36
Tron Legacy
  • Kaszi46
    #1
    1982-ben egy programozó élete gyökeresen megváltozott, érdekes kalandokkal találkozott szembe - a Tron című film. Bizony, immáron több, mint 20 éve, és még mindig mondhatjuk, hogy érdekes film. Bizonyára többen láttátok már. De ha nem, akkor biztosan hallottatok a PC-s megvalósításáról, amely egy játék formájában öltött alakot. Nos, nagy siker volt. Talán ezért is döntött úgy a Disney, hogy két kiváló írót kér fel az eredeti film átdolgozására, újraírására, folytatására. Brian Klugman és Lee Sternthal személyéről van szó, akik nevéhez több remek alkotás is tartozik. Nagyobb részleteket egyenlőre nem tudni, ám biztosan figyelemreméltó darab lesz!

    info gamestar

    adja isten hogy nem basszák el mint a mai feldolgozások, 2. részek nagy részét.
    a 82 es film szerintem számítógépes körökben alapmű! a tron2.0 játék is nagyon de nagyon odabasz. szoval van remény rá hogy ez a film is jó legyen. főleg ha arra gondolok, hogy a mai technikai színvolanon mennyire jól meg tudják valósítani a képi világot(bár az azert édeskevés).
    [tronfanatik]
  • Seth
    #2
    Mi.mi mi????? Lesz új Tron film is???? Az yo
  • Kaszi46
    #3
    pontosan. és remélem tényleg jó lesz. nekem a sima tron nagyon tetszik, meg is van dvd-n. és csak ismételni tudom magamat, de a játék(tron 2.0) is irtózatosan jól sikeredett
  • Jimmyke
    #4
    Ez most a játékot dolgozza föl? Mert egyre több a "játékfilm". :) SWből miért nem akarnak? :D
  • Bucser
    #5
    Fordítva a játék dolgozta fel a film sztorijának egy részét... csakhogy a játék hamarabb készült el.
  • LittleL
    #6
    Én egyszer régen láttam a filmet kazettán,
    de tényleg nagyon eredeti ötletű film.

    C64 -en volt is ilyen játék.

    Mátrix előzménye ez a film.

    Dvd-n meg lehet venni, ha valakit érdekel.
  • Seth
    #7
    Rise.....:D
    Végre hallat magáról a film. Bár egyelőre még csak a comic-con-on kamerával felvett TRAILER (vagy legyen inkább teaser,promó,akármi:D )látható,elég ramaty minőségben de nekem már így is nagyon jónak tűnik. Jeff Bridges feltűnésekor még nekem is felállt a szőr a hátamon,nem csak a közönségnek.
    Remélem mondanak hamarosan vmi konkrétat is, de szerintem még nagyon az elején tartanak.
  • Kaszi46
    #8
  • Victor1103
    #9
    Hát ez iszonyat jó lesz!Én ugyan nem láttam az első részt de a Kingdom Hearts II-ből ismerem a szereplőket.Nagyon kíváncsi leszek milyen film lesz
  • xido
    #10
    és egy évvel később végre eljutottunk a rendes minőségig,amit párszor újranéz az ember egy ültő helyében:)

    hd trailer
  • Kaszi46
    #11
  • hzsolt
    #12
    Tehát a friss hírek az új Tron film kapcsán:

    - A film címe Tron Legacy lesz
    - Várhatóan december 17 lesz a bemutatója (USA)
    - Szinkronos előzetes
    - ÉS: Jeff Bridges lesz a főgonosz újra!
  • hzsolt
    #13
    Ja, és kimaradt, hogy Sheridan elnök is visszatér!
  • hzsolt
    #14
    Jeff Bridgest jól elbasztam, hiszen ő nem főgonosz volt, de a lényeg, hogy visszatér ő is és Alan is. :)

    Új képek
  • hzsolt
    #15
    Comic Con trailer
  • zoliii
    #16
    ennek van magyar előzetese is
  • hzsolt
    #17
    lehet, nekem elég volt angolul is megnézni, nagyon jó kis film lesz!
  • mflex #18
    [URL=http://blogs.1077theend.com/internbryce/2010/07/22/new-daft-punk-zomg/]TRON "zenék"...[/URL]
  • hzsolt
    #19
  • mflex #20
    Jövő csütörtöktől start :)
  • Magoo
    #21
    Megnéztem...
    Több éve vártam már, s most csalódtam egy qrva nagyot. :(

    Spoiler nélkül röviden: Sztori gyenge, nem használták ki a mesterséges világ adotta lehetőségeket...egyáltalán nem!
    Látvány okés lett volna, ha lett volna 3D, de ahol én néztem - és ez valszeg a magyar mozi elcseszett hibája - szar se jött át a 3D-ből!!!!!! Gondolom ettől függetlenül a 3D ott van, csak nálunk nem jött át. És nem az én szemem szar...a moziban senkinek nem jött át normálisan.

    Ami számomra végkép szomorú, az a hanghatás. Nagyon el lett szúrva a mix. Itt felmerül a kérdés, hogy a szinkronnal cseszték e el horribilisen valahogy belenyúlva a nemzetközi sávokba - amit nem értem hogy tehetnének meg - vagy már eredetileg is el van cseszve. Végig a zenéket emelték ki, ahelyett hogy a részletesen kidolgozott effekteket emelték volna ki a kulcshelyeken. Van ahol a zenét kell kiemelni, de nem mindenhol basszuskulcs. Daft Punkot beengedték a végső mixre vagy mi a tököm? Amúgy imádom a zenéjét, sőt gyakran hallgatom. De a film hangját nem uralhatja csak a zene.

    Nagyon pofára estem ezzel a filmmel :(((
  • Magoo
    #22
    Ja és a szinkron....szégyen :(
    Kőszegi mint Bridges? bazzz...
    Peller Mariann szintén gáz, de még elment mert nem sokat beszélt.

    Valószínüleg még egy esélyt adok a filmnek egy külföldi moziban...utána pontosabb képet tudok festeni róla.
  • Dzsini
    #23
    én hétfőn néztem meg IMAX-ban, a 3D ott korrekt volt, jól kijöttek az effektek is - a többivel nagyjából egyetértek, kivéve azt, hogy nekem nem volt csalódás, mert nem vártam tőle többet, mint az 1982-es film színvonalát és gyerekes egyszerűségét - az megvolt :)

    a hang szerintem jó volt, lehet, hogy nálunk jobban sikerült szétosztani a hangszórókra.
  • Magoo
    #24
    Nem a térhatással volt bajom.....najó talán azzal is, de az a mozi számlájára írható. Hanem a keveréssel. Az effekt vs zene balansz nagyon el volt tolva a zene felé. Én nekem ez a szakmám - filmekhez készítek hangeffekteket - és kishíján sírtam, hogy hogy elvesztek azok a részletes hangok. Mert hogy ki volt minden szépen dolgozva az fix. Még a bemutatókban is jobban átjött az effektek minősége mint itt. Szomorú :(
  • Dzsini
    #25
    ja, én a 3d látványeffektekről beszéltem, a hangokat nem tudom, ennyire nem figyeltem... (inkább a filmet néztem) annak örültem, hogy nem akarják rettenetes basszus dübörgéssel kitépni a gyomrom :)
  • Dzsini
    #26
    amúgy meg szakmabeli nehezen tud filmet kívülállóként élvezni, ezt sajnos el kell fogadni - bátyám kaszkadőr, ő minden jelenetnél azt nézi, hogy milyen nehéz volt azt megcsinálni, és hogy mennyi különdíj járna érte :) te meg azt hallgatod, hogy hogy keverték a hangokat, egy pirotechnikus pedig az összes robbanásnál azt figyeli, hogy mi látszik az indítószerkezetekből, meg mit használtak fel hozzá... elvész a naiv filmélvezet lehetősége, így jártatok :)
  • Magoo
    #27
    Ez sajnos így van. De lehet ettől függetlenül hangban is beszaratósat alkotni, már pardon a kifejezésért.
    Például a TF2 legyen bármekkora szar film is, hangilag nagyon megcsinálták. :)
  • Muttley
    #28
    miért nem lepődtem meg...? ;)
    az Avatar sikerén felbuzdulva a filmipar fossa a 3D-s filmeket,
    amelyek közül csak kevés értékelhető
  • darkerlomy
    #29
    Hát én megnéztem nekem tetszett nem vártam tőle sokat nagy fordulatokat stb. És egy nézhető -nem tökéletes- de elég jó kis film lett belőle. De őszíntén megmondom nem értem mi a bajotok ezzel a filmel. Ennél csak a látványvilágra építettek de én azt mondom ilyen is kell :D. akinek nem tetszik ne nézze :)
  • RelakS
    #30
    real life tron? :)
    (Commissioned képregény egyik képe)
  • davidka003
    #31
    3D nekem sem jött át, nagy nulla volt de a film nem vészes, angolul majd újra nézem itthon normálisan 2D-ben, nem ilyen kamu 3D-ben ami csak zavarja a szemem.
  • sherlock1
    #32
    Nálunk, akik mentünk megnézni, mindannyiunknál átjött a 3d.
  • RelakS
    #33
    ahogy néztem, a renderelt részek 3D-k voltak, de a felvett részek azok már csak kamu 3D-k. Valahogy pl a szoba belseje túl lapos volt az ablakhoz képest, meg hasonló érdekességek
  • sherlock1
    #34
    Írták a film elején, hogy vannak jelenetek amik direkt 2d-sek.
  • RelakS
    #35
    stimmel, de nem a "való világról" beszélek, ami 2D-s volt, hanem a számítógépesről, ami már 3D-s
  • shaddam
    #36
    Lenne érdeklődő egy 2800 Ft-os tron dvd-re?