25
  • Mice
    #1
    azért ide is dobhatnának belőle...
  • BlackRose
    #2
    És mire használnák ezeket a gépeket 50 dolláros internet mellett? Na mindegy, jó lenne ha a terv megvalósulna, csak azt hiszem nem sok haszna lenne a legtöbb szegény embernek az egésszből, inkább csak játszadoznának vele. Ma már elvileg elég olcsón lehet gépet venni (nem notebook-ra gondolok ugyan), de maga a gép szoftver nélkül nem ér semmit és ez is pénzbe kerül (az open source letöltése is pénzbe kerül - internet kapcsolat ára) és ez az ami drága, a szegény országokban meg még drágább. És ez után ami még fontosabb, mondjuk rá, hogy a szegény fiú megtanul számítógépen dolgozni, és akkor hogyan tovább, hol fogja ezt a tudását alkalmazni? Ehhez pénz kell inkább, megindítani a lokális gazdaságot, beszőnni őket a globális gazdaságba... nem olyan egyszerű itt a megoldás, hogy gyártunk millió olcsó gépet és kész. Na mégis, üdvözlöm a lépést...
  • rolika
    #3
    "a billentyűzet alá beépített különleges chip fogja előállítani a képet, amelyet később többszörösen kivetít majd egy tükörhöz hasonló kijelzőre"

    erről lehetne többet?

    egyébként üdvözlendő, és szvsz egyátalán nem a harmadik világba kellene, hanem ide, nekünk...
    nekik akkor, amikor beindult valamelyest a gazdaságuk (ahogy előttem szóltak :)
  • Yossarian
    #4
    igazad lehet, ez mind csupa buta ember, kár, hogy nem téged kérdeznek...
  • Troll
    #5
    Végülis milyen jó biznisz. Kap az adott ország töredég áron "segély" laptopokat, aztán ezeket kicsempészve és eladva még mindig olcsón külföldre jól megszedik magukat. No nem az ország, csak az a pár ember, akik az elosztás végzik.
    Így meg ez manapság egyéb segélyekkel is, pölö Afrikában, egyesek gennyesre keresik magukat belőle.
  • rutom
    #6
    Teljesen igazad van. Azok a szerencsetlen afrikaiak egy kifliert (vagy, az eletukert) adaadjak majd a csempeszeknek. Vagy ami meg valoszinubb soha nem is fog eljutni hozzajuk, mert a csempeszek mar az elejen lenyuljak az egeszet.....
  • zozo2001hu
    #7
    Nos például ide tökéletes lenne az 500$-os Mac-Mini, ekkora mennyiségnél lehet hogy még további engedményeket is adhatna az Apple. (Adna valami olcsó CRT-t plusz egeret és billcsit.)
  • zozo2001hu
    #8
    100$ -ból nem lehet kihozni laptopot!!!
  • pemga
    #9
    Ki mondta, h. nekik ennyibe van? PR (v. egyéb) okokból simán lehet beszerzési ár alá menni.
  • Cat #10
    kinában 220 millió gyerek tanul, ekkora darabszám mellett drasztikusan le lehet szorítani az árakat, és ha mindegyiken csak pár dollár haszon van, akkoris milliárdos nyereség
    no meg ugye mint az előttem lévő irta, máshonnan is lehet erre pénzt szerezni (pl. egyes cégek fizetnek is azért, hogy az ő cuccuk legyen a gépben)
  • Mike
    #11
    én is szegény vagyok, nekem is adjanak!
  • fishguy
    #12
    Na látjátok ez is kítűnö példa milyen gennyes néség ez a pc ipar!!!!!100 dolcsiért is megéri mekik akkor gondolom ott körül van az előállítása is és itt mégis tö ezer dollárt is elkérnek eggyért szerintem van sokszor rajta vagy 2000%-os hasznuk egyébként tényleg örülök ennek a kezdeményezésnek de lehet jobban járnának ha műanyag táblákat meg filceket adnának és nem kéne az első lépés a laptopnak lenni mert írni se igen tudnak... inkább tiszta vizet meg élelmiszert adnának nekik, de gyanítom (hogy minden ami amerikai)ez is nagyon megéri valahol valakinek de persze nem a szegényekre gondolok...
  • fishguy
    #13
    a másik hülyeség hogy nem kerül kereskedelmi forgalomba mert talán nem lenne rá igény szerintem sokkal nagyobb lenne az igény rá keleteurópában meg a szu-ban min afrikáb azok legalább tudnának is vele mit kezdeni, mert legalább nem mind analfabéta a másik hogy asszem afrikában nem mindenhol van ám áram a szegény pigmeusok meg majd ha kifigy az aksi a kibontás után 3 órával eldobják mert asziszik ennyi voltés majd alátétnek használjék meg ekének....

    Egyébként majd kimegyek szomáliába és cserélek 7 krumliért 5 laptopot és ti majd csak méztek BI-BÍ
  • BlackRose
    #14
    Én azt sehol sem mondtam...
  • pemga
    #15
    fishguy, ebben nincs LCD display, egy átlagos laptopnak kb az adja a felét :). Valószínű egy chipben van megoldva minden amit csak lehet (graf, N/S bridge-ek, hálócsatlakozó, stb. Via, Cytrix is csinál ilyeneket integrált rendszerekbe) Ne egy többezer dolláros géppel hasonlítsd össze, mert az sokkal többet tud. Gyanítom ez valami P1-P2 kategória lesz teljesítményileg.

    Másrészt a példányszám valóban sokat levisz a gyártásban, nomeg ha nem vállalnak rá garanciát, a kormányokra bízzák a szállítást-elosztást, máris csomó pénzt spóroltak.
  • Sityi
    #16
    Remek, meglesz a hw, nagyszerű. Nade könyörgöm: ki fogja megtanítani először is kezelni azokat a gépeket? A harmadik világban biztos csak úgy nyüzsögnek a szakik... Egyébként is: a számítástechnika ezoterikus (és néha okkult) tudomány; az ilyenekhez katekizmus kell, nem hardware... :)
  • Yossarian
    #17
    az oktatást akarják forradalmasítani. Gondolom akkor csak megtanítják őket kernelt fordítani az egyetemeken:)
  • Sityi
    #18
    Ha hozzád vágnak egy repülőgépet, fogod tudni vezetni? Nekem egy olyan sanda gyanúm van, hogy ebből még komoly problémák lesznek...
  • Yossarian
    #19
    Dehogy tudnám vezetni. Viszont van egy fogadásom, hogy ha valamelyik repcsigyár adna Magyarországnak pár tízezer repülőt, nem vágnának hozzám egyet sem.
    Sztem diákok, főként egyetemisták kapják majd. Nemtom miért gondoljátok, hogy analfabéta kókuszszedőknek adják majd?

    Tutira megy majd a feketepiacra is sok, de ha csak a tizede jó helyre kerülne, már az hihetetlen sokat jelenthet ezeknek az országoknak...

    kiváncsi leszek, hogy mi lesz az első dolguk ezekkel a gépekkel? Win install? :))
  • Tetsuo
    #20
    Ahol van gép ott lesz tudás is, szvsz lesz egy csomó autodidakta hacker. A 3.világban (a gyermekrabszolgák mellett) marha sok ember nem csinál egész nap semmit..
  • Tetsuo
    #21
    Még annyit hozzászólok h a szoftveriparnak ez csak rossz lehet, hiszen számukra az új felhasználók nem potenciális ügyfelek lesznek, hanem az illegalitás terjesztői, a törések előbb megjelennek s jobb minőségűek lesznek mint most. A BSA, RIAA meg a többi fasz szervezet sokkal nagyobb kapacitással fog küzdeni..
  • Yossarian
    #22
    igen, szinte biztos, hogy nem lesz pénzük jogtiszta szoftverekre... Hacker témában nem vok biztos, mert ahhoz azért kell normális net is, ami sztem egy darabig még elérhetetlen lesz ezeknek a családoknak.
  • pemga
    #23
    És mondd, azért mert valakinek nincs pénze jogtiszta szoftverre, miért lenne _kötelező_ warezolnia? Az opensource tökéletes megoldás, a cikk mondja is, hogy eleve azzal szállítják.
  • Yossarian
    #24
    lécci, mutasd meg, hogy hol írtam azt, hogy kötelező, vagy kell warezolni! Ha leírtam, akkor keresek majd egy modit és kijavíttatom. Addig meg ne tulajdoníts nekem olyan mondatokat, amiket te a sorok közül vélsz kiolvasni!
  • grobs
    #25
    A harmadik vilag ahova szanjak ezeket a gepeket nem Afrika, hanem Del-amerika (pl. Kolumbia), illetve olyan fejlodo europai es azsiai orszagok ahol a gazdasag fejlodik, az oktatas rendben van, de az embereknek nincs penze ... mert nincs (pl. Kina, Oroszorszag, Kamodzsa). Magyarorszag is kaphatna ilyen gepet szerintem, de az IM balfaszsagait ismerve eselytelen.
    Valoszinu AMD Geode rendszerbol csinalnak egy kis gepet. Most egy AMD PIC (Personal Internet Communicator) $185 Windows CE -vel, monitor nelkul kisker aron (Geode 366MHz CPU, 128MB RAM, 10GB winchester, 4xUSB 1.1, 56kbps fax/modem, AC97 audio, VGA). A PIC akkora mint egy 3.5 -es vinyo ... gyakorlatilag becsomagoltak egy 3.5 -es vinyot. A 366MHz -es Geode -t 500+ -nak mondjak es 1W -ot fogyaszt (meg hutoborda se kell ra). Ezeket most internet elereshez adjak nehany helyen azsiaban.
    Ha a winchestert ki tudjak valtani akkor a $100 -on komoly hasznuk is lehet (pl. 200MHz -es Cyrus Logic ARM rendszer, 10/100 ethernet, USB2.0, CF olvaso $10 ha 10 ezres tetelben rendelnek) persze a kijelzorol meg semmi info :o(.