131
  • [NST]Cifu
    #1
    Nekem valahogy még mindig túl sérülékenynek tűnik az egész...

    Quinn szerint egy átlagos katona 300 méterről egy kosárlabda méretű célpont eltalálására képes, míg a SWORDS alkalmazásával a célpont mérete leredukálódik egy pénzérmére.

    200.000$-ért azért ez a minimum... :)
  • AnuluWork #2
    Jó lesz ez. Lehet, hogy Arnold esetleges elnöksége idején az összes Terminátor filmekben szerepelt kütyüt rendszeresíti majd a hadsereg? :)
  • haxoror
    #3
    "Quinn szerint ezt a végleges változatban egy "Gameboy" stílusú irányítóeszköz és egy hozzácsatolt virtuális valóság szemüveg válthatja fel."

    .:USA:.G.I.Joe on KILLING SPREE!
  • pemga
    #4
    SkyNet egyelőre nem lesz, mindegyik manual irányítású (csak a célzáshoz/közlekedéshez csináltak rásegítő-rendszert). Talán még a friendly fire-nek is jobban ellenáll, mint az angol katonák :).
  • haxoror
    #5
    Ha már nem kel a rohadt életüket kozkáztatniuk a nagy "rendcsinálásban" akkor miért nem lehet ezeket a robotokat nem halálos fegyverekkel felszerelni? Pár palack erős kábítógáz és/vagy hangfegyver stb., zűrös épületek vagy területek kipucolására ideális lenne de ezzel a T-1000 kezdeménnyel csak még egy lapáttal rátesznek az USA Nagy Sátán imidzsére.
  • Robko
    #6
    Be kellene vonni páncélzattal az a sok kiálló, gondolom sérülékeny, lehet
    Mi van, ha egy kézigránátot dobnakrá
  • IMYke2.0.0.0
    #7
    Burkolata mi a fütyinek nincsen?
    Egy szemfüles iraki mögé áll és levizeli, oszt oppá a 200.000 dollár...

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • haxoror
    #8
    Egyáltalán nem tartom viccesnek mert ahogy más topicokban írtam innentől csak pénzkérdés az egész, ha ezeket az eszközöket kellőképen továbbfejlesztik az USA-nak már nem lesz szüksége a szövetségeseire és mivel a saját közvéleménye sem fog sírni az elesett fiaik miatt még a mostaninál is agresszívebben léphet fel akárhol.
    Persze ez a topic elsősorban nem erről szól ezért befejezem az offolást de ezt le kellett írnom.
  • haxoror
    #9
    Ezeket a cuccokat sztem nem utcai harcban akarják bevetni hanem jó messziről nyílt terepen kihasználva az extra pontosságát. Így a páncélzat relatív lényegtelen mert csak a súlyt és a gyártási költséget növelné de a hatékonyságát alig.
  • haxoror
    #10
    A másik meg hogy pl. Te bevállalnád hogy olyan közel menj egy ilyenhez hogy gránátot dobhass rá? Ne felejtsd el hogy a robotnak nincs mit veszítenie de neked van, az életed. Ráadásul sztem biztos hogy majd raknak bele egy kiló C4-et arra az esetre ha a robot meghibásodna és fenntállna a veszély hogy az ellenség kezére kerül, ha gáz van a kezelő simán nyomhat egy self destructot.
  • [NST]Cifu
    #11
    Pont ez a problémám. A nyilt terepen amúgy sincs problémája az amerikai fegyveres erőknek. Garantált légi fölény, nehézfegyverzet, mesterlövészek. Túl drága és nyilt terepen max. járőrözésre jó, mert sem a sebessége, sem a hatótávolsága nem lehet komoly. Vagyis marad a városi alkalmazás, ahol tényleg számolni kell az emberveszteséggel. Ott viszont komoly páncélzatra lenne szükség, és sok értelme nincs a 300m-en túl nyújtott nagyon jó lőpontosságnak, ugyanis többet ér a gyors reakció. Márpedig kétlem, hogy ez a távirányított szerkezet gyorsabban lenne képes reagálni egy pillanatok alatt felbukkanó célra, mint egy ember...
  • Killgore
    #12
    azt a qurva, ez má nem semmi!
  • palika22
    #13
    Szerintem ez a városi harcban nem arra használják, hogy gyorsan felbukkanó és eltűnő embereket lövöldözzenek vele, hanem éjszaka az éjjellátóval és a falakon keresztül az infra és egyéb radarszemeivel beazonosítsa a célpontot, majd úgy gyilkoljon lesből, hogy az áldozatnak esélye se lehessen a védekezésre.........
  • engine
    #14
    Szerintem a fő területe az ájszakai bevetés lehet, ill. akciók alatt a terület biztosítása.
    Legalábbis szerintem logikus, hogy az őrszem szerepét egy olyan tagja lássa el az egységnek, aki fedezni tudja a többieket.
    Viszont az 1-4 órás aksi elég gáz...
    Városi harcra szerintem is alkalmatlan jelenleg.

    A lényeg egyébként az, hogy lehet bármilyen fejlett a gép, attól még ember irányítja. Amíg a két elem közt az adatátvitel olyan amilyen fontos tized/század másodperceket veszíthetnek a helyzet felismerésnél.
  • papabear
    #15
    Akik a sérülésért aggódnak, olvassák már vissza ezt a két mondatot:
    "A Talonok már bizonyították kitartásukat Irakban, amikor egy ilyen robotot egy út menti bomba lerepített egy Humvee-ről egyenesen a közeli folyóba. A katonák azonban a robbanástól megviselt irányító panellel minden gond nélkül kivezették a robotot a vízből."

    Valószínű, egy célzott rakétával ki lehet szedni, de azért mégiscsak jobban viseli a golyózáport mint egy ember.

    haxoror #9:
    Sajnos szerintem az usa éppen, hogy már rá is játszik a sátán imidzsre. Féljen tőlük mindenki.

    Az az észvesztő, hogy jelenleg néhány darabot tesztelnek, de mi lesz, ha ezrével dobják le őket a célterületre? És B tényleg kénye-kedve szerint választhatja meg majd azt a célterületet...
  • En3r6y
    #16
    Én egyenlőre csak egy feladatra tartom jónak, ez a figyelemelterelés.
  • [NST]Cifu
    #17
    Falakon keresztül infraszemmel? Azért ott még nem tartunk. :)
  • [NST]Cifu
    #18
    A robbanás nem közvetlenül a robotot érte, hanem a Hummer-t, és az csak lerepült róla, legalábbis a szövegből én ezt veszem ki. Azért ez nem ugyanaz, amikor egy AK-val vagy PKM-el belelőnek...
    Nagyon kiváncsi lennék arra, hogy elvégeztek-e ilyen tesztet is, és ha igen, annak mi lett az eredménye.

    Ami azt illeti, tömegesen azért kétlem, hogy bevetnék, mivel (legalábbis ez a megoldás) nem old meg semmi kritikus problémát: a katonáknak a cél közelében kell tartózkodniuk, és onnan távirányítani a kis robotokat.
  • haxoror
    #19
    Nem szabad lebecsülni a lélektani hatását sem, ha egy ellenőrző pontnál ott zizeg föl-alá egy ilyen már attól jól összeszarja magát egy átlagos iraki.
    Ezeket a cuccoknak én pl. táborok körüli járőrözéshez használnám ahol az emberi őr könnyű célpontja lehetne egy ellenséges mesterlövésznek vagy pl. felraknám egy háztetőre ahonnan jó rálátása lenne a környékre de közelharcra semmiképp nem használnám mert a képeken úgy látom hogy maga a fegyver nem forgatható (talán csak egy kicsit) ezért a teljes robotnak rá kell fordulnia a célra tüzelés előtt, de igazából a lélektani része a súlyos, ha egy ilyet beengednek mondjuk a tüntetők közé és egy hangszórón gépi torzítással nyomatni kezdi a "target aquired!" szöveget sztem mindenki Mekkáig rohan.
    Az is igaz hogy jelenleg hagyományos fegyverzettel jobban el lehet végezni a feladatokat dehát mindent el kell kezdeni valamikor, most csak kis távirányításos robotok bénáznak de 10-20 év múlva már az emberi katona lesz a kuriózum. Az első világháborús tankok is eleinte rosszul vizsgáztak de később mégis fontos részévé váltak a hadseregeknek mert az illetékesek láttak bennük fantáziát, ez lehet most a robotokkal is.
  • haxoror
    #20
    Ja, lélektani résznél még arra is gondolok hogy eddig legalább az illúziója megvolt az ellenségnek hogy "egyszer úgy is elfogynak/hazamennek az amcsik ha eleget ölünk meg közülük" de mostantól reménytelenné válik az ellenállás és arra már nemigen fognak önkéntes robbantókat találni hogy sorozatgyártott robotokra ugorjanak, az így okozott morális törés önmagában megéri a robotok bevezetését.
  • irkab1rka
    #21
    A terminátorban már olvashattad. El kell egyet hackelni, megtömni robbanóanyaggal, visszavinni, , megtalálják, felrakják a teherautóra, visszaviszik a bázisra, te meg robbantassz. Ennél hatásosabb nunchakut még nem láttam :) Ugyanis ez az a pokolgép, amiben a US Army még meg is bízik :)

    Olvassatok Philip K. Dick-et.

    na csá
  • [NST]Cifu
    #22
    A lélektani hatás ideiglenes, lásd az I.VH-ban tényleg mindenki összecsinálta magát a harckocsiktól, de a II.VH-ban már szépen kidolgoztak szép kis tankelhárító taktikákat (tankcsapdák, molotov koktél, tankoszlop lezárás, stb.). Persze ez kevésbé érvényes egy nem regurális gerillára, de szerintem ők is elöbb-utóbb meg fogják találni a megoldást ellenük.

    ...felraknám egy háztetőre ahonnan jó rálátása lenne a környékre

    És szegény katonák a hátukon cipelnék fel oda? :)

    ha egy ilyet beengednek mondjuk a tüntetők közé

    Ahol rádobnak néhány molotov-koktélt, és utána szevsz-tavasz...

    Az rendben van, hogy a robotoknak nagy jövőjük van a harcászatban, de especiel ez nekem nagyon kezdetlegesnek tűnik éles harctéri bevetéshez, márpedig itt erről lenne szó.
  • haxoror
    #23
    Azért az amcsik nem ennyire hülyék, ha eltűnne egy robotuk aztán hirtelen egy másik helyen felbukkanna sztem erősen gyanítanák hogy vmi nem frankó. Másrészről egy ilyen robotba sztem raknak jeladót is, ha az ellen elviszi a robotot azzal csak saját magát szívatja mert ezzel kiadja a bázisa pontos helyét az amcsiknak. Vagy még lehetőség lehet az is hogy ha fél óránál hosszabb ideig szünetel a rádiókapcsolat akkor a robot önmegsemmisít.
  • haxoror
    #24
    "És szegény katonák a hátukon cipelnék fel oda? :)"

    Tud lépcsőzni, ez benne is volt a cikkben majd felmegy magától

    "Ahol rádobnak néhány molotov-koktélt, és utána szevsz-tavasz..."

    Ez igaz lehetne mondjuk itt, európában (de remélem ez soha sem fog kiderülni) de most egy olyan népről van szó akiknek a tisztjeit Metallica zenével is vallatni lehetett mert a kultúrájuk nagyon különbözik a miénktől, robotokról valószínűleg a többségük még csak nem is hallott életében. A tüntetéseken általában hétköznapi emberek vannak akik sztem garantáltan bepánikolnak a látványtól.
  • haxoror
    #25
    A tankok megszokásához is kellet vagy 20 év és a szembenálló népek technikailag szinte egy szinten álltak, maga a tank a katonáiknak nem volt akkora újdonság hiszen a saját hadseregük is alkalmazta őket.
  • [NST]Cifu
    #26
    Tud lépcsőzni, ez benne is volt a cikkben majd felmegy magától

    Hát ha az adott tetőre fel lehet jutni lépcsőn, akkor oké. De az esetek többségében inkább a létra a megoldás, azon felmenni lánctalpal pedig enyhén problematikus. :)

    de most egy olyan népről van szó akiknek a tisztjeit Metallica zenével is vallatni lehetett mert a kultúrájuk nagyon különbözik a miénktől, robotokról valószínűleg a többségük még csak nem is hallott életében. A tüntetéseken általában hétköznapi emberek vannak akik sztem garantáltan bepánikolnak a látványtól.

    Ha nekem kéne órákig teljes hangerőn Metallicát halgatnom, én is bevallanék mindent. :)
    Ne hidd, hogy nem hallotak a robotokról, csúnya és erősen hibás elképzelés, hogy ennyire tudatlanok lennének (esetleg az Afgán törzsi népekre még igaz is lenne mindez, de itt nem erről a kategóriáról van szó), továbbá nem tudom, hogy miért lenne olyan meglepő ez a szerkezet számukra. Nincs benne semmi rémisztő, emiatt kételkedem pedig abban, hogy kirohannának a világból, ha meglátnák...
  • HUmanEmber41st
    #27
    Tényleg egy kisé kiforratlannak tűnik, de a fegyverek fejlesztése sajnos úgysem fog megállni.
  • bobka
    #28
    ha képesek elvinni őket élesbe akkor biztos tudjak mit csinalnak..
  • dondore
    #29
    ez kib.ott szornyu szvsz.
    pacifizmus 4ever
  • plamex
    #30
    Jó kis gyilkológép ...
  • haxoror
    #31
    Most komolyan, ha soha nem vetik be őket élesben akkor a hibák se derülnek ki és a fejlesztés se halad.
    Szóval ha lenne egy tüntetés ahova te is, mint átlagos családapa elmész mert mondjuk kevés a kaja vagy akármi és a szónoklat közepén megjelenik néhány harcirobot amit az ellenállók elkezdenek gránátokkal meg molotov koktélokkal dobálni, mire azok visszalőnek a beépített géppuskáikkal (vagy bármi mással amit éppen rájuk szereltek) te mit csinálnál?
    Sztem azt amit a többi párezer ember, rohannál ahogy csak tudnál :)

    A másik, neked mint lelkes milicistának azt mondja a parancsnokod hogy nesze itt egy RPG, pár társaddal menjél a Tinglitangli falu mellé mert van ott pár harci robot (mondjuk mutatis pár képet hogy hogyan néznek ki), igaz alig egy méter magasak és ha nem mozognak szinte észrevehetetlenek, ja meg 300 méterről egy érmét szét tudnak lőni, látnak a sötétben, nagyítós optikájuk van stb. és nem szaroznak fedezékkel sem mert ha ki is lövöd őket akkor a kezelő vhol messze kibont egy másikat a dobozából és azt küldi helyette. De semmi pánik, te a nulla kiképzéseddel meg a többszáz méterről világító infrajeleddel menj nyugottan, igaz ügyért harcoszlsz és majd jól megbosszulunk :)
  • plamex
    #32
    Minnél több hitetlen robot vesszen el .. és Allah majd befogad a paradicsomba ...
  • blackeagle
    #33
    Nemtudom mi a nagyszám ebben. Lánctalp ezer éve van , puska is , távirányitású kisautó is. Ezeket összegyúrom és kapok egy ilyet.
    "A kivitelezéshez mindössze hat hónapra és 2 millió dollárra volt szükség" ez meg végkép komolytalan. Valaki nagyon meggazdagodott ebből. Tizedéből meg lehet csinálni ,vagy még annyiból se . 2005 öt írunk és egy mini lánctalpas szerkezetre felhegeszteni egy puskát, hm .. Már bemutattak emberforma robotokat , én azt várnám ,hogy ennyi pénzből minimum egy olyat puskával a kezébe.
  • Skynet85
    #34
    Üdv. Na szóval közöm sincs a katonasághoz meg a robot technikához,de
    1.300m-ről ha észre vesz mondom ha, akkor nem sok esélyed van a túlélésre
    2.Ha este vetik be míg Te egy iszonyatosan vöröslő folt vagy a kameráján addig a gépet jól álcáva szinte észre sem lehet venni biztos van mondja, hogy megtalálják, de szerintem az irakiak jelen pillanatban nem rendelkeznek ilyen technikával max kiküldenek vkit és megnézik honnan kapta a lövést...
    3.Ha soha nem kezdik el fejleszteni őket akkor soha nem jutnak előre még egy lépést sem...
    4.És ha meg is semmisítik őket harc közben még mindíg ott a kezelője aki mondjuk egy mesterlövész puskával tovább írthatja a népet a távolból Szvsz...
  • ReTeK
    #35
    elöl a lánctalpak (gumi) között az a táska fül mire jó ? póráz akasztó ? :-)
  • snorbi
    #36
    Szerinted kinek van több veszítenivalója?
    a) 200e USD robot
    b) öngyilkos merénylő, akikből valamilyen - számomra megmagyarázhatatlan okból - mindig akad elegendő
  • haxoror
    #37
    #20
  • Don Vito
    #38
    kéne bele még egy akksi, meg egy jó nagy hangszóró CD lejátszóval + Metallica összes= dupla hatékonyság
  • Bulamer
    #39
    én inkáb hoszutávon a végtől félek:

    Valószínűleg a SWORDS a jövőben még erőteljesebbé válik, mivel tesztelték nagyobb, .50 kaliberes géppuskákkal, valamint rakéta és gránátvetőkkel, sőt az ausztrál Metal Storm LLC jóvoltából még egy kísérleti fegyvert is ki fognak próbálni rajta, amelynél több rakétalövedék van egyetlen csőben.

    és ez azt jelenti nem csak ugy ki kuldik a tőmeg be rendet fentartani,amin rakéta van az nem egy tőmeg szétoszlatására hanem eltőntetésére használ
  • Cleawer
    #40
    Nekem elég törékenynek tűnik...
    számomra eléggé alattomos,de nem legyőzhetetlen.
    haxoror irta :"emberi katona lesz" inkább emberi robot á la UT()&Q.
    A tank hasonlat az jó,mert a lélektani hatása az hasonló volt mint a zyklon-B(valahol Cyklon,Ciklon),de mindennek meg van az ellenszere .

    De a felsorolt érvek ellen érvek egy része teljesen igaz(sötétbe észrevehetetlen&infra...

    Sztem a legnagyobb hibája hogy az amerikaiak kezébenvan...
    UFF