36
AutoCad zsonglőr segítségét kérem, (műkom 2 félévem múlik rajta)
  • Roll
    #1
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem, meg kéne rajzolnom az autocad-ban ezt:



    De tuti nem készülnék el vele szerdára mert most találkoztam először az autocaddal.
    Csak a falakat, ablakokat és ajtókat kéne megrajzolnom.

    Valaki kisegítene?
  • Roll
    #2
    Nagyon fontos lenne. Ha valaki segítene, akkor légyszi szólj mert megvan a sablon amire meg kéne rajzolnom.
  • Roll
    #3
    ez marha magyarra sikeredett
  • #4
    A világért sem szeretnék belédkötni, de nem lett volna okosabb dolog a topik címében valamilyen módon utalni arra, hogy milyen szakértelmet igényel a problémád? Mert tény, hogy nagyon drámai, meg minden, de lehet, hogy egy CAD zsonglőrt nem hat meg, mert hiányzik belőle ez a kis mozaikszó :)
  • Dzsini
    #5
    azért úgy felmerül bennem, hogy mit csináltál egész félévben, ha most tűnt fel a feladat + most látsz először autocad-et...
  • Roll
    #6
    csak az utolsó feladat cad-as. nem foglalkoztunk cad-al. és ez komoly.
  • #7
    Ha már volt olyan kedves valaki és átjavította a címet, akkor tegye már meg, hogy kitörlni a #4 es hozzászólásomat, mert így hülyének fognak nézni :D
  • Dzsini
    #8
    nem fognak, mert kitalálják, hogy nem ilyen volt :)

    Roll: kellemetlen :( azt felvetettétek a tanerőnek, hogy nincs mindenkinek pénze sokszázezerért autocad-et venni?
  • Met
    #9
    Én nem találtam ki, szal DanielT megvan rólad a véleményem:D
  • Met
    #10
    Kérdezd meg DC++.on ott többen vannak
  • Random_
    #11
    Ehhez nem kell nagy tudás szerintem. Ha lenne időm még meg is csinálnám, de van saját meló amivel törődnöm kell.

    Szerintem tuti van a suliban egy ember aki "mindent megrajzolok pézé".
    Kell lennie anno nekünk is volt érdemes megkeresni. :D
  • #12
    'Ázzeg, tuttam, hogy megszívom az okoskodást :PP
  • Roll
    #13
    Látom nincs sok ráérő cad-es.
  • Roll
    #14
    Abban tudsz segíteni, hogy megvan archiCad-ben a rajz, és átrakni a megadott sulis sablonra úgy hogy a méretarány stimmeljen?
  • Random_
    #15
    ArchiCad-et nem ismerem csak hobby szinten használtam középsuliban.
    Az autocad-et is csak nyomtatásra és nézegetésre használom melóban, de azért rajzolni tudok vele tudom mi mire való, de csak azért van a gépen mert kapott rajzok megnyitásához kell.

    Gondolom az ArchiCad-ben van x méretarány amit lemérhetsz egy méretvonalon. Biztos van benne scale parancs, de ha nincs is akkor kimented dxf-be vagy dwg-be és autocad-ben megnyitod ott van scale kijelölöd mit akarsz nagyítani vagy kicsiníteni és megadott ponttól beírod mekkora legyen növelés vagy csökkentés. Pl. 0.5 felére csökkentés 2 kétszeresére növelés.

    A sulis sablon alatt a rajzkeretet érted és a szövegmezőt? Ismerek embert aki építészkedik mingyá felhívom figyelmét erre hátha benéz és válaszol okosat.
  • Roll
    #16
    igen a sulis rajzkeretet értem alatta
  • harcu
    #17
    Szerintem ez max 3 óra kezdőnek is AutoCad alatt...
  • rolika
    #18
    mármint olyannak, aki soha életében nem látott autocad-et?
    azért ez túlzás...

    egyébként nem értem a sulis rajzkeret problémáját
    meg kell rajzolni a cuccost, beskálázni, és mögéje bökni a keretet (egy külön layer-en)

  • Vlala #19
    AutoCADban esetleg tudok segíteni, de ez a szerda enyhén szólva húzós lesz.
  • Roll
    #20
    Köszi, hogy felajánlottad a segítséged. Tegnap éjjel megcsináltam kb. 3.5 óra alatt. Persze nem magamtól, hanem egy autocad-ban jártas segített msn-en keresztül.
  • magus
    #21
    húú, en anno 3d homeval nyomtam a nappalinkat. de 2es lettem belole, mert tanarna nem tetszett akonstrukciom:D
  • Warren
    #22
    Sziasztok! Egy Autocad 2000 rajzot át lehet valamivel konvertálni bmp, tiff, vagy jpeggé? Egy harnak kellene betenni vmi összeállításba, de csak képként tudja. KÖSZI
  • Thanatos
    #23
    printscreen :DDD
  • Vlala #24
    ööö... áprilisban kérdezte.
    Egyébként ki lehet exportálni Windows Metafájlba, amelyet egy mezei Paint is képes olvasni. Abból pedig már gyerekjáték a kívánt méret és kiterjesztés előállítása.
  • ffxi
    #25
    HELP!!! Amikor Hardverkulcsot akarom fríssíteni mindig kírja, hogy nincs elég hely a merevlemezen.

  • RaPad
    #26
    csá

    Most tettem fel az autoCADet és nemtom..lehet vele 3d-s rajzot csiálni? egyáltalán lehet vele olyat mint amit Roll akar?
  • norbre
    #27
    ezexerint nem nagyon ismered a progit
    lehet vele 3d-t is, meg olyat amit annó Roll akart
    amúgy építészeti rajzokhoz az ArchiCAD talán jobb
  • Lali19871014
    #28
    Hellósztok!
    Tudna nekem valaki segíteni, a méretezésnél van egy kis gondom...olysmit kellene beirni, hogy: jelek,számok..majd a felső indexbe(esetenként dupla felsőindexbe) kell irni az un. tűrést, de nekem sehogysem sikerült...., mert a felsőindex parancsnál ez a szar csak egy 2-est, vagy 3-ast ír a felső indexbe....
    Pls help...
  • SzakE23
    #29
    Sziasztok!
    Az AutoCAD 2007-ből szeretnék WMF-et exportálni, de úgy, hogy 3D-s rajzot perspektívikus nézetből és a nem látható élek elrejtésével. Egyenlőre nem sikerült. Mi a megoldás? A sima Export parancs nem jó, mert akkor semmi nem látszik, vagy nem lesz perspektívikus és még a nem látható élek is látszanak!
    Köszönettel:
    SzakE23
  • Mezga Geza
    #30
    SzakE23!
    A másik Lisp-es forumban leírtam a segítséget.
    De talán másoknak is hasznos lehet, ezért csak röviden:
    Az AC-ben, ha jó nyomtató (vektoros, peldaul 7586B) van beállítva, akkor lehet file-ba nyomtatni, ami egy vektoros HPGL2 file-t (.plt) eredményez. Ezt már nagyon könnyű szinte bármely programba (peldaul Corel) importálni. Innen akár vissza is dxf-en keresztül az AC-be.
    Üdv.
  • Kenworth
    #31
    Autocad 2006-hoz van magyarositás???


  • dbdadi
    #32
    valaki autocadbe megtudná csinálni nekem ezt 200x200ba,fontos lenne!
    [IMG][/IMG]
  • dbdadi
    #33
    vagy ha ilyet nem lehet csinálni autocadbe írjátok meg
    ugy tudom meglehet mert autocad kezdőm nekem is meg van csak azzal én ilyet nem tudok csinálni
  • dbdadi
    #34
    vagy valameiket



  • Petko
    #35
    csinald inkabb illustratorban, lehet részeket tracelni is... és tud exportálni autocadbe
  • murga400
    #36
    Szépnapokat mindenkinek!
    Segítséget szeretnék kérni. Lenne egy kérdésem. Tudna valaki segíteni, hogy autocadben hogyan lehet lekerekíteni egy 3d test 3d élét, a linken található rajzon jelölve is van amit meg kell oldanom. Pls Help.