362
  • akyyy
    #1

    hát mivel a marson találtunk 'valamit'....asszondja meteor, hola kráter?
  • Tomo15
    #2
    Biztos, hogy léteznek mivel a nyáron számitogépezés közbe láttam kint egy erös fényt, bár nem tudtam behatárolni a messzeségét de olyan erös volt a fény hogy utána kb annyit láttam mint ha belenéztem volna vagy 10sec-ig a napba.Valami biztos, hogy létezik csal olyan bizonyiték kéne rola amit beismernének...
  • Antychrist
    #3
    érdekes Talán szükség lenne Scully és Murder ügynökre...
  • Esrohnoil
    #4
    "A tudósok ausztrál csillagászok két kulcsfontosságú felfedezésre mutatnak rá, melyben egy "galaktikus lakóövezetről" számoltak be a Tejút-rendszerben, és egy még fontosabb megállapításról, mely szerint a Nap a környékén található csillagok átlagban egymilliárd idősebbek a Föld csillagánál."

    Ezt a mondatot nem vágom...
    Talán úgy akart lenni a vége h. a közelben található csillagok átlag egymilliárd évvel idősebbek napunknál?
  • Esrohnoil
    #5
    Előfordul h. a nap fényét visszatükrözi egy nyíló ablak és épp a szemedbe világít...
  • [NST]Cifu
    #6
    Engem a Szaturnusz csapott be 1x. Szépen színes volt, és úgy tünt, mintha imbolygott volna a fénye. Utólag jót nevettek rajtam páran, azzal kellett volna kezdeni, hogy megnézem egy csillagászati programban, mely bolygónak kellene ott lennie. :))
  • burninhell
    #7
    jól összehozták ezt :D
    de honnan tudják h a föld nem 1 elektron az ürlények WC-jén? :D
  • Cat #8
    szóval irtak egy esszét arról, hogy ők ugy gondolják, elég fejlettek vagyunk ahhoz, hogy találjunk idegeneket, és mivel még nem találtunk, ezért arra a következtetésre jutnak, hogy azok nem akarnak velünk kapcsolatba lépni

    magvas :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    lebuktam :C
  • Pontius #10
    tetszik a cikk
    gyakrabban és bővebb terjedelemben is lehetne a témával foglalkozni.
  • [HUN]PAStheLoD
    #11
    mert épp CounterStrike oztál és flashbanget kaptál ..
  • Esrohnoil
    #12
    Hmm... és ha csak apró élősködők vagyunk egy galaxisnak nevezett hatalmas élőlény hátán? :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    aztán másnap sg.hu -n ki lesz írva, hogy a domain név eladó ;]
  • Esrohnoil
    #14
    Nem is tudtam h. azt látni szabad szemmel...
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    gondolom előtte pár csillagász-felest beküldött ^.^
  • Pontius #16
    yó,yó nem napi rendszerességgel.
    de 1-2 havonta lehetne 1-2 cikk
    Amitóta sg-zek asszem ez az első a témával foglalkozó cikk :)
  • Cat #17
    nézd meg alul a kapcsolódó linkeket, volt már pár ufo-s
  • Dinosaur
    #18
    Az az arc milyen már a második képen azzal a villámhárítóval...
  • flashX
    #19
    Sztem egyértelmű, hogy nem egyedül vagyunk. Bárki bármit is mond, akkor se. Túl nagy a világegyetem ahhoz hogy csak ennyien éljünk benne.
  • flashX
    #20
    *is
  • Killgore
    #21
    Persze, és nem a farok csóválja a kutyát? :D
  • Killgore
    #22
    Ha egy milliárd évvel előrébb lenne nálunk valaki, akkor nem kellett volna már neki itt lennie amikor még ember sem volt a Földön? vagy lehet, hogy mi vagyunk azok?:D Valami kis tenyészet?:D Közben meg figyelnek minket valahonnan :D
  • Dinosaur
    #23
    Ja néha Nekem is az az érzésem...
  • lokko
    #24
    vagy az van hogy nem lehet abszolúte a fénynél gyorsabban utazni, így egyik civilizácio sem próbálta meg a csillagközi felfedezést, vagy az van hogy nem találnak ránk, vagy nem érdekeljük őket, vagy nem fejlettebbek mint mi, vagy mind kipusztul ... földi ismereteink szerint az értelmes élet a földön is igencsak ritka, itt is még csak egyszer alakult ki, és nem is tudjuk hogy meddig tart, lehet hogy a föld életéhez képest csak egy pillanatig maradunk ebben a világban. Az hogy mennyi értelmes cilvilizáció van ebben a galaxisban azt megadja a következő képlet: A/B/C A: mennyi csillag van a naprendszerben, B miden hányadik csillagnak van olyan bolygója amin van élet. C: minden hanyadik élő bolygon van értelmes élet ... erről a számról annyit tudunk egyenlőre hogy nagyobb vagy egyenlő mint 1 ... evvan ...
  • tehen_m
    #25
    Pár idok:
    1. túl fiatal az emberiség. -idegenek elkerültek-
    2. hozzánk hasonlóan fejletlen idegenek. -esélyün sincsen a kapcsolatfelvételre-
    2. fejlett idegen faj kiröhögi az emberiséget -jogosan-
    3. már köztünk járnak az idegenek.
    4. már próbáltak kapcsolatfelvételt. -összesküvés elmélte miatt nem tudunk róla-
    5. egyedül vagyunk.
  • lokko
    #26
    sokkal nyugodtabbak lehetnénk akkor ha tudnánk, hogy az értelmes élet nem is olyan ritka, mert ebben az esetben nyugodt szívvel kihalhatnánk :D
  • lokko
    #27
    naprendszer helyett tajútrendszert akartam írni bocs ...
  • lokko
    #28
    különben ha belegondolunk a biológiai evolúció nagyon nem kedvez a fejlett fajoknak, mivel a természet farkastörvényei minden faj ösztönébe épül, egyéb esetben nem maradhatna fent ... naszóval a fejlett fajok a technika révén szert tesznek olyan tudásra amivel önmagukat pusztíthatják, és mivel a farkasösztön bennük él, támadnak, és elkövetik az oriási hibát, magukra szabadítják az armageddont és szépen kihalnak, ráadásul ezt mind azelőtt hogy felfedezték volna a galaxist ... A tény az hogy nem tapasztaltunk az ürt keresbe kasú járó civilizációval, ha ilyen lenne szerintem nagyon feltűnő lenne, mivel exponenciális iramban szaporodva velük lenne tele az utolsó zug is elhanyagolható évmilliók alatt ... szal ilyen nincs, tehát nincs olyan civilizáció aki képes volt megvetni lábát a világürben ... ez intő jel nekünk ...
  • dduma
    #29
    léteznek... én tom. :P
  • EarthQuake
    #30
    Attól, h a tejútrensdzerben 1 milliárd évvel idősebben a csillagok és a bolygók, attól nem feltétlen keletkezett rajtuk élet, mivel semmit nem tudunk róluk szinte. De ha mégis mi a bizonyítékunk h ott nem volt 1 Hitler, vagy vki más aki sikeresebben csinálta volna a dolgát és nem pusztította ki az egész népességet?

    Ezzel azt akartam mondani, h amíg nem érünk oda, addig nincs értelme gondolkozni sem rajta, mert csak szart gyárthatunk 1 jó mellett..

    A tudósok csak akkor foglalkoznak 1 témakörrel, ha azt megtudják ismételni, vagy legalább többször megfigyelni. Mivel ezek véletlenszerűen számunkra, vagy épp a kormány titkolja el, ezért se értelmét nem látják, se szabad kezet nem kapnak felette.
  • EarthQuake
    #31
    Ja és mellesleg, melyik tudós baszná el az életét vmi ilyesmire, ami kurvára nem biztos, ha lehet sok olyat feltalálni ami biztosan létezik?

    Mellesleg megjegyzem:
    "Túl nagy a világegyetem ahhoz hogy csak ennyien éljünk benne."

    Én is ezt az elvet osztom, de ettől nem lesznek álmatlan éjszakáim.
  • HellBurner
    #32
    Ha tényleg nem lehet fénysebességnél gyorsabban utazni (de nem szabad elfelejteni hogy ez csak elmélet) akkor szerintem semmilyen civilizáció nem tudja megcsinálni, ezért szerintem soha nem jutnak el hozzánk és mi se hozzájuk. Van ugye a nagy fantasztikus ötlet hogy görbítsűk meg a teret oszt usgyi akárhova. A tömegen kívűl görbíti valami a teret? mert ha nem akkor elég jelentős tömeget össze kéne halmozni ahhoz hogy jelentős térgörbűlet keletkezzen. Viszont egy ekkora tömeg jelentős gravitációval rendelkezik ezért olyan messsze kellene elhelyezni, ahova soha nem jutunk el. Vagy a térgörbítésre van valami ötlet?
  • HellBurner
    #33
    Viszont szerintem se vagyunk egyedül
  • juhand
    #34
    "a Vénusz vagy akár az esthajnalcsillag"
    Ezek az ökrök ne írjanak tudományos cikket, mert hülyét csinálnak magukból.
  • The Termentor
    #35
    de mivan hogyha az a fejlett civilizacio nem irtotta ki magat es mar kiba fejlett es nem avatkozik bele az emberek eletebe, mer telleg olyan nekik mint egy hangyafarm. a mi intelligenciank lehet hogy hangya v ember leptekkel merheto. csak az ember hangya es ufo ember.
  • phalanx
    #36
    egyánltalán nem valószínű, hogy létezik még egy ilyen ostoba magapusztító faj mint az emberiség...

    Lokko: azért még jó pár dolgot bele kell számolni (!) és a végeredmény még így is nagy valószínűséggel jóval nagyobb lesz mint 1...

    egyébként a cikk jó és tényleg lehetne sűrűbben foglalkozni a témával
  • Picador
    #37
    Miert nem valoszinu? Ezt mibol kovetkeztetted ki?
  • Magnetic
    #38
    Szerintem is léteznek idegen civilizációk.
    Az, hogy eddig miért nem léptek kapcsolatba velünk annak több oka is lehet. Az egyik az alacsony technikai fejletségi szintünk. A másik pedig, hogy nem épp békés faj vagyunk, és határtalanul önzőek amiért bármit képesek vagyunk megtenni. Persze tisztelet a kivételnek, de egyenlőre a "rosszak" vannak többen.
    Ha próbálnék úgy gondolkozni, mint egy fejlett civilizáció, akkor biztos csak messziről nézném az egyedfejlődésünket, mert nem szivesen adnék át olyan technológiát amivel csak hatékonyabban tudjuk pusztiani egymást. Arról nem beszélve, hogy nem kockáztatnám azt, hogy az átadott technikával pusztán önzésből ( több, többet és mégtöbbet, mert soha nem elég ) a saját népemet sodorjam veszélybe.
    Remélem sikerült elég érthetően leirnom amit el szerettem volna mondani.
    Nos én igy látom. Gondolom lesz aki szimplán hülyének néz, aki elfogadja, és aki kritizálja.
  • kartacs
    #39
    Ja erre gondoltam én is.
    Ha mondjuk termesz lennél, hogy hívnád fel magadra az emberek figyelmét? Hé itt vagyuk, inteligensek vagyunk,.....>;ß÷×>szomba megint szétrugta a homokvárat.

    Szal lehet, hogy simmán le se vagyunk .zarva.


  • Robeast
    #40
    Én szerintem nem a "rosszak vannak többet", csak azok vannak magasabb poszton...
    Meg az embernek van egy olyan rossz természete, hogy nem nagyn bízik meg senkiben és semmiben és ezt a "rosszaságot" inkább ez válthatja ki.