60
  • zsolltikka
    #1
    tablet pc: "évek óta kaphatóak, ám valamiért mégsem terjedtek el."
    hm, 1.1 GHZ, 10 colos érintőképernyő, 600 000 HUF, és még nem értik miért gázos.
    Ennyiért atomerőmű laptopot vesz az ember, és még digitáblára is futja.
    Egyébként nem hiszem, hogy feltűnne valakinek is, hogy valami hiányzik az eXPrience-ből. Max egy kicsit másként kattint a Winamp.exe-re
  • Alfa Of NS
    #2
    "A menedzser elmondta azt is, hogy a kettes csarnokban idén látható lesz a Microsoft digitális, háromszobás próbalakása, amelyben minden korszerű technológiát fel fognak vonultatni."

    Kozeleg a "Dragam, lefagyott a kavefozo!" korszak.
  • Tetsuo
    #3
    IE és MP nélküli Wint akarok!!!!!
  • troc
    #4
    egy teljesen értelmetlen per jogos végeredménye. egy profitorientált cég reális döntése. az hogy milyen a media player más kérdés. pl én is kihányom a belem ha wmv-t kell használni, de ennél vannak sokkal rosszabb megoldások. qtime vagy brrrrr realplayer fájlok - na aki ilyenekre vágyik meg is érdemli.
  • NuCLEARScoRp
    #5
    A hírben az áll hogy ugyanannyiba kerül mint a Media Playeres verzió!
    Mi ebben a furcsa?? Akinek kell a MP az ugyis ingyen letöltheti a MS honlapjáról, vagy nem??
  • NuCLEARScoRp
    #6
    Amugy meg szerintem a zenelejátszásra jobb a MP mint a Winamp, mert sokkal átláthatóbban rendszerezi a zenefájlokat és dizájnosabb is!!
  • Janek81
    #7
    Tulajdonképpen ezt lehet úgy is értelmezni, hogy MS szerint a WMP nem ér egy vasat sem. :)
    Persze ez nem igaz... Arra, amire home user akarja használni, tökéletesen megfelel. Manapság ugye egyre nehezebb elképzelni, de akinek nincs net, és egyéb offline forrásból sem tud alternatívát keresni, annak is csak hasznára válhat a WMP. Ha nem tudna lejátszani egy sima audio CD-t, vagy akármit, egyből magát a vindózt kezdené fikázni. Szal elmehet a jó ..., aki kitalálta ezt a WMP nélküli vindóz baromságot... Most biztos mindenki nagyon örül, akik közreműködtek, pedig ez szánalmas húzás volt.
  • archkoven
    #8
    Konkrétan mi a bajod a wmv vagy a quicktime formátummal?
    Szerintem semmi baj nincs velük.
  • Keldor
    #9
    és mé jó az ha nincs WMP??

    ekkora baromságot
  • Thrawn
    #10
    Ezek szerint az Európába szánt Longhorn sem fogja tartalmazni? Akkor majd letöltök hozzá egyet. Nálam ennyit értek el a hülye perükkel.
  • Zsoldos
    #11
    quiktime-al speciel az a bajom, hogy fel kell rakni hozza egy x+1. (amugy eleg bena) media lejatszot, es a formatum semmivel nem jobb, mint a tobbi.
  • avman
    #12
    sőt... az avihoz képest egy nulla...
  • IMYke2.0.0.0
    #13
    Az a csodálatos, hogy a világ - eddigi - legtökéletesebb, leghelytakarékosabb tömörítési eljárását helyből támogató lejátszóját nyírták ki!
    A WMP ugyanis HELYBŐL tudja a HDTV filmanyagok lejátszását.
    Tessék csak belegondolni, miért is kellett a WMP nyakára lépni...?
    Hogy rólunk, átlag felhasználókról egy újabb bőrt tudjanak lehúzni a média lejátszó szoftvereket készítő cégek.
    A natív Windows-ban ugyanis ezentúl nem lesznek média codec-ek, s bizony - a kiskapukat most felejtsük el - azokért fizetni is kell ám!
    Ezentúl, egy HDTV film lejátszásához (Franciaországban már ez a jelen!) szükség lesz egy azzal kompatibilis lejátszó szoftverre is...

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • IMYke2.0.0.0
    #14
    Az már más kérdés, hogy az ingyenes kodekcsomagok (K-Lite, Gordian Knot stb.) tartalmaznak alternatív lejátszókat (Classic Media Player, BSPlayer stb.)...
    Lehet, hogy legközelebb ezek készítőinek nyakára taposnak.

    ===============================
    .:i2k:. from meló
  • juhand
    #15
    A lényeg a lustaság. Így is sokan WMP-fognak letölteni, de esetleg többen néznek más lejátszó után mintha a WMP benne lenne.
  • Dzsini
    #16
    itt elsődlegesen az OEM piacról van szó, hogy adott cégek amikor összeraknak egy eladásra jutó gépet, akkor ne legyen kötelezően rajta a WMP, hanem lehessen rajta musicmatch vagy realone vagy bármilyen más dolog - ami reklám és egyéb szempontból nem elhanyagolható.
  • Macc
    #17
    Szerintem a WMP nelkuli windows egy akkora baromsag, hogy nemigaz... foleg, hogy enelkul meg cd-t se tud lejatszani az OS. A programokat nem kihagyni kene szerintem az OS-bol, hanem egyszeruen eltavolithatova kene tenni, ennyi. Mellesleg a WMP nem mindent tud lejatszani, ugyhogy az emberek kenytelenek mas alternativat keresni. Esetleg inkabb 2 ingyenes lejatszot is mellekelnenek az OS melle, mar nem lehetne belekotni. De hat itt penzrol van szo, nem arrol hogy kinek mi a jo.

    Amugy a QT-ra nem tudom miert fujnak annyian, az az egyetlen lejatszo, ami oda-vissza tud jatszani, es a csuszka huzogatasaval realtime megy a video is... Nem egy nagy feature, de aki komolyan foglalkozik videozassal, annak szuksege van ilyesmire.
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    a WMP nélküli alap windóz abszolút nem baromság, nem tudom mért ragaszkodik mindenki 500 mega dll-hez meg ilyen kacatokhoz , ez mind azért van benne a win-ben , hogy majd jó lesz ha vesz a júzer egy szkennert meg egy nyomtatót , meg egy ezt meg azt .. és ez jó is a nullkilóméteres júzernek, de mondjuk én képesnek érzem magam arra , hogy felrakjak drivereket segítség nélkül...
  • Macc
    #19
    En csak azt akarom mondani, hogy egy OS annal jobb minel tobbet tud alapbol. Es nem az a baj a Winnel, hogy benne van a WMP, hanem hogy egybe van szove... ui az IE.
  • strogg
    #20
    Viszont azt eddig senki nem vette észre, hogy az m$ megint jól belehazudott a pofánkba. Sőt vette a bátorságot, és az EU-nak is.
    Sírt hónapokig, hogy az MP nélküli win mekkora szarság lenne, mert olyan szinten van összeintegrálva az MP+win, hogy nem is tudják szétválasztani, és különben is. Erre szinte a jogerös ítélet után kiadátk:)
    Persze gondolom dolgoztak rajta, mondjuk 3-4 hónapot, de csak sikerült. Hogy is van ez akkor az IE féle sírással?
    MEllesleg az MP szvsz egy nagy rakás ****. Ezzel nem azt mondom, hogy a winamp jobb. Mert lassúági versenyt rendezhetnének ketten.
    De az mplayer, bsplayer pl isteni.

    Más. Lehet én emlékszem rosszul (tehát XP-nél már nincs így), ha jól emlékszem a winben van külön Cdplayer progi.
    És szinte látom a köv. vizsgálat tárgyát. Kettöt is elöre látok.
    Ugyanezt meglépik az IE kapcsán is. (tessék IE nélkül szállítani a windows-t), a másik pedig az, hogy egy kisebb tudású szoftver (nincs MP) miértk erül annyiba, mint amiben van. :)))
    Szint már látom magam elött a hírt, hogy ez lesz a köv. eljárás:)
  • mireez
    #21
    láma gyerek, WMPC is lejátsza a qt-t is meg real fileokat. lááma vagy:D és nem is tudtad:DDD
  • mireez
    #22
    sok fax, sír, hogy miért nincs winben alapból ez meg az (miért nincs letöltés vezérlő, miért nincs normális filekezelő stb stb). Mások meg azért sírnak, hogy miért van ez benne, miért van az benne... Hát ezen igazodjon el az ember.

    Én MS helyében akkor is benne hagytam volna MP-t, de sztem sza*tak rá, hogy ki kell adniuk egy olyan xp-t amiben nincs wmp.

    Ott lehet akor a telepítő cd-n is.

    Pl user nyitna meg egy avi-t. Win felajánlja neki rögtön, hogy neten keressen hozzá programot, és lőn, megtalálja wmpt. vagy Helyezze be a "Microsoft... XP" lemezt.
  • mireez
    #23
    "A csökkentett Windows változaton valószínűleg azok a média-alkalmazások - például játékprogramok, vagy multimédiás oktatószoftverek - sem fognak rendesen működni, amelyek intenzíven építenek a Windows-okba integrált Media Player technológiára."
  • Jinx McHale
    #24
    Szerintem nem sokan veszik ezt majd meg. Ennek az új Windowsnak a neve: "Windows XP Reduced Media Edition". Az emberke besétál a boltba. Látja a "sima" XP-t, és ezt. Megnézi árát. Egyenlőek. Namármost ezek után ki az aki az RME változatot veszi meg? A Microsoft jól csinálta hogy nem csökkentette ennek az árát, arra apellál, hogy így a normál változatot veszik meg.

    Mondjuk én alapvetően nem értem hogy mi a baj azzal, hogy benne volt. Mert így a sok emberke nem tudja, hogy más lejátszó is van? Ja éééértem: így a sok emberke azt sem tudná esetleg, hogy lejátszó programok léteznek.

    Végén már odajutunk, hogy ha oprendszert veszel (legyen szó bármelyikről) megkapod a kernelét, aztán építsd fel magadnak.

    És lenne egy kérdésem. Nem értek jogilag a dolgokhoz, de a Linux disztribekben miért vannak lejátszó progik? Azokat nem kellene kivenni? Vagy ott azért nem baj, mert több van mellékelve?
  • valaé valaé ná
    #25
    Ez a Microsoft sem a régi már. Egy pár éve még tuti drágább lett volna a lecsupaszított változat. Mert hát külön munka volt vele és azt ugyebár mindig a felhasználó fizeti meg.
  • mireez
    #26
    De én inkább azokra a felhasználókra gondolok, akik SOHA SEMMILYEN kapcsolatban nem voltak számítógéppel és nincs is ismerőse rokana, akihez fordulhatnának ilyen ügyben (habár lehet hogy ez elég ritka eset). Szóval megveszi egy ilyen "szerencsétlen" a PC-t, és kap hozzá (akár "ingyen") Windows XP-t, haza viszi a gépet (egyedül nagy nehezen összeköti kábelekkel a gépet, monitor stb), bekapcsolja. bejön a desktop. Ekkor gondol egyet, hogy, jaj neki van audio CDje, és azt lehet szgépen hallgatni, beteszi és nagy büdös semmi.. (tfh hogy internete sincs). Szerencsétlen, akkor meg "csalódik a szgépben, hogy így meg úgy istenítik a gépeket, de nem tudja a nyavajás CDjét lejátszani. Lényeg az egészben, hogy egy sík "lame" még ezek után kell, hogy a boltot keresse meg megint, hogy miért nem működik, vagy keressen olyan ismerőst vagy embert, aki ért hozzá, és tudja mi a teendő. (WMP10, vagy akármi).

    Ha viszont WMP-s XP-t ka ez a szerencsétlen, akkor neki úgyis mindegy, hogy milyen player van neki az OS-én, hallgat és néz... Aki meg kicsit többet ért a gépekhez, az meg már azt úgyis tudja, hogy VANNAK más playerek, és kipróbálja, ha elégedetlen a WMP-vel.

    Mellesleg a wmv az egyik legjobb tömörítési eljárás.
  • mireez
    #27
    "Ha viszont WMP-s XP-t KAP ez a szerencsétlen"
  • takraj
    #28
    [egyetért]

    pl. akkor a linuxba miért nem kötnek bele, ha a winbe igen? U.A. a helyzet min2vel...
  • valaé valaé ná
    #29
    Ezt a linuxos dolgot nem igazán értem. A linuxnak nem része semmilyen player. Az csak egy rendszermag. De az egyes linux disztribúciókat nézzük, akkor sem értem a dolgot, mert telepítésnél ki lehet jelölni, hogy milyen mediaplayert akarsz telepíteni, ha akarsz egyáltalán.
    Ezért nem kell senkinek hülyének tettetni magát, ennyi lett volna a MS részéről az egész. Mint a régi jó 95-98-ban. Játszák itt az agyukat, holott mindenki tudja, hogy mire megy ki a játék.

    Különben meg létezik egy XPLite nevű program, amivel el lehet távolítani az IE-t meg a WMP-t.
    Ez sajnos fizetős progi ráadásul SP2-vel már nem igazán akart működni.
  • WiLDoR
    #30
    "nem tudom mért ragaszkodik mindenki 500 mega dll-hez meg ilyen kacatokhoz , ez mind azért van benne a win-ben"

    szerinted a 120, 160, 200+ gb-os winyók idejében kiafrászt érdekel az a nyamvadt 500 mb-nyi dll??? elfér kényelmesen a többi kacat mellett. szerintem...
  • Macc
    #31
    Szerintem is inkabb foglaljon 500MB-tal tobbet a rendszer, de ne kelljen neki cd-t adogatni ha valami uj HW-t talal, vagy egyaltalan barmihez.
  • mireez
    #32
    na meg, hogy hol foglal már WMP 500Mb-t és nem csak a dll-ekkel együtt, hanem +összes wmp file ami nem dll!!!!!...
  • Razgon
    #33
    Már bocsánat, de a számítógép nem olyan mint a mikrosütő! Tudomásul kell venni, hogy a használata ismereteket kíván, mert a megfelelő ismeretek elsajátítása nélkül nem lehet normálisan használni. Az autót is meg kell tanulni vezetni. Hiába fikáznám a gyártókat, mert mindig lefullad a kocsi, ha én vagyok a béna.

    Szóval, amit írtál, az elég erős csúsztatás.
  • mireez
    #34
    na persze...
    de azért a mikrosütőhöz is van "user manual"...
  • Macc
    #35
    Ja! ez igenis vegye a faradsagot mindenki, es amit hasznalni akar azt tanulja meg hogyan kell. Mert kulomben Ilyen alapon akar iskolaba se jarjunk...
  • Janek81
    #36
    Ahogy korábban is leírtam, a WMP nélküli vindóz egy baromság. Viszont épp a napokban beszéltük a haverral, hogy ha lenne egy XP lite verzió, az viszont nagyon is jó lenne. Ha már perlik MS barátunkat, hogy ne legyen a vindózban WMP, akkor le legyen benne:
    Windows Media Player
    Windows Movie Marker
    Windows Messenger
    Internet Explorer
    Outlook Express
    Defrag
    Ezek a főbb dolgok, de gondolom sokak tudnák nélkülözni, illetve alternatívákkal pótolni:
    Remote Assistance
    Paint
    Notepad
    WorldPad
    És a többi fasságot, mint súgó, virtuális billentyűzet, stb., stb... Kapnánk egy alap rendszert, egy alap desktopot, hardwertámogatást, szal csak épphogy álljon fel a rendszer. Nah, szvsz ennek már lenne értelme, de ezek közül _egyet_ (bármelyiket) nincs értelme kivenni...
  • mireez
    #37
    naja, aztán ott lenne a telepített OS a startmenüvel, hogy "please insert AN INSTALL DISK"...
  • Janek81
    #38
    Miért lenne? Telepelés után belövöd a netet, vagy CD/DVD lemezről telepíted magadnak a dolgaidat és ott állsz egy vindózzal, ami olyan, amilyennek te szeretnéd, és nem fogna le 2 gigát a vinyódon, nincs tele olyan szeméttel, amit az életbe nem veszel elő... Nyílván nem mindenki választaná ezt a verziót, de lefogadom, hogy lenne rá kereslet.
  • h4x0r
    #39
    Gondolj masokra is: nem mindenkinek van netkapcsolata.
  • Janek81
    #40
    Ezt tudom, le is írtam: #7.
    De sokaknak van net, és pontosan tudják is, hogy mit szeretnének használni a gépükön a vindózos szoftverek helyett. Én pl tudom. Én használnám, ha lenne egy ilyen lite verzió. Talán nem vagyok egyedül...