1376
Mi történik?
  • iko
    #1
    Miután megszűnünk élni mi történik majd a szellemünkkel? Létezik e egyáltalán vagy csak atomok maradnak utánunk? Halál után élet?
  • Shadow_THH
    #2
    nagyon unatkoztál ugye?
  • akyyy
    #3
    biztos várja
  • Devla
    #4
    Szerintem halal utan megszunik letezni szamodra az ido, hasonloan mint pld tobb honapos vagy eves koma utan az emberek azt hiszik, egy nap se telt el. Nincs orok sotetseg, nincs semmi utana.
  • Devla
    #5
    Ne kotekedjetek, valakinek (pld nekem) nincs jobb dolga, hogy tok ertelmetlen dolgokrol dumaljon, legalabb az idohuzas lehetoseget ne akarjatok mar elvenni!
  • Lacc
    #6
    Egyetértek, nincs utána semmi.
  • BlackWolf
    #7
    szerintemse vagy ha megis van valami semmire nem emlekszunk minden kezdodik elolrol
  • cyrus #8
    akkor mié értelme az egésznek ?
  • BlackWolf
    #9
    most erre mit tudok mondani ? mindennek van ertelme meg ha mi nem ertjuk, nem tudjuk vagy nem akarjuk felfogni akkoris
  • Devla
    #10
    Olcsobb kitorolni az emlekeket mint uj lelket gyartani :D
  • Botond #11
    és van élet a halál előtt?:-D
  • Munch
    #12
    Pedig egy egész komoly téma lehetne, de a szokásos primitív hozzászólások nem maradhatnak ki.......
  • Ron Ragm
    #13
    Nincs értelme. Semminek nincs értelme, csak oka van. Csak ezt az okot még nem tudjuk.
  • The Garrett
    #14
    van már pár ilyen téma. :)
  • The Garrett
    #15
    amugy 1 dolog tölténik, eltemetnek :)(jóesetben)
  • Dichter
    #16
    Rosszabban, felkelsz a koporsóban. Az meg elég ciki...
  • iko
    #17
    és mi az a semmi? pl nem tudom elképzelni mi volt az ősrobbanás előtt.
  • iko
    #18
    vártam már ilyen tipusú hozzászólásokat... :P
  • Dichter
    #19
    Egyébként ez egy nagyon jó téma, szeretem az ilyen mélyebb gondolatmenetűeket, csak egy probléma van vele, mint általában az ilyenekkel. Nincsenek válaszok. Feltevések vannak. Mi volt az ősrobbanás előtt? Soha nem fogjuk megtudni. Mi van az élet után? Ezt meg fogjuk tudni, de nem tudjuk megosztani senkivel.
  • flashX
    #20
    Igaz!
  • iko
    #21
    Az összes vallás szerint a halál után van valamilyen fajta élet. De a tudomány és a logikus gondolkodás szerint nincs. Akkor most melyik?
  • Devla
    #22
    A tudomany mar letett az asztalra kezzel foghato bizonyitekokat... nem feltetlen ebben a temaban, de gyakorlatilag mindent a tudomanynak koszonhetunk. A tobbezer eves egyhaznak egyetlen eredmenye a placebo-hatas, imadkozz es hamis remenyt kapsz cserebe.
  • Dichter
    #23
    Azért ennél kicsit több az egyház, minthogy "imádkozz, és hamis reményt kapsz cserébe" Nézd csak meg a nem keresztény vallásokat, ahol országitányító szerepe van az egyháznak. Elég mondjuk a síták-szunniták ellentétre gondolni az Iszlámban.
  • Munch
    #24
    Mert, azt tudod, hogy utána mi volt? Tudod, hogy mi van a világ másik végén? Minden kérdésre csak feltevések vannak, rajtunk múlik, hogy a lelkünknek melyik tetszik a legjobban...
  • Devla
    #25
    A szerepe tobb, de itt most arrol van szo, hogy mit nyuljt az emberisegnek. Lelki tamaszt, par jo szot amitol jobban erzed magad, es valamit, amiben ha hiszel, talan tud adni egy celt az eletben. A kevesbe ertelmisegi retegnek talaltak ki(ezt nem sertesnek szantam), akik maguktol nem talaljak meg a helyuket az eletben. Termeszetesen erre is szukseg van, hiszen azt mondjak, hogy ha hiszel benne akkor sokkal nagyobb eselyed van a gyogyulasra, de ennyi es nem tobb, ez csak kozepkori pszichiatria egy kis misztikummal fuszerezve. Meg azt is el tudom kepzelni, hogy erdetileg is erre a celra alapitottak a vallasokat, es lehet, hogy azert talaltak ki az elet a halal utant, hogy konnyitsek a haldoklok/rokonok helyzetet.
  • Dichter
    #26
    A Te gondolatmeneted racionális gondolkodásra vall, és nincs is ezzel semmi probléma. De földünk lakosságának (nem akarok butaságot mondani) saccra 70%-a valamilyen szinten vallásos. Nem hinném, hogy ők kevésbé lennének értelmiségiek, mint a nem vallásosak. A vallás kialakulása az életedben, leginkább a nevelés, és életmód után alakul ki. (szóismétlés jó szóismétlés jó). Ha például úgy érzed senkire nem tudsz támaszkodni az életben, biztos megtalál a vallás, és ilyen téren, jó hogy van valami, ami azt érezteti veled, hogy ne fordulja magadba, és keress valami célt az életedben.
  • Devla
    #27
    Igen, en tisztelem is a vallast azert, amit csinalni tud egy pld onpusztito ember gondolkodasmodjaval, megszamlalhatatlanul sok emberen segitettek mar, az egyetlen problema szerintem, hogy picit messzire mentek. Minden, regen megmagyarazhatatlan jelenseget meg akartak magyarazni valamivel, a vilag kezdete, elet a halal utan es hasonlok, hiszen a tudomany akkori viszonyai miatt meg elmeleteket se tudtak felallitani.
    A problema az, hogy az emberek vallasosan hisznek ezekben, es mikor eloallnak valamire egy tudomanyos magyarazattal azonnal elutasitjak. Igy volt ez a heliocentrikus vilagnezet, a Fold alakja es az evolucios-elmelet bevezetesenel is, igy sajnos hatraltatja a vallas a tudomanyt. Nem mondom azt, hogy minden hibas, amit allitanak, de en inkabb a tudomanynak hiszek, ha valasztani kell.
  • PResident Evil
    #28
    van ilyen tápik
  • Amse
    #29
    És halál előtti élet?
  • :)
    #30
    valaki álmondta már azt hogy meghalt ? Én már igen..ámomban ilyen áramejlesztők tetején szaladgáltam amiket az utcán láttok az a búgos hülyeség.. na szóval az egyik beszakadt alattam, és beestem.
    Az a szar meg rázott.. aztán gyengóltem és azt vettem észre hogy emelkedek felfelé mintha szállnék ki a testemből.. aztán felébredtem...
  • gobelin
    #31
    a topikot nem minősíteném (egyrészt mert még végig sem olvastam), de aki úgy gondolja, hogy a halál után megszűnünk létezni, az megérdemel egy Arany Qlipper díjat...

    nem lenne rossz, ha utána olvasnátok a dolgoknak, ma már elég sok könyv van a témában, de azért egyet ajánlanék

    Helen Wambach: Hányszor születik egy ember?

    meggyőzni nem akarok senkit, mert a dolgokra mindenkinek magának kell rájönnie, az élet célja a fejlődés
    no most aki azt hiszi, hogy halál után megszűnünk létezni az kb. a startvonalon (0) áll

    hajrá
  • Aquir
    #32
    Hogy mi van az élet után, nem feltétlenül fogjuk megtudni (szerintem) :)
  • Devla
    #33
    Te mindent elhiszel, amit olvasol? Ajanlok neked akkor egy masik nagyon jo mesekonyvet, Biblianak hivjak, de biztos igaz minden szava ha sok ember hisz benne.
  • Takezó
    #34
    Drága Ikom! Most komolyan az SG fórumon várod a megváltó választ? Honnan tudná azt itt bárki? Ehh...
  • The Garrett
    #35
    lol. tömören összefoglalva szerintem ennyi történik veled halál után.
    Én nemhiszek a hókuszpókuszokban. MEghaltal => eltemetnek kesz.

    most kifejtettem.
  • The Garrett
    #36
    nem az összes szerint. Max az összes általad ismert szerint.
  • The Garrett
    #37
    igen, aki nemhisz az ujaszületesben meg ilyenekben az rögtön kritikán aluli barbár "ember" ?:)
  • Takezó
    #38
    A tudomány szvsz nem igazán foglal állást... mert nem is tud ;) És legfeljebb a Te logikus gondolkodásod szerint
  • Takezó
    #39
    Szép kinyilatkoztatás...
  • The Garrett
    #40
    * az összes (altalad ismert) vallas ezzel probalta meggyözni az embereket hogy az ő hitüket vallják, tőlük vegyék a megváltócédulákat, az ő templomuknak fizessék az adót,(stbstb merhogy akkor milyen jó lesz nekik a tulvilágon) aki nem hitte el, azt meg küldték a máglyára.

    Es hogy melyik? amelyiktől megnyugszol.