55
  • L3oN
    #1
    WoooW!
  • rolika
    #2
    csak lesek...
    az első kép léptéke döbbenetes: a perspektíva, a távolságok
  • Dzsini
    #3
    "Messze kinn a Galaxis Nyugati Spirálkarjának soha fel nem térképezett isten háta mögötti zugában található egy sehol sem jegyzett sárga nap. Durván kilencvenmillió mérföldre tőle kering egy tökéletesen jelentéktelen, kékeszöld bolygócska, melynek majomtól eredő civilizációja oly döbbenetesen primitív, hogy a kvarcórát még mindig pompás dolognak tartja."
  • Punkerwork
    #4
  • Keroo
    #5
    De arra is kiváncsi lennék mi lehet a mű címe ahonnan az idézet van és ki írta...
  • Dzsini
    #6
    Douglas Adams: Galaxis Útikalauz Stopposoknak
  • lpmorpheus
    #7
    Bárcsak egyszer láthatnám a saját szememmel a galaxisokat abból a szemszögből, mint az első kép ...
  • Dzsini
    #8
    láthatod, egy közepes távcsővel is rengeteg galaxist lehet látni az égbolton. nem a sajátunkat amiben csücsülünk, de rengeteg másikat :)
  • CeNTeR
    #9
    Szertnétek látni fekete lyukat? Tudomásom szerint a négereknek is van fekete lyukuk, és az abszolult fekete test.
    Ha gondoljátok akkor nézhettek fekete lyukat egy afro popsex kazin.
    Mindent bele, csak nehogy beszívjon titeket
  • mondnick
    #10
    Hogy magyarázzák azt a periodikus ősrobbanás elmélet hívei hogy összehúzódik univerzumunk anyaga és mégse veszik el a fekete lyukakban?
  • IMYke2.0.0.0
    #11
    Alapmű!!!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Első számú honlap
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2005 ® - Második számú honlap
    -----------------------------------------
  • The Termentor
    #12
    akkor primko vagyok!
    KELL!!!!!!!
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    Bizonyám, ez a leges legeleje , bennem is megmaradt :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    úgy, hogy amikor a szingularitás bekövetkezik, akkor gyakorlatilag 1, azaz 1 db feketelyukba tömörül az egész univerzum, aztán a benne lévő anyag puff .. újra kilökődik . és kezdődik az egész elölről ..
  • HUmanEmber41st
    #15
    Már miért lökődik ki az anyag? ha már egyszer olyan jól összehúzódott? Becsapódik az utolsó elktron vagy valami kisebb részecske és ez már "sok" ennek a végső szingularitásnak, és hirtelen felrobban?????
    Elméleteket gyártani, melyeket sehogy sem lehet 100% bizonyítani...mire jó mindez ????????
    Tudom tudom a TUDOMÁNY meg minden meg a fejlődés...
  • blackeagle
    #16
    Nem tudom ki hogy van vele ,de én nem a majomtól származom.
  • Esrohnoil
    #17
    Hát akkor gyíktól? :)
  • Esrohnoil
    #18
    A cikkben is írták, h. a kisebb csillagokat kifelé lökik maguk mellől a nagyobb neutroncsillagok mikor egy feketelyuk mellé beállnak.
  • valamit
    #19
    Hát még az hogy hangzik, ha azt mondják, hogy egysejtű az ősöd? ;) ... hogy messzebb ne is menjek :)
  • grebber
    #20
    Csak ne menjenek át rajtuk mert ott a gonosz várja őket :)))
  • _Vegeta_
    #21
    Wow. Pompás. Bebizonyitottak amit mar sejtettek. Ugyerzem sose megyunk majd a galaxis kozepebe kempingezni. :)
  • dez
    #22
    Az az! (De a többi sem rossz.) De kár, hogy D.A. addig húzta a megfilmesítést, amíg semmi sem lett belőle. :( Bár végülis az max. csak kedvcsináló lett volna a könyvhöz/könyvekhez.
  • unknown nick
    #23
    "Már miért lökődik ki az anyag?"

    Nem az eseményhorizont mögül lökődik ki, hanem a környezetéből. Ez kb. olyan lehet galaktikus méretekben, mint mikor a műholdat gyorsítják az útjába eső bolygó gravitációs erejét kihasználva.
  • dez
    #24
    A szingularítás pont azt jelenti, hogy egy 0 kiterjedésű pontba esik össze az egész, nem?
  • unknown nick
    #25
    Ez a periodicitás csak lineáris téridőben igaz. De senki sem garantálja, hogy az is.
  • AS
    #26
  • Dzsini
    #27
    májusban premier. le vagy maradva egy kicsit :)
  • dez
    #28
    Hooopppáá! (Az utolsó kötetben, amiben magáról írt történetek is voltak, az szerepelt, hogy már letettek róla.)
  • vax
    #29
    Mostanában fogják ismételn a Natinal Geografhic-on vagy a Spectrum-on (bocs nem emlékszem rá pontosan): Párhuzamos univerzumok. Érdekes és újszerű elméleteket mutatnak be. Még a húr elméleten is túlmennek.
  • szivar
    #30
    Tavaly még igen, idén már nem. Idén már csak egy planck hosszúságú gömbig zsugorodhat az anyag. De ez a teória már nem egészen a szingularitást favorizálja.
  • Astrojan
    #31
    Szingularitás nem létezik.
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Fekete_lyuk

    astro.ini.hu
  • archkoven
    #32
    Én nem akarok okoskodni srácok, nekem sem azok a képek, a video meg pláne semmit nem mond.
  • Dzsini
    #33
    a film hivatalos oldala
  • Rip
    #34
    Hahh, a movie trailere nagyon jó :) Figyeltétek a végén a bal felső sarokban kialakuló 42-t? :)
  • Rip
    #35
    Még valami: Nézzétek meg a film logóját, és a legutolsó képet (B).
  • dez
    #36
    Elhiszem én.
  • dez
    #37
    (Bár így "hirtelen" (legalábbis nekem) ugyanolyan "hihetetlen", mint az, hogy eddig nem csinálták meg az egyik legnagyobb filmet. ;) Mondjuk az említett könyvben le van írva, miért alakult így.)
  • warchief
    #38
    Gratulálok, CENTER! Ez a megszólalás rendkívül szellemes volt!!!
  • warchief
    #39
  • Dinosaur
    #40
    A képen jól látszik hogy a mi Naprendszerünk is egyenesen a fekete lyukhoz közeledik. Talán ez lesz egy újabb vég kezdete???
    Érdekes...