139
A téma lezárva illegális hirdetési módszerek miatt.
  • Ch_Slater
    #1
    Hi.

    Ki az aki részt vesz valamelyik BOINC projectben? Esetleg ki az aki nem? És miért? (mind2 esetre értve)
    Aki nem tudná mi ez, annak: ha regisztrálsz valamelyik project-be, akkor a te CPU-d szabad idejét is felhasználják bonyolult számítások elvégzésére.
    Ez több 10.000 otthoni gép esetén már igen jelentős teljesítmény.
    A BOINC projectek közé tartozik a híres SETI, és a kevésbé híres Climateprediction, Einstein@home, LHC@home, Predictor@home is.
    Ezek mind különféle problémákra irányulnak. Ezekről bővebben a http://boinc.berkeley.edu/ oldalon lehet olvasni.
  • Takezó
    #2
    szvsz ennek már van tápikja...
  • Ch_Slater
    #3
    pedig kerestem és nem találtam...
  • Cat #4
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=35368
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=15248
  • Ch_Slater
    #5
    Igen ez két jó cikk erről. köszi :)
  • Ch_Slater
    #6
    Bár a Grid-es, gyógyszeres (a 2. link) az nem Boinc project. de az elv ugyanaz. régen munkahelyen 1.5 évig pörgettem a Grid-es, gyógyszerest, Hungary listán első voltam, amig abba nem hagytam. még most is 8-10. vagyok, pedig 1.5 éve már nem csinálom...
  • mad mind
    #7
    Mikor írja jóvá a creditet?
    Tőlem elment egy munka de még most is nulla a credit. Egyáltalán hogyan számol? Én a setit számoltatom.
  • Ch_Slater
    #8
    ha a project fülön az aktuális projecten jobb klikket nyomsz és ott update, akkor nem frissül?
    sajna nemtom, mert én is mostanaban kezdtem (az időjárásosat), és ott valam durva csomagok vannak. 1500 órát ír ki egy csomagra. hát az majdnem 10 hét... meg valami 5-6000 kredit jár érte.
  • mad mind
    #9
    Sajna nem
  • Ch_Slater
    #10
    nah, utána olvasgattam és nem rögtön irják jóvá. de ha minden jól megy meg fog jelenni a kreditek között...
  • mad mind
    #11
    kösz
  • Galy
    #12
    mit lehet a kreditekkel csinálni?
  • kissl
    #13
    A demóban lehet kreditet szerezni?,ha lehet hogy?
  • ZsoltiMC
    #14
    Beindult a Magyar Tudományos Akadémia SZTAKI projektje, szintén boinc kliensekkel, itt lehet csatlakozni, aki úgy gondolja:
    klikk

    További információ: klikk
  • Gipsz75
    #15
    Üdv!
    Új tag lennék, én is keresem ET-t:))
  • ZsoltiMC
    #16
    up
  • Gipsz75
    #17
    Már több mint 4 napja fut a progi, rengeteg csomaggal végeztem (itthon vagyok szabin, napi 5-6 órát fut), de még credit jóváírást nem kaptam. Nem csinálok valamit jól? Mert nem akarom feleslegesen bekapcsolva hagyni a gépet, ha már segíteni akarok, akkor tényleg segítsek.
  • blackgamer
    #18
    Az országok toplistája hol érhető el?
  • blackgamer
    #19
    közben rátaláltam, itt elérhetők az országok eredményei, itt pedig a SZTAKI projekt legaktívabb csapatai

    Nagyon bepunnyadt ez a topic, fel kellene rázni valamivel!
  • blackgamer
    #20
    sokszor csinálja hogy egy task beragad, 0 %-on vagy adott százalékon lefagy és addig nem megy tovább amíg nem függesztem fel
    múltkor 16 órát állt a BOINC-om mert nem vettem észre hogy megint lefagyott az éppen számolt csomag (amit ugye nem számolt)
    nálatok is van ilyen? mi az ellenszere? nagyon idegesítő tud lenni
  • mousee
    #21
    Melyik verziójú managert használod? Mer az 5.8.8 nekem is ugyanezt csinálta... és mai napot is végigállta a gépem... kb 3 perce szedtem le az 5.4.11-es klienst, és úgy pörög, mint disznó a jégen :PP
  • blackgamer
    #22
    5.4.11 van nálam is, de nem működik
    jelenleg is egy task fut 12 órája (!) 80%-nál tart és nem mozdul
    néha meghülyíti az IE-t is, ekkor felhoz percenként olyan ablakot hogy a Boinc valami nill üzenetet küldött
    szóval valami nagy gubanc lehet
  • mousee
    #23
    pff...passzolok, sajna nincs ötletem... formatcé :P
  • Esplanade
    #24
  • 0ckH4M
    #25
    Üdv mindenkinek! Én is csatlakoztam a boinc-hoz. A seti@home projektben veszek részt. A kredit rendszer mire jó?
  • blackgamer
    #26
    arra hogy versenyezhess a csapattársaiddal és az országodat is támogasd a nemzetközi ranglistán
    plusz visszajelzés neked is
  • 0ckH4M
    #27
    Így értem. Gyakorlatilag semmire. Amúgy azt néztem, hogy 3 mb adatot szedett le és azon dolgozik 10 órát a 3200+-os procin. Mit dolgozhat ilyen kevés adaton? Meg amikor képernyő kímélőként bejön, akkor az egy standard képernyő kímélő vagy van valami köze a számításokhoz is, amit végez? (persze a hány % van kész csíkon kívül)
  • blackgamer
    #28
    leszedi az input adatokat és azok alapján tud dolgozni különböző képletek szerint
    ha pl. az a feladatod hogy 10 millió és 10 millió százezer között találd meg a prímszámokat, akkor elég leszednie az intervallumot és már dolgozhat is napokig
    szóval a letöltött csomagnak és a feldogozási időnek nincs nagy köze egymáshoz, persze projekje is vállogatja

    kímélő is számol de az csak akkor indul el ha nem vagy gépnél
  • 0ckH4M
    #29
    Értem, köszi szépen.
  • bracsek #30
    én is értem de hol az sg team
  • blackgamer
    #31
    ma létrehoztam mert eddig nem volt
    SZTAKI Desktop Grid SG csapat
    vagy az összetartásra gondolsz? remélem az is lesz, mert clickclick ökörségben nagyon suhant a társaság
    remélem BOINC is népszerűvé válik legalább annyira
    ezért is vettem a fáradságot és készítettem egy fejlécet+infókat
  • blackgamer
    #32
    a sors furcsa fintora, hogy jelenleg nem működik a szerver
  • bracsek #33
    Nekem megy (a modi topikban láttam onnan jöttem ide) feltettem itt "szerencsére" az országot is le lehet tagadni itt én is lehetek magyar nem mint a clickclickclick-nél csak nem találtam meg a csapatnevet mert azt irtad SG.hu csapat arra semmi keresési eredmény nem volt és az sg re meg vagy "6000".
  • blackgamer
    #34
    ua. a projekt? nálam kiírja
  • bracsek #35
    ha nem lennének félreértések nem is volna érdekes én a seti@home ba álltam be immár azt amit elkezdet lefuttatom majd ha elindul átállok sztakira.
  • blackgamer
    #36
    :) régen én is seti-s voltam, mert akkor még nem volt más, de itt a "magyar seti" (a SZTAKI) szóval érdemesnek tartottam ezt reklámozni
    érdekes hogy seti topic 3 ezer hozzászólásnál tart itt meg semmi, legtöbb emberben a seti név maradt meg, fel kell őket homályosítani a jelenről
  • blackgamer
    #37
    tegnap ment a SZTAKI, de most megint nem kapok csomagot
    csomagok tényleg nagyobbak lettek, vagy 9 órát számolta
    remélem hamarosan beindul teljes gőzzel
  • blackgamer
    #38
    jött csomag! yeah!
  • blackgamer
    #39
    végre jóváírták a krediteket, már elérhetők vagyunk a csapat toplistáján, remélem egyre többen leszünk
  • bracsek #40
    Ez jellemző ha valamit el akarnak érni miért nem tudják, akarják azt a szervert beüzemelni, a seti-n 120 pontot szereztem itt meg még csomagot se kapok. Nem veszik komolyan.