29

Filmkritika

OLDBOY

  • flashX
    #1
    Helló mindenki! Úgy gondoltam, hogy ne csak a hírekben legyen topikja, hanem itt is. Ennyit biztosan ér ez az aljas, igazán gonosz film. Várom a véleményeket.
  • james69holden
    #2
    Hát nekem per pillanat a kedvenc filmem!
    Ebbe aztán mindent beleraktak, rengeteg stílus keveredik benne...
    Több filmet kérünk Dél-Kóreából!
  • flashX
    #3
    Igazán megrázó film...
    Nemtudom milyen a többi dél-koreai film, de ha mind ilyen akkor hajrá!
  • NEOreg3
    #4
    egykis infót, hogy miről szól?
  • flashX
    #5
    Ennyire nem látta még senki? Info.
  • turando
    #6
    Akinek bejönnek a Tarantino filmek,ebben sem fog csalódni! Talán még brutálisabb. Van benne egy harci jelenet - közel 8 perces - amit vágás nélkül vettek fel. Emberünknél egy kalapács(!),a többieknél baseball ütők...:)
  • flashX
    #7
    Igen, igen jóval brutálisabb, amikor megnéztem azt éreztem, hogy Tarantino szinte vígjátékokat rendez. Azért a filmben nem a harcon van a hangsúly...
  • CalebJoe
    #8
    ISTEN! Az ilyen film érdemelne Oszkárt nem az a sok szar!
  • winnie
    #9
    majd lehet, hogy kap is, de mivel amerikában még nem mutatták be, ezért csak jövőre jelölhetik. (amúgy megkapta a cannes-i zsűri nagydíját, 2. lett a fahrenheit 9/11 mögött. az nem elég?:)
  • Loál János #10
    Az frankó, ugyanis jövőre már kész lesz az amerikai verzió... :C (Elméletileg.)
  • flashX
    #11
    ja, az milyen szar lesz...
  • Pharaoh
    #12
    Meg az oldboy max a legjobb külföldi film kategóriában indulhat. Nem tom miért az oscar a legnagyonn díj, mikor az csak amerikai bajnokság. A cannes-i meg pl világ kupa.
  • Iori
    #13
    mé ne indulhatna a legjobb film kat.ban?
  • Daniel19
    #14
    Mindenkinek ajánlom az "A Bittersweet Life" című filmet!!!!



    http://www.imdb.com/title/tt0456912/

    Nagyon jó film! Nekem nagyon tetszett! Eddig senki sem mondott rosszat rá, aki látta!

    Ajánlom mindenkinek!
  • VIG0
    #15
    Meg tudná vki mondani, hogy az Oldboy csengődallamát le lehet e tölteni v megvenni vhol?
    Előre is köszi
  • VIG0
    #16
    Megnéztem 3adjára. Mostmár azt mondom a tavalyi év legjobb filmje és legjobb filmzenéje.
  • TheBerzerker
    #17
    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy tarantino egy ostoba pancser. Csupán egy mestertolvaj semmi több és kezd hányingerem lenni hogy az ő nevével próbálnak eladni mindent.

    Az OLDBOY egy mstermű, aminek semmi szüksége, hogy arra a balfaszra támaszkodjon vagy mindig hozzá hasonlíthgassák. Akik oly nagyrabecsülik tarantinot azok nézzek körbe kicsit a 70-es 80-s évek olasz vagy japán explointation filmjei között. (Kill Bill rajongóknak különösen ajánlom a Confession of a Chinese Courtisan-t)
  • Silvio
    #18
    kedves TheBerzerker!
    Tarantinoban épp abban rejlik a tehetsége, hogy régi amerikai és keleti B-filmekből táplálkozik, illetve gagyi tömegpiaci cuccokból, és azok ügyesen eltalált felépítéséből hoz létre filmeket. ÉS nem tagadja, hogy sokszor lop nagy filmesektől. De ezért még nem kell ostova pancser balf×××nak nevezni valakit. Stílusjegyei korszak alkotók lettek, és óhatatlan, hogy egy viszonyleg új rendező filmjét az ő munkáihoz hasonlítsák.
    Az Oldboy rajongóknak pedig egy jó hír: a mostani Titanic fesztiválon vetítik az Oldboy rendezőjének új filmjét, mely annak a bosszú-trilógiának a harmadik része, melynek az Oldboy volt a második.
    Tiszteletem
  • Iori
    #19
    csak kár hogy akkor szólsz mikor már vége van a Titanic fesztiválnak :/
    Pedig megakartam nézi moziba is, Lee Yeong Ae rulez
  • Silvio
    #20
    bocsi, énis most tudtam meg, hogy má nincs a fesztivál:(
    de szerintem biztos lesz majd amúgy is mozikban, amerikában júniusban mutatják be.
  • EmIn3m02
    #21
    talán az egyik legnagyobb film amit láttam
    hihetetlen
  • TheBerzerker
    #22
    Engem iszonyatoan idegesít, amikor valaki látványosan ezt csinálja. Egyszerűen nem értem miért van ennyire sztárolva az a fickó. Az meg aztán megundorítóbb, hogy a nevével minen sztutykot megpróbálnak eladni mint pl ezt a Hostel-t is. Én nagyon nem tartom sokra a tarantino-t. Én elhiszem, hogy kötelező szeretni mert "menő" csávónak számít de ez nem így van.
  • Silvio
    #23
    abban igazad van, hogy túlzás, amikor már a nevével próbálnak eladni valamit. De ez egyszerű amerikai reklámfogás - sztárolás.
  • React
    #24
    És nem tudod mi ennek a 3. folytatásnak a címe? :) Érdekelne :)
  • Iori
    #25
    sympathy for lady vengeance
  • Iwant2Belive
    #26
    Fogalmazunk úgy, hogy Tarantino ügyesen lefordítja "amerikai" nyelvre ezeket az ázsia filmeket. Ő nem is tagadja, hogy ezekből merít hiszem párszor elmondta, hogy a Kill Bill-t is tisztelgésnek szánja. Más kérdés, hogy mondjuk nekem 94 óta (Pulp Fiction) nem igazán csinált olyan filmet ami amiatt térdre esnék elötte és bizony kezd kopni a varázsa.
  • ffxi
    #27
    Most néztem meg a filmet. Télleg ázsiában ilyen pervezek az emberek?
  • Tatyla
    #28
    söt...
  • ffxi
    #29
    Van ennél rosszabb is :S