11
  • gz8
    #1
    Egyszer használatos, vagy sterilizálás után többször is?
  • Petty
    #2
    Ez már valami!
    Érdekelne a felbontása illetve hogy milyen aksi van benne, hogy 8 óra alatt 50.000 képet átlő vezetéknélküli kapcsolaton!
    A telóm a bluetooth-al merül mint a bálna a víz alá és nem tudtam még vele 75-80 képnél többet csinálni, mert teljesenn kimerült.
    Én is szeretnék egy ilyen aksit ami ebben a mütyűrben van!
  • bitubo
    #3
    kár hogy nincsen rajta hajtomü és akkor lehetne az emberben irányitani mint egy távirányitos autot
  • enrico
    #4
    Hmm. Már évek óta használnak ilyeneket, még kis hazánkban is. Igaz egyenlőre a gyomor- és a vastagbéltükrözést nem helyettesítheti, de pl. a vékonybelek elváltozásaira kiváló, mert azokat nem lehet tükrözni. Jah és rohadt drága ez a kis mütyi.
  • exac
    #5
    Ne felejtsd el Petty, hogy a telódban van egy színes kijelző is, ami bazi sokat fogyaszt, ezért merül mint a bálna. ;) aztánmeg a bluetooth adóteljesítményét sem 0.5-1 méterre tervezték, hanem jóval többre, itt viszont elég ennyi is, mert a páciens a zsebében hordja a vevőegységet, így nem kell nagy adóteljesítmény... de a felbontás engem is érdekel... ;) gondolom nem valami megapixeles bigyó. VGA lehet talán... ;)
  • noss
    #6
    hamiii
  • Petty
    #7
    Azért 50000 kattintáshoz kell energia-meg ügye nem hiszem, hogy van benne 50000*min 20kbyte memória-úgyhogy egyből el is kell küldenie a cuccnak!Engem továbbra is az aksi nyűgöz le ebben a méretben-hiszen a kémkamerák se nagyobbak ennél és ott is az energiaellátással van a gond.
  • Tetsuo
    #8
    2éve mikor gyomorszondáztak (egy vastag csövet ledugtak a torkomon), a doki mesélte h éppen Kaliforniából jött ahol pont ilyen kapszulákat használtak a cső helyet..
  • dez
    #9
    Ma már itthon is használják, de nem tudja minden esetben helyettesíteni a tükrözést. (Na mondjuk én nem vágyom egyikre sem.)
  • Kis-Bob
    #10
    Szerintem eddig azért nem jelent meg, mert nem volt rá megfelelő igény. Nem hinném, hogy technikai okai voltak. Ekkora kamera már "régen van". A vezeték nélküli tech. sem bombahír. Az igényt kellett feltámasztani hozzá.
  • Tetsuo
    #11
    Ha elolvasod a #8ast, elhiszed h nekem pl volt rá igényem? Meg mindenkinek akinek gyomortükrözése volt? Egyik lexarabb élményem (pedig má vertek is meg :).