176
Forgotten Realms...vagy amit akartok.
  • b-type
    #1
    #1
    nincs topicja. pfff.. Pedig megérdemli.
    A F.R.sorozat minden tagja megvan, de jó látni, hogy újra kiadják.

    Szal Loth, Regis...és más vitatható dolgok jöhetnek:

  • Cat #2
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=967411611
  • b-type
    #3
    Ha vki mégsem tudná ki ő:R.A. Salvatore biography
    A magam részéről is a fantasztikus Baldurs Gate játék után kezdtem el olvasni, és megszerezni használtkönyveseknél,+ innen-onnan azokat a nyomásokat, ahogy nálunk elsőre megjelent.

    szal nálam pl. zavar az erőben, hogy néha kicsit meg van erőszakolva harmonia, pl. Bruenor-nál sztem nincs nyomatékkal felvezetve-körítve, hogy törpe lévén, néha gusztustalanságokat eszik (csak nekünk az természetesen :)), egész emberi jelleme lesz Wulfgar, és Catti-Brie érzékenysége miatt(Bahh..:)), majd
    egyszercsak megfőz egy Verbeeg fejet...:)))
    Regis félszerzet lévén, ügyeskedik, mégis zavaró mikor kökeményen becsap másokat, csak azért hogy neki jobb legyen...akár egyszerű halászokat.
    Wulfgar-t, akinek nem volt nagyobb bűne, mint tisztasága, egyszerüsége, küzdése, majdnem elhomályosította Drizztet, az Ertu-tól való szabadulás után Salvatore belezavarta egy olyan nyüglödő vonalba, hogy alig tudott kilábalni belőlle...
    és a táncoló pengék Drizzt, akiben a vadász lapul, pont az a része, ami a legjobban tetszik benne, az ritkán kap lehetőséget.
    mert ok, fantasztikus kétkezes harcos, a legjobb tanítómestere volt a városban, de amitől sztem ezek összeálltak, és igazán a legjobbá tették, az a vmivel több mint 10év amit magányosan eltöltött a mélysötétben.
    szal szerintem Salvatore hihetetlen jó karaktereket tud megalkotni..kedvenceim:
    -A. Entreri
    -Jarlaxe
    -Wulfgar
    -Drizzt(a vadásszal)
    -a harci tombolók
    ..stb, de néha mostohán bánik velük..
  • b-type
    #4
    off:
    kösz, bár sztem egy saját topicot is megér...
    de tényleg kösz, mert már asztem csak én olvasok Terry Pratchett műveket :)
    /on:
  • Gandibá
    #5
    Ellentétek mindig is lesznek. Amúgy a Vadászpengék Trilógiában Drizztből ismét vadász lesz, bővebben lásd a Magányos Drow könyvben. A harci tombolók meg a legjobbak, Pwent a legnagyobb arc :)
  • b-type
    #6
    tom, de kevééés :DD
    Drizzt-et képesnek tartom: 3-4drow harcos, vagy 2 nagy drow harcos :), 8 ork, 4 barbár ellenfelének, alap Drizzt állapotban.
    Viszont amikor igazán elkezdődik a nagy pálya, és Dizzt átengedi a benne lakozó vadásznak magát, akkor 2-3× ennyi ellenféllel szemben is megáll, sőt, amikor összemosódnak a pengék, és kiélesednek az érzékelései, ahogy ráhangolódik arra a 10 év mélysötéti magánya alatt kifejlödött állapotra.
    na ez kicsit több is lehetne...:)
    csak a fáradság ami kikezdhetné, még az elme mágia is hasztalan...na jó egy kőhajító óriás azért nem jönne zavarba :DD
  • Gandibá
    #7
    Naja, de úgyis lesz még több könyv, talán majd azokban :)
  • Madmaxx
    #8
    Entreri??? Nah ne már. Az egy terminátor eddig nem tom hányszor halt meg és tért vissza :)
  • b-type
    #9
    Entreri és a terminátor? :DDD
    nem lehet nem tisztelni...emberi léptékkel nézve full.
    csak hát ő 30 évesen már öregszik, míg Drizzt akkor még ki se dugta az orrát a fényre :)
    Sajna elég egyenlőtlen köztük a csata, erre A. Entreri is rájön mikor Jarlaxe leviszi magával.
  • Gandibá
    #10
    Ebben igazad van, és szerintem ez kicsit sablonos hogy már Regis és Catti-brie kivételével 1x legalább mindenki meghalt.
  • Eye-scream
    #11
    Az első néhány könyve tetszett a t. író sötételf-sorozatának, aztán nagyon elszálltak a szereplők tápföldére és érződik az új könyveken, hogy már senki sem tudja igazán mit is kezdjen magával a nagy szeretetben barátságban és legyőzhetetlenségben. Wulfgar kínlódását is erősen erőltetettnek éreztem, jobb lett volna neki ha halottnak marad. Ettől függetlenül egész szórakoztatóak a könyvek de én már úgy vagyok vele, hogy mikor elkezdem tetszik a hangulata, a végén meg már alig várom hogy befejezzem...
    Amúgy az én kedvenc karakterem a könyvekből Robillard, neki legalább van stílusa. Meg még a régebbi könyvek karakterei-Kopáncs, Belvar, Zaknefein- is kidolgozottabbak voltak az újak meglehetősen sablonosra sikerülnek.
    Persze ez mind csak magánvélemény...
  • Gandibá
    #12
    A Világ Háta szerintem is egy kicsit erőltetett volt. Az viszont kár hogy Zak meghalt, ő tényleg jó arc volt.
  • Gandibá
    #13
    A Pókkirálynő Háborúját olvasta valaki? Ez egy 6 kötetes sorozat ami az után veszi kezdetét, hogy Baenre anya meghal. Salvatore csak a történetet írta, de a mindegyik könyvet más író dolgozott ki. Eddig 4 kötet jelent meg magyarhonban, mind meg is van csak még nem olvastam, mert most WH40K-val szórakoztatom magam. Aki olvasta irogassa már le a véleményét :)
  • Eye-scream
    #14
    Nem volt hozzá szerencsém...
    Én a Szélben Járó trilógiát olvastam, ami egész jó, bár a két főszereplő abban is eszméletlen nagy tápállat...
  • Gandibá
    #15
    Tápállat :D
  • Eye-scream
    #16
    'Hádemosnem ? :D
  • b-type
    #17
    régebben pont azt dumáltuk a cimbimmel, hogy ha Salvatore felnevelt volna egy mágust Wulfgar-Drizzt-Bruenor mellé, akkor nem férnének bele ebbe a világba.
    egyébként én Kopáncs karakterét annyira nem érzem, mivel elég rövid ideig volt :(
    igaz akkor tetszett a Pek felfogás leírása, csak hát a belső vívódásból ott volt Drizzt-vadász, Zaknafein-haragszellem, szal a Kopáncs-Pek, már nem ült annyira.
    de Zaknafein nagy volt az biztos..
  • Gandibá
    #18
    A Tömbváll fivérek is jó arcok :D
  • Madmaxx
    #19
    Nekem mondjuk a pap ciklus az tetszett. Bár még nem minden részét olvastam el.
  • Gandibá
    #20
    Na azt én még nem olvastam :)
  • b-type
    #21
    pedig Tömbváll Iván, meg Pikel ott nyomulnak igazán..
  • Madmaxx
    #22
    A zöldszakállú törpe druida :) lol :)
  • Eye-scream
    #23
    Én csak a Kantátát, a többihez nem jutottam hozzá :(
    Pikel rulz! :)
  • Gandibá
    #24
    Meg akarom venni mindenféle képpen, csak most nincs rá keret :(
  • Bandew
    #25
    Na tegnap kiolvastam az Otthon-t. Jöhet a Száműzött.
    Lassan beérlek titeket. :-D
  • b-type
    #26
    váhá! :)
    nem lóverseny :DD
    többszöri olvasatra is lehet pofra esni, pont tegnap vitáztunk a haverral, mindketten 2×-ra olvassuk/tuk, és bőven van mit taglalni, mivel elég nagy a történet, pláne hogy ő Drizzt fan, és meg Entreri :DD
  • Gandibá
    #27
    :)
  • Gandibá
    #28
    Nagyon helyes. És tetszett? :)
  • b-type
    #29
    b@sszus azért Regis nem kicsit lett leb..szva, amikor Catti-Brie elmondta Regis és Entreri ügyét Bruenornak. :DDDDD
    pont most olvastam, idézem:
    "- Fel a fejjel Bendőkorgi! - vakkantotta Bruenor.
    - Nem is vártunk mást tőled, haszontalan kis csaló! Ne hidd, hogy meglepődtünk!"
    :DDDDD
  • Gandibá
    #30
    Kis tolvaj :)
  • Gandibá
    #31
    Áp :)
  • b-type
    #32
    kicsit problémás az első összecsapásnál, hogy Entreri életben hagyta Drizzt-tet...arra hivatkozva, hogy szüksége van a látására.
    majd utána már nincs ilyen probléma, mert -mint írja- Entreri legalább annyira az éj árnyéka mint ő.
    azért sztem a bérgyilkos karakternek meg kellett volna ölnie Drizzt-tet, pont a felmért veszélyessége alapján..ahogy tette Suttogóval.
    bazz...az a gáz, hogy zavar, hogy dumálnék egy csomó mindenről, de Bandew most olvassa, és elcseszem a szórakozását. :(
    beszéljünk a Crown sorozatról? sajnos egyet sem olvastam belőle :((
    milyenek?
  • Gandibá
    #33
    De ha megölte volna, nem lenne miről írnia :)
    Crown Empire-t nem olvastam, csak az egyik osztálytársam, ő azt mondja hogy jó.
  • Bandew
    #34
    Igen. Azóta már a Száműzött-et is kiolvastam. De nem nagyon jövök ide, mert elég spoiler-veszélyes. :-D
  • Gandibá
    #35
    :D
  • Gandibá
    #36
    Bandew olvassad már gyorsba őket :D
  • b-type
    #37
    váháhá :DDD ..hajrá Bandew! hajrá Bandew!
    pont most Catti-Brie-re vagyok kikattanva, amikor felpofozza Regis-t, aztán csóri félszerzetet még Bruenor is lezuzza...bár ott már kikattan. :D
  • Gandibá
    #38
    :D
  • Gandibá
    #39
    Up.
  • b-type
    #40
    mehehe :)
    olyan csend van mintha 'vércsapoló'-val vágtak volna rendet. :)