592
Kung Fu
  • unknown nick
    #15
    wu wei, a cselekves nelkuli cselekves foruma ^^
  • AnuluWork #17
    Akit érdekel a sport ...
  • Mihail
    #18
    Sziasztok, ha vki gyűjtöget esetleg technika leírásokat a kung fu-val kapcs. akkor tegye meg, h ad 1-2 linket. Hosszúbotos technikák kellenének főleg!
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    akkor kezdd a rövid bottal ^.^
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    áz nindzsááá ! :D
  • Mihail
    #21
    LOÁL, ismerem az alapokat hosszú bottal, csak kénének összetettebb formák
  • krisztike
    #22
    A kug-fu melyik ágát"űzöd",tanultad(lod)?és mióta?a fababa technika hogy megy?milyen szivavirágod van már?
  • uv
    #23
    nekem van valahol néhány ősrégi wu-shu újságom (oridzsi kinai), ha megtalálom őket akkor beszkennelem, rengeteg ilyen van bennük - ha egyáltalán előkerülnek...
  • Mihail
    #24
    thx, az nagyin király lenne!
  • Mihail
    #25
    én a iaidót csínáltam komolyabban, meg azelőtt a judót. de össz vissz 1 évet shaolin kung fuztam, aztán költözés miatt félbe kellett szakítanom, ezért csak néha sikerül edzegetnem egy shaolinos si-heng barátommal, aki elkezdett hosszú botot tanítani. meg itt a környékeme egy ismerősöm elkezdett wushut oktatni, úgyhogy lenéztem hozzá :)
    te kungfuzol rendesen?
  • krisztike
    #26
    Mit értesz rendes alatt?Én a kígyó és daru irányzatot tanítottam,de már nem és jiu-jitsu edzésre jártam,de terhesen e z nem igazán előnyös...Asin-jitsu és az aikido van még közel.De tudod,mindenkinél van jobb és nem mindenki adja át tudásátmert irigy vagy féltékeny,hogy a másik tovább fejleszti.
  • Mihail
    #27
    úgy értem h rendzseresen
  • Mihail
    #28
    az a baj, h pl. a tibeti gyógyításon itt nálunk amesterek szintén iszonyat irigyek, ami aztán végképp nem erről szól, én azt ezért is hagytam abba, de sikerült találnom egy kíváló chikung tanítót, és azóta ezzel foglalkozom legtöbbet
  • Mihail
    #29
    ju-jutsu edzésen én csak egyszer voltam. az a baj h nálunk Mo.-n sajnos főleg két féle embertípus jár a küzdősport edzésekre:
    -akinek az életben a dolgai "alantasan" mennek, és ezért az edzéseken kompenzál
    -a másik a bárány lelkűek, akik mennek minden hülyeségben a többi után

    ilyen beállítottsággal elég nehéz egy jó morált teremteni az edzésekre
  • krisztike
    #30
    Hát igen sajna.
  • uv
    #31
    sajna nincsenek meg, mint kiderült az egyik tanítványnál maradt évekkel ezelőtt, ő meg elköltözött v.hová a bánatba. bocs...
  • Bakutyin
    #32
    Debrecenben élek, és elég gyakran ki vagyok téve különféle atrocitásnak.A minap halálra rugdostak egy 19 éves srácot, és ahogy elgondolkoztam én is végezhettem volna valahogy úgy:)...na ez az amit nem szeretnék, és megérett bennem az elhatározás, hogy vmiféle önvédelmi technikát elsajátítsak.Rengeteg féle nevet lát az ember plakátokon, reklámokban...stb...biztos vagyok benne hogy valamennyire mindegyik hatékony, de tudni szeretném mégis mi lehet a különbség két harcművészeti/önvédelmi irányzat között?
    A második kérdésem hogy egy gyengébb fizikumu egyénnek(min pl én:D) van-e lehetősége olyan önvédelmet találni, ami nem a fizikai fölényre épít hanem a gyorsaságra/technikára.Előre is köszönök minden segítséget.
  • Zsoldos
    #33
    mindegyik harcmuveszet ott kezdodik, hogy erosse kell valni.
    "egy gyengébb fizikumu egyénnek(min pl én:D)" el kell kezdenie edzeni ;)
  • Szmötyi
    #34
    Sziasztok! Olyankor kicsit mindig elszomorodok, mikor valaki azért sportol valamit, mert rossz élménye van az utcáról. Borzalom, hogy milyen gázos a mai közbiztonság. Úgy látszik egy jó oldala csak van: egyre többen járnak harcművészetet tanulni vagy bunyózni. De nincs mit tenni. Ha az utcán belédkötnek, az tuti, hogy csak MAGADRA számíthatsz! Bár rögtön mesélek egy ellenpéldát: sétálok este az utcán, mikor szembejön egy alkesz és le akar taperolni. Miután ijedtemben jól sejhajon rúgtam elszaladt. Én utána robogok stb...mindez a Deák tér közepén...Mindössze 2 csajszi jött oda, hogy azonnal keressük meg az ipsét és verjük meg. Nos tényleg van miért megtanulni az önvédelmet..:)
  • alibá a mezőrűl
    #35
    Nah a Wing Tsun az tökéletes lenne neked!
    Ha arra alapozol hogy utcán meg tudd védeni magadat akkor biztos, a wing tsun szemre-torokra-lágyékra bátran támad, sazl utcai verekedésekben kétségkívül a leghatásósabb, arról nem is beszélve hogy szerte a világon a katonaság is nagyon elismeri.
    A gyengébb fizikumú ember sem probléma, ugyanis ez az egyetlen stílus amit nő alapított, sőt már 50 éves volt a nő, nyilvánvaló hogy technikára alapozott, és így nőként is esélye volt a shaolin szerzetesekkel szemben.. Teljes leegyszerűsítése és egyben továbbfejlesztése a shaolin kung-funak.
    Ha esetleg érdekelne, itt a hivatalos honlap, debrecenben is van iskola asszem.
  • alibá a mezőrűl
    #36
    "A Wing Tsun kung fu hatékonysága abban rejlik, hogy az apáca az új rendszer kidolgozásakor figyelembe vette a matematika és a fizika törvényeit, az emberi anatómiát és a puszta fizikai erõ helyett az értelemre, a gondolkodásra, gyorsaságra, könnyedségre helyezte a hangsúlyt."
  • HD JOHNNIE
    #37
    nem értek egyet. Rossz a megfogalmazás, egyik harcművészet sem várja el, hogy erős legyél (azt hagyjuk inkább az erőemelőkre). Hanem, minden harcművészet más más tulajdonságokat hoz előtérbe pl ahol sok rugás, mint pl tékvándó (sose tudtam leírni :) ) az feltételez bizonyos rugalmasságot. Én W.T-tem 5 évig ebből 1 évet tanítottam. Mikor elkezdtem egy vékony srác voltam, azóta megerősödtem, de sokkal erősebb nem lettem, vagyis nem lettem erősebb mint ami az életkoromból eredő testi fejletség megkíván, egyszerúen csak masszívabb, ruganyosabb lettem. Ergo: nem török olyan könnyen
  • HD JOHNNIE
    #38
    "Mindössze 2 csajszi jött oda, hogy azonnal keressük meg az ipsét és verjük meg. "
    ehhh, agresszivitás.... Egyébként teljesen bátran jártál el!Vannak olyanok akik hiába tanulnak harcművészetet, nem képesek még akkor sem arra, hogy megvédjék magukat.Mivel azt hiszi tudja mit tanult, és soxor itt van a hiba: a fejében tudja mit kell tenni, de a keze és a lába nem. Nemhiába van egy régi kínai mondás: " a kezedbe írd bele ne a fejedbe"
  • Szmötyi
    #39
    No igen, hiába tanulsz bármit, ha nincs lélekjelenléted...És ez nem kis dolog! Nos, néha úgy lenne kedvem elmesélni, hogy egy nő minek van kitéve nap, mint nap, akkor tisztán érthető lenne, hogy miért a "gyerünk, verjük meg" szavakkal indulunk neki egy ilyen szituban. Sajna a mai világ nem arról szól, hagy ha egy nőt molesztálnak az utcán, akkor a járókelő pasik megvédik...Szóval, mint mondják, segíts magadon és a jószerencse megsegít:)Muszáj, no!
  • HD JOHNNIE
    #40
    félreértettél. tökéletesen megértem a "gyerünk verjük meg" szitut. nincs is ezzel semmi gond! Az, hogy a pasik ma már nem nagyon lépnek fel lovagként az inkább annak köszönhető, hogy a mai világ felfogása= a "nem akarok semmi balhét, nem akarok semmibe se belekeveredni" felfogással...
  • Szmötyi
    #41
    Bocsi, ha félre értettelek, csak nem szeretném azt a látszatot kelteni, hogy azért, mert jujitsuzok, az utcán egy ilyen szituban egyből "agyon" akarok verni valakit. Nem! Elsősorban mert lány vagyok és mert nem vagyok hülye, hogy egyből belemenjek egy bunyóba...:) No igen, hol vannak manapság a dali lovagok a pompás fehér táltosukkal...:) Marad az önvédelem...:)
  • Zsoldos
    #42
    Valamilyen szinten azert ertheto a vilag felfogasa is. Egy haverom latta, hogy egy bunko ficko veri egy not (talan a nojet), odament segiteni. Mint kiderult a ficko cimboraja par meterre volt mogotte, bele is vagta a kest haromszor. Orult, hogy tulelte, tobb liter vert vesztett, mig osszekapartak a mentok. Azota 1 veseje van, dieta eletfogytig, a sportot is tabu lett.

    Nem azt mondom, hogy gyavanak kell lenni, sot.. de pl attol nekem is felall a szor a hatamon, mikor a baratnomnek nagy a szaja vmi ilyesmi emberrel szuksegtelenul ( hisz en majd ugyis megvedem magunkat.. )
  • Szmötyi
    #43
    No igen...kutya egy világban élünk..Manapság mindenkinél ott figyel a zsebben egy kés (mármint a rosszarcúaknál).És banyek gátlástalanul beledöfik az emberbe.Nagyon gáz! Nekem is elég nagy szám van ha szitu van, de mióta jitsuzom, tisztában vagyok a képességeimmel és már nem reagálok vissza egy-egy beszólásra. Magyarán felfogtam, hogy nem vagyok legyőzhetetlen:))))))
  • HD JOHNNIE
    #44
    Ezt nem is feltételeztem rólad még láttatlanban sem:) Természetesen az aki azért tanul egy harcművészetet, mert hasonló szituban direkt agyon akar verni vkit az nem érdemli meg, hogy továbbra is tanulhassa az adott stilust...Sztem... Sajnos nem mindenki rendelkezik azzal a felfogással, mint Te, miszerint nem mész bele egyből a bunyóba. Mióta W.T-tem azóta 3x ért incidens, az egyiket sikerült szóban elintézni, a másikat nem, de ott én kerültem ki "győztesen", a 3. esetben én kaptam egy jókora tacslit, de tanultam belőle (azóta a sráccal előre köszönünk egymásnak vagyunk)Természetesen mindig elkerülöm a bunyós szitukat, ha tehetem, mert nem szeretem az erőszakot és nem tartom magam többnek, ha vkit ne adj' isten földbedöngölnék...Sőt!
  • HD JOHNNIE
    #45
    Hát ez elégé kínos szitu... Ez a példa jól demonstrálja a mai felfogást, amit alább írtam... Nem várt szitukkal mindig számolni kell (fickó cimborája...)... utólag könnyű okosnak lenni ugyebár...
  • HD JOHNNIE
    #46
    Én legyőzhetetlen vagyok!
  • Szmötyi
    #47
    Tény, hogy másmódon kerül attrocitásba egy lány és máshogy egy fiú. Nekünk babyznek, elmotyogják fantáziadús megjegyzéseiket és vagy tűröm vagy nem. De nálatok hamarabb kerülhet sor a tettlegességre. Szóval az se jobb. De bevallom egyszer nekirontottam egy fickónak, aki biciklin ülve (!) "játszott" magával és jön velem szembe. No én leakartam rángatni a bicóról, de akkora darab marha volt és olyan szűk hosszú szoknyában voltam, hogy nem sikerült. Ma már asszem menne ....(tuti!!!). Na az ilyenektől el tud durranni az agyam!!! És ha egy kislány ment volna arra?!?! Rohadékok!...Szóval nekünk ilyen szitukat kell megélni. Csuda tudja mi ilyenkor a legjobb megoldás...(megverni!!!hehe)
  • Goth
    #48
    Bezzeg a régi Kínában, ott nem volt rendőrség, senki sem élt sokáig aki nem tudott jól használható kungfut felmutatni.
  • HD JOHNNIE
    #49
    volt rendőrség akkor is, csak nem rendőröknek hívták őket, hanem katonáknak. ők tartották fent a rendet. természetesen nem ártott tudni néhány alapfogást...
    mióta w.t-zel goth? és hol, ha szabad kérdeznem? :)
  • Szmötyi
    #50
    Asszem kicsit igaz a mai világra is...ha nem tudod megvédeni magad akkor gáz, mert más nem fog. A rendörök is akkor lépnek, ha már folyik a vér...
  • Goth
    #51
    miskolcon..,, alig egy hónapja =)
  • HD JOHNNIE
    #52
    egyetértek!
  • Goth
    #53
    Eszembe jutott egy eset.... 14 éves lehettem kb, haverommal papírt gyűjtöttünk, erre egy csapat "kisebbségi":D 10-12 éves kölyök követni kezdett minket, aztán belénk kötöttek, el akarták szedni a papírt. Nekem jött kettő, egyik kis hülye gyerek rugdosni kezdett,., alá rúgtam és bevágta a fejét a patkába,, másikat is földhözvágtam, ugye jó a fizikai erőbeli fölény :D De a lényeg az hogy a járókelők elkezdtek magyarázni hogy ne bántsam már azokat a kis kölyköket.
  • HD JOHNNIE
    #54
    ez a tipikus esete a "nyúl viszi a puskát" szindrómának... remélem nagy ívben le**tad, hogy mit mondtak a drága járókelők!
  • Goth
    #55
    De pl. a Shaolinnál fontos a fizikai erő, a karaténál meg egyenesen szükséges. Én régen karatéztam, mondta is a mesterem hogy jó a mozgásom, de mit sem érek vele ha nem vagyok elég erős (bár nem tom mit várt, jó ha 9 éves voltam :D) A karatéban nem épülnek olyan szépen a fizikára a dolgok mint mondjuk a wing tsun-ban, hanem azt tanítja inkább hogy a meglévő erődet hogyan használd fel. Minden edzésnek kb. a fele erősítésből állt, fél óra bemelegítés+erősítés az elején, negyed óra levezetés+erősítés a végén, meg egy rakás formagyakorlat, tipikus "szép ringharc" .