202
  • hornbali
    #1
    LOL ez az únijóóó...
  • Killgore
    #2
    "A benyújtott dokumentumok nem támasztják alá, hogy a Microsoftot súlyos üzleti károk érnék a Media Player eltávolítása esetén" - áll a bíróság közleményében.
    Hát szerintem se. Playerral vagy anélkül is ugyanannyian fogják megvenni. Már aki megveszi.
  • Falconer
    #3
    Most ennek mi értelme van?
    Ezt hogy találták ki?
    Barmok ezek mind egy szálig...
  • hornbali
    #4
    Barmok hát, csak fejni szeretik a Microsoftot, azt jövőhéten meg majd az lesz a baj hogy a bootolásnál ki van írva hogy Microsoft...
  • Killgore
    #5
    Merthogy állítólag kiszorítják a többi mediaplayert....
  • The Termentor
    #6
    olcsobb lesz??
  • hornbali
    #7
    Én a Microsoft helyében röhelyes nevet adnék a WMP nélküli windowsnak.
    Pl: Windows XP EU Light vagy Eindows XP Lúzer Edition
  • Killgore
    #8
    Nem tök mindegy? ;-)
  • hornbali
    #9
    /Javítás/
    Eindows XP Lúzer Edition = Windows XP Lúzer Edition
  • Killgore
    #10
    Nem rossz 5let
  • Sityi
    #11
    Brühühűűűű... Nincs nekünk szerencsénk... Szegény Micrsoft...
    Most muszáj nélkülöznünk a frissen telepített Windowsunkból a Media Playert. Megszakad a szívem. Pedig én igenis, hogy használtam! Minden szökőévben! Egyszer rákattintottam! Tévedésből...
  • AL7
    #12
    De mi van akkor, ha megteszik amit az EU akar?
    Nos, 2 féle windows lesz piacon, egy MP-s verzió, és egy MP nélküli. Mivel az MP ingyen van, ezért a 2 termék ára azonos lesz... Így nem kérdés, hogy az átlagos felhasználók szinte mindegyike meilyiket venné meg. Mert mostmár ugyebár választ6 :D
  • Huvarg
    #13
    "újságírók kérdésére válaszolva elmondta, hogy megfellebbezik a döntést"

    hova fognak fellebezni?

    microsoftot nem kell annyira felteni, ha meg kell neked bele a MP akkor amerikai verziót raksz fel oszt jóvan
  • Killgore
    #14
    Szerintem ennek a Bo Vesterdorf bírónak nem lesz nyugodt élete Vagy lefizetik, vagy megöletik, és keresnek egy másik "igazságosabb" bírót...
  • hornbali
    #15
    Nem azzal van a baj hogy most benne lesz meg nem lesz benne (vagyis az is baj, mert én használom) hanem az hogy az EU az ne pofázzon bele a Microsoft termékeibe!!!
  • Killgore
    #17
    jah, csak a legtöbb cucc még mindíg az Winfoshoz van...
  • hornbali
    #18
    Te ritka okos akkor használj Linuxot, aminek láttam már 100ezer forintos kiadását is, meg használj machintosh oprendszert...
    Nem egyszerű???
  • Killgore
    #20
    Amúgy nem kötelező megvenni a Winfost, valóban, csak úgy nehezebb valamivel az élet
  • hornbali
    #21
    Sztem nem nehezebb semmivel sem az élet, és teljesen nyugodt vagyok, csak utálom ha valaki itt hőbölög hogy mi mennyire olcsó meg ingyenes és mégis Windowsot használ.
  • Killgore
    #22
    Fikázni a legkönnyebb a Microsoftot, "mindenki" azt csinálja, de érdekes, mégis Wint használnak:O
  • The Termentor
    #23
    es windozsnak van 0 ft os kiadasa??
    ja van tdk cd-r 80.
    azt hasznalok nem kell aggodni. es nagyon jo.
    engem csak az zavar hogy a microsoft eleg jo helyzetben van ahhoz hogy felkesz szart adjon sok penzert. ha mar szart ad akkoor ne keruljion ennyibe.
  • The Termentor
    #24
    marmint machintost. es nem nehezebb tole az eletem.sot!!
  • hornbali
    #25
    Miért szar a Windows?
  • hornbali
    #26
    Neked például miért szar?
  • mireez
    #27
    Kuss legyen. Sok paraszt. Az a baj, hogy a Windowsban NINCS SEMMI SE, panaszkodnak az emberek.. eg csoportja.. Hogy miért nincs benne ez meg az alapból és így külön kell beszerezni...

    Pl: letöltésvezérlő, cdíró program stb. tűzfal... Amikor meg beleteszik, akkor meg azért fikázzák, hogy "szar", természetesen teljesen alaptalunul, csak hát olyan menő vki, ha szidja MS termékét. Mert ha a legjobbat szidja, akkor ő már húú de menő...

    A parasztok másik csoportja meg azon panaszkodik, hogy miért van benne ez meg az, ugy se azt használja.. Hát kapják be!

    MS helyében WMP nélkülit drágábban adnám. És minél több mindent tennék integrálnék Windowsba.
  • The Termentor
    #28
    mert 2 nap hasznalat utan nem indult el rajta semmi! meg a talca se jelent meg. emiatt elbuktam 14 giga zenet.
    tudom lama vagyok nem ertek hozza! de nehogymar a mac et 1 eve hasznalom es azota nem kellett ujratelepiteni. a vindozt meg 2 nap mulva. szal nekem ez a bajom hogy nem vagy kompjuter zseni akkor nem tudod normalisan hasznalni.
    ajanlom neked is: ha lesz ra lehetoseged probalj ki egy mac et mindenfele eloitelet nelkul! ha van ra lehetoseged hasznald nehany napig. es utana rajossz hogy mi a kulonbseg a ketto kozott.
    mondom : nem ertek a gepekhez, nekem az egyszeruseg volt a fontos.
    ja es az is hulyeseg hogy nincs ra jo program. eddig nem talalkoztam olyannal hogy nem lett volna. jo most ne a jatekokat mondd. mer az telleg nincs sok. de nem is jaccani kell.
  • rutom
    #29
    Nem a Windows-al van itt szerintem a gond, hanem azzal, hogy az MS direkt nem tamogat semilyen kozos szabvanyt, hanem mindenbol sajatot csinal (meg ha mar letezik is mar valamilyen megoldas) es emiatt nincs valodi alternativa. Mert, ha a szoftverek nagy resze fuggetlen lehetne az oprendszertol, akkor nagy bajban lenne az MS. Oruljunk annak, hogy az IP protokollt kitalaltak meg a Windows 95 elott, mert kulomben valamilyen MS-es hulyeseggel kellene nyuglodnunk, amit valoszinuleg csak penzert lehetne licenszelni....
  • rutom
    #33
    Itt arra gondoltam, hogy a neten levo protokol hasznalataert kellene fizetni. Pl, mint amikor megszivattak a Pendrive-os cegeket, mert FAT filerendszert hasznaltak, ami MS tulajdon.
  • hornbali
    #34
    Tökéletesen egyetértek veled.
  • The Termentor
    #35
    de hat akkor 100 bol 99 mer fizet a szarer es mer nem a joer?
    alapbol szarul lett elkezdve.
  • Killgore
    #36
    Értem, csak vicceltem :)
  • mireez
    #37
    "A Reduced Media Edition abban fog különbözni az eredeti Windows XP kiadástól, hogy nem lesz megtalálható benne a Windows Media Player lejátszóalkalmazását, valamint az ahhoz kapcsolódó más komponensek sem. Az új Windows-on így külön program telepítése nélkül nem lehet majd CD-t, vagy MP3-at hallgatni, vagy ezeket például hordozható lejátszókra másolni."

    ezekután hány új lámer fogja szidni a Windows-t hogy szar...................... megveszi a gépet, ezzel a winnel, és nem tud zenét hallgatni..

    Jóhogynem, majd kiadják az SP2a-t amiben nincs WMP9... mint anno SP1a java nélkül.. remek.
  • hornbali
    #38
    Én értelek, de nem csak a Microsoftot kellene ezért okolni!!!
    Mert nem ő miatta szenvedsz leginkább. Hanem a sok olyan ember miatt aki direkt kihasználj a gyengepontokat...
  • Killgore
    #39
    Szép kilátások vannak a jövőre nézve mi?
  • quentit
    #40
    Te eléggé butus vagy, már bocs.
    Örülj neki, hogy az állam szabályozza a kapitalisták viselkedését. Ha nem tenné.... Nos nézz vissza, hogy a történelemben, hogy mit műveltek a vad kapitalisták...

    Félreértések elkerülése végett: jó a kapitalizmus, meg a demokrácia, de kell némi állami szabályozás is (pl. az esély egyenlőség miatt. eme döntés is azt szorgalmazza)

    Amúgy meg miért rossz a windows? Hát egyszer számolj utána... Egy mai átlag gép másodpercenként 2-3 milliárd műveletet haj végre. Ehhez képest a windowsban bármely egyszerű művelet (pl. control panel megnyitása) több másodpercet, azaz több tíz milliárd műveletet vesz igénybe, ami egyszerűen nevetséges. Egy doom3 pl. ennyi idő alatt kb. 100 képkockát kiszámol, ami pedig egy kicsit több, mint ami néhány 32x32-es ikon kirakásához kell (a mai játékok több száz min. 512x512-es texturát használnak, ami sok nagyságrendel több, mint az ikonok mérete). Egy mai átlag vinyó pedig 20-30 MB-ot is beolvas egyetlen másodperc alatt. Odavinni az olvasó fejet valahova, kb. 10 ms, azaz egyetlen századmásodperc. Akkor miért kell több másodperc pl. ahhoz, hogy megnyissa a control panelt (vezérlőpult), vagy pl. a start menüt, vagy MIÉRT KELL AKÁR FÉL PERC-EGY PERC AHHOZ, HOGY KIKAPCSOLJON A SZÁMíTÓGÉPEM????????? Jó esetben 10 másodperc... MIÉRT??? Aki egy kicsit is tud programozni, az rájön, hogy ez nevetséges. A microsoft mindig visszalassítja az oprendszereit. Egy control panel ugyanúgy 1-3 mp alatt nyílott meg egy Windows 3.1-en 1993-ban egy 386-os, 40 Mhz-es gépen, és egy mai Windows XP SP2 alatt 2004-ben egy több gigaherces gépen...

    Ahhoz hogy hardware fejlesztésre bírja az MS a fejlesztőket pl. valami intel-microsoft együttműködés miatt, nos ezt értelmesebben is el lehetne érni... VALÓS fejlesztésekkel. De az MS-nek egész egyszerűen nincs valódi konkurenciája. DE: ez nem lesz mindig így. Egyszer nagyot fog bukni az MS is!
  • mireez
    #41
    bölcsebb maradtál volna, ha nem szólaltál volna meg.
  • hornbali
    #45
    Továbbra is fentartom azt hogy az "EU az ne pofázzon bele a Microsoft termékeibe"
    Te rizsáztál nekem sokmindenről, csak nem értettél meg engem.
    Az EU milyen jogon szabja meg azt hogy a Microsoft a saját oprendszerébe melyik saját programját integrálja bele.
  • Killgore
    #46
    Azért én bevállalnám :)
  • rutom
    #48
    Szerintem sokan azert vesznek windows-t mert naluk a szamitogep es a windows egyet jelent. Pl egy titkarno, aki ECDL vizsgat tett, nagy nehezen megtanulta a word-ot, nem fog atterni masra. Emiatt megveszik neki a csucsgepet windows-al meg az egesz office-ot, pedig csak szoveget szerkeszt. Ugyanakkor valoszinu eleg lenne neki egy kisebb teljesitmenyu gep is linux-al meg open offce-al (esetleg egy szerver-vekony kliens megoldas), aminel mar a hardveren sporoltak a szoftver meg ingyen van. Az ingyen szoftvert meg szerintem tenyleg olcsobb, hiaba vedekzeik azzal az MS, hogy nagyobb a fenntartasi koltsege: Egy atlag user ugyse fog tudni feltelepiteni egy windows-t (neha mar attol ketsegbe esik valaki, hogy az ikon 2cm-el arrebb van a megszokott helytol). Egy hozzarto redszergazda kell pl 20-40 userenkent, akit ugyis win es linux eseten is meg kell fizetni.
  • mireez
    #49
    naja... én is:)