22
Szal...
  • Sephi
    #1
    Na akkor mondom mi a guzu ...

    Nekem Abit NF7-es alaplapom van. Erdetileg 2X256 ddram-al kaptam amik 133Mhz-en mukodek.

    Par napja kicsereltem oket 2x256ddram 400-on de a gep mar inditasnal is csak 333 mhz-et jelenit meg. Ez nem gond... de minden egyes jatek kilep ugy 5-10 perc mulva elinditas utan a Windowsba.

    Tobb jatekkal is probaltam es mindnel ezt csinalta.

    Amit megprobaltam az az volt hogy BIOS-van beraktam a Timiget By SPD es akkor is kilep. Ha Optimal-ra rakom akkor mar egyenesen ujraindul a gep. Azt meg tudni kell hogy az egyik az normal masik a Dual Channel cuccban van benne...

    Mi a fenet csinajak!?

  • Punker
    #2
    milyen ram? nekünk volt olyan hogy az abit a samsung ram-okkal folyton fagyott :(
  • Sephi
    #3
    Fogalmam nincs milyen ram :(

    De megnezem!
  • Sephi
    #4
    Nem tudom...lehet Samsung... nem irja rajta :(
  • Chaos Mad
    #5
    hát :)

    most had linkeljek má én is egy másik topigot :)
  • Chaos Mad
    #6
  • Punker
    #7
    nem írja? nem láttam még olyan ramot amin ne lenne ráírva
  • Sephi
    #8
    Nem is semmilyen markat ra :(

    De butykoltem picit a BIOS-t... meg nem volt idom kiprobalni hogy jo lett e...
  • Kockásfülűnyúl
    #9
    A chipekre sincs semmi írva?
  • Sephi
    #10
    De van az egyiken az hogy 256 DDR meg hogy 400-as.

    De mas dolog tortent! Amiota birizgaltam a BIOS-t azota nem alt le a jatek! Sot egy orat jaccotam gond nelkul. A baj megint az volt hogy amikor kileptem a jatekbol akkor spontan ujraindult a gep!

    Ezt en mar nem ertem :(
  • Punker
    #11
    helyedben nagyon gyorsan eladnám azt a ram-ot, és valami beazonosíthatót vennék helyette :)
  • Borg
    #12
    A ram chipeken van egy hosszú sorozatszám. Na azt ird fel magadnak, aztán pötyögd be googlebe. És máris megtudod milyen ramjaid vannak. Legalább egyforma a két modul?
  • stone
    #13
    Nem árt ha teljesen egyforma a két ramod, de legalább egy gyártótól legyen mert lehet nem szeretik egymást. Nekem a 2 Samsung ram csak 1 betüvel tér el egymástól de így még megy rendesen. Vedd ki a gépből és nézd meg mindkettőt, ha nem akarod kiszedni akkor meg mindenképp futtass le egy memtest progit és ha hibázik akkor vidd vissza:)
  • Sephi
    #14
    Egyforma de sajna nem tudom kivenni megint oket mert le van zarva a torony :(((
  • stone
    #15
    Memtest 2.5
  • M@TriX
    #16
    alapból utálom, akik így garoztatják a gépeket. Atomlámák.
    Az Aida sem írja ki a RAM típusát?
    Amúgy egy BIOS resetet nem próbáltál?
    Mert lehet valami beállítás ragadt be...
  • Sephi
    #17
    BIOS reset lesz a vege ha igy folytatodik. Ha meg nem megyen akkor kicserelem oszt kisz.
  • Sephi
    #18
    Na kiderult hogy MT-es a ramom de mar ki is csereltem ket vadiuj SAMSUNG-ra es most mar 400-ast ir ki az elejen. Igaz jateknal meg nem probaltam de eddig minden okenak tunik :)
  • Serpa
    #19
    mi az, hogy "MT" ?
  • Sephi
    #20
    Micro Technologies vagy mi. Nem szerette az alaplapom. Bar igaz hogy a CPU FSB/DRAM az 3/2 re aszem alitva es most atraktam az uj rammal 5/6 -ra :)

    A Timingot is atraktam By SPD -re... most jaccotam es kopogjam le minden megy mint a guzu :)
  • Newyorker
    #21
    Üdv mindenkinek!


    Nekem egy olyan memóritesztelő progi kellene, amelyben megtudnám nézni, hogy a ramjaim mennek é duálban!


    Előre is köszönöm a segítőknek!
  • MiloShee
    #22
    Hát... Azt kiírja gyönyörűen az elején, bootoláskor. Egyébként pedig Everest.