403
Vízilabda rajongók fóruma
  • cam3l3on
    #1
    hi ! !
  • cam3l3on
    #2
    hi ! !
  • DePreSsZYo
    #3
  • skristof
    #4
    köszönjük
  • Taranov
    #5
    sya
  • Jano
    #6
    hy
  • Sephi
    #7
  • cam3l3on
    #8
    na mivan write
  • cam3l3on
    #9
    :)
  • Breki33
    #10
    Pihenő helyett három meccs
    Két értékes siker Spanyolország (13-12) és Oroszország (9-3) ellen


    Kilencmeccses, fárasztó sorozatából szerdáig hat mérkőzést letudott a magyar férfi vízilabda-válogatott.
  • Breki33
    #11
    Kilencmeccses, fárasztó sorozatából szerdáig hat mérkőzést letudott a magyar férfi vízilabda-válogatott, nem mellékesen sem a Világliga selejtezőjének első tornáján, sem az Unicum-kupán nem talált legyőzőre. Persze illik megjegyezni, hogy a hatból négyszer a kínaiak és a kanadaiak ellen szállt vízbe az olimpiai, világbajnoki és Világliga-címvédő gárda, a két értékes sikert Spanyolország (13-12) és Oroszország (9-3) ellenében érte el.
  • Breki33
    #12
    Az állás: 1. Spanyolország 10 pont (41-29, 4 mérk.), 2. Oroszország 10 (37-35, 4), 3. Magyarország 9 (3), 4. Görögország 7 (3), 5. Ausztrália 5 (3), 6. Kanada 4 (4), 7. Kína 3
  • Breki33
    #13

    4. FÉRFI VILÁGLIGA, SELEJTEZŐ, A-CSOPORT, 2. TORNA. Steinmetz Ádám bivalyerős játéka és szép gólok tették teljessé az örömöt

    Tökéletes utolsó negyed


  • Breki33
    #14
    Roppant erős lesz az UTE
    2005. június 23.



    Tovább erősít az UTE-VB Leasing férfi vízilabdacsapata. Petrovics Mátyás együttese az olimpiai bajnok Varga Tamás megszerzése után már bejelentette, hogy a Fradi korábbi kapusa Pelle Balázs is a lila-fehéreknél folytatja, valamint az is köztudott volt, hogy Regős Áron is az UTE-ba igazol. Most azonban egy újabb olimpiai bajnok, nevezetesen Székely Bulcsú költözik haza Görögországból, elhagyva korábbi csapatát – a Panioniosz harmadik lett a görög pontvadászatban –, elfogadva az újpestiek szerződés ajánlatát.
    Székely érkezte mellett további erősítést jelent a juniorválogatott egyik kulcsembere, Somogyi Balázs átigazolása Szentesről, a szlovák válogatott Gergely Mihály megszerzése – utóbbi a Domino és a válogatott olimpiai bajnok kapusának, Gergely Istvánnak az öccse -, aki a francia bajnok Marseille-től érkezik az újpestiekhez.
    Jelen állás szerint a Domino mögött nagy harc folyhat majd a bajnokság nmásodik helyének megszerzéséért, hiszen arra a Vasas, az Eger és a Szeged is esélyes lehet, de nem szabad megfeledkezni a Szécsi Zoltánnal felálló Fradiról sem.
  • Breki33
    #15
    Mit szól a gólkülönbséghez?

    Kemény Dénes: - Elégedett vagyok vele, de voltak olyan szituációk, amikor úgy éreztem: ha jobban koncentrálunk, korábban hátradőlhettünk volna. Csak hát a nyolcperces negyedek sajátja, hogy soká dől el a mérkőzés. És ha már Ausztrália és 13–6, akkor legalábbis minket emlékeztet valamire…
  • Breki33
    #16
    Holnap

    Magyar-Orosz meccs
  • Breki33
    #17
    Egy góllal nyert a magyar pólóválogatott a görög ellen
    június 25. 20:40
    [MTI]
    A férfi vízilabda Világliga budapesti selejtezőjében az olimpiai, világbajnoki és Vl-címvédő magyar válogatott szombaton egy góllal legyőzte a görög csapatot.
    Az ausztrálok elleni pénteki fölényes, 13-6-os győzelem után a szombati csata is megnyugtatóan indult, hiszen a csapatkapitány Kásás Tamás, illetve Kiss Gergely révén 2-0-ra elhúzott a gárda.

    Annál riasztóbban alakult a folytatás, hiszen a vendégek előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették (2-3). Szerencsére először és egyben utoljára is, hiszen 5-5 után beindult a magyar gépezet, és a 2-3 gólos előnyt tartották a házigazdák, mindenekelőtt a végül öt találatig jutó Kiss G. jóvoltából. A 10-7-es, majd 11-8-as állás sem volt azonban elegendő a biztos sikerhez, a megtorpanó magyarokat befogták a remekül finiselő görögök. 11-11-nél, bő fél perccel a vége előtt aztán a válogatott biztos tagjai közé igyekvő Szívós Márton belőtte a nyertes találatot, így a magyar együttes az A betűjelű selejtezőcsoportban öt mérkőzésen aratott öt győzelmével, hibátlan mérleggel áll az élen. A görögöket a múlt héten is egy találattal múlta felül Kemény Dénes csapata.

    Vasárnap a budapesti Világliga-selejtező zárómeccsét vívja a Kemény-csapat, riválisa 14:45 órától az orosz válogatott lesz.

    Magyarország-Görögország 12-11 (2-2, 4-3, 3-2, 3-4)
    a magyar góldobók: Kiss G. 5, Kásás, Steinmetz Á., Varga, Biros, Fodor, Molnár, Szívós 1-1
  • Breki33
    #18
  • Breki33
    #19
    A 4. férfi vízilabda Világliga A-csoportjának 2. selejtezőjén a Margitszigeten utolsó mérkőzését is megnyerte a magyar válogatott: a mieink az oroszokat verték 10-8-ra, ezzel bebiztosították első helyüket és a döntő new yorki csoportjába kerültek.

    A találkozó előtt tíz perccel derült ki, hogy Kásás Tamás a tegnapi, görögök elleni meccs utáni sérülését nem heverte ki, így Steinmetz Barnának kellett beugrani a helyére, és ez a változás kisebb zavart okozott a védekezésben. Ennek köszönhetően az oroszok előnyre is tettek szert az első negyedben, utána azonban összeszedték magukat a fiúk és egyre jobban koncentrálva, szigorúan védekezve, helyenként szépen játszva megfordították a meccset.

  • Breki33
    #20
    A MAGYAR VÁLLOGATOTT EGY ÉVE ÉS 27 MECCSE VERETLEN !!!
  • SZT
    #21
    KÁRPÁTI GYÖRGY 70-éves, ISTEN ÉLTESSE SZÜLETÉSNAPJÁN!!!!
  • Breki33
    #22
    isten és miis éltessük P
  • Isthy
    #23
    A meccs végére azért helyreállt a világ rendje. Gergő szemfüles gólja nagyon tetszett.
  • Breki33
    #24
    Én sajna csak az összefoglalót láttam, illetve a riportokat.

    Valami öngólról meg öt gólról volt szó P
  • Isthy
    #25
    Isten éltesse még nagyon sokáig és kívánom lásson még egy-két olimpiai bajnok magyar vizilabda csapatot!
  • Breki33
    #26
    És reméljük Benedek még játszik.


    Hozzá kell tenni, hogy Káésa sem játszhatott
  • Isthy
    #27
    Igen, tudom, hogy Kása nélkül játszottunk, ez meg is látszott az elején.

    Asszem Tibi nem fog már a válogatottban játszani, úgy tudom lemondta.
  • Breki33
    #28
    Igen egészségi okok miatt, de hátha javul.
  • SZT
    #29
    Szerintem a vizilabda válogatottat nemzeti kincsnek kéne nyilvánítani, mint a Dánok a kézis csajokat!

    Na jó az ötlet!!!
  • SZT
    #30
    Van remény, az anyukája még szerencsére ÉL, és jólvan!!!
  • Breki33
    #31
    sztem aki nyeri az olimpiát az legyen

    Ha a csajok nyerik akkor ők ha a vizilabdások akkor ők.

    Ha mindketten vhogy csak megoldjuk P
  • Breki33
    #32
    Illetékes elvtárs

    „Én is nagyon fáradt voltam, de tudtuk, össze kell szednünk magunkat” – válaszolta Molnár Tamás, a meccs hőse arra a felvetésünkre, hogy teljesítménye alapján egyáltalán nem tûnt kizsigereltnek, majd folytatta: „Mindig más az illetékes, aki a hátára veszi a csapatot, most úgy jött ki a lépés, hogy én tölthettem be ezt a szerepet – de mindenki összekapta magát. Egyébként abban az állapotban vagyunk, mint amilyenben kilenc, sorozatban lejátszott kemény meccs után kell lennünk.” Megkérdeztük a kiváló centert, vajon miért volt ekkor különbség az Unicum-kupán lejátszott magyar–orosz (9–3) és a mostani között. „Nem a szokásos keménységgel álltak akkor oda az oroszok, ráadásul akkor ők voltak fáradtabbak. Most ők kaptak szabadnapot szombaton, így pihentebben tudtak kiállni ellenünk.”
  • Breki33
    #33
    Szívvel nyertük meg?
    Kemény Dénes: - Csakis azzal, semmi mással. Sikerült a pincéből és a padlásról annyi tartalék energiát összekaparnunk, amennyi kellett. Lépésről lépésre nyújtottunk gyengébbet a játék egyes elemeiben a tíz nappal ezelőtti teljesítményünkhöz képest, előbb pszichésen, majd fizikailag is jelentkezett a fáradtság az elmúlt napokban. Ráadásul ma tíz perccel a kezdés előtt telefonáltam Steinmetz Barnának a lelátóra, hogy szükség van rá, mert Kásás mégsem tudja vállalni a játékot a szombati könyöksérülése miatt.

    Ideje volt, hogy véget érjen?
    Varga Dániel: - Hát, valóban nagyon sok volt. Régen mindig játszani akartam, most viszont én is azt mondtam, ennyi egyelőre elég. Meg is látszott rajtunk a fáradtság, de összekaptuk magunkat.
  • Breki33
    #34
    Jó az új labda

  • SZT
    #35
    Azért a magyar vizilabda, szerencsére már évtizedek óta a világ élvonalában van (dejó ezt leírni) és rengeteg dicsőséget hozott az országnak!
    Persze nemakarom a kézit, és a vizilabdát versenyeztetni egymással, bár lehet, hogy csak jót tennék vele!!
    Ki tudja?
  • SZT
    #36
    Főleg a KEMÉNY csapat kezében!!
  • Breki33
    #37
    Hátha jól tudom háromszor egymásután még senki sem nyert aranyat, úgyhogy......
  • Breki33
    #38
  • Breki33
    #39
    A csapatkapitány és irányító, Kásás Tamás a görögök elleni találkozón sérült meg a bal könyökén (szerencsére nem a dobókezén), és Kemény Dénes szövetségi kapitány így fogalmazott az oroszok elleni záró derbit követően: "Mindent kövessen el, hogy szerdáig, a délután kezdődő első edzésig meggyógyuljon. Nincs mese, dolgozni kell." Nos tegnap Pavlik Gábor, a válogatott orvosa el is kísérte Kásást a Sportkórházba, ahol Szutréli Ferenc főorvos megvizsgálta a rakoncátlankodó könyököt. A diagnózis szerint a háromfejű karizom tapadása húzódott meg, de nem tűnik súlyosnak a sérülés. Pavlik Gábor lézerkezeléssel, gyógyszerrel, kenőccsel igyekszik elűzni a bajt, és reményei szerint - ha bekötött kézzel is - szerdától edzhet a Savona légiósa.
  • Breki33
    #40
    A válogatott közelmúltbeli fellépései mindenesetre vastapsot érdemelnek, a június 16-26-ig terjedő időszakban, azaz 11 nap alatt kilenc találkozót (hat a Világligában, három az Unicum-kupán) játszott olimpiai és világbajnok együttesünk, és mindannyiszor győzelemmel köszönt el a közönségtől. A többi csapatra nézve megalázó a Világliga selejtezőjében felmutatott 93-40-es gólkülönbség. Vagyis minden szép és jó, a lehető legnagyobb rendben mennek a csapat dolgai, ennél simább úton nem is haladhatnánk a montreali világbajnokság (július 17-31.) felé.

    Kemény Dénes mégis talál javítandó felületet.


    "Az elmúlt napok alapján úgy látom, hogy három-négy nyerő ember akad a csapatban, ugyanakkor ugyanennyien visszaestek. Az az érdekes, hogy az egyéni problémákat nehezebb megoldani, mint mondjuk a totális válságot, hiszen ez utóbbit egy kalap alatt lehet kezelni. Nagyobb gond tehát az önbizalomhiány, a formahanyatlás, hiszen ez csak egyéni sikerélményekkel gyógyítható. Akárhogy is van, friss emberekkel kell elutazni Montrealba, de a korábbi hét-nyolc helyett most csak három-négy játékoson látszik, hogy mérkőzést tud eldönteni. Ez pedig veszélyes terep. A feladat tehát az, hogy az utóbbiak szintjére felhozzuk a többieket. Ehhez lelkierőt adhat az oroszok elleni meccs. Birossal tudok példálózni, aki ezen a meccsen ereje végére ért, mégis óriási alázattal pólózott. Vagyis óriási szívük van a srácoknak, és nem is haragudtam volna rájuk, ha kikapnak."