22
  • flashX
    #1
    Várom a hozzászólásokat!
  • blackgamer
    #2
    Apocalyptica feat Sandra Nasic - Path hatalmas szám!!!
  • flashX
    #3
    Az eredeti Path is nagyon jó!
  • RadeoN
    #4
    rammstein előtt, ill. metalmanian idén, 2005-ben
  • RadeoN
    #5
    magyarországon is, természetesen
  • Goth
    #6
    mentek-e a pösti koncertre?
  • Goth
    #7
    Jóak, de nem bírnék egymás után 3 instrumentális számot végighallgatni :DDD
  • flashX
    #8
  • nemcsakfeel
    #9
    kb. 2 számuk van ami jó ( klipel együtt ), sztem a többi az elég hanyagolható... :(
  • flashX
    #10
    Jó kis szám, de az előadó neve:
    Apolaciptica
    Szint az megvan! Mi mást várhatnánk a Z*- tól
  • Match
    #11
    LOL!
    a régi albumaikat én se nagyon bírtam hallgatni...
    viszont a reflections kurvajó!
  • blackgamer
    #12
    van a Rasmus-al is közös felvételük: Apocalyptica - Bittersweet (feat. Ville Valo & Lauri Ylönen)
  • flashX
    #13
    Én pont azokat tudom elhallgatni, mert van bennük erő, szerintem.
  • Cat #14
    Apocalyptica koncertekre és lemezre várva

    Az Apokalyptica finn zenekart magyar rajongói idén kétszer is láthatják élőben: először a Budapest Sportarénában február 27-én a Rammstein előzenekaraként, majd március 10-én a Petőfi Csarnokban a MetalMania rendezvényen.

    Az Apocalyptica karrierje a Plays Metallica By Four Cellos című 1996-os bemutatkozó album óta töretlen. A zenekar kezdettől fogva a hard rock és a klasszikus zene elemeit keverte, mint például Prokofjevet a Panterával, vagy Sosztakovicsot a Slayerrel. A finn zenekar eddig több, mint kétmillió albumot adott el, több, mint húsz országban lépett fel, köztük Mexikóban, Oroszországban és Japánban. Együtt dolgoztak a "német punk keresztanyjával", Nina Hagennel, Sandra Nasic-kal a Guano Apes-ből és Linda Sundbladdel a Lambrettából, ezenkívül kétszer koncerteztek a Metallicával.

    A hamarosan megjelenő Apocalyptica című új albumukon 11 saját dal szerepel. Eicca az elejétől fogva ragaszkodott ahhoz, hogy a zenekar ötödik albuma ne csak instrumentális legyen. Ville Valo-ra (H.I.M.) és Laurira (The Rasmus) nemcsak a földrajzi közelség miatt esett a választásuk, hanem mert az első pillanattól kezdve érezték, hogy Lauri és Ville karakteres hangja tökéletes összhangot alkot zenéjükkel. Ville már a 90-es évek közepén is fellépett velük és Laurit sem kellett sokáig győzködni, hiszen vele is jó barátságban voltak, több tv-műsorban és koncerten is találkoztak. A közös munka olyan jól sikerült, hogy a Bittersweet című szám lett az új lemez első kislemezdala. Külön érdekesség, hogy a szám a The Settlers: Heritage Of The Kings című vadonatúj videójáték fő dala is lett. A dalokat a finnországi Finnvoxban, a németországi Planet Rock-ban és a stockholmi Toytown stúdióban vették fel. Mind a 11 dalt az a Stefan Glaumann keverte, aki a Rammstein Reise, Reise albumán is dolgozott. Eicca, Perttu és Paavo mellett dobosként közreműködik Mikko Siren.
  • flashX
    #15
  • flashX
    #16
    Stílust váltottak?

    Most hallgatom az új lemezt és énekelnek benne és ez már nem cselló.
  • Csaba
    #17
    Csak 2 dalban énekelnek (illetve van rajta egy bónusz-nóta, abban is kornyikál valami maca, elég gyengén). Az indítónótában nagyon király az ének, nem ront a lemezen, sőt, javít. De bizony még mindig cselló, csak kicsit "betorzították" a hangzást. Hogy hogy csinálták, azt ne kérdezd... De átkozottul profi zenészek, és mindig kitalálnak valami újdonságot az aktuális lemezre.:-)
  • flashX
    #18
    Ja.
  • Valesar
    #19
    Én most találtam meg az egyik albumukat a sok mp3 között.
    Nagyon jól megcsinálták a számokat.Vki nem tudná átköüldeni a számaikat???Előre is köszi.
  • Narusco
    #20
    valaki tudna nekem mondani egy tracklist-et a mostani turnéról? elég fontos lenne, előre is kösz

    (látom nem sokan olvassák ezt a topikot, de hátha valaki idetéved ...:( )
  • ashiaor666
    #21
    Üdv!

    Csináltam egy toplistát a Rock/Metal zenével foglalkozó oldalak/fórumok számára, hogy könnyebben megtaláljuk egymást!

    Metal Music BannerZ
  • htr93
    #22
    Ejj fasza!