68
Penészes fal ellen:...
  • mikike
    #1
    Penészesedik a fal.
    Főleg fent, a sarkoknál. Főleg a fürdőben.
    Mit lehet ez ellen tenni?
  • Bandew
    #2
    Nem kell vizipisztollyal lőni a falat. :-D
  • mikike
    #3
    hát milyen pisztollyal kell?
    magnummal?
  • Dzsini
    #4
    kicsit részletezd ki szerintem, mert nem mindegy milyen fal, ház vagy lakás - panel, téglaépület, emeletek, stb... mi megy ott a falban... annyi oka lehet...
  • mikike
    #5
    téglafal és színes mész van rajta
    mi a 2on vagyunk és ennél tovább már nincs is
    csak a lapostető, az meg tiszta moha és páfrány
  • Dzsini
    #6
    lehet, hogy a szigetelés nemstimmel, és leáztok... akkor viszont tetőhelyreállítás.
  • LittleL
    #7
    nálunk is.

    Újra kell fugázni a csempét.
  • Shadow_THH
    #8
    vagy szellőztetni kéne, esetleg páraelszivó
  • Shadow_THH
    #9
    de ha követed Árpád tanácsát akkor piramis alakban földet kell rá hordani, be kell kenni sterimóval, és utánna jöhet az usztatott beton a koszorura!
  • mikike
    #10
    lehet, de egyelőre nézzük a jobbik esetet oké?
  • mikike
    #11
    ez remek ötlet, csak ez nem csempe, hanem mész
  • Dzsini
    #12
    hát, szerintem a vizipisztoly talán még "jobbik" - fel kellene menni a tetőre, és megnézni nem javítható-e könnyedén. aztán tavasszal szakértővel újraszigeteltetni
  • iko
    #13
    Nem a reklámban látható fertötlenítőt kell használni ez ellen?
  • mikike
    #14
    domestost a mészre??
  • iko
    #15
    kitudja :|
  • THE matrica
    #16
    Költözz el
  • Met
    #17
    rossz a szigetelés, előbb a tetőt kell leszigetelni aztán 1-2 év múlva eltűnik a sarokból a penész és ki lehet festeni, vagy leveritek a vakolatot tégláig
  • Bandee1987
    #18
    eccerűen levegőztetni kell. nálunk is ez a problem, tiszta penész a fal felső része, és anyám nem nagyon hajlandó kinyitni az ablakot, mert szerinte "kimegy akkor a meleg"
  • Dzsini
    #19
    ez is lehet... egy próbát megér.
  • LittleL
    #20
    amikor nálunk penészedett hypóval, meg egyéb erős szerrel le lett mosva a csempe,
    akkor eltűnt a penész.
    Hozzáteszem előtte már egyszer átázott a fal. c
    DE most megint megjelent..

    Alapos fertőtlenítés,vagy tegyél hősugárzót oda, és szárítsd ki a falat....egyebet nemtudok
  • LittleL
    #21
    És muslincák nem szoktak nálatok lenni a fürdőben néha ? c

    Nemtom honnan jönnek, szerintem a lefolyóból,
    most akarom kipucolni őket a lefolyóból valami erős szerrel,
    vagy már asszem a hideg elintézi őket. D
  • iko
    #22
    nalunk ecetlégy és molylepke van :/
  • iko
    #23
    nyáron hangya
  • iko
    #24
    és kicsi svábbogarak
  • Punker
    #25
    szigetelés rendben van?
  • iko
    #26
    kinél?
  • Zozo76
    #27
    Nalunk is ilyen problema van. A sarkoknal, de mashol is elojon. Viszont nalunk nincs atazva a fal de mivel 3 emelet van es a konyha legalul ezert a goz miatt lehet. Az ablakok is tiszta parasak olyankor amikor egy kiados fozes megy lent. Mar csak fel kene szerelni a paraelszivot, remelem az megoldja. Esetleg meg lezarni a konyhat ablakkal meg ajtoval, mert most egyben van az etkezovel meg a teljes lenti resszel.
  • mikike
    #28
    kitróbáltam a domestosos módszert
    belekevertem a mészbe domesztoszt és lekentem, máshol meg befújtam domesztosz+vízzel
    majd jelentek, hogy hol mi történt
  • Shep
    #29
    Mindaddig lesz penészedés, amíg a szigetelés nemjó/egyik helyiségben nagyobb nedvességtartalmú levegő van mint a másikban, és a két helyiség eltérő hőfokkal rendelkezik, ha a hidegebbet fel tudod fűteni olyan melegre mint a másikat a probléma kisebb mértékben fog jelentkezni, akkor lehet teljesen megoldani a problémát, ha a szigetelést is megoldjátok, ügyelve arra, hogy minnél kisebb legyen a hőhíd.
  • mikike
    #30
    most azt mondanám, hogy világos, ha ezt érteném
  • Borcsa
    #31
    nálunk mindig jo a szellözés.

    ugyanis az ablakok nincsenek rendesen szigetelve, és jön a cug ezerrel:)
  • Vlala #32
    Nálunk a konyhában volt, mert párás a levegő. Páraelszívó sokat dob a boldogságon, vagy a jó szellőzés, urambocsá' a klíma. Legyek, muslicák nálunk is vannak, de falusi vagyok, már megszoktam...
  • Rózsalány
    #33
    Nálunk is minden van: pára, nyirkosság, PENÉSZ - legyek nincsenek... Az egyetlen ami használt a penész ellen az 1 boltban kapható spricnis, direkt penészeltávolító. Próbáloztam mindennel, (még nagyon durva orvosi fertőtlenítővel is) de ez az egyetlen ami TUTI volt - azóta sincs semmi gond!
  • mikike
    #34
    miféle boltban, mi a pontos neve és mennyi volt?
  • Rózsalány
    #35
    minden boltban kapható ahol van domesztosz meg ilyenek, de most pontosan nem tudom a nevét, de holnap beírom ide - jó??? amúgy nem olcsó olyan 500 - 800 Ft körül van és nagyon hamar elfogy ha sok a penész.
  • mikike
    #36
    0,5l?
  • Rózsalány
    #37
    igen. nekem elég volt az egész lakásra. de ha nagyon nagyon sok a penéz akkor lehet hogy kevés...
  • iko
    #38
    OBI ban biztos van...
  • Yossarian
    #39
    Pára+hőhíd=páralecsapódás => penész
    Mi is szívunk vele a fürdőben és a hálószóba északi falánál :(
    a hőszigetelés és a pára csökkentése lesz a megoldás...
  • Yossarian
    #40
    Az asszony hozott egy tutifrankó penészgátlót drága pénzen, aztán néztem mint a hülyegyerek, hogy Hypo volt a flancos csomagolásban. :-o
    Azóta hypóval küzdünk ellene :)