57
  • Picador
    #1
    de kaaar
  • ZSOOLT2
    #2
    Ha a számítások mégsem helyesek, akkor nemcsak látni, hanem érezni is fojuk az aszteroidát...
  • Esrohnoil
    #3
    Ettől még csapódhat vmi más 2029-ben a földbe.
    Mindenki ezt lesi majd, a túloldalon meg vmi bazi hegy becsapódik az óceánba.
  • akyyy
    #4
    köszönöm szépen a születésnapi látványosságot :PPP
  • Ahhoj
    #5
    "Mindenki ezt lesi majd"
    kíváncsi vagyok egáyltalán akár csak 2-3 hónap múlva lesz-e még vki, akinek eszébe lesz...
    tuti ugyanezt a sziklát új felfedezésként majd olvashatjuk még később is :DDDDD

    "a túloldalon meg vmi bazi hegy becsapódik az óceánba"

    ööö, túloldalon mármint ohgy érteD? :D
  • rolika
    #6
    mér' nem nevezték már el valaminek, ha egyszer ilyen egyedi?

    36000 km-re fog elsuhanni... kíváncsi lennék a számítási módszerek plusz-mínusz pontosságára... ez nagyon közel lesz...

    "Az ütközés helyi kipusztulást és területi károkat okozna, azonban nem jelentene globális katasztrófát" - ez az adott helyen/területen élőknek roppant kevés vigasz, szal nem kéne ilyen hülyeséget nyilatkozni.
    amilyen szerencsétlenek vagyunk mi, magyarok, tuti ránk esne
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    zsíír ^.^ , egyből nyitnék a kráterben egy mekdónácot
  • Kaplan
    #8
    :) menjen amerikára vagy hongkong-ra és még az atomot sem kell pazarolni :)
  • kukacos
    #9
    Szerintem az a fehér, a pályára merőleges vonal mutatja a +/- távolságot, jelenleg úgy tűnik, ebbe a tartományba fog érkezni.
  • Csacsis
    #10
    Hmm Melyik filmben is láttuk Los Angelest 2029-ben?
  • asysoft
    #11
    "A valamivel több mint 320 méter szélesre becsült szikla 2029. április 13-án..."
    Ohhooo, ez a péntek 13-a zúzni fog
  • Csirke4
    #12
    :O
    Ez tényleg péntek.
    Remélem hogy a suliba csapódik :)
  • bitubo
    #13
    bazzeg nem érek rá megnézni aznapra programom van
  • Membrah
    #14
    ááá deehogy nálunk nincsenek ilyen "flancos" katasztrófák h cunami (meg ufók) meg hurrikán meg földrengés.....:)))
  • Ahhoj
    #15
    nekünk max Tiszánk van :P
  • pcdesign
    #16
    Sziasztok!
    És mi lesz ha UFÓK fognak lepotyogni róla?
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ




    (Persze ez csak egy hülyeség volt)
  • Kutuvoz
    #17
    ""Az ütközés helyi kipusztulást és területi károkat okozna, azonban nem jelentene globális katasztrófát" - ez az adott helyen/területen élőknek roppant kevés vigasz, szal nem kéne ilyen hülyeséget nyilatkozni."

    Rolika akkor neked:
    helyi katasztrófa = globális kipusztulás?
  • Kutuvoz
    #18
    Ez válasz volt a #6-ra. :)
  • MaDFoX
    #19
    A mocsok, en tudom mi lesz, nem megy neki a foldnek, de siman szetcsapja a holdat az meg szepen szetbombazza a foldet... ennyi lehet imadkozni... :D
  • Tetsuo
    #20
    Addigra pedig pont felzárkóznak a bérek. :)
  • dez
    #21
    Nem, azt írta, a lokálisan kipusztultakat nem fogja túlzottan vígasztalni, hogy ők csak lokális áldozatok.
  • dez
    #22
    De legalábbis jópár műholdat, meg ami akkor már fenn lesz.
  • flashX
    #23
    A disznó amerikaiak nem fogják élőben látni. Huá!
  • Killgore
    #24
    Mindenesetre azért szoros menet lesz, Csak nehogy módosuljon kicsit is a pályája, mondjuk eltalálja a Holdat, a Hold meg szépen ránk esik.. :D És akkor meglesz a globális katasztrófa.
  • Ahhoj
    #25
    azt miért zavarn annyira? legalább lenn egy nem hétköznapi buli!!!!
  • Traubi
    #26
    Mit paráztok? Mire az a rohadt aszteroida ideér, a Föld már rég' halott lesz, mert az ember tönkreteszi azt. Szerintetek a Cunami normális történés volt. Nagy lószart. Kezd felbomlani az egyensúly...
  • TheZsenyka
    #27
    Hogy szépítik a távolságot :) Ha levonod a föld sugarát, máris 30 ezer kilóméterre csökken a távolság. Még egy kis hibakorrekció, és mindjárt a szelét is érzed (már ha érintené a légkört). A nemrégiben indított aszteroida-elterelő programnak nyílván az ég világon semmi köze ehhez... Miért is lenne?

    Biztosan nagyon pontos számításokat végeztek. Gondolom pontosabbakat, mint a MIR visszajuttatásánál, mert ott száz kilómétereket tévedtek.
  • Kutuvoz
    #28
    "szal nem kéne ilyen hülyeséget nyilatkozni"

    Ő ezt írta,

    "Az ütközés helyi kipusztulást és területi károkat okozna, azonban nem jelentene globális katasztrófát"

    erre, ami szerintem nem hülyeség, sőt engem még érdekelne is, hogy biztosan meghalok, vagy csak lehet, hogy meghalok!
  • dez
    #29
    Lényeg, hogy a #17-ben feltett kérdésed értelmetlen. Ő a "területi károk"-ba beletartozók szempontjából beszélt. Engem is rosszul érintene, ha benne lennénk a kipusztított zónában, és az illetékesek úgy volnának vele, hogy "ó, csak helyi károk, kit érdekel!".
  • Kutuvoz
    #30
    Igen a kérdés egy kicsit provokatív –helytelen- volt, azért mert egyáltalán nem írtak a cikk ezen részében („Az ütközés helyi kipusztulást és területi károkat okozna, azonban nem jelentene globális katasztrófát, állítják a szakértők.”) hülyeséget!
    Plusz nekem ez az információ nem lényegtelen.
  • Wilddog
    #31
    Szerintem Bush rendelte az aszteroidát, aztán majd ráfogja az arabokra, hogy merényletet követtek el Európa ellen és végül jól lerohanják őket (megint).
  • Zocsi
    #32
    Szvsz ezen kár aggódni! Míg ideér ven 24 év, vazz' addig élni, élvezni kell az életet. Ha meg keresztezi a Föld-pályát, akkor úgyse tudunk védekezni ellene. Szal' tök mindegy mi lesz! Megfordult a fejembe az is, hogy jó lenne ha becsapódna valamelyik óceánba. Legalább észhez térítené az emberiséget, hogy qrvára kicsik vagyunk és ahelyett, hogy pénzalapú "technomán" világunkat fejlesztgetnénk, inkább törődnénk többet az érzelmekkel. No mind1!
    Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy a találkozás előtti hónapokban mennyivel fog megugrani a világ konzervgyárainak eladási indexei?!
    A másik meg az, ha a Holdat találná el elég csak belegondolni az ár-apály rendszer felborulásásnak vagy megszűnésének ökológiai következményibe! Igaz, nem is kell hogy lepotyogjon ránk, akkor is megszívnák az emberek. Furcsa, hogy mindenki félti az életét, de közben arra senki sem gondol, hogy mennyivel lenne kevesebb a Világ, ha pont ő nem lenne. Szerintem nem sokkal. Mindenki nyomja az önző életvitelt ahelyett, hogy hozzátenne valamit a közöshöz. Persze ez főleg a nagyokra igez, a kisember inkább elvan, mint a befőtt. Na mind1! Nem akarok OFF lenni, ha sikerült, akkor bocs mindenkitől!
  • Ahhoj
    #33
    Nélkülem sokkal kevesebb lenne a világ, mondhatnám mit se érne!!!
  • Ahhoj
    #34
    Egyébként nem teljesen idevág, de valahol kicsit kapcsolódik is, szal aki érti mit akarok vele mondani, az úgy is fogja :) :
    Nos sajnálom de nem találom most hirtelen a pontos szöveget, szóval csak a lényegét tudom mondani:
    A háborúban legalább annyi jó van, hogy az anyagi értékek devalválódnak, és felerősödik az érzelmi élet....
    /Moldova: Magányos pavilon/

    Ha vki megtalálja a pontos idézetet, akkor beírhatná :)
  • dez
    #35
    Nono, a kisemberek intelligenciájából áll össze az a kollektív intelligencia, amit a "nagyok" vagy fére tudnak vezetni, figyelmen kívül tudnak hagyni, vagy nem... Mennyire támogatjuk őket a saját magunk és a környezet mérgezésében. Ez attól függ, mennyire vagyunk tisztában vele, és mennyire törődünk vele. Tévedés azt hinni, hogy ha a társadalom rájuk hagy mindent, akkor majd helyettünk is odafigyelnek, és óvatosak, tőrődőek lesznek.
  • dez
    #36
    Aha, csakhogy a háború éppenhogy leépíti a magasabbrendű társadalmi hálózatokat, és éppenhogy önzőbekké teszi az embereket, mert az egyéni túlélésre koncentrálnak.
  • Ahhoj
    #37
    háááát.... ezzel nem teljesen kell egyetértsek :)
    majd kicsit később kifejtem, csak most kicsit alacsony fordulatszámon pörgök :)
  • Emmegki
    #38
    2029. április 13? Szülinapi ajándék!
  • Kelta
    #39
    2029? ÁHH, addig 25 ilyent, vagy veszélyesebbet is találhatnak!
    mondjuk 3 év mulva kiszurnak egy 10km átméröjüt, ami csak 14.000km re megy el...mindgyá ez feledésbe merül majd :)))
  • Tetsuo
    #40
    Érdekes módon a háborúviselt államok és a lerombolt országot újjáépítők s a következő generáció, kiváló tudósokat és talpraesett embereket teremt.