46
már létezik vhol a jövőnk?
  • nemcsakfeel
    #1
    vagy csak a múltat éljük meg más hatásokban jövőként?
  • Tetsuo
    #2
    Most ezt kitől kérdezed? Mert ezt senki sem tudja..
  • Aquir
    #3
    Egy csomó olyan film volt már, hogy a jövőből érkezik/érkeznek vki/vkik.
    Mikor megérkeznek, abban a pillanatban már rögtön meg kéne változnia a jövőnek, hiszen a legkisebb változások által keltett többi változás (pl szellő) visszafordíthatatlanul felerősödik mert továbbterjed azokra a dolgokra, amikkel bárhogyan kapcsolatba kerül.
  • Aquir
    #4
    és azok is tovaterjednek és így tovább...
  • Sephi
    #5
    Akkor hogy magyarazod meg a Deja-Vu -t?
    Nekem az eletem soran nagyon sokszor volt Deja-Vu -m. Ket alkalommal annyira eros volt hogy tisztan tudtam az elkovetkezo 5 masodpercben mi fog tortenni.

    Tehat lehet hogy ami most van az mar volt egyszer... ketszer tobszor...
  • Dzsini
    #6
    magyarázni könnyű, bizonyítani lehetetlen...


    az időutazásról meg annyit, hogy ha valaha létezhetne, már régen létezne.
  • Shadow_THH
    #7
    igen én is így gondolom
    ha működne az időutazás, akkor elvileg az utazó soha nem térhetne visza a saját helyébe (mert ő már máshol mást csinál)
  • Shadow_THH
    #8
    Einstein szerint lehetséges az időutazás, de csak ELŐRE. (tehát gyorsabban telik az utazónak az idő mint ahogy igazából tellene)
    Ez fénysebességgel való haladáskor következik be
  • rezsofiz
    #9
    Ez tény, hogy időutazáskor "gyorsabban telik" az idő a megszokotthoz képest. Tulajdonképpen ez is időutazás...
  • flashX
    #10
    időutazás van, csak kellő sebesség kell hozzá, majdnem fénysebesség, azzal meg az a baj hogy akkor annyi minden torzul, pl tér, és a fény is!
    lesz belőle infra aztán meg gamma az meg halálos.
  • flashX
    #11
    fénysebességet nem lehet elérni
  • flashX
    #12
    múltba féreglyukkal, jövőbe nagy sebesség vagy féreglyuk
  • flashX
    #13
    nem kizárt hogy a NASA-nál már dolgoznak rajta vagy már kész is van a gép amivel lehetséges, bár nemtom hova építenék a mérete miatt
  • flashX
    #14
    a deja vu télleg érdekes csak arra má van tápik
  • Takezó
    #15
    az első kijelentéseddel egyetértek (ezt megszokhattad ;)), de a másodikat nem értem... miért is?
  • Dzsini
    #16
    az "előre" időutazás persze hogy létezik, mindannyian azt csináljuk folyamatosan. az, hogy a relativitás miatt melyikünk hogy érzékeli, és hogy a téridő ki számára hogyan látszik, annak semmi köze az egészhez.

    #15-re meg: ha létezhetne valaha hogy visszafele utaznak az időben, akkor megtették volna, és találkoztunk volna akár önmagunkkal vagy saját leszármazottainkkal. filozófiailag az időutazást nem valamikor találják fel, hiszen onnantól minden lehetséges időben létezne, mert elutaztak oda is, vagyis egyszerre létezne minden időben. de nem létezik, innentől logikailag SEM működik a dolog. (nem beszélve az általános relativitásról ami kizárja a létezését. kvantum szinten pedig vannak ugrások (az idő is kvantálható mennyiség), de ezek nagyobb százaléka "előre" ugrás, és nem használható sem információ sem anyag utaztatására, csak hatásai vannak)
  • Aquir
    #17
    lehet kicsit súlyosabb dolgok is végbemennének pl simán meg sem születik :)
  • Bercy #18
    fenyebesseghez kozeli sebesseggel haladaskor nem gyorsul, hanem lassul az ido.
  • sapkafej
    #19
    Csak egy fluxus kondenzátor kell, meg egy Delorean, és ki lehet próbálni. :P
  • flashX
    #20
    igen, ez nem jutott eszembe
  • Dzsini
    #21
    az idő a közlekedő számára ugyanúgy telik, egy külső megfigyelő számára pedig lassabban. és ugyanez igaz fordítva is, ha a közlekedő figyeli a megfigyelőt, akkor számára a másiknak telik lassabban az idő. relativitáselmélet alapfok.
  • Shadow_THH
    #22
    igen pont ezért haladsz TE előre közben (ha utaznál akkor számodra 1 perc tellene el, amig igazából mondjuk 1 év. Tehát te 1 perc alatt 1 évet ugrottál az időben előre)
  • Dzsini
    #23
    mi az, hogy "igazából"? mindegyik idő ugyanolyan igaz, és minden vonatkoztatási rendszer sajátja. nincs egyik sem kitüntetett helyzetben a többihez képest, hogy igazinak lehessen nevezni. vagy mindegyik az, vagy egyik sem.
  • Shadow_THH
    #24
    nos tehát naggyából 2 lehetséges formáját látjuk az időutazás következményeinek:
    1) Ha megváltoztatunk valamit, vagy csak visszautazunk már az is mindent felborít, igy az utazó soha nem térhet visza a saját idejébe ugyanugy ahogy azt otthagyta
    2) Egy jelen van, amit változtatni lehet, és a jövőben is ugyanaz lesz a jövő mint eddig, hiszen azt már megváltoztatták a jövőben :D
    vagyis: mindegy hogy visszamegyek-e vagy sem, hiába változtatok a multon, mert amit megváltoztattam az már akor megtörtént. Pl ha visszamegyek 3 éves koromba és elveszem magamtól a nyalókát, akkor emlékezni fogok rá, hogy valaki elvette a nyalókámat már akkor is amielött visszamentem volna az időben. Ez igy logikusabb, viszont akkor mi van, ha visszamegyek, és ugye 'megakadályozom, hogy megszülessek'. Nos, pl ha a szüleim egy vonaton ismerkedtek össze, és én visszamegyek, hogy apámat elgáncsoljam, hogy lekésse a vonatot, akkor én nem születek meg. Viszont akkor nem is tudnék visszamenni a multba, hiszen nem létezem. Tehát nem akadályozhatom meg sehogyan, mert akkor nem lennék ott, hogy megakadályozzam.
    Egyébként Einstein is ezen az állásponton volt anno
  • Shadow_THH
    #25
    hát ha mindegyik idő ugyanaz, akkor végtelen idő van és akkor mi sem a jelenben élünk, hiszen olyan, hogy jelen nincs is? Szerintem van jelen csak relatív
  • Dzsini
    #26
    nem erről volt szó, hanem arról, hogy te közölted, hogy amíg ott 1 perc telik, addig igazából 1 év. és ez a mondat úgy ahogy van hülyeség.
  • Shadow_THH
    #27
    pedig igy magyarázzák...
    Ha felmenne egy ürhajós és fénysebességgel utazna, akkor a saját fiával találkozhatna, amikor visszajön, amire a fia olyan idős lesz mint az ürhajós apja az ürhajós pedig még csak pár évet öregedne.
  • Dzsini
    #28
    az idődilatáció egy dolog, de nem lehet egyetlen téridőt sem "igazi"nak nevezni, hiszen mindegyik csak másikhoz képest valamilyen. a Földi idő nem igazibb, mint a közel fénysebességgel utazó űrhajósé, vagy bármelyik másik bárhol az univerzumunkban. nem mi vagyunk a világ közepe - ez az alapelve az egész relativitásnak.
  • Shadow_THH
    #29
    igen

    de akkor min vitatkozunk? :D
  • Dzsini
    #30
    nem vitatkoztam, csak szóltam, hogy hibás volt a szóhasználatod.
  • mikike
    #31
    mi köze van a jövőnek a sorshoz és ezeknek az időhöz?
  • Aquir
    #32
    az hogy az időben létezik a jövő és bennevan a sorsunk :P
  • flashX
    #33
  • Aquir
    #34
    hát nem? ;)))
  • Tetsuo
    #35
    Nem csak Einstein szerint. A lassabb idő már bizonyított. Más módszerrel is lehet előre (elméletben) pl hibernálás.

    Dzsinivel teljesen 1et értek, ha bármikor is létezik majd a klasszikus időutazás, akkor az már létezik is.
  • Tetsuo
    #36
    Deja Vu-m nekem is volt néhányszor elég erős. De nem akarom elhinni. Olyankor én is próbálom kitalálni a következő dolgokat s kb télleg 5-10mp-re sikerül is. De nem tudok ép magyarázatot rá.. s gondolom más se nagyon.. ill mért pont azt higgyem L?
  • Tetsuo
    #37
    Dzsini és Shadow vitájába nem akarok belefolyni, de ezt leginkább az ikerparadoxonnal lehet magyarázni..
  • Aquir
    #38
    nekem zavarbaejtően sokszor volt Deja Vu-m. Elég érdekes hogy egy olyan ponton haladok át amit mintha már letudtam volna.
  • Tetsuo
    #39
    Szvsz van más verzió (persze fikcó) is. Pl Relatív eseményvonalak vannak, amik a szemlélő szemszögéből nem paradox. Ha most visszamegyek az időben 1930as évekbe és megölöm Hitlert, majd visszajövök a jelenbe, akkor én emlékezek rá hogy az iskolában tanultam a Holocaustról meg mindenről, de ahova visszajöttem a környezetem nem, ők már a megváltozott eseménysort élték meg.

    Szvsz lehet h qrvanagy enrgiaváltozás lenne ha pl egy embernyi molekula csak úgy megjelenne vhol, sztán eltűnne. Lehet h felborulna vmi komoly folyamat..
  • Tetsuo
    #40
    A Sliders c sorozat, egész jó ötlet lett volna, csak az a bökennő h mindíg egy olyan univerzumba érkeznek, ami lakható és pont ott van a Föld nevű bolygó. Pl átcsúszhatnának (néha :) olyan világba is ahol nem alakultak ki bolygók, v csak a Föld nem, v odébb keringene kicsit v megjelenhetnének egy kőzet beljesében is.. szal a sorozat miatt persze nem, de ezeknek sokkal több esélye van, minthogy csak a kapu nyikorgása változna.. (ez csak úgy eszembe jutott)