19494
  • Tpe
    #1
    Sziasztok!

    Az lenne a problémám, hogy Firefox 1.0 alatt némely bővítményt használó HTTP oldal nem tudja letölteni a megfelelő bővítményt. Pl. a "http://bpterkep.index.hu/" olda sem jön le. A bővítmény kézi telepítésére meg csak egy üres oldalt hoz. :(

    Ugyanez az oldal viszont IE alatt működik. Mit kellene tennem, hogy a Firefox is lehozza. Nem szeretnék IE-re vissza állni, csak 1-2 oldal miatt.
  • seAke
    #2
    Semmit!
    Szar ebből a szempontból!
  • RelakS
    #3
    Mert IE alá írták azt a térképet, és erről elvileg tájékoztat!
  • Tpe
    #4
    Köszi! Azért maradok Firefox, legfeljebb kint hagyom az IE ikont is.
  • lck
    #5
    Helyes!
  • Husimoto
    #6
    Nekem is volt ilyen gondom, a tűzfal nem engedett bővitményt letölteni. Addig megpróbáltam kikapcsolni. És akkor már letudta tőlteni ! Tudom, hogy ez egy kis biztonsági rés ! De mindegy ! Nálad nem lehet ez a probléma ?
  • Pyx #7
    Ffx beszteszt!
  • repro
    #8
    Topicnévből azt hittem, h valami utánzat :)
  • Esrohnoil
    #9
    kb.
    Lécci figyeljetek már oda h. legalább a topiccím legyen helyesen leírva!
    Ilyenek miatt van egy témának 50 topicja, mert mondhatja a másik h. rákerestem és nem volt ilyen...
  • Garfield
    #10
    Nem kell kinnhagyni:

    http://ieview.mozdev.org/
  • MetaMórfózis
    #11
    Firefox 1.0 foreva.)
  • Sil78
    #12
    Én már egyszer megpróbáltam letakarítani az Explorert a Desktopról, de kiderült, hogy nem lehet, mert valamilyen rejtélyes okból az nem egy parancsikon, hanem maga a program... Úgyhogy hagytam a fenébe, mert nem tudom, újratelepítésnél ugyanoda pakolná-e vissza. De már több mint két hónapja hozzá se nyúltam, mert csak úgy ok nélkül nem nyitom meg, ha meg nagyon muszáj, akkor ott a jó öreg IEView menüpont.
  • Johnyy
    #13
    Ezzel a progival csakaz a gond hogy nem szereesse a flasseket, a többi szempontból meg kiválló! (helyesen van leírva!!) Firefox .. ? ezen mi nem jó?
  • Garfield
    #14
    Miért ne szeretné???
  • Johnyy
    #15
    nekem folyton azt akarja hogy kieg pluginokat töltögessek le és van ameiketz be se veszi,,, ie pedig nem foglalkozik semmivel lefuttat mindent...
  • Garfield
    #16
    Monduk én ezt azért nem ismerem, mert a Firefox-telepítések után kézzel teszem fel:

    Flash plugin

    Shockwave plugin
  • Johnyy
    #17
    tom nekem is mewgvan pááár,,
  • Sil78
    #18
    Lehet, hogy már nem emlékszel rá, de anno az IE-hez is egészen biztosan töltöttél le Flash plugint meg Shockwave-et pl, mert ahhoz sem voltak eleve pluginek... Most a Firefoxhoz is meg kell ezt tenned, mert másik fajtát használ, nem az IE-hez készítettet.
  • Johnyy
    #19
    mondjuk mozilla alapú a fire, de mondjuk már az ie a 6. vagy a nemtom hanyadikvernél jár.....Nemtom nemhasználltam i 1.0-t szerintem
  • Johnyy
    #20
    DE az igaz hogy már a 0.93 (firefox) is egy nagyon jó böngésző volt
  • Sil78
    #21
    Tökmindegy, melyik verziónál kezdtél IE-t használni, egyikhez se volt alapból Flash plugin, amikor elkezdted használni, le kellett töltened. Firefoxhoz is csak egyszer kell letölteni, a plugineket meghagyja uninstallnál is (kivéve persze, ha kézzel törlöd az előző verzió által hátrahagyott mappákat).
  • Johnyy
    #22
    te! az ioe-hez nem kell semmit letölteni, az alappból magában foglalja!
  • Johnyy
    #23
    AZt mondja meg valaki hogy Ennekaz oldalnaka flas menüjét mien kiegel lehe t megjeleníteni firefox 1-ben!!!!!!!!!!!!!!
  • Garfield
    #24
    Szerintem a két kép hivatkozásában ".\index_elemei\image00x.gif" útvonallal nem tud mit kezdeni a Firefox.

    U.i.: Miért csinál az olyan weboldalt, aki csak Word-ben képes összehozni egyet?
  • Garfield
    #25
    a két kép hivatkozásában levő
  • Johnyy
    #26
    jó béna!! de nam a 2 kép a gond hanem nem jelnik meg a menü
  • Garfield
    #27
    Beljebb lépve az oldalon nincs flash, leszámítva a tárhely-szolgáltató bannerjét; a menü sem flash, hanem HTML, JavaScript meg még ki tudja, minek a keveréke; ez az, ami nem működik. Ha én böngésző lennék, én is kiakadnék azon a Word-katyvaszon, ami ott van. Háromnegyed képernyőn jut el a táblázat-menü létrehozásától az első menüpontig.

  • Sil78
    #28
    A menü képeinek is hasonlóan hibás hivatkozása van, pl "./index_elemei/image001.gif"... Amíg ennyire teli van hibákkal a kódja, nem kell rajta csodálkozni, ha a böngésző rosszul jeleníti meg. Word-öt eleve nem lenne szabad honlapkészítésre használni, teleszemeteli a kódot, és egy csomó csak IE-ben működő dolgot használ, amik nem szabványosak. De flash-t én ebben nem látok IE alatt se, csak egy kis javascriptet.
  • lybrahu
    #29
    Üdvözlet!
    Én mint kezdő Firefox-os azt szeretném megtudakolni,hogy hol tárolja ez a böngésző a Temporary fájlokat (ha van ilyen) és a kedvenceket (könyvjelzők) ?
  • lck
    #30
    C:\Documents and Settings\felhasználó\Application Data\Mozilla\
  • lck
    #31
    A kedvenceket a bookmarks.html - fájlban. - ugyanitt
  • Johnyy
    #32
    bookmarks szrvező,, export éd kimented magadnak hogy legyen ha közbejön egy winreinstall
  • Sil78
    #33
    A Profilodban tárolja az ilyeneket (ez nem törlődik verzióváltáskor sem, azaz ha régebbi Firefoxot uninstallálod és felrakod az újat). XP esetén ezt a C:\Dokuments and Settings\Felhasználóneved\Application Data\Mozilla\Firefox\Profile mappán belül találod meg, Win98-nál pedig a C:\Windows\Application Data\Mozilla\Firefox\Profile útvonalon. A Temporary... mappa neve Cache, a könyvjelzőket meg egy bookmarks.html fájlban tárolja.
  • Sil78
    #34
    Nem kell exportálgatással szenvedni, elég a bookmarks.html-t biztonságos helyre elmenteni. Időnként érdemes az egész Profilt backup-olni (pl Win reinstall esetére), de ha valami nagyon elromlik, akkor is általában a végső megoldás egy új profil, és ilyenkor egyszerűen vissza lehet másolni bele a régi profilból a következő fájlokat: bookmarks.html, user.js, prefs.js, cookies.txt, hostperm.1, signons.txt, key3.db (nem mindegyik létezik alapból).
  • Johnyy
    #35
    de sztem könnyebb kiexelni mint megkeresin a filet....
  • tmk
    #36
    Sziasztok!

    Azt hogy lehet megcsinálni hogy ha 1 oldalon rákattintok 1 hivatkozásra akkor azt ne egy új ablakban nyissa meg hanem 1 új lapon a már megnyitott ablakban? Próbáltam pá rdolgot de sehogy sem jöttem rá.
  • tmk
    #37
    Arra már rájöttem hogy a beállitások/haladó fülnél kéne lenni egy ilyen opciónak (a sügó alapján) de nálam nincs ilyen...
    valami ötlet?
  • Johnyy
    #38
    jobb gonb megnyitár uj lapn!! vagy a görgővel vagy a középső gombal katintassz a linkre!
  • tmk
    #39
    de miért nincs a beállitásoknál ilyen lehetőség? mikor a súgó szerint van (képen illusztrálja)
    köszi de igazából az volt a cél h bal gombra, új ablakban legyen megnyitva ne kelljen középső egér vagy ctrl+link-re kattintani
    végül sikerült megcsinálni, azért köszi
  • Garfield
    #40
    Húúú, azt tudtátok, hogy az indítólapnak több oldal is megadható?

    Csak menjetek a Tools -> Options -> General -> Homepage részhez és a location-be írjátok be a kívánt weboldalak címét, egy "|" (ALtGR+W) elválasztva. Ilyenkor a FF indulásakor külön füleken töltődnek be az oldalak.
    (Azt is csinálhatod, hogy a füleken rámész a kívánt oldalakra, majd a fenti helyen ráböksz a "Use current pages" gombra.)