76
kérném mellőzni a kamuzást!
  • Kaszi46
    #1
    kíváncsi vagyok ki meddig bírja egy levegővétellel víz alatt. nekem a rekordom aktív dohányos korszakomban 2.42 volt. ez kb 2 évetörtént. most már fél éve nem cigizek javulni fog az időm, majd nyáron kiprószálom:)
  • Sephi
    #2
    Guybrush Treepwood 10 percig is birja!!! Ez igaz mert mutatta :DDD
  • Kaszi46
    #3
    és te?:D
  • Amse
    #4
    csak víz alatt számít?Én több mint 3 percig bírom, de vízalatt nem mértem.
  • Frank99
    #5
    csak az első 5 perc nehéz.
    azután órákig bírom....
  • Kaszi46
    #6
  • Sephi
    #7
    En birok akar tobb napot is viz allat alni meg ulni. Akar fekudni is ha jo pozicioban vana vizes vodor ugyebar...
  • Kaszi46
    #8
    én palackal akár 1 órát is
  • Braveheart
    #9
    én palack nélkül 2 és fél percig kb
  • Lacc
    #10
    Én 1 óra 23 percig birom kb.
  • akyyy
    #11
    okk
  • Ron Ragm
    #12
    Egészen a halálomig.
  • Astaroth
    #13
    Attól függ milyen mélyre úszol le. Lehet a halálod után is bírod még egy keveset...!
  • FtranX
    #14
    ezzle anno mi is szórakoztunk a haverokkal.

    a rekordom 4 perc 15 mp volt
  • Aspyrin
    #15
    fulladásig
  • Tufa16
    #16
    Ameddig zuhanyozok
  • Esrohnoil
    #17
    Én nem bírnám addig... Mekkora tüdőd van? V. váltottál kopoltyúra?
  • Esrohnoil
    #18
    Mellesleg a krokodil képes órákig a víz alatt lenni v. akár aludni (láttam állatkertben ilyet), pedig nem a vízből veszi ki a zokszigént.
  • FtranX
    #19
    amikor dokinál mérték, jóval 5 liter felett volt, amit ki tudtam fújni. (többieknek 3-3.5 l)
    de ez még a bagómentes korszakomban volt.

    Amúgy sztem 4 percet bárki meg tud csinálni, csak gyakorolni kell a hiperventillálást. (meg legyőzni az ál-légszomjat)
  • Esrohnoil
    #20
    Ehhez nem értek. :)
    Mi az a hiperventillálás és honnan tudom h. ál-légszomjam van-e v. tényleg fuldoklom?
  • Sephi
    #21
    A lenyeg hogy amikor levegot veszel es bebujsz a viz ala nem szabad arra gondolni hogy levegot kell venni!
  • Kaszi46
    #22
    előbb utóbb ez elkerülhetetlen pedig:)
  • _Vegeta_
    #23
    Mien mélllyen a viz alattt?
  • Pink Tiger
    #24
    én nemtok egy levegővételt sem venni víz alatt:(
  • Pink Tiger
    #25
    de ha egy kő lennék én nyernék tuti
  • tehen_m
    #26
    Hassalni a vizen ami hideg legyen.
    Én 2 perc régebben. Most szerintem 1 percig se bírnám.
  • zeus
    #27
    Biztosan tüdőtágulás
  • FtranX
    #28
    A hiperventillálás azt jelenti, hogy mielőtt lemerülsz a víz alá,1-2 percig hatlamasakat lélegzel, hogy túltöltsd magad oxigénnel (egészen addig, amíg be nem szédülsz és a végtagjaid el nem kezdenek bizseregni :D tök fura érzés :D)

    Az ál-légszomj meg 2-3 perc körül jelentkezik kb. 15-20 másodpercenként, hullámokban. Úgy érzed, hogy már nem bírod tovább, minden képpen levegőt kell venned és elkezdesz öklendezni. :) Ettől nem kell megilyedni, mert ez nem valódi oxigénhiány, hanem csak a levegővételi ösztön. Először elég nehéz, de ezt kell minden erőddel legyőzni.
    Viszon vigyázni is kell, mert nem érzed azt a pontot amikor tényleg kifogyott belőled az oxigén, így nagyon könnyen el is leht ájulni. Éppen ezért, csak úgy szabad csinálni, hogy valaki közben folyamatosan figyel. Mi úgy csináltuk, hogy 3 perc után, fél percenként megszorítottuk a másik kezét és annak vissza kellett szorítania, hogy ha netalán elájulna, időben ki lehessen húzni a vízből.

    A srác aki mutatta, mesélte, hogy ő vele megtörtént, hogy amikor víz alatt úszott levegővétel nélkül a 25 méteres medencében oda-vissza, a második fordulónál egyszerűen elájult. A haverok szerencsére figyeltek és gyorsan kihúzták.
  • FtranX
    #29
    Középtávfutó voltam, elég sokat versenyeztem. Szvsz amiatt volt.
  • Tetsuo
    #30
    Vigyázat!! Ne hyperventillálj (mély légzések, gyorsan), túl sokat!!!
    4nél többet ne!
    Mert azzal nem lesz több oxigén a véredben (csak minimális mértékben), hanem a CO2 szintje lesz kevesebb, ami csak könyebbé teszi a lenttartózkodást így meghosszabítva azt.
    Ha sokat hyperventillálsz izomgörcs, ájulás, v vízbefúlás lehet az eredménye!
    --Hozzátenném még h a légzésvisszatartást elég gyorsan lehet edzeni és hogy a hidegebb vízben tovább bírjuk (mivel a kapilláris erek összehúzódnak a szív lassabban ver és az oxigénszükséglet is kisebb).
  • CSOCSO
    #31
    1:30 folott kicsivel.. nem emlekszem.. tavaly nyaron mertem.. kb fel meter melyen volt a fejem..
    a tudom meg.. 1 meter...
  • Tetsuo
    #32
    És még azt is hozzátenném h a gyöngyhalászok átlagos max életkora 40 év..
  • CSOCSO
    #33
    szal lemerules elott ne tagitsunk kis lelegzetekkel?? en mindig ezt csinaltam

  • FtranX
    #34
    Na ezt nem tudtam. De az biztos, hogy segít lentmaradni. :)
  • haxoror
    #35
    Na itt a lényeg, 1-2 perc még normális de az e fölötti búvárkodás hosszútávon tönkreteszi a belső szerveket mert a szervezett hogy az agyat elláthassa oxigénnel az egyébb pillanatnyilag(!) nem létfontosságú szervek működését állítja le időlegesen ami persze károsítja azokat, a gyöngyhalászok átlagnál korábbi halálának nem a vízbefulladás az oka...
    Ha valaki rendszeresen túlhajtja a szervezetét a "garantált gyári értékeken" túlra akkor előbb utóbb szopni fog.
  • Sephi
    #36
    Akaratero kerdese.
  • burkusdió
    #37
    egy kis akaraterő, azután meg mehetsz a diliházba, mert a zokszigénhiány miatt ütődött leszel...
  • rezsofiz
    #38
    Többek közt.
  • David2
    #39
    4:15? elég érdekes, csak az a kár, hogy senki nem hiszi el, mert irreális.
    Emberek többsége:
    1-2 percig bírja max, utána feljön
    2-3 perc között elájúl
    3-4 perc között súlyos agykárosodás
    4-5 perc beáll a halál

    A világrekorder kb.5 percig bírta, utána feljött, mellette volt egy búvár, 2 perc előtt feljött

    Ui: az én rekordom 1.5 perc
  • Astaroth
    #40
    Én 3perc 15sec de nem javítom tovább mert ez veszényes. Érdemes a tüdőt tágítani, de nem így.
    Egy sporttűdő nyilván tovább bírja, 1,5 perc az dohánytüdő...