11
PC távirányítás távkapcsolóval
  • tomo
    #1
    pcremote
  • FreeHome
    #2
    Sziasztok!
    Talán többeket is érdekel a téma. Van itthon egy USB infravörös cuccom. Plusz van itthon egy rakás távkapcsoló is. Ha van olyan távkapcsoló, amit meg lehet "tanítani", akkor gondoltam az USB infracuccom is meg lehet tanítani a távkapcsoló jelének fogadására, majd ezt a jelet talán össze lehet párosítani egyes billentyű gombokkal. A neten találtam pár olyan szoftvert, ami erre képes, csakhogy azokat soros porton kommunikáló infra eszközökre találták ki. Kérdésem a következő. Tud-e valaki olyan szoftvert, ami kezeli az USB-s infra vevőket, és az azon érkezett jelhez billenytű parancsot lehet párosítani?
  • tomo
    #3
    hat igen, sajna a pcremote csak soros portot tamogat :(
  • tomo
    #4
    egy erdekes mondat a winLIRC oldalalrol : "REMEMBER! RX device is not the same as IrDA. All IrDA receivers (IRmate, USB IrDA receivers, etc.) are not suitable, or will work badly, because they haven't bandpass & demodulator. They are not intended for remote control. "
  • tomo
    #5
    ja , a link lemaradt
    winlirc
  • tomo
    #6
    es meg egy erdekes , es elszomorito hir neked :

    Can uICE work with my computer's / laptop's internal IR port?
    Can uICE work with IrDA?

    Internal IR ports are usually IrDA network interfaces. This technology was not designed to work with handheld remote controls, and most models do not work at all.

    Yes, IrDA is an infrared light based technology. But there are physical differences between IrDA infrared light and the light emitted by remote controls (wave length/frequency), and, even more important, remote controls and IrDA use protocols. These protocols are completely incompatible. Most IrDA receivers filter out all incoming signals that do not follow the IrDA protocol specification, so no matter how long you try, your hardware cannot work with remote controls. No, it doesn't make a difference whether it's a built-in, serial port or USB device. Because of all these troubles, uICE cannot and will not support IrDA.

    Very (very) few models seem to be able to receive infrared signals from RCs. If you're using Win98, read this. No chance under ME, 2k or XP.


    link
  • tomo
    #7
    asszem itt be is fejezhetjuk :)
  • FreeHome
    #8
    Ebből azt veszem ki, hogy valszeg az én USB-s cuccom nem jó arra, hogy távirányító jelet fogjon. Furi, mert egy laptoppal sikerült összekötnöm ezzen az infrán keresztül. Meg ugye a telefon jelet is fogja. Lehet hogy valamit félre értettem?
  • tomo
    #9
    igen felreertetted. a cikkek szerint az IrDA kapcsolat es a taviranyito jelvevo keszulek bar mindketto infravoros fennyel mukodik, de a kialakitasuk fizikailag kulonbozik. es az IrDA port nem tudja fogni a taviranyito jelet.
  • FreeHome
    #10
    Igen igen....közben olvastam a másikat is amit beszúrtál.
    Hmmmm :-((((
    Azért mindenesetre köszönöm a segítséged.
  • Pheel
    #11
    http://www.sg.hu/forumkereso.php?mit=infra&hol=topic