintem akinek nincs ilyen zselés bizgentyű az hamar szerezzen be egyet, mert nagyon jót tud tenni az ember kezével.
  • Killgore
    #34
    képzeld, gépelek napi 3 oldalakat, és játszom is napi 10 órát, és semmi bajom nincs. szal inkább te ne szólj bele a témába, ha már itt tartunk
  • Killgore
    #35
    gyenge vagy, max ennyi....
  • pemga
    #36
    Szerintem rosszul tartod, nem is kéne súrlódnia a kezednek a felülettel :). A zselés pad így inkább felületi kezelés, a kéztartásod kéne megváltoztatni, azt meg az egér felülete, pozíciója és a széked magassága diktálja. Nagyon meglepő, hogy csupán az egér felülete mennyiben megváltoztatja a kéztartásod, próbáld ki valami nagyobb boltban, ahol kipakolnak jobb egereket is.
  • LionTm
    #37
    Én cigizek így mindig min. óránként szünet van. És gyakorlatilag semmilyen tünet nincs.
  • LionTm
    #38
    mielött bárki... csak a tüdőm rohad :D
  • Anti_IQ
    #39
    "játszom is napi 10 órát, és semmi bajom nincs"

    biztos? szipológus látott már? ideje vóna felkeresni...
  • Admiral
    #40
    Nekem szerencsére a munkám jellegéből adódóan mindig kell szünetet tartanom a gépelés közben (ugy 10-15-20 percenként pár perc), mert programozás közben amikor megirok egy részt, utána rögtön tesztelem is, ami nem jár túl sok gépeléssel/egerezéssel.