18
  • linyi
    #1
    Cikkedből tényleg az a mondat a legfontosabb, hogy "természetesen ezek az ajánlott modellek csupán a cikk írójának véleményét tükrözik. Ha valaki esetleg nem ért vele egyet, azt készséggel megnyugtatom, hogy nyilvánvalóan az ő gépe a legjobb és neki van igaza..."
    .
    Kinek a pap, kinek a papné.
  • Dzsini
    #2
    köszi a digifotós topic nevében is :))
  • Cat #3
    Azért ez nem teljesen hitvita. Műszaki termékekről van szó, összehasonlítható számadatokkal. Ha az ember tudja hogy mit akar csinálni, mire kell neki akkor konkrét tulajdonságok, funkciók megléte vagy nem léte alapján dönthet, nem pedig tetszés alapján.
  • mechorg
    #4
    Az akksis dologgal nem értek egyet, szerintem az elemmel jobban jár az ember. Van egy ismerősöm, akinek akksis a gépe, és nem bírja sokáig, és drága újat venni, továbbá ha kimerül valahol valami kirándulás közepén akkor a sarki közértben nem lehet újat venni...
  • St
    #5
    elemes jobb, nem beszélve arról, hogy az elemes még mindig kínálja a tölthető akkumulátorok lehetőségét
  • St
    #6
    hát ha csak ennyit tudtál a cikkből leszűrni...
  • Herkulles
    #7
    Jó hosszú átfogó leírás gratula.
  • Róka
    #8
    Nagyon jó összefoglaló, így karácsony előtt nagyon kellett!!!!
  • aDannyBoy
    #9
    Nagyon jó cikk.. grat

    Bár hiányolom a Z3-at a végső szummából :))))
  • linyi
    #10
    Cat, ha az ember tudja mit akar (funkciók, tulajdonságok), ért is hozzá, akkor persze nem ilyen cikkeket olvas, hanem kiválasztja magának. Az én ultrazoom-os digitális fényképezőgépem például nincs bent a listában, mert a cikkíró még nem találkozott vele, vagy valami miatt az ő rostáján kiesett. Ám az ő rostájáról nem tudunk sokat. Amit tudok, hogy legalább 100 fontos paraméter van egy fényképezőgép kiválasztásakor, és olyan gép, amelyik mindegyikben jó, olyan nincs. És ekkor még csak a műszaki paraméterekről beszéltünk, pedig a kereskedelmi szempontok (ár, hitel, szállítási határidő stb.) és szolgáltatások (főleg a szerviz) sem elhanyagolhatók! Így ki ezt, ki azt hiányolja. Ismétlem csak magamat: kinek a pap, kinek a papné.
  • linyi
    #11
    Bocs, nem akartam a kedved elvenni attól, hogy ilyen összefoglalót írj. Látom, hogy nagy munka, de a dolog természetéből adódóan rendkívül hálátlan feladat. Érdeklődve olvastam, ám mivel magam is használok digitgépet, sok mindent másként látok. Hitvitának nem látom értelmét: Te így látod, én úgy, egy harmadik ember meg amúgy. Bármekkora is a terjedelem, egy ennyire összetett műszaki termékről csak a felszínt kapargatjuk, amikor ilyen karácsonyi ajándékozási "tanácsadót" gyártunk. Meg ráadásul forgalmazók érdekei ellen és mellett teszi le a voksot valamilyen szempont alapján, s ez csak sértődések forrása. Ezért emeltem ki az utolsó mondatot: korrekten megadtad, hogy ez egy vélemény a sok közül, és a vevőjelölt jobban teszi, ha maga is tájékozódik. Nekem tényleg ez az erköcsi hozzáállás tetszett a cikkból a legjobban.
  • Power
    #12
    Szerintem is jobb a ceruzás.
    Nemcsak tovább bírja, hanem a töltővel ezer más AA/AAA elemmel működő eszköz aksiját is tudod vele tölteni pl. mp3 lejátszó.
  • bandia
    #13
    EOS 300D forever;) Szuper a cikk amúgy grat.
  • Thrawn
    #14
    Jó a cikk, talán még egy lapot kellett volna írni hozzá, azok számára, akik tényleg fényképezőgépet szeretnének venni, mert ebből a kategóriából csak a 300D-ről esik szó, a többi lemaradt. Bár akik ilyen gépek vásárlásán törik a fejüket, általában tudják, mit is akarnak.
  • Dzsini
    #15
    nem én írtam a cikket :) és a hozzászólás sem neked szólt, hanem a cikknek :) az egyéni vélemény meg egyéni vélemény, de a topicban felmerült mostanság jónéhány "mitvegyekkarácsonyra miazamegapixel" kollega, és nekik nagyon jó ez és az elődcikk.
    gépek terén én sem értek mindennel egyet a cikkíróval, de miért kellene?
  • Munch
    #16
    Grat, jó kis cikk! Télleg! :)
    Az árakon vagyok meghökkenve...
    Egy éve nézegettem a Nikon 3200-at, 90 ezer volt.
    Most 40-45-ért hozzádvágják. :)
  • Tumor
    #17
    CANON PSA75-nek 3x-os optikai zoom-ja van nem 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Killgore
    #18
    Nagyon jó kis cikk, sokaknak segített a választásban, nekem is. thx érte!