25
jpeg convertálás nyomtátási hiba miat
  • nemcsakfeel
    #1
    érdekes hiba, nekem sosem volt gond ilyennel. psp vel szépen lehet mindent csinálni amit kell..
  • cicai
    #2
    Sziaztok!
    Nemtudom kinyomtatni a jpeg formátumú fényképet. A bmp ki tudom.
    A nyomtatom lexmark Z33-as. Csak egy patron a szines van bent. A feketém
    beszáradt és mikor megoldottam a beszáradási problémát közben megsértettem a nyomtatópatron elejét véletlenül. A jpeg formátumot átlehet convertálni bmp-re vagy más formátumra hátha mással menne a nyomtatás? Ha igen milyen progival.
    Köszi
  • cicai
    #3
    Hát nekem sajnos elö jött.Tudna valaki segiteni.
  • Taranov
    #4
    Újabb rejtélyes hiba. Legalábbis számomra.
    Hihetetlen, hogy rákattintasz a win kép- és faxmegjelenítőben, hogy nyomtatás és nem nyomtatja. Mi a hibaüzenet? Vagy az sincs?
  • Devla
    #5
    Ez az ingyenes progi át tudja konvertálni, és amellett még nagyon sok mindent tud. De szerintem jobb, ha megpróbálod megoldani magát a hibát, mert ez csak megkerülése.
  • ThePartyFace
    #6
    windows paint?
  • skristof
    #7
    és mellé egy helyesírási kézikönyv
  • Botond #8
    ezt javaslom én is,én is ezt használom,paint meg nem kezel jpg-t :-)
  • Pheel
    #9
    Az 5.1 már kezeli, csak megint lusta voltál utánanézni...
  • Taranov
    #10
    Nem kezel a gólem! :)
  • cicai
    #11
    okoska
  • cicai
    #12
    Üres lapot nyomtat. Habár egyszer többszöri próbálkozás után egy nagyon halvány valamit kinyomtatott. Egyébként a kép digitális fényképezőgéppel van felvéve 2048X1136X24b készült. Nem tudom ez jelent-e valamit? Csináltam pici felbontásba is képet de azt se nyomtata ki.
  • Roll
    #13
    Ugye a kép méretét nem hagytad olyan bazi nagyon?
    Mert ekkora felbontás, az legalább egy a3-as kép, ha nem nagyobb.
  • cicai
    #14
    Köszönöm kipróbálom.
  • cicai
    #15
    Ezt hogy érted?
  • cicai
    #16
    Hát bizony nagyon nagy a kép. De így a legjobb minőségű a kép. Azt meg nem tudtam, hogy ekkora felbontást nem lehet kinyomtatni A4-es lapra.
  • Roll
    #17
    Pl. Acdsee-ben Modify menü Resize, azon belül actual print size, ott állítsd centiméterbe be a kívánt méretet és utánna próbáld, hátha így jó lesz.
  • ThePartyFace
    #18
    Azaz, köss bele! Ügyes voltál!
    nc!
  • Boba
    #19
    Mások is hallottak már ugye a dpi-ről?
  • nenad
    #20
    hehe Boba :)

    No Komaim, eloszor is a digitalis fotokat hagyd a leheto legnagyobb meretben. Miert is? Amit is Boba baratunk mar pedzegetett DPI.
    Azaz Dot Per Inch azaz pontok szama /2.54 cm (ha jol tudom)
    A monitorod tud 72-96 dpit max.. a nyomtatod meg minimum 300dpit.
    gyors kalkulacio utan meglepodve tapasztalhatjuk hogy a kepunk 1/3 akkora lett mint amekkoranak gondoltuk...
    Minel inkabb kisebbre veszed a kepet a nyomtatonak/nyomtato szoftvernek annal tobbet kell talalgatnia. (interpolalni) fokepp ha te azt a kepet A4 be szeretned peldaul kinyomtatni...
    Szoval csak a minoseget teszed tonkre, ha kisebbre veszed, nyugodtan kuldjed neki, igy is interpolalni fogja megsugom, de kevesbe.

    Ha nem nyomtatja a kepet akkor ott mas gond van.
  • nemcsakfeel
    #21
    én akkor is egy psp -t javasolnék. egyszerű, könnyen kezelhető és olcsó
  • cicai
    #22
    Köszönöm mindenkinek, aki segítő szándékkal szolt a problémámhoz. Ugynéz ki megoldódott a fénykép nyomtatása. Nem tudom, hogy elhiszitek-e de csak úgy hajlandó nyomtatni, ha elöte egy fuvoka tisztítást csinálok. A Microsoft Office Picture Manager progival tudom nyomtatni. MDI-be convertálom át a képet. De egy pici probléma még mindig van. Mégpedig az, hogy halványabban nyomtat néha, de még nem jöttem rá, hogy miért.
    Esetleg erre valami megoldás?
  • Botond #23
    hm,télleg :-D htx!
  • Boba
    #24
    Úgyúgy, ahogy Nenad mondja. Felbontás maradjon, dpi-vel kell játszani hogy a megfelelő méretet kapjuk. Így lesz a legkisebb minőségvesztés.

    cicai:
    1: roszul van kalibrálva a monitorod és nem látsz színhelyes képet.
    2: a nyomtató ennyit tud, vagy roszul van beállítva.
  • cicai
    #25
    Idáig nem volt vele gondom és simán nyomtatott. Igaz, hogy vagy 4 hónapot nem használtam. A monitora való írást meg sajnos nem értem