30
Nokia 9500
  • [Walaki]D`Lair
    #1
    Az a lényeg, hogy ahogy a leírásból kivettem, a készülék tud WLAN funkciót, de az a baj, hogy itthon nincs még WLAN vevő eszköz a hálózaton, tehát nem tudom semmihez se csatlakoztatni...az lenne a kérdésem, hogy létezik -e olyan cucc, amit bedugok UTP kábellel a hálózatba, és ahhoz tud csatlakozni a telefon?
  • Taranov
    #2
    Wireless router. Bedugot a konnektorba, abba a netet is beledugod, és rácsatlakozhatsz telefonnal, laptoppal, asztali számítógéppel stb.
  • Supergamer_real
    #3
    Van egy két lehetőség netezésre 9500 ról:

    - WLAN (Router vagy AP + softwares proxy)
    - a hozzáadott USB kábel
    - talán még a bluetooth-t is rá lehet venni, hogy menjen, de én főleg a WLAN-t használom
  • [Walaki]D`Lair
    #4
    Új router vásárlása nélkül...
  • Taranov
    #5
    Sehogy. Wireless access point vagy router kell.
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    Szóval az acces point ezt csinálja? Erre vagyok én kíváncsi...:D
  • Taranov
    #7
    Kívülről úgy néz ki, mint egy router, de lényegében egy "hozzáférési pont", tehát a WLAN szolgáltatáshoz lehet hozzáférni a segítségével :)
    De többet nem tudok elmondani róla, igazéból keverem ezeket az eszközöket, de az AP nem feltétlenül olcsóbb, mint a router.
  • Supergamer_real
    #8
    Elmondom hogyan csinálja.

    Nokia 9500-en a következőket állítsd be AP esetén

    1. tools -> control panel -> wireless lan-> networks -> kiválasztod az ap-t -> create access point

    2. tools -> control panel -> connections -> internet setup -> kiválasztod a fent létrehozott ap-t -> edit -> advanced -> ip configuration -> defult gatewaynek megadod az ap ipjét

    3. tools -> control panel -> connections -> internet setup -> kiválasztod a fent létrehozott ap-t -> edit -> advanced -> proxies -> ide beírod az asztali gépednek az ipjét amin a proxy server fut

    Ennyi... élvezd a netet a communicatorodról
  • [Walaki]D`Lair
    #9
    Az a baj, hogy már az első pont se megy, mert nem aktív az a gomb, hogy hozzáférési pont létrehozása...:(
  • Supergamer_real
    #10
    Lépések:

    - Tiltsd le a bluetooh és a WLAN egyideju használatának lehetőségét.

    - Majd a CHR <- gombbok egyideju lenyomásával kapcsold ki a Bluetooth-t. (a kettő összegerjed)

    - Miután meggyőződtél róla, hogy az AP vagy a Router nem "802.11 G only" módban van - mivel a kommunikátor 802.11 B-t támogat csak - és nincs rajta aktív MAC vagy IP filter, cselekedj a lentieknek megfelelően és láss csodát :)
  • R0zs0máK
    #11
    Muhahahaa...működik,ezt most a telefonról írom, köszi szépen a segítséget...;)
  • [Walaki]D`Lair
    #12
    Na a lényeg, hogy kellett venni egy másik AP-t mert amit először vettünk az szar volt...
  • Supergamer_real
    #13
    R0zs0máK, gratulálok :)

    [Walaki]D`Lair, működik akkor neked is ?
  • [Walaki]D`Lair
    #14
    Ja, mind a kettő én voltam...:D
  • Supergamer_real
    #15
    gratula :D:D
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    Köszi...:)))
  • szanics
    #17
    Szeretnék Nokia 9500-st venni, elég jó áron láttam kártyafüggetlenül, újonnan (134-ért).
    Akinek van, az meg tudja mondani, hogy mit adnak hozzá gyári kiegészítőként (magyarul: mi van a dobozban, mikor megveszem?)
    Kösz előre is!
  • Supergamer_real
    #18
    Docking station, CD, USB kábel, headset, garancialevél, user guide, töltő, akkululátor, telefon.

    Ennyi
  • Supergamer_real
    #19
    Még valami, mielőtt megveszed a telefont, a telefon képernyőjére üsd be az alábbi kódot -> *#92702689#

    Ez a rejtett warranty menu. Itt láthatod, hogy a telefon új-e. A hívások számából. Ezek a számlálók nem resetelhetőek.
  • szanics
    #20
    Köszönöm a segítséget!
  • szanics
    #21
    Ez a kód csak Nokiára vonatkozik, ugye?
  • Supergamer_real
    #22
    Szerintem csak Nokia, a garancia menu, mint mondtam.

    A telefont nyisd szét, nézd meg a kijelzőjét (mind a külső mind a belsőt) több szögből is. Ha nem látsz hibát és a warranty menu se írja, hogy hónapokat használták előtted a telefont akkor vedd meg :)
  • szanics
    #23
    okay, thanx. Kipróbáltam ezt egy Nokián.
    Annyit segíts még, hogy melyik adatból derül ki a garancia-menüben, hogy használták-e már a telót.
    [lassú a felfogása]
    :DDD
  • Supergamer_real
    #24
    A warranty menu tartalma:

    Call Timer:

    Call counter:

    Standby timer:

    A többire gondolom rájössz :) Ha a mögöttük lévő szám 0 akkor 0 percig használták :)
  • szanics
    #25
    Ja, okés, csak én egy 6610-esen néztem, és ott tök más adatok voltak. Thx!
  • Supergamer_real
    #26
    Ott van még vásárlási és javítási idő is (de a 6610 más, most néztem rajta én is:) ).

    9500on ez a 3 van.
  • szanics
    #27
    oks, köszönöm még 1x
  • Supergamer_real
    #28
    you are welcome
  • szanics
    #29
    MEGVAN!!! Ma megvettem! Nagyon zsír ez a gép, bár még nem volt időm kipróbálni.
  • Web mester
    #30
    Nekem is ilyen telefonom van immár egy hónapja. Nagyon jó gép, a wifi a legjobb benne.