31
  • Kryon
    #1
    Na hátha ez mégnagyobb lökést ad a Marsprogramnak,bár veszélyes életformák esetén gond lehet a mintahozás és a marsraszállás.Remélem majdan körültekintőek kesznek.
  • Kryon
    #2
    Ja és:"Amíg a metént pontosan fel nem térképezik,és kémiailag nem elemzik".....Minek a metánt kémiailag elemezni?..a metán az metán nemde?? vagy csak én nem ártem ezt a szösszenetet?
  • Kryon
    #3
    ..."metánt"..és.."értem"...
  • vegesm
    #4
    "Nem tudjuk van-e összefüggés a két felfedezés között, ezen felül nagyon kockázatos szilárd következtetéseket levonni egy földi rendszerrel való összehasonlításból"
    Ez az, ez az elmélet földi anyagokra épül, a Marsot meg nem ismerjük annyira, hogy tudjuk, igaz-e.
  • bashar
    #5
    Nagyon-nagyon remélem, hogy nem biológiai eredtű a metán termelés. Ez a későbbiekben (ha lesz) megakaszthatja a Mars terraformálását, mert jönnek a nagyokosok az aggályaikkal, hogy veszélyes lehet ránk nézve, meg nem szabad kipusztítani egy másik bolygó bioszféráját. :(
  • [NST]Cifu
    #6
    ...megakaszthatja a Mars terraformálását...

    Azt egykét más dolog is megakaszthatja, mint mondjuk a Mars azon tulajdonsága, hogy nem rendelkezik mágneses védőmezővel, amely nélkül a napból érkező töltött részecskék akadálytalanul juthatnak el a bolygófelszinig.
    (Ez tényleg ennyire nem ismert dolog? Egy héten belül másodszor kell megemlíteni. :))
  • Robin Hood
    #7
    De ha az Endorrol energiapajzzsal védik, akkor minden rendben. :D
  • Killgore
    #8
    Miért nem lepődök meg már ezen? :S
  • bashar
    #9
    "(Ez tényleg ennyire nem ismert dolog? Egy héten belül másodszor kell megemlíteni. :))"

    Természetesen tudom.
    Én csak arra akartam utalni, hogy az estleges "élővilág" jelenléte plusz problémákat jelenthet, az ezer agyon ragozottakon kívül.
  • haxoror
    #10
    Remélem igaz a hír és be is tudják bizonyítani
    Persze a sok őskövület aki eddig elképzelhetetlennek tartotta az élet jelenlétét a Földön kívül majd elkezdi magyarázni hogy tulképpen innen származik mert meteor meg blablabla...
  • Kutuvoz
    #11
    Szerintem pedig, érdekesebbé tenné a bolygót, és így felgyorsítana minden a Marsal kapcsolatos kutatást, + emberes misszió is előbb indulhatna!
    Terramformélás úgy sem lesz és Én is remélem, hogy a hír OK...
  • Kutuvoz
    #12
    terramformélás = terraformálás
  • Ratty
    #13
    Nekem erről az jutott eszembe, hogy mit szólna bármelyik egyház ahhoz h nem csak a földön van élet...
    Tudományosan persze izgat, meg fontos is a kutatás, de persze csak ha nyílvánvaló bizonyítéok vannak, és nem pár spekuláció, mint a mostani
  • haxoror
    #14
    Bár meglepő de assze egyedül a mohamedán vallás fogadja el a lehetőségét hogy máshol is van élet, a Korán említ is egy tűzlényekkel teli világot (nem, nem a pokol :)
  • grebber
    #15
    Ott élnek a felszin alatt a kis ufok.
  • Ratty
    #16
    Ja valszeg, kis zöld baktériumok
  • pepe003
    #17
    Látta vki még egy régi Mónika showba azt a nőt, aki arról beszélt, hogy a Mars felszíne alatt laknak, és légtérhajlítással utaznak? hát lehet hogy van ott élet....
  • Tetsuo
    #18
    A buddhizmus pl semmit..
  • Tetsuo
    #19
    Meggyőztél. :D
  • NeoMaN
    #20
    Terraformálás.... LOL
    Kicsit sokat néztek scifit vagy sokat toltatok Haegemoniát. :Ð
    terrafotmálás..... :ÐÐÐÐÐÐÐÐ Vagyunk attól még vagy 10.000. évnyire..
  • raingun
    #21
    Hidd el hogy az egyház azt is meg fogja magyarázni ha találnak a marson életet.
    Elvégre a szűz Mária is milyen frappáns megoldás...
  • bashar
    #22
    "terrafotmálás"

    Ettől biztos 10.000 évre vagy.

  • Gyumika
    #23
    ...és Isten megteremté az Embert a maga képére,hasonlatosságára.Miért ne tehetné ezt meg az ember is? Csak segítsd oda és hamarosan lesz ott is "lik" az égen, meg sok egyéb emberi csoda.
  • Gézu88
    #24
    Én olvastam olyanról, hogy az egyik Marsot kutató szonda biológiai kísérleteket végzett talaj mintákkal és hasonlóan érdekes eredményre jutott még a 60-as 70-es évek táján és akkor ezt nem tudták megmagyarázni!!!!!
  • Gézu88
    #25
    A szonda a VIKING 2 volt 1976-ban
  • plamex
    #26
    Mi volt ez a kisírlet és mi volt az eredmény ?
  • Dark Dragon
    #27
    Ez engem is érdekelne.

    (Hello mindenkinek.)
  • Piscator
    #28
    Marsi Anikó.
  • kukacos
    #29
    Valami alapjelenséget keresgélt, a kísérlet negatív volt. Aztán később valaki kutató felvetette, hogy mégsem volt negatív a kísérlet, csak rosszul értelmezték. Persze ezt is vitatják.
  • Gézu88
    #30
    kukacosnak igaza van bár én több véleményt is olvastam neten ami sikeresnek írja le a kísérletet és az is a gáz termelésből indultt ki
  • Kis-Bob
    #31
    Mindenesetre magas, légyszemű, zöld lényekkel nem fogunk találkozni. :D