51
Képregényszerűek
  • Bakka
    #2
    Lehet, hogy láttál már az utcán, a buszmegállókban a villanyoszlopokon, a szórakozóhelyek mellékhelyiségeiben kicsi képregényszerű képeket kiragasztva!?

    KIK készítik ezeket és MIÉRT?
  • nemcsakfeel
    #3
    na erre én is kiváncsi vagyok, hogy mi értelme van. sztem a grafiti modern formája. elégszánalmas.
  • ZsirosKenyer
    #4
    az urban-art egy formája, oylan mint a graffity vagy a TAG..

    "önkifejezés"

    Pár évvel ezelőtt mi is foglalkoztunk vele, mármint kizárólag matricával HEHE...
    mert ez ugye legalább nem illegális, meg valljuk be kevésbé zavaró mint egy ocsmány TAG.. Ráadásul könnyen eltávolítható..
  • gyraph
    #5
    Nyilvanvalo, hogy te voltal es most kozvelemenykutatast tartasz :).
  • Vlala #6
    Azt kérded, mi ez?
    ez a művészet új irányzata, a művészi hajlamú fiatalok újhullámos önkifejezése, valamint a gagyi popzenei újságokból kivett méggagyibb levonók elhelyezése.
    Van olyan barom, aki még alá is írja, és mutogathatja az ismerőseinek, vagy a felcsípni kívánt hölgynek, hogy látodmilyenkeményvagyok, ezt is én ragasztottam ki.
    Joggal krdezheted, mi a helyzet azzal, aki a férfivécében helyez ki ilyeneket? Hm...
  • nemcsakfeel
    #7
    nagy önkifejezést rejt magában egy paint 1.0 ban készült 20*20 pixeles rajz.
    az tény hogy legalább ezt le lehet vakarni. de hogyhogy nem illegális??
  • Vlala #8
    [kezdő] Mi az a TAG?
  • Bakka
    #9
    Mi az az urban -art?
  • nemcsakfeel
    #10
  • Bakka
    #11
    A képek amiről kérdezek: Majdnem minden városban megtalálható az országban, azonos stílusban, majnem azonos képekkel, visszatérő motívumokkal. Egggészen nyomasztóak. Ez szerintem nem az önmegvalósítás legfőbb módja, hiszen azt az egyediség fejezi ki. Lehet h tévedek, de nem látok egyénekre valló külömbségeket a TAG-ek között. A kérdés problémaköre még a TAG-eknél is nyomasztóbb.
  • The Garrett
    #12
    pedig nincs két egyforma tag... :)

    ...ez a matricas dolog szerintem teljesen hulyeseg. de igy a kevesbe mereszek is tudnak nagyok lenni, hacsak 1 fel pillanatra is. (amig felragasztja) :P
  • Vlala #13
    értM, thanX... láttam már ilyet, csak nem tudtam, hogy ez a TAG :-)
  • magus
    #14
    szerintem jok, es annyira nem konnyu megcsinalni mint gondolod, pont az olyanok miatt nezik le ezt a stilust, mint akik csak egy paint abrat latnak benne. Tagnek nulla ertelme van, lekene vagni a kezet annak aki tagel, a matricazasnak van ertelme, mert nyilvanvaloan megadja a varos hangulatat a legnagyobb nyomor kozepette, a nyugatinal, hogy vannak helyek, ahova ilyeneket ragasztanak. Magyarorszagon ugy, ahogy a stencil sem nott meg ki, ez is gyerekcipoben jar.
  • Loál János #15
    Érdekes, hogy az ilyen csapatok mindig a másik "módszerét" fikázzák.

    Illetve rohadtul nem érdekes.
  • Vlala #16
    és egészen biztos, hogy ez mindenkinek tetszik? Nektek lehet, hogy "megadja a város hangulatát", de egy felnőtt lehet, hogy csak "huligánok rongálásának" veszi egy felnőtt.
  • Taranov
    #17
    Én inkább azt szeretném megkérdezni, hogy kik dobálnak fel villanypóznákra cipőt/ásvényvizes üveget, májkrémes dobozt egy cérna két végére kötve.
  • Loál János #18
    Mókáskedvű kisgyerekek?
  • The Garrett
    #19
    urban - városi
    art- művészet
  • The Garrett
    #20
    akik meg akarják nézni szikrázik -e :D
  • Random work
    #21
    Azt itt szegeden is látni pl már egy éve van olajos flakon az iroda elött fán lógva. :)
  • The Garrett
    #22
    mondj 1 dolgot ami mindenkinek tetszik :)
  • nemcsakfeel
    #23

    Kis vidám barna gyerekek?
    ajánlani kéne hogy ne cérnával próbálják ki hanem dróttal pocsojában állva..
  • magus
    #24
    en nem fikazom, a tag nem csapat, a tag nem muveszet, a tag egyszeru firkalas, es kozteruletrongalas.
  • Vlala #25
    ööööö.... az esgé?
    Igazad van, ilyen nincs.
  • Vegas
    #26
    nálunk vazze kis pöcsök is csinájják szétbasszák a város ilyen kis szar tegekkel...D:
    De mostmár elterjedt a matricázás is...
  • seAke
    #27
    My name is seAke...Criminal Beats

    Egyébként meg azt a jó kurva annyukat!Faszért kell összebaszni mindent!
    Ez menő?Olyanok mint a kutyák akik összevizelnek mindent hogy megjelöljék a területüket!
    Szánalom!
  • tomsolo
    #28
    én a tagelőknek és a matricázóknak is tudnék javasolni egy "Árvácska" próbát: mezetelen tényérbe teséék szorítani egy kis parazsat...


    [BÉKÉSEN ELMONDTA A VÉLÉMÉNYÉT]

    ... egyébként meg torkonfosom akinek nem tetszik...
  • seAke
    #29
    [ebben a témában sajnos nem tud uralkodni magán..elnézést kér]
  • The Garrett
    #30
    amugy mindenki kinő belőle 1x. Nem is kell hozzá sok idő. ki az aki semmi hülyeséget nem követ el gyerekkorában? Ettol meg nemkell őket elkönyvelni mint valami bankrablo sorozat-anyagyilkos-t. :P

    es mielottmegköveztek, a tageket/matricakat en se szeretem se a hazunk falan se másén.
    [de aze ne foss torkon plz :D ]
  • ZsirosKenyer
    #31
    ti nem voltatok benne sosem ezekben az underground körökben?
    TAG=azok az egyébként sztem is igénytelen aláírások amikkel televan minden város..Szóval egyszínű általában filctollas krix-krax
  • Caby
    #32
    a TAGről annyi a véleményem hogy undorító és gusztustalan főleg ha az ember autójára/házára firkálják ill. nyilvános helyeken értelmetlen krix-kraxok... De a legidegesítőbb az, amikor az ember a buszon,buszmegállóban akárhova néz minden agyon van firkálva...

    A graffity másik véglete(amikor összeállnak tehetséges fiatalok és nagyonszép képeket festenek) az viszont nagyon bejön. Nekem ez kimaradt az életemből mert én még a ceruzát is alig tudom megfogni olyan fakezű vagyok... nemhogy rajzoljak :D Na az a része nagyon tetszik, és erősen gondolkozom rajta hogy házfalunkra ne kérjek-e valami ízléses és szépen elkészített rajzocskát. Aki ilyesmikre vállalkozna az kéremszépen ide írkáljon :D
  • ZsirosKenyer
    #33
    teljesen egyetértek.. Tagelni is általában azok szoktak akik full tehetségtelenek a grafhez, ezért ettől azt hiszik hogy ők is húdelaza hiphoparcok. Persze grafesek közt is van akinek semmiféle művészi érzéke nincs hozzá, és ilyet nem is keveset látni szerte a városban.
    Mondjuk BP-n elképesztő hogy szinte szó szerint mindenre kennek legyen az műemlék vagy tömegközlekedési jármű. Itt sopronban azért visszafogottabb az ifjuság de a buszmegállókat már itt is elkezdték teletagelni. Mi csak ragasztunk ;)
  • Tetsuo
    #34
    Inkább a reklámokat ütnétek felül.. az valamivel hasznosabb lenne.
  • Voltan
    #35
    A Tagtól nekem is okádnom kell. Kis tizenéves p*csök májerkodnak, bűnranda, értelmetlen krikszkrakszokkal firkálják tele a várost. Érdekes, hogy nyugaton ennek is más a kultúrája, egyrészt ilyen vacak szemét tag-okat nem nagyon találni, másrészt pl. Svédországban egy buszt, vonatot, metrót nem láttam, amin akár egyetlen firkálás is lett volna. Se belül, se kívül. Nálunk meg, érdemes megnézni a vonatokat. Az egy dolog, hogy a régi, rohadó vagonok tele vannak firkálva, de már a vadonatúj Desiro vonatokon (Az az a nagy, piros) is megjelentek a tagek. Most miért kell szétbarmolni valamit, ami új, meg szép? Kinek jó ez?
  • Vlala #36
    <megkönnyebbült sóhaj>
    látom, nem vagyok egyedül
  • blackgamer
    #37
    autók hátulján búvár meg hal és egyéb hasonlók, ezek micsodák?
  • Prank
    #38
    azért teszik ki, hogy valaki megkérdezze mi az...
    azért sem fog érdekelni:P
  • blackgamer
    #39
    de most tényleg érdekel :)
    ezt a benzinkútnál lehet kapni? valami dísz? vagy búvárkodik az illető? esetleg szekta?
  • PíszLávJuniti
    #40
    [szerinte szekta]
  • hyyb
    #41
    ez a módszer sztem jobb mint a falrafestegetés,százszor könnyebb leszedni.. viszont ennek esélye sincs hogy mutasson is valahogy,2 méternél távolabb már csak egy kis papírfeci,graffitiből talám minden ezredik még jól is nézhet ki..