11
Set-top box egységek használata, tudnivalók...
  • janos666 #1
    Na, akkor ott kezdem ahol az én balyom kezdődött. Évekkel ezlőtt nem volt kábeltévé a környékünkön, vettünk is egy fasza anternát és ahogy kellett szétvezetgettük a kábeleket a házba (vagyis a tapétázás előtt a falba...). Na, erre 1-2 év múlva errefelé is behúzták a kábeltévét. Há persze hogy bekötöttük, nade nem akartuk újrahúzatni a kábelt mind a 3 TV-hez ezért megkétük az emberkét hogy a már behúzott kábelebe nyomja be a kábeltévé-jét (minden bekötött TV ~+6000Ft lett volna így meg 1-et fizettünk, nem kellett kábelezni....) Szóval eddig ment is faszául mind a 3 TV és közben a számítógépbe is került egy TV-tuner.
    Tegnap előtt viszont kaptam egy levelet hogy 2005.01-től elkezdenek átálni a digitális műsorelosztásra amihez egy 1 éves hűségnyilatkozat esetén ingyen biztosítják a set-top box egységet. Akkor gondolom nekem most csak 1-et adnak majd ingyen. Remélem nem túl drága ha most vehetek még 2-3-at.

    Ezzel kapcsolatban egy kérdés (amiért nyitottam a témát) hogy ez a set top box akkor közvetlenül a számítógépre is csatlakoztatható és akkor dobhatom ki a tunerkártyát (amivel nem vagyok túlzottan megelégedve) és vehetek helyette egy ilyet és még fasza is lessze a képe, hangja (minden átjön USB-n és szoftver irányítja a hardver overlay-be? Márcsak hogy a tunernél meg kábellel ment át a hangkártyába a zene...)
  • blackgamer
    #2
    a házig lehe hogy digitálisan megy, de utána a tévébe analóg módon csatlakozik az antenna
  • janos666 #3
    Húha. Mintha nem lenne egyértelmű, erre kell a set-top box. Hogy a digitálisan továbbított adást analóg, a 'sima' TV számára is fogható jellé kódolja. Vagyis a kábelTV is úgy megy mint Pl. a műholdvevők, hogy van egy kis dobozka a TV tetején és azzal variáálsz hogy mit akarsz nézni...
    A kérdésem az volt vett-e már ilyet valaki, mennyibe kerül, a számítógépre is rá lehet-e kötni és azzal hogy működik...?
  • Lala
    #4
    http://www.grundx.hu/ Az egyebeknél keresd.
  • janos666 #5
    Kösz a linket.
    "digitális földi vevõ (DVB tuner)"
    Ez lenne magyarul a set-top box? Nehogymár! Ezek baszott drágák (18-20000Ft --márha 3-at is vennem kellene...--).
    "valamint az adatátviteli lehetőségek kihasználására a PC vevőkártyák gyártása is megkezdődött"
    Vagyis annyiból baszhatom, hogy tunerkártya az kell a gépbe, csak nem az ami most van a gépben, vagy ez és egy ilyen vevő scart csatlakózóval átkötve...
  • janos666 #6
    Na, megkaptam az első cuccot. Ez ingyen volt, jövő héten hoznak még 1-et 5000Ft-ért. (egy 3. már +50000Ft lenne).
    Motorola DVi1000
    Kicsit elkeserítő hogy nem fogja az analóg, csak a digitális csatornákat és mivel csak AV csatlakozón megy át így 2 távirányítóval kell operálni (TV2-höz decoder OFF, TVtávirányító ; HBO-hoz decoder on, Motorolatávirányító). Nagyon gyér a leírás, egy hülyéknek írt használati utasítás a távirányító gombjairól. Nem lehet beállítani a csatornák helyét. Letölti bekacsoláskor, elszámozza valami alapján (101, 234, 543...) a csatornákat, bár szerencsére +/- lépteteénél a többit átugorja. És van egy csatornalista menü. Választható a beszéd és feliratnyelv ami HBO 1/2-nél működik is...
  • janos666 #7
    És a lényeg. A használati utasításban is ki van emelve piros vastag betűkkel, de még a gép aljára is rá van írva hogy a [...]szolgáltató szerinti korlátozásokat (csak azt nézhesd amire előfizetsz) a Motorola(c) MediaChipper(r) végzi aminek módosítása ILLEGÁLIS és büntetendő[...]
    Na, ez így nekem egy felhívás, vagyis mintha azt mondaná már kezdjem is keresni hol bírom kichippeltetni, crackeltetni, mittudomén ezesetben hogy nevezik a folyamatot.
    Nem tudja valaki van-e erre magyarországon piac, árajánmlatot valaki...???
  • zuza
    #8
    Sziasztok!Nekünk van már ilyen set top box...(T-home TV)egy link kábel jön be a házba onnan egy routerbe,és a router elosztja 2 felé a jeleket...Nagyon foglalokat hogy lehet a set-top boxrol leszedni az adatokat(felvett filmekeet a merevlemezről,bocs a hülye fogalmazásért)De nagyon foglalkoztat ez a téma,mert olyan nincs hogy nem lehet leszedni róla.sajnos a router nem látja őket hogy vannak...van erre valami mód??válaszokat előre is köszi
  • zuza
    #9
    Van rajta 2 USB port is de nem tom mire való...eddig csak MP4-et töltöttem vele
  • Pulpapapa
    #10
    Heló!

    Németországban lakok és az albérletemhez tartozott tv antenna. Ehez vettem egy scweiger márkájú box-ot ami tökéletesen működött. Egyszer volt vele probléma amikor az antenna kábel kilazulhatott és elment a kép, de ezt gyorsan orvosoltam mikor megigazítottam a kábelt. Mivel az antenna az erkélyen van ezért egyszer sikerült nekimennem és elmozdult kb 4 centit. Azonnal elment a kép. Mikor próbáltam vissza állítani 10 percre rá elkezdett a box ki-be kapcsolgatni.Ha az antenna kábelt kihúztam bekapcsolva maradt a box, persze jel az nem volt. Mivel sehogy nem tudtam ezt megoldani és hozzáértővel is beszéltem aki nem tudott erre magyarázatot adni ezért kicseréltettem a boxot. Viszont az új be sem kapcsol ha az antenna be van dugva. Tudna valaki legalább ötletet adni mi lehet a probléma és hogy lehet megoldain?
  • kjhun
    #11
    Nincs az 5V kiengedve a boxból az antennára? Mert, ha nem egy antennaerősítőben köt ki a delej, hanem a dipólon, vagy zárlatos ott valami akkor a box védelme miatt lekapcsol.