167
Te mit szedsz?
  • Loál János #1
    A munkahelyemen, és ismerősi körben is tapasztalom, hogy bármilyen probléma (fejfájás, émelygés, szimpla rossz közérzet) esetén szinte mindenki, azonnal, gondolkodás nélkül gyógyszerhez nyúl. Fiatalok, idősek egyaránt teljesen természetesnek veszik, abszolút elfogadottá vált, hogy - valószínűleg a média "jótékony" hatására - szervezetüket állandóan valami gyógyszerrel 'kell' terhelni. Azt hiszem világos, hogy miért használom a "terhelni" szót. Ráadásul ez csak tünetkezelés, messze nem a probléma okának megszüntetése, a valódi kezelés. Rengeteg a gyógyszerfüggő ember, aminek a gyártók biztos örülnek, de szerintem ez finoman szólva nincs rendjén. Remélem ezzel nem vagyok egyedül, és nem csak rám bámulnak elkerekedő szemekkel, amikor azt mondom, hogy semmilyen gyógyszert nem szedek, és ha esetleg fejfájásra panaszkodom munka közben, akkor nem fogadom el az amúgy tényleg kedves kollégák/kolléganők tuti tablettáit. :)
    Véleményekmeglátásokhozzászólások?
    Gyógyszerfüggők? :D
  • hen-tes
    #2
    KAMU!!!!!
  • hen-tes
    #3
    én vast
    mer kevés a vasam
    de lusta vagyok szedni D:
  • I.C.ram
    #4
    Én soha nem szedek gyógyszer, max, ha orvos felírja. Mert hülye azért nem vagyok.
  • hen-tes
    #5
    nekem felírta, szazl...
  • Taranov
    #6
    100%-ban igazad van.
    Én csak C-vitamint szedek, ha fáj a fejem akkor eszem/iszom/alszom én, egyébként meg nem szedek semmilyen gyógyszert.
  • PResident Evil
    #7
    C-vitamin kell.
    csak fejfájásra szoktam szeedni gyógyszert, de CSAK akkor ha nem tudok otthon aludni...
  • Jano
    #8
    Manapság már ki sem váltom a felírt szereket, szépen lepihenek otthon, végiggondolom, hogy mi lehet a probléma oka (legtöbbször a mindennapi stressz, és a kapkodó munkavégzés miatti fáradtság), és igyekszem kipihenni magam, teát iszom, lazítok egy hetet. Eddig mindig bevált.
  • hen-tes
    #9
    és gondolkozol az első kommenten >D
  • Jano
    #10
    Helyesen teszed.
    Bár elkezdtem olvasgatni a javasolt vitamin-mennyiségeket, és magukat függetlennek (tehát gyógyszergyártóktól független) kikiáltott emberek erősen támadják a ma köztudatban forgó értékeket, szerintük sokkal többet kellene szednünk...
  • Jano
    #11
    HAGGY!!!
  • hykao #12
    120g Isoptin /nap
    ...mindjárt veszem is be... :(
  • Taranov
    #13
    Akkor holnaptól napi 5-öt veszek be :)
  • Jano
    #14
    Vérnyomásprobléma?
  • Jano
    #15
    Ja, és ugye mg? :)
  • hykao #16
    olyasmi...szervi eredetű...
  • hykao #17
    jaja, az persze...120g LOL! :)))
  • Match
    #18
    sör!
  • hykao #19
    ...és az minek az ellenszere? a jó lehelletnek? :PPP
  • ThePartyFace
    #20
    Jot tesz a bornek:)
  • The Garrett
    #21
    Hm én simán ritkán vagyok beteg, ezért idejét se tudom mikor vettem be utoljára valami komolyabb gyógyszert. Emlékszem régen svédcseppet kellett tolni minden reggel suli előtt :D lehet attól vagyok ilyen egészséges.

    Ami viszont elég gyakran előfordul nálam az a fejfájás és fáradékonyság.Nem szedek egyikre se semmit, mert kezdem " megszokni :P " De sajnos mind2 nek tudom az okát, csak tenni nemtudok ellene.
  • eLviRA
    #22
    Nekem néha nagyon durva fejfájásom van, a diagnózis szerint migrén simplex, de ha elhatalmasodik, akkor multiplex...

    Voltam a neurológián, hogy kiderítsék, mi a bibi, és a kedves doktornő rögtön két hatezer forintos készítményt javasolt, amire mondtam, hogy felejtse el. Erről szól a történet.
  • Pyx #23
    Ritkán szedek gyógyszert, ha kellene, általában akkoris elfelejtem bevenni.
  • Takezó
    #24
    ha szomjas vok, iszom, ha éhes vok, eszem, ha betegnek érzem magam, beveszek egy gyógyszert ;) szvsz ez már természetes, és nyilván a gyógyszergyártók is úgy készítik a szereiket, hogy ne ártsanak ;)
  • Loál János #25
    Akkor miért a sok mellékhatás? Miért panaszkodnak főleg az idősek, hogy tönkrement a veséjük az hosszú időn át folyamatosan szedett gyógyszerek miatt?
  • tomsolo
    #26
    fejfájásra nekem mindig az alvás a legjobb...előtte egy forró fürdővel...

    [SEMMILYEN GYÓGYSZERT NEM SZED]
  • KTC
    #27
    Ismerős, ez nálam is így működik:)
    Bár ha az egész napot végigszenvedtem a fejfájással, este azért sosem felejtem bevenni a fájdalomcsillapítót (hogy azért aludni tudjak) de ezzel a módszerrel, már sok tabletta bevételét megúsztam.
    A mellékhatásokról annyit, hogy az nem árthat amit nem veszünk be. Ez természetesen a betegségtől függ, (hogy szedjük v ne?), mert ugye komoly betegségeket nem lehet gyógyszer nélkül megúszni, de pl a fejfájás amire az emberek rengeteg gyógyszert szednek, csak úgy korlátlanul, na abból adódhatnak a plusz bajok (kiadások).
    A betegtájékoztatóban leírt mellékhatások csak kis százalékban jönnek elő az embereknél( gyógyszertárosok mondták) de köszönöm szépen, ha én vagyok 10ezerből az 1, aki majdnem "ottmaradt" 1 ilyen mellékhatás miatt. Mondjuk szerencsére ez nem általános eset, de mindenesetre aki "túlélt" 1 ilyet, az óvatosabban bánik a tablettákkal.
  • Mighty
    #28
    Nagy ritkan van fejfajasom es akkor beveszek fajdalomcsillaitot (legtobbszor alvas elott jelentkezik es nem tudok tole aludni). Beteg kb evente 1x szoktam lenni, de neha gyogyszer nelkul atveszelem azt az 1 hetet. (mezestea, paplan alatti izzadas, stb)

    Sajnos felesegem eso jovetelekor fejfajassal reagal (alacsony legnyomas asszem), igy o surubben szed fajdalomcsillapitot.
  • The Garrett
    #29
    Azért 1 idős szervezet nem tudja olyan hatékonyan leküzdeni a mellékhatásokat mint egy fiatal/fejlődő ember.

    Meg itt már különbséget kell tenni a betegség súlya szerint. Pl ha nagymamám nem veszi be !órára pontosan! mindennap a gyógyszerét, lehet hogy nem lenne köztünk. Míg 1-1 aszpirin bevétel elmulasztásába fejfájás esetén még nem hal bele az ember.
  • Loál János #30
    "komoly betegségeket nem lehet gyógyszer nélkül megúszni"

    Ebben egyre kevésbé hiszek.

    Garrett-nek is mondom:
    Nagymamám 82 éves, sajnos már minden baja van. Régebben szabályosan tömték bele a gyógyszereket, délben 8 különböző tablettát kellett szednie. Volt olyan gyógyszer ezek között, aminek olyan mellékhatása volt, amire másik gyógyszert kellett szednie. Ezt egyszercsak megunta (jópár év után!), és többet nem vett be semmit.
    Azóta sokkal jobb állapotban van, mint a szarokkal, amit tonnaszám szedett. Öreg, megfiatalodni sosem fog, sajnos vannak olyan problémái, amik csak nagyobbak lesznek, de rájött, hogy neki sem mindegy hogyan tölti az élete hátralévő részét.
    A másik Nagymamám pedig agyérelmeszesedésben szenved(ett), szegény borzalmas dolgokat csinált/mondott/gondolt emiatt, teljesen megzavarodott az elméje. Gyógyszerezték őt is, és mikor már tényleg nem lehetett felügyelet nélkül hagyni, akkor a nagybátyámék magukhoz vették, és náluk előfordult, hogy nem kapta meg a napi adagját, később pedig teljesen elmaradt a gyógyszerezés. 10 éve voltak a komoly problémák, azóta már 95 éves, és az elméje kitusztult, teljesen ép, és egészséges. :)
  • hykao #31
    Inkább a máj szvsz...
  • Loál János #32
    És/vagy.
  • Taranov
    #33
    "komoly betegségeket nem lehet gyógyszer nélkül megúszni"

    Ez nagyon nem igaz, sajnos a komoly betegségekre a legkevésbé hatásosak a gyógyszerek.
    A komoly betegségekre jó a homeopátia, a gyógyulni akarás, a hit stb.
    A megfázást is csak a c-vitamin és a pihenés mulasztja el, a gyógyszer csak tünetcsökkentő. A hagyományos gyógyszerek nem gyógyítanak, csak a tüneteket csökkentik.
  • hykao #34
    Amúgy ettől tartok én is, de ha nem szedem azt a kurva gyógyszert, akkor szarabbul vagyok nap, mint nap...és életem végéig szednem kell...
    Ezen kívül soha semmilyen gyógyszert nem szedek, szedtem, csak a legritkább esetben...
  • Loál János #35
    Nem mintha azzal is meg lennék békélve, de valamilyen beavatkozással sem lehet segíteni?
  • hykao #36
    Hát a bal szívkamra egyik billentyűje kissé púpos, így nem zár tökéletesen, minimális vérátfolyás van. Ez tud valahogy visszacsapódni, és berezonálja az egész cuccost, ilyenkor a pulzusszám felugrik 120-ra nyugalmi állapotban...slusszpoénként a dolog alvás közben jelentkezik...
    ezen kívül enyhe magas vérnyomást is okoz ez.

    egyrészt nagyon nem szeretném, ha felnyitogatnának, pláne nem a szívemmel, másrészt bármilyen beavatkozás után valószínűleg sokkal több gyógyszert kellene szednem...

    szal egyelőre ez van...
  • iko
    #37
    És erre hogy jöttél rá? Érezted hogy valami nincs rendben és elmentél orvoshoz?
  • Loál János #38
    De sportoltál/sportolsz, ugye? Az sem volt jotékony hatással rá?
  • hykao #39
    valami ilyesmi...
    azzal a különbséggel, hogy a kb. 3. orvos lett a nyerő...
    a háziorvos vért vett, vérnyomást mért, beutalt a kerületi orvosi rendelőbe a kardiológiára, ahol vérnyomás, pulzus, EKG, és ultrahang (egyszóval minden!) vizsgálat után szinte kirúgtak, hogy menjek már a fenébe (pedig a vérnyomásom ott is 140/80 volt), ahogy elkezdtem mesélni a tüneteket, az orvos közbevágott, hogy ezt majd a háziorvosnak meséljem...egy hajszál választott el a pusztítástól... :D
    közben a haverok is fárasztottak, hogy nincs neked semmi bajod stb...de én tudtam, hogy valaminek kell lenni, különben mi a fenéért lennék szarul, főleg éjszaka, amikor aludnom kéne, és jól éreztem, hogy a szivemmel van valami, állandóan zsibbadtak a kezeim, főleg a bal, többször fölébredtem éjszaka, hogy mindjárt kiugrik a szívem, minden reggel ugy keltem, mintha áttomboltam volna az éjszakát, állandó izomláz érzés, fáradtság, kimerültség...stb...

    szal addig mentem, amíg nem találtam egy ismerettséget egy kardiológushoz, akihez miután bementem, 15 perc után már a diagnózissal a kezemben sétáltam elfele...(ugyanazon vizsgálatok után, amit a kerületi rendelőben is elvégeztek...)
  • hykao #40
    jó kérdés.
    mivel ez veleszületett dolog, így lehet, hogy az lett volna jó, ha nem sportolok aktívan, de ugye mivel a dolog csak mostanra derült ki, így egész kicsi korom óta aktívan sportoltam 13 éves koromig, amikor egy betegség miatt abba kellett hagynom a versenyszerű sportot.
    de felhívták a figyelmemet, hogy valamit mindenképp csináljak, mert a hírtelen abbahagyás káros a szívnek, így én barom 14 évesen kezdtem kondizni...
    ha nem mozgok, sportolok, akkor még szarabbul vagyok.
    az orvos azt mondta, jobb ha csinálom, csak ne vigyem túlzásba, mert az olyan szívnek, amelyik már kiskortól hozzászokott a fizikai terheléshez, inkább jobb, és nem növeli a vérnyomást (így, hogy nem tökéletes).