20
Szal...
  • Sephi
    #1
    Szerintetek ugy atlagosan hany napig (ejszakaig) szokott lenni telihold egy honapban (egy alkalomkot) ?
  • Sephi
    #2
    Nem masert csak December 10-ediken csinaltam par kepet valakikrol es telihold volt az egen. Ma regel kineztem es megint/meg mindig telihold volt.

    Itt valami nem stimmel ugye?
  • Dzsini
    #3
    10-én valami mást láthattál, mert 12-én volt újhold, telihold meg tegnapelőtt volt, most már csökkenőben van.
  • Dichter
    #4
    Nagyon kicsi az eltérés a két állapot közt. De telihold csak egy napig van.
  • Sephi
    #5
    Ugy gondoltam en is...

    De tisztan emlekszem pl hogy mult vasarnap reggel amikor jottunk a digibol is telohold-at veltem latni.

    Es nem ittam vaze :D
  • Sephi
    #6
    Pedig tuti hogy akkor keszult a kep...
  • Bandew
    #7
    Emlékszem nyáron volt egy nagyon hosszú időszak, amíg egyáltalán nem látszódott a Hold! Értelemszerűen a másik féltekén volt,de nagyon rossz volt, hogy olyan sokáig nem volt. :-)
  • flashX
    #8
    a telihold jóval nagyobb mint bármilyen más állapotban, szal ha nem vót nagy akkó az nem az vót
  • Dzsini
    #9
    a holdállás nem olyan, hogy néha sokáig ilyen meg sokáig olyan... elég fix, és könnyen számolható a napi állása.
  • Sephi
    #10
    Az bisztos de nekem akkoris feltunt ma reggel.
  • Dzsini
    #11
    most majdnem telihold van, az stimmel - de 12-én volt újhold, úgyhogy akörül kizárt, hogy azt láttál :)
  • Sephi
    #12
    Akkor kaprazott a szemem :D

    De lehet hogy a digi kameram van megcseszve mert nekem az majig teliholdnak tunik es a datum 2004/12/10
  • Dzsini
    #13
    muti a képet
  • Sephi
    #14
    Meloba vaok... majd ha haza ertem :D
  • Tuvok #15
    Kicsit off, remélem nem gond, de régen nagyapám tanított egy aró érdekességet :)
    Könnyen meg lehet ismerni, hogy a Hold nő vagy csökken, mégpedig a formájáról .

    Ha ' D ' betű alakja van, akkor dagad:
    http://bfa3.home.att.net/Graphics/Moon/moon_07.jpg

    Ha pedig ' C ', akkor csökken
    http://bfa3.home.att.net/Graphics/Moon/moon_24.jpg
  • artschi
    #16
    nem off ez, én is hallottam kiskoromban.
  • Ch_Slater
    #17
    jah ezt én is ismertem :))
  • Crokin
    #18
    Jaja, ez még az Ég és Föld(Vargha Domonkos) című könyvben volt asszem. Legalábbis én ott találkoztam vele először :)
  • Crokin
    #19
    *Domokos
  • repro
    #20
    Holdnaptár.