15
CUE Player - plugin for Winamp
  • dtk1985
    #1
    Szoval letoltottem ezt a plugint a winamphoz, hogy az mp3 formatumu mixek egyes szamait kulon is le tudjam jatszani. A dolog azonban nem mukodik rendesen. Betoltom a *.cue filet a playlistbe de ha rakattintok valamelyik szamra nem indul el a lejatszas. Mitol lehet ez?
  • Garfield
    #2
    CUE fájlban nem a zenefájl neve szerepel?

    Csak egy tipp...
  • Garfield
    #3
    Kipróbáltam...

    Hűű, de nagy tré plugin.

    Ha jót akarsz magadnak, akkor töltsd le ezt a Winamp-plugint.

    Ha a fájl neve megegyezik a CUE fájl nevével, akkor egy, a playlist-hez hasonló ablak jelenik meg (vagy hívhatod elő az Alt+N-nel), és abban lépegethetsz.
    Nézőpont kérdése, hogy az a jobb-e, hogy a virtuális lista a valódi playlist ablakában jelenik meg vagy egy külön ablakban.

    Hatalmas előnye, hogy MP3 esetén a CUE-fájlt belementheted az MP3-ba, így két fájlból egy lesz; ez a lejátszhatóságot nem érinti, viszont a plugin felismeri, ha be van ágyazva a CUE fájl és megnyitja a saját playlist-jét.

    Egyetlen hátránya, hogy valami gebasz van az ablakkezelésében és a fúkusz elég hektikusan múködik. Vagyis néha akkor is megjelenik, amikor nem kéne, néha pedig kézzel kell elővarázsolni; sokszor a sima playlist felett látszik, pedig alatta kéne lennie.
  • Tetsuo
    #4
    Én maradok a wavnál és a bakelitnél..
  • asdefge
    #5
    1by1
    Ez is egy lejátszó a sok közül, kezeli a cue-t, ingyenes, és a méretei miatt elfér egy tű hegyén is - 60K.
  • PetruZ
    #6
    Sztem meg a foobar2000 a tuti (cue szempontból is :) ).
  • dtk1985
    #7
    Probaltam a foobar2000-t. Nagyon jol kezeli a cue+mp3-mat. Elo lehet benne varazsolni valami mukodo 32 bites lebegopontos mp3 dekodert? Az jol jonne. Az mp3cue plugin winamphoz nem tetszett amiatt, hogy egy kulon playlist ablakot hasznal.
  • PetruZ
    #8
    Preferences - Playback főcsoport. Ott van egy Output group (középtájon). A DSP beállításoknál meg egyéb cuccokat is fel lehet kapcsolni (pl. sztereó -> 5.1 átalakító; próbáltam, nagyon szépen szól és elég intelligensen keveri a csatornákat, átmeneteket).
  • dtk1985
    #9
    Nagyon bejon nekem ez a foobar2000. Semmi csicsa de jol mukodik.
  • PetruZ
    #10
    Ez a lényege. :) Nálam ez szól a legszebben, nagyon erős, nagyon precíz és töredéknyi erőforrást eszik. Ma pl. Kodo-t (japán dobtársulat) is hallgattam vele, ami APE/CUE (Monkey Audio) formátumú volt és a gyomromig szólt, pedig nincs valami hűha hangcuccom (bár persze az Audigy2 is sokat számít).
  • Bacsy
    #11
    Hi! Valaki meg tudná nekem mondani h hogyan tok cue-t felírni audio cd-re???Ez főleg cd-nél lenne fontos h a 70 perces mixbe tudjam váltani a számokat ne kelljen pörgetni. Pls HELP
  • k8bal
    #12
    PLz help neki me nekem is ez kéne! =DD
  • ssolitude
    #13
    Itt az EAC például,de ha jól tudom Néro alá is van plugin.Ha ezzel szétdarabolod,akkor számonként át tudod konvertálni wav-ba,és simán Néroval megírod audio CD-nek.Codec a Monkey's-nál vagyis itt.
  • k8bal
    #14
    köszi!
  • lpmorpheus
    #15
    Próbáld ki a legújabb verziót: http://cueplayer.extra.hu/!