475
Szal...
  • Sephi
    #1
    Na szal mivel a kerosonem nem volt ilyen ezert nyitottam.

    Az elso tema az lenne hogy ti mit tudok ezekrol a Dark Tower seriakrol amiket magyarul A Setet Torony (miert Setet?) neven jelentek meg.

    Alitolak a szeria mar a 7-edik resznel tart.
    En meg egyiket sem olvastam de az erdeklodesemet az keltette fel hogy mostanaban olvasom ugyancsak SK -nak a "A Fekete Haz" cimu konyvet ami a "A Talizman" masodik ressze. A Fekete Haz-ban hirtelen a Setet Toronyrol lesz szo... amit ugy velek hogy valami kotodese lenne ehez a storyhoz.

    Aki olvasta a Setet Torony konyveket irja mar ide hogy mennyire jok es megeri e megvenni oket!
  • Dzsini
    #2
    nagyon jó szeirntem a Setét (régies írásmód) Torony sorozat, viszont magyarul még csak 4 könyv jelent meg, az ötödiket novemberre ígérik. sajnos ezzel a magyar kiadó nagyon el van maradva.

    ajánlott olvasmány:
    Magyar Stephen King HQ
  • Sephi
    #3
    Kocc!
  • szacsi
    #4
    Állattemető...hm...fántásztik
  • Kori
    #5
    szombat tv2 --------------- Tűzgyújtó
    szombat cool tv -------------AZ 1
    vasárnap cool tv ------------AZ 2

  • Kori
    #6
    állítólag szombatonként SK éjszakák lesznek a tv 2-n
  • Seth
    #7
    Az "AZ"-t azt nagyon szerettem régen,majd megnézem cool-on.
    igazság szerint én még sose olvastam el egy SK könyvet se(a múltkor találtam szüleimnél egy ósrégit,már nemtom mi volt a cme),viszont sok filmet láttam.
    Árulja már el valaki hogy mennyire hűek a könyvekhez.
  • Kori
    #8
    a filmek nem tüklrözik King fantasztikus írásait

    egy jót láttam ami hozzávetőlegesen hű volt a köhyvhöz
    Ragyogás Jack Nicholsonnal
  • Seth
    #9
    sejtettem..:)
  • Kori
    #10
    de ha tudom javasolni olvass el eg-két könyvet
    ha szereted ezt a stílust meg fogod szeretni
  • Kori
    #11
    javaslom a Kedvencek temetője
    Borzalmak városa
    Halálos árnyék
    Tűzgyújtó
    stb
    .
    .
    .
    .
  • Sephi
    #12
    En is sok konyvet akarok meg tole olvasni de ez a Setet Torny nagyon erdekelne.... csak nem tudom megeri e azert kerdeztem hatha valaki mar olvasta es tud tola velemenyt nyilvanitani :D
  • eLviRA
    #13
    Én is olvastam pár könyvét. A Setét toronyról ugyan még nem hallottam, de a Talizmán nagyon tetszett. Olvasás közben nem sűrűn fordult még velem elő, de Stephen King regényeinél rendszeres volt, hogy annyira izgalmas volt, amit írt, hogy elfelejtettem pislogni, és könnyes lett a szemem. Nem tudom, volt-e már ilyen élményetek, de ezért érdemes Kinget olvasni.
  • zakika
    #14
    valahogy kinottem kingbol, valamikor sokat olvastam tole es lattam egypar filmet is.
    szerintem alapmu - christine

    tuzgyujtot megnezem szombaton, vagy felveszem videora
  • Sephi
    #15
    A Fekete Hazat -t olvastad ?:D
    Az a Talizman-nak a folytatasa :DD
  • LSL
    #16
    Most olvasom a Tűzgyújtót. Nagyon tetszik, főleg az a drogos rész taglózott le. Viszont ha szombaton mutatják a tv-ben, gyorsan ki kell olvasni, mert még lelövik a poént. Csak még van 200 oldal.
  • Sephi
    #17
    Szombaton hanykor?
  • Voltan
    #18
    Hát, azért volt még. A Hasznos holmik kimondottan jó lett, a Halálsoron is, sőt, szerintem a Végítélet is jól sikerült. De az igaz, hogy éltalánosságban a King adaptációk nem valami jók.
  • Aquli
    #19
    Stephen King a legjobb horror-szerző.
    Szerintem a legjobbak:
    Az (It)
    Borzalmak városa (Salem lot)
    Nem jön szememre álom (Insomnia)
    Christine

    De az összes többi is nagyon jó, ST sorozat szintén. Csak az a baj, hogy magyarul megjelenteket már mind olvastam. Talán csak a bilincsbent, meg a tűzgyújtót nem.

    Most elkezdtem Dean R. Koontzot olvasni, az se rossz, de SK jobb...
  • Sephi
    #20
    Dean R.K. nekem azerr teccik mert mindig ugy agya a fiilinget mintha valami paranormalis dolog tortenne es a vegen kiderul hogy nem :D

    A Whispers erre a legjobb pelda.

    Bar mintha tole olvastam volna azt a konyvet amiben egy Candy nevezetu pasas volt a foszereplo aki utalta a khm...faktat... es volt valami Frank nymozo aki mindig valami vilagba ment at ahol gyemantok es bogarak voltak... na az paranormalis valad :D

    De Aquili te ha olvastad a ST reszeket mesej mar rola mennyire jo :D
  • Aquli
    #21
    ööö. Kicsit fantasy stílusba próbál átmenni, de aztán inkább kaland-horror szerűség lesz belőle, és sokat szerepelnek a szereplők a jelenkori világban is. Nagyon sok érdekes és jó ötlet van benne. Szerintem nagyon érdemes elolvasni, főleg a nyomasztó hangulat miatt is. Egyébként kicsit furcsa lesz SK többi műve után, de szerintem nagyon megéri elolvasni.
  • Sephi
    #22
    Remek ennyi kellet! Jovo heten repulok megvenni oket :D
  • Dzsini
    #23
    én is dícsértem már a Setét Tornyokat - nem az a tipikus SK horror, hanem egy kicsit fantasys- kicsit mesés, és nagyon gondolkodós.
    nem tudom olvasni mennyire tudod gond nélkül a magyart, sokszor van, hogy szóképek meg ilyesmik sokadik jelentésével játszik - és így esetleg problémát okozhat. de ettől eltekintve csak ajánlani tudom, fantasztikus történet nagyon jól felépítve.
  • Sephi
    #24
    Engem azert izgatott fel mert a Talizman masodik resze ami a Fekete Haz na abban errol a toronyrol van szo!
  • LSL
    #25
    22:15
  • Sephi
    #26
    Koszonom neked!!!!!

    :DD
  • zakika
    #27
    zakika felveszi videora es megnezi darabonkent, mert ilyen keson mar nem nezhet tevet
  • Sephi
    #28
    Jo draga csak elibb mosstal fogat rendben ? :DD
  • LSL
    #29
    órán voltam... vagy nme értem mi a vicces
  • Sephi
    #30
    Nem nem! En a banereden rohogok! Nagyon jo :DDDD
  • Eye-scream
    #31
    Hát én a ST 1. részét olvastam eddig és hát szvsz a remek kezdés után marhára ellaposodik, bár a visszaemlékezések azért jók benne.
    SPOILER


    De mikor pl kiírtja a komplett falut, meg mikor a gyerekkel csak mennek, mennek mennek az már nagyon nem tetszett, bár lehet csak nekem nem volt türelmes hangulatom akkortájt. Most azon golndolkodom, hogy elkezdjem-e a második részt vagy ne...
  • Dzsini
    #32
    szerintem megéri megpróbálkozni vele.
  • Kori
    #33
    Én olvastam mind a 4 kötetet nagyon várom most az ötödiket, nem is álok neki most semmit sem olvasni
    szvsz fantasztikus, valójában nem SK. tipikus műfaj de nagyon király
    hasonló volt hozzá a régen megjelent Sárkány szeme
  • Sephi
    #34
    Olvasd el a Talizman es a Fekete Hazat !!!!! A Fekete Hazban elhangzott mesenek nagyon sok koze van a ST-hez!
  • Kori
    #35
    Köszi a tippet de a Setét torny következik

    de majd időt szakítók a 6. rész megjelenése előtt a Talizmánra és folytatására
    amúgy a Fekete ház sajna nincs meg
  • Sephi
    #36
    Most szereztem meg en is. Europa Kiado !
  • Kori
    #37
    most adták ki vagy csak most vetted meg,
  • Sephi
    #38
    a boriton 2003 -mat ir de en most vettem masfel honapja.... addig nem leltem sehol :D
  • Aquli
    #39
    A Sárkány szeme is nagyon jó volt, inkább fantasy-kaland stílusban.
    Bár én "A szem" címmel olvastam. de nagyon jó.
  • Kori
    #40
    egy-két könyvvét kiadták más-más címen, sokan alá is futottak és ugyanazt megvették kétszer