145
  • Bandee1987
    #1
    Nos, most volt egy ilyen "kis" előzetes a Fókuszban erről a filmről. Én már nagyon várom, remélem hamarosan lesz a mozikban is.
  • St
    #2
    olvastam a könyvet elég uncsi volt, nem fogott meg, sztem a film sem lesz jobb
  • cyrus #3
    divatmű.... ennyi....
    szal 2X suxx....

    a kis tizenéves picsák kattantak rá mer hallották hogy ezt tök fless elolvasni és akkor majd jó lesz mer kitágul a világnézeted meg egyébkéntis, már az összes barim olvasta....
  • Bandee1987
    #4
    sztem nem divatmű, mert manapság olvasni sem divat...
    Én azért kivnáncsi vagyok a filmre, bár a köny tényleg nem volt nagy szám...
  • Bandee1987
    #5
    Nos, a filmet a hiradó szerint február 10-én a magyar filmszemlén mutatják.
  • 2XP
    #6
    Azért vannak kivételek, pl. Harry Potter...
  • Bandee1987
    #7
    joh, persze, vannak kivételek, de ugy általában az emberek nem nagyon szeretnek olvasni, max ujságot
  • Devla
    #8
    Meg fórumot :)
  • Dynamic
    #9
    A II.vh-s zsidók hányattatásai témakör 1563. filmje.
  • Bandew
    #10
    Látom nyomjátok az észt rendesen...
  • praksi
    #11
    én megmondom őszintén, h nem olvastam, és biztos vagyok benne, h ha Kertész Imre nem kapott volna érte Nobel-díjat meg ekkora hírverést, akkor tuti nem olvasták el volna ennyien. szal lehet h jó könyv meg minden, de akkor is divatmű - szerintem......
  • Taranov
    #12
    Uncsi már ez az egész holokauszt. Bizniszt csinálnak belőle. Nekem elég volt a történelemkönyvből. Miért nincs inkább újra való világ?
  • Taranov
    #13
    erről van szó.
  • Kandurex
    #14
    TV -be lenyomott perces előzetes nem tűnt rossznak, sőt,..
  • Tatyla
    #15
    kár hogy már a trailerben elsütik a poént!
  • SoDI---
    #16
    Ja tudom, ez az a könyv, amit a Nobel-díj után osztogattak valami középiskolában. Aztán volt belőle nagy botrány, mert már másnap a közeli erdőben találtak meg jó néhányat szétszaggatva, összetépve. Egyes példányok lapjai közé hatalmas műgonddal még kutyapiszok is volt csomagolva :)
  • SoDI---
    #17
    Különben az alapján, amit a Fókuszban mutattak belőle, mégse olyan szar film, mint amilyennek gondoltam, hogy lesz a végén.

    Sőt! El kell ismernem, hogy kivételesen igények alkotásnak igérkezik.

    Talán még azt is hajlandó leszek megbocsátani, hogy nem a gulágról szól, és hogy egy gyönyörű természetvédelmi területünket csúfították el a diszletekkel.
  • St
    #18
    Kis politika: szégyen, hogy az állam 2 és fél milliárd forint támogatást folyósított a Sorstalanság c. film támogatására, közben:
    - az utcán hajléktalanok fagynak meg
    - életmentő műtétek maradnak el
    - vidéki kisiskolások éheznek, mert az iskola pénzhiány miatt bezárta a menzát, stb, stb, stb...

    Úgy tűnik a 'történelem' ápolása a jelen kor emberének a sorsánál is fontosabb...
  • nemcsakfeel
    #19
    először teljesen egyetértek St.vel!
    azért kell támogatni ezt a "remekműt", hogynehogy diszkriminálva legyen szegény ember..
    értelmetlen költekezés
  • Panzermeyer
    #20
    Hát ez már tényleg a kétmilliomodik film, amit erről csinálnak, de úgy látszik, hogy van rá kereslet. Bár a Schindler listájánál jobb filmet még ebben a témában nem láttam, azt nehéz überelni. De legalább a könyv jó lenne... mert azt mondjátok elég unalmas. Basszus, elszomorító :(
  • Devla
    #21
    Erre inkább nem mondok semmit, mert törölve lenne antiszemitizmus miatt... úgyis mindenki tudja, mire gondolok.
  • atlagember
    #22
    Hát ha olyan szar lesz a film is mint a könyv, akkor nagy lebőgés lesz belőle. Bár az a lényeg, hogy azt a kisebbséget sajnáltassa, vagy népszerűsítse, akiknek a zsebében a pénz van. Ezért lett a nóbeldíj is.
  • cyrus #23
    elég komolyan zaklathat a téma, ha állást foglalsz mellette, bár igaz amit mondasz....

    de a politikusoknak az fontosabb hogy az országról kialakult képet valahogy javítsák, bár igen kis eséllyel teszik ezt meg, de mindenesetre elég szánalmas, hogy millió rókabőrt le akarnak szedni egy olyan író művéről aki már rég nem él Magyarországon és egyáltalán semmi köze nincs ehhez a birka néphez.
  • cyrus #24
    az meg hogy ingyen osztogatták szvsz elég nagy faszság volt.

    ad1.: akinek kell ugyis megveszi, nem olyan eget rengető az ára.
    ad2.: Ha tényleg olyan jó könyv elég belőle csak pár példány osztályonként, ugyis kézről kézre fog járkálni, akit meg nem érdekel az nem olvassa el. (Bár igen nagy faszságnak tartom elvi okokból tönkretenni egy irodalmi művet, akármit is gondol róla az illető. Én ha kapnék egyet, és nem kellene max továbbajándékoznám)
  • csabawarchief
    #25
    Ha jó, ha nem, megyek majd megnézem, mert magyar :)
  • nagykispeter
    #26
    Jah,a könyv az irgalmatlan nagy baromság.Többször lebukott a fejem olvasás közben!Ha nem a zsidókrol szol biztos nem kap Nobel-díjjat még 10 ft-ért sem lehetett volna eladni.A film első látásra jónak tünik remélem jóis nem csak az a fél perc amit kiragadtak belőlle!Megnizni majd megakarom aztán majd látjuk!
  • St
    #27
    Nem érdekel a zsidó/náci/holokauszt téma ebben az esetben, itt csak állami pazarlás bosszant.

    Miért nem készül 2 és félmilliárdos film a
    - a 2. Magyar Hadsereg doni pusztulásáról
    - cigányholokausztról
    - svábok háború utáni kitelepítéséről
    - 1947-es kékcédulás választási csalásról
    - Aradi vértanúkról
    - Tatárjáráról, Mohácsi csatáról, Nándorfehérvári diadalról, törökök kiűzérésről, Dózsa Györgyről, Mátyás királyról, Bocskairól, Bethelemről, Rákócziról stb, stb, stb, oldalakon keresztül sorolhatnám az érdekesebb és autentikusabb témákat.

    Tényleg nem a zsidósággal van a bajom, tisztelem a kultúrájukat, szoktam kóser boltokban is vásárolni, de másokkal is történtek tragédiák ebben az országban, mások is voltak hősök, mások is voltak áldozatok, róluk senki sem fog megemlékezni sok pénzből készült, egész estés mozifilmen keresztül.
  • Bandee1987
    #28
    Nah, a doni pusztulás tényleg érdekes film lehetne. Vagy akár lehetne azokról az emberekről is, akiket elhurcoltak a gulag-ra.
  • Panzermeyer
    #29
    Sok igazság van abban, amit mondasz!
    Szerintem csak azért nem, mert félnek a bukástól. Pl.: Bánk bán, A Hídember. A bukás azért következett be, mert unalmas forgatókönyvet adtak béna rendező kezébe. Jó forgatókönyv + jó rendező + jó színészek = mozisiker
  • dikki*yysw
    #30
    Inkább nem húzom fel magam rajtuk. Amit St elmondott, meg ezernyi más történt ebben az országban, de ők azok akiket egyedül sérelem ért. Én sem zsidózok, csak dédnagypapám Donnál halt meg, és a családja lószart nem kapott. Másik dédnagypapám 3 évig volt munkatáborban, elvették a család teljes vagyonát, róluk miért nincs film? És miért van Schindler listája, Sorstalanság, Zongorista (bár azt nem láttam, de mintha az is ilyen lenne) meg még ezernyi film..
    Meg egy szar SZ** nevű törpepárt, amely kezében tartja a fél országot...
  • Bandee1987
    #31
    Nos, a Schindler listája és a Zongorista kíváló film, attól függetlenül, hogy zsidók sorsáról szól...
  • Horned Reaper
    #32
    Azok tényleg jó filmek, a holocaust azonban mára üzletté vált. Üzlet napirenden tartani, mert valakiknek megéri. Ez a 2 kiváló film is csak ennek a businessnek a termékei.
  • cyrus #33
    jah, Schindler listája nagyon jó volt, bá r avége itt is happy end, mer szegény Schindler a végén rájön, hogy miért nem mentett meg többet és jaj és szegény és brühühüü.

    Olvastam valami nyilatkozatát a feleségének, aki azt mondta hogy Schindler abszolút nem ilyen ember volt, távol állt tőle a zsidók megmentése... egy hithű náci volt, soha ilyen eszébe nem jutott volna...

    Kérdem én, hogy akkor miért nem a 2. Vh. igazi hőseiről csinálnak filmet ?
  • cyrus #34
    a magyar filmek 90%-a megbukik, de van ami siker lesz.

    Nézd pl az Argót.... Egy kis hülye médiajuppi gány filmje, látszik rajta már az első megnézéskor hogy a 80%-a másolt más filmekből, de engem, és osk más nézőt mégis lekötött, és tetszett is, mert a színészek egymástól függgetlenül hozták a formájukat, és nagyot alkottak.

    (ugyanez vonatkozik kb a Valami Amerikára)
  • cyrus #35
    a többiekről meg azért nincs film, mert ha belegondolsz a zsidók sokkal könnyebben össze tudnak maguknak hozni akármit, de ezt most hadd ne taglaljam miért, maradjunk a témánál...

    Ma ki szorgalmazná az Aradi vértanúkról szóló film készítsét ? Senki.. vagy max egy kis közösség... pénzt még ők se tudnának adni... :(
  • dikki*yysw
    #36
    Persze ez nem volt most kérdés.
  • a.carkey
    #37
    A hajléktalanok beköltöztek a Móriczon az aluljáróba és össze-vissza pisilik azt. Mire odaér a Metro, élve senki sem fog onnan feljönni a bűz miatt ...
    A bűz meg nehezen megy ki. Max. ha újból arréb felépírtik.
  • a.carkey
    #38
    A Bánk Bán nem volt bukás. Max. csak annak tetszett, aki szereti az operát.
  • Bandee1987
    #39
    ha ez igaz lenne, akkor nem ültettek volna fát érte a zsidók az igazak útján Izraelben
  • cyrus #40
    pedig eskü ezt olvastam....